reklama

marťan

Zajímal by mě váš názor na levná kola od docela uznávané značky Author. Našel jsem na netu typ Author Prime, model 2005, původní cena 5 199, nyní stojí ve výprodeji 3 990. Je to cross, což chci. Myslíte, že takový kolo za něco stojí? Vydrží nějakých 2000 km?. Nemůžu si dovolit kupovat kolo za víc než pět tisíc. Doufám, že se to nerozpadá jako ty z hypermarktů...

[ Zpět ]
Datum: 25.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (levný Author)
  • omlouvám se

         

    omylem jsem zaměnil kolonku "titulek" a "autor"

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zakladatel diskuse)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: omlouvám se

           

      Chceš říct, že jsi "levný marťan" ?!? Taky zajímavé, ale pak si si asi spletl net... :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: marťan

         

    No tak mám obavu, že díky názvu tvého tématu tě mnozí zařadí mezi spamy...
    Nicméně Authora bych nebrala ani zadarmo... Jsou jiná levná kola (Merida, Kellys, GT, apod.) která jsou stejně levná ale nesrovnatelně osazená...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: marťan

         

    ..nejspíš ano /rozpadá/, ale jestli má vydržet jen tolik km, proč ne, na nákup a do lesoparku se s ním asi jezdit dá.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: marťan

         

    Těch 2000km by to vydržet mohlo, ale o moc víc už asi ne ;-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: marťan

         

    Při slušném zacházení a alespoň minimální údržbě ty 2kkm vydrží. Ovšem "slušném" a "minimální" jsou z té předchozí věty klíčové výrazy.
    Na tento účel bych spíše doporučil koupit někde v zapadlém bazaru nebo do strýce na vesnici nějakou ukrajinu, esku nebo podobný "single-speed". Ty vydrží mnohem více a pro jmenované účely splní svou službu stejně. Navíc si těchto kol za jmenovanou částku můžeš zakoupit vícero kusů.
    V této cenové relaci je bohužel problém, že člověk musí být buďto velmi dobrý mechanik (tzn. koupit starší a pečlivě servisovat), nebo nenáročný (tzn. raději méně funkcí a méně "hype").

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: marťan

           

      Maty, s tou Ukrajinou nevím, nevím, ale vem si kolik lidí tady za rok najede kolem 2 000km, a že by je chtěli odjezdit na Ukrajině o tom dost pochybuji.:))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Navara
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: marťan

             

        viz komentar od Andrejje nize ... Ukrajina je super kolo, hlavne v pomeru cenu/vydrz ;o)) ... bydlet nekde v rovinate oblasti a chtit vymenit auto za kolo, tak Ukrajina bude ta volba, to clovek ani nemusi zamykat, nemusi se o to starat a jen od toho proste nesmi holt moc ocekavat ;o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: marťan

               

          To je obecne pojeti, Ukrajina vydrzi patnact let bez udrzby a furt jezdi. Za to ji ovsem odmenou neni obdiv, ale nadavky, ze jezdi ztuha. // Kdyz se o ni ovsem trochu staras, takze ma treba cisty a namazany loziska :]] , tak od ni pak muzes i hodne ocekavat a taky dostanes. Rad bych podotkl, ze Ukrajina neni jen do rovinatych oblasti, jen na trochu jiny (single speed) pojeti jizdy - kopecky vysvihas ne frekvencne, ale trochu silou (takze frekvencakum ujedes), z kopecka pak neslapes jako magor (ani na to nemas prevod), ale odpocivas (na to byly skopecky vymysleny) a das frekvencakum moznost te dojet, abyste na vylete pokracovali spolu. Ja s Ukrajinou jel i par vicedennich vyprav na tezko i v clenitem terenu a kdyz se na nekoho cekalo, nebyval jsem to ja... :] Ale to uz je dost offtopic, ze. Ze bych si zalozil vlakno o Ukrajine? :]

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: marťan

                 

            Můj kamarád s podobným zaujetím jezdí na staré skládačce a všechny tím hrozně štve, hlavně když potká někoho funícího do kopce na pěkném kole a předjede ho, případně k němu vede přednášku, že to přehazování hrozně zdržuje ať nepřehazuje a bude tak rychlý jako on.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: marťan

                   

              Taky jednoho takového znám - jezdí v kanadách, v dlouhém montgomeráku, na hlavě má kulicha a do kopce ještě s oblibou kouří :o)))
              Jo a místo brašen používá dvě papundelkové krabice fixovené dráty :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 27.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: marťan

                     

                To je mi podezřele hodně povědomé ... bývalý spolužák z gymplu, zavilý anarchista, nesnášel MHD protože hodně moc kouřil a nosil tohle oblečení (ovšem de facto celoročně) a lidé ho z tramvaje vyhazovali s tím, že smrdí atd... tak jezdil na kole, a vypadalo do dost podobně ... pak ho vyhodili i ze školy a od té doby jsem ho neviděl, ale asi tu ještě někde pořád jezdí ;o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 27.01.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: marťan

                       

                  Jak je vidět, každá generace má svého "Krtila" :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 27.01.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: marťan

         

    Můj názor: ocelový rám, pevná vidlice, nějaké značkové osazení - sice nepatří do konkrétní sady, ale to by mi nevadilo. Vpodstatě bych řek, že to bude kolo na úrovni - plus mínus - předrevolučního favoritu. Má to 2 roky záruku. Myslím, že na běžné ježdění bude vyhovovat.
    A pokud se týká authorů jakožto takových - pokládám je za vynikající kola, konečně na jednom jezdím už 3 roky a vždycky mě dovezlo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2007
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: marťan

           

      S tím souhlasím

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mlčící většina)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: marťan

           

      No to jsem si oddechl. Ja mam s Authorem taky zatim dobrou zkusenost, a vim o jednom crossu (ma ho kamarad) ktery jezdi s minimalni udrzbou (protoze na to ten clovek kasle) uz asi dvanact let... ale je pravda, ze v zadnem pripade neslo o levny typ pod pet tisic...
      To uz je mozna fakt lepsi dobre zachovala Ukrajina z bazaru za par stovek, kdyz je dobre serizena a udrzovana, je to super kolo a pulce z drsnych bikeru bych na nem v klidu skoro vsude stacil ;] na Ukrajinu mi nesahejte... :]

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: marťan

             

        Já jsem zrovna cross Authora dostal, tak jsem si při čtení příspěvků bál, co mě na jaře čeká. Ale třeba bude jezdit.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2007
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: marťan

         

    Hm, za ty peníze je to dost na hraně. Vyložený rozpadák to nebude, ale ta sleva není nijak přesvědčivá. Pokud vyloženě nemusíš mít jenom trek tak od Authora bych se s tvým rozpočtem zajímal o MTB Solution 2005, které bylo k máni za 4.500 nebo Basic SX 2005, který se nabízí na aukru neposkládaný za asi 4.800.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

244 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024