reklama

Přehazovačka SRAM X7

Vážení kolegové, můžete mi poradit s montáží přehazky? Namontoval jsem novou přehazku na nový rám a nemůžu ji seřídit. Úplným povolením spodního dorazu (šroub je téměř vyšroubovaný) ji nastavím do osy s nejmenším pastorkem a když přeřadím na největší tak to nejde srovnat do osy. Šroub dorazu je úplně na dně a přehazovačka je o dobré 4mm za osou pastorku. Je posunutá do výpletu. Mám pocit že není ve správné poloze vůči kazetě. Nepatří mezi přehazku a patku na rámu ještě nějaká podložka? Nebo čím to může být? Poradíte mi prosím. Díky.

[ Zpět ]
Datum: 24.01.2007
Autor: PavelH
  • Re: Přehazovačka SRAM X7

         

    Patku si vyrovnaval? To se pri montovani prehazky ma delat a existuje na to i takovy divny nastroj :)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka SRAM X7

           

      Nebo k tomuto ucelu lze pouzit zadni kolo, resp. osu zadniho kola. Ale myslim, ze toto nebude ta zavada.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka SRAM X7

         

    Tak za prvé-přehazka musí být v ose s pastorky(při pohledu zezadu),tedy vertikálně,jak už tady bylo řečeno,jestli není,je nutné srovnat patku.Jde to imbusem č.5 zastrčeným do imbusu v měniči-pozor aby při pohledu shora nebyla vyosena zase ve směru kolmém na osu pastorků-tedy aby byla rovnoběžně s pastorky i při pohledu shora.Za druhé-doufám-bez urážky,že použiješ i řazení SRAM!!!!Ono se totiž najde dost lidí(bohužel jsem takové poznal i mezi mechaniky),kteří si myslí,že to s SH "chodí "taky.K omylu dochází proto,že SRAM vyrábí řazení kompatibilní s měniči Shimano-nesou označení ATTACK.A především svoji řadu řazení a měničů-ty ovšem pracují pouze spolu-tedy měnič SRAM funguje pouze s řazením SRAM!!!Rozdíl je v poměru "zpřevodování" u SHIMANA je krok páčka/měnič 2:1-u SRAMU 1:1.Rozteč na kazetě je pochopitelně stejná.Pokud si nevíš rady,raději si zajdi do servisu-pro mechanika je to práce na 5min.a může ti srovnat nejen patku měniče,ale nejlépe zkontrolovat i patky rámu jako takové-to zařízení se jmenuje "zvonky".:-O))))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2007
    Autor: Merida
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka SRAM X7

           

      Přesně tak mám táké přehazovačku Sram X7 ESP a ta není kompaktibilní z ovladačema Shimano, v tom by mohl být zakopaný pes.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2007
      Autor: jipík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka SRAM X7

           

      Díky za vaše odpovědi. Používám samozřejmně řazení SRAM - o rozdílu v poměru 1/1sram - 2/1shimano vím. Problém bude zřejmně v té patce. Na prní pohled se mi zdálo, že přehazka není s pastorky úplně v ose. Domníval jsem se, že se jedná o drobnou deformaci způsobenou součtem vůlí v uchycení přehazky, a že po nasazení řetězu se to srovná. Nesrovnalo. Teď jsem rozhodnutý to svěřit servisu. Nerad dělám něco násilím a na rovnání patky za pomocí páčidel si fakt netroufám. Z vašich reakcí jsem vycítil, že tento problém není nějak ojedinělý a že jeho náprava nebude komplikovaná (a drahá), takže jste mně docela uklidnili. Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2007
      Autor: PavelH
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka SRAM X7

         

    bud mas blby razeni, jak rikaji ostatni, ale stejne si myslim, ze jako doraz pouzivas spatny sroub.
    sroub dorazu nejvetsiho pastorku byva oznacen pismenem L (jako low) a nejmensiho H (jako high).
    Pokud je tam spravne dlouhej sroub a je zatocenej nadoraz, neexistiuje, abyses dostal na nejvetsi kolecko, natoz abys sel pres nej...
    Zadny podlozky se nepouzivaji.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Hrabe-X
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka SRAM X7

         

    A co dát podložku na osu náboje, na straně kazety?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka SRAM X7

           

      Myslíš podložku na osu upínáku? O šířce 4 - 6mm? To bych musel roztáhnonout rám nemluvě o faktu, že by ten upínak asi moc nedržel. A nebo podložku pod kazetu? Jak? Kazeta je dotažená na kónusu. Prosím vysvětli.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2007
      Autor: PavelH
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka SRAM X7

             

        Zkontroluj si řetězovou linku.
        Návod je tady:
        http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id...
        Tu podložku myslím tak, aby se zvětšl rozměr T (viz.odkaz)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024