reklama

Co na sebe?

Zdravím všechny,

nejsem nijak zkušený a vyježděný cyklista. Až doteď mi stačilo jezdit v obyčejném necyklistickém oblečení, ale letos jsem začal jezdit víc než předtím, a cítím, že hlavně v oblasti "pr****" tedy zadku ;o) to není ono.

Chtěl bych si koupit kalhoty (s kšandama) a nějaké spodní prádlo pod ně (necítím se na to, jezdit naostro). Mohli byste mi poradit, na co si mám dát pozor, co mám chtít, nebo případně i něco doporučit? Díky, peci

[ Zpět ]
Datum: 04.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (peci ([email protected]))
  • Re: Co na sebe?

         

    Ahoj. No je fakt, že oblečení sice člověka cyklistou neudělá (aspoň já si to myslím), ale přece jenom - líp se v tom jezdí.
    Pokud se týká té pr..... tedy zadku - já vozím černé cyklistické elasťáky s vložkou (klidně s laclem, ten se mi líbí hlavně u něžného pohlaví), a protože mi také nesedne jezdit "naostro", tak pod ně beru buď BIO slipy od moiry nebo mám boxerky od climatexu. Funguje to velmi dobře.
    Pro úplnost dodávám, že dřív jsem nedal na rady zkušených a nosil jsem pod to slipy 100% bavlna a byl jsem jak v hnoji.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe?

           

      Nemyslel jsem to tak, že si vezmu dres a budu drsňák, ten největší :o)
      Mě jde o to, že mě nebaví mít pořád trenky zaříznutý až "tam", a proto bych chtěl nějaký funkční kalhoty a něco pod ně. V teplákový bundě budu jezdit dál, s ní problémy nemám...
      Takže by mě zajímalo, jestli má význam zkoumat, z kolika švů jsou kalhoty ušité, čím a jestli vůbec jsou vycpané a co si pod ně vzít. V každém případě dík za odpověď :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (peci)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe?

             

        Promiň, nedošlo mi, že jsem se Tebe osobně mohl dotknout. To jsem rozhodně neměl v úmyslu, blbě mi to seplo.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe?

               

          to je v poho, nejsem netykavka... :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (peci)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe?

         

    Po dlouhé době přemlouvání kamarádů a přemáhání vlastních předsudků nosím cyklistické kraťasy s cyklovložkou na ostro a je to to nejlepší, co jsem vyzkoušel (dalším stupněm už je jenom lehociped). Mezi cyklovložku a holou prdel by se už nemělo nic dávat (funkční slipy - budiž, bavlněné slipy - tě pic), jinak vložka ztrácí svůj smysl. Vložka by měla být kvalitní a vícedílná. Takové ty molitany vykrojené do tvaru cukrářského piškotu jsou na nic, akorát se to v prdeli žmoulá. Pokud ti mám poradit, kup si cokoli s kvalitní vložkou a nos to na ostro. Pokud nemůžeš překonat vlastní předsudky, pak můžu doporučit speciální cyklotrenky od Moiry, které už mají vešitou cyklovložku. Ty použij jako první vstvu a pak si můžeš obléknout čapáky, džíny nebo i ty tepláky.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NocniMysak)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe?

         

    Vím, že jsem tu trochu mimo, protože ty kalhoty s plenou jsem nosil jen krátce (na ostro a ne že by to nějak moc pomohlo), takže nemůžu poradit.
    Mohl by se tu ale vyskytnout nějaký odborník, který by mi pomohl vyřešit opačný problém: jak v téhle zemi sehnat na kolo kalhoty bez vložky. Ve všech obchodech se na vás dívají jak na pitomce, často jednají jako s pitomcem. Nechápou, že na lehokole mě ten molitan zavazí hlavně tím zadním koncem o sedlo a že ho na nic nepotřebuju. Vím, že třeba v Holandsku nebo v Německu se celkem dají sehnat kalohoty bez vložky a dresy s kapsama vpředu místo na zádech, ale u nás s vámi jednají jak s dobytkem, protože když máte tu drzost jezdit jinak než ostatní, tak vám to musejí dát sežrat. Takže neviděl někdo, že by někde prodávali cyklogatě bez vložky? Já jsem zatím sehnal jen cosi, co je možná určeno na aerobik nebo podobně, a možná je to původně dámské:-(.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe?

           

      Tenhle týden se Ti pozeptám v "mém" cykloservisu, asi až v pátek. Osobně jsem viděl dlouhé čapáky bez vložky, tak snad...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe?

             

        moc nadejne bych to nevidel,ty dlouhy se delaj bez vlozky protoze se pocita s tim ze si pod ne vezme kratasy s vlozkou.Spis bych to videl zkusit sehnat elastaky na nejakej jinej sport,nejaky koleckovy brusle aerobik nebo tak neco.Mozna by mohly mit i vhodnejsi strih na to lehokolo - ty s vlozkou jsou vetsinou sity na polohu jezdce predkloneneho dopredu.Nebo bych zkusil nekoho kdo prodava lehokola - treba bude prodavat i hadry na lehokola.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe?

           

      osobně vlastním cyklistické kraťasy bez vložky s kšandama od tuším AREXe (doma se podívám a pokud jsem si jméno firmy zapamatoval špatně, tak to opravím)
      dál 1005 vím, že kalhoty v rúzných variantách bez vložek šije táborskej KALAS ( www.kalas.cz ). mají tam i sinningové kalhoty taky bez vložky.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe?

           

      Ahoj, cykloschein šije cyklokalhoty s i bez vložek. www.cycloschein.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2009
      Autor: 1alw
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe?

         

    Dneska jsem koukal na parádní kratasy s vložkou,ale kratasy téměř civilní.Ne elastáky.Jsou hlavně na horáka.Cena 1390Kč

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe?

           

      No já jezdil v elastickejch kraťasech s vložkou dokud se ta vložka nerozdrolila (asi jí prožrali filcky :-) ). Potom jsem přesedlal na obyčejný kraťasy ale nebylo to vono. Minulej rok jsem koupil takový turistický kraťasy, volnej střich, vyjímatelná síťovaná vložka. konkrétně tohle http://www.cycloschein.cz/index.php?ac=menu&...

      ART 130 – Bike set
      ART 358 – Bike dres

      to je asi zatím nejlepší co se mě dostalo do ruky.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeldous)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe?

             

        To je všechno super, ale poraďte mi někdo, kde seženu cyklokraťasy s vložkou na postavu 130 cm v pase. Nic takového jsem neobjevil.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Slavek69 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe?

               

          V těch volnejch "kapsáčích" by se snad něco vybrat dalo, ne ? Ono asi pak záleží i na výšce, aby z nich nebyly tříčtvrťáky... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2009
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe?

               

          možná by některý z českých výrobců /Kalas, vzpomínaný Schein/ dokázal nabídnout po dohodě větší než konfekční velikost. já mám třeba kraťasy Kalas a přestože mi do Tvého bohatýrského :-)) pasu nějaký ten decimetr chybí mám velikost XXL, obecně si myslím, že sportovní prádlo se vyrábí pro vybrnkané sedmdesátikilové borce, zatímco běžná populace se pohybuje v jiných dimenzích, možná je to i tím,. že řada věcí se šije na Východě, kde jsou lidi subtilnější

          [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2009
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe?

               

          zkus www.cyklodresy.cz

          [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2009
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe?

               

          Měl jsem stejný problém. Můžu doporučit ETAPE, do ních jsem se vlezl i já. Kupoval jsem je sice v cykloobchodě, co je už v pánu, ale najdeš tu značku ve velkém sortimentu v Sportisimu. Jinak je na nich všitá značka dovozce ? VIVA Lanskroun s.r.o.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2009
          Autor: XXXL
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co na sebe?

                 

            Mno, oni dělají věci "jen" do 114cm v pase ;-) Ale třeba by se do toho nasoukal...

            http://www.etape.cz/etape/leto-2009/tabulka...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co na sebe?

                   

              Neber ty tabulky tak jak jsou, ja se do ních dostal volně :-) , hurá. A to se nechci šířit o svých mírach :-( . Ve sportisimu si je může odzkoušet.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.07.2009
              Autor: XXXL
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

452 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024