reklama

Cross pro postavu XXXL

Ahoj,
rád by jsem koupil crossové kolo na krátké projížďky (silnice/leh. terén). Jsem začínající laik, ale chci postupem času přidávat. Vzhledem ke své váze 120 kg (188 cm), nevím podle čeho kolo vybrat. Prosím o pomoc při výběru (v cenové relaci +/- 13 000 Kč).
Díky všem.

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (jiri)
  • Re: Cross pro postavu XXXL

         

    Zatížení kol je zhruba stejné u všech výrobnců,ve stejných cenových relací jen freeride kola jsou pro drsné zacházení,cross a treking však do této kategorie nepatří.Koly AUTHOR,AMULET,ROCK MACHINE nic nezkazíš,jsou levné apolehlivé a dostupné všude v čr.Opravy,náhradní díly atd.Záleží aby se líbilo Tobě.Velikost poradí prodavač,zkoušet raději více kol.Geometrie rámu je důležitá.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross pro postavu XXXL

           

      Jak zjistím zatížení pro konkrétní kolo, součástky, nebo je vše nadimenzované dostatečně i na 120 kg? Toho se nejvíc bojím, že začnou dělat neplechu (praskat atd.).

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jiri)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross pro postavu XXXL

             

        Každý manuál kola musí udávat povolené zatížení.S AUTHOR STRATOS souhlasím,kolega ho má dva roky bez problémů.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross pro postavu XXXL

         

    Na 120 kg hlavně ať je zadní náboj kazetovej (to by na kole za 13.000 snad měl být).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross pro postavu XXXL

         

    Já se dočetl v prospektech (meriďáckejch), že jejich kola jsou navrhována na váhu jezdce 120 kg. Ona tam určitá rezerva bude, ale možná je to na hranici. Rozhodně bych se na Vašem místě poradil se servisem, možná Vás budou nutit do MTB. Jinak ale běžně vídávám na kole chlapy jako hory a jedou. Může tady někdo uvést, zda pro těžší jezdce je obecně lepší ocelový rám než např. hliník?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross pro postavu XXXL

         

    no, ja mohu jen uvest zkusenosti z jizd na nalozenenm kole a z tandemovych kol, ktera jsou vseobecne zatezovana vyssimi hmotnostmi. Asi nejidealnejsi variantou by bylo si nechat kolo postavit na miru tak, aby namahane dily byly super a to co neni zase az tak zatezovane vlastni vahou aby bylo horsi kvality. Proto bych doporucoval hlavne kvalitni rafky, spice a naboje. Ram nejaky znackovy a ten zbytek jakz takz nejaky. Myslim tim prehazovani, ruzne predstavce, kliky atd. Kdyz si budes davat pozor pri razeni, tak neodrovnas zadnou prehazovacku ani retez, pokud bude 50-ti kilova holka radit jako prase, znici vsechno behem dvou mesicu. Pokud by te zajimaly konkretni dily, ktere mam na mysli, nebo kdybys chtel kolo primo postavit, tak napis. Zaridil jsem takto kola uz pro mnohe osubky majici specialni pozadavky. Jo a s tim horakem. Myslim, ze to neni spatny napad. Rozhodne toho vydrzi vice a v dnesni dobe uz se daji poridit krasne uzke plaste, takze to jede stejne jako kross.
    www.eh-adventures.com

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza Galla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross pro postavu XXXL

           

      Ahoj,

      mám 112 kg a 183 cm a rok a půl jezdím na crossu Stratos od Authora. Jsem velmi spokojenej, naježděno mám cca 3000 km a žádnej technickej problém.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross pro postavu XXXL

           

      Ahoj Honzo,
      konkrétní díly určitě pošli. Půjdou přehazovat na značkové kolo bez ovlivnění záruky, ztrátu garančního servisu? V žádné prodejně, servisu jsem ještě nebyl, zatím sonduju terén. Nejvíce slyším chválu na Author, u kterého se mi osobně zamlouvá Stratos (i v diskuzi dva kladné názory), Reflex, ale určitě si nechám poradit i jinou značku, model. Jak to vypadá s převody na horalu, nejsou horší na silnici? A co odpružené vidle?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jiri)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross pro postavu XXXL

             

        Na horáku jsou vepředu nejběžnější převody 44,32,22 nebo42.32.22 zubů kross 48.38.28 zubů, vzadu uhoráku od11do36 podle sestavení výrobce.Na kross jsou jiné poměry mezi jednotlivými pastorky tak aby šly k počtu zubů u převodníku a nedocházelo k velkému překrývání poměru převodu.Horák zdolá těžší terén i větší kopec.Při dobré kondici,ale není nic překážkou!Kopců se nelekejme a na množství nehledme.Vidlice jednoznačně lepší u horského kola,podíváš li se jen na sortiment firem.Kdežto u krossu toho moc na výběr není.RST,SUNTOUR atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cross pro postavu XXXL

               

          Tak mě napadá... dá se vyměnit u převodníku 48/38/26 velkej tác za nějakej větší? Vyrábí to někdo? Přesmykač by to zvládl. Chybí mi těžké převody...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cross pro postavu XXXL

                 

            Mám dojem,že je to maximum,ale silničáři mají i tác 52 zubů.A pak musí mít stejné uvhycení.Možná Dura ace Shimano.Opravdu nevím.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cross pro postavu XXXL

                   

              No já mám doma i jakejsi starej tác kerej má myslím 56, ale je to ze starýho kola s jedním tácem, takze se to nedá vyměnit. Navíc je to na asi 3x širší řetěz:-) Zkusím se pozeptat po kšeftech.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cross pro postavu XXXL

                     

                Doporučoval jsem ti Stratose, ale teď jsem koukal, že v modelech 2005 je jen SX model (odpružená přední vidlice). SX bych ti určitě nedoporučoval - při tvé váze ti to pružit nebude, prostě to zarazíš dolů. Na tohle mne upozorňovalo docela hodně lidí. Proto bych ti doporučil podívat se, jestli někde nedoprodávají pevnýho Stratose z kolekce 2004. A budeš to mít i se slevou. Velikost kola buď asi 22 p.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.03.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cross pro postavu XXXL

                       

                  Nevím jestli pomůžu, ale jen má zkušenost. Já mám 190cm / 95 kilo, koupil jsem loni v září Meridu Crossway 8900... vidlice Sunrour olej/vzduch, s nastavitelnou tuhostí... fajn věc, myslím že při tvé váze by stačilo dát jen větší tuhost a pružení je vyřešemé.... zatím mam najeto necelých 1000km, takže nemohu sloužit dlouhodobou zkušeností...zatím ale vše ok... ozazení XT vzádu, LX všude jinde...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.03.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (TomasH ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

457 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024