reklama

Bolesti kolen

Ahojte všichni.
Potřeboval bych radu.Je mi 38 a před rokem jsem začal intenivněji jezdit na kole,ale ne bez problémů. Ke konci střední trasy okolo 60km mě při šlapání do kopce začnou tak bolet kolena(hrozné píchání), že musím zeslézt a šlapat pěšky.To samé se mi stává, když jdu pěšky z dlouhého kopce.Už jsem bral 3 měsíce suplementy na chrupavku a ono nic.Při hraní Squashe a volejbalu mě to nebolí.Čím to je a jak to zlepšit.
Všem předem děkuji

[ Zpět ]
Datum: 27.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (mastermind)
  • Re: Bolesti kolen

         

    Mám prasklou chrupavku,používám výhradně ortézu na koleno.Zkuste bandážovat alespoň pružným obinadlem.Přípravky suplementy fungují až po několikanásobném užívání,třeba také až po třetím balení. Také můžete mít špatně nastaven posed na kole,přímka kolen neprochází středem pedálu a kloubem palce,sedlo moc vzadu nebo vepředu,zkoušet,zkoušet,výška sedla a řídítek i vtom můžou vězet potíže.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Nejsu odborník, ale tipoval bych to buď na nějakej natrženej úpon (=> navštívit ortopeda) nebo na špatně řazené převody (řazení lehčích převodů by mohlo pomoct).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Před pár lety jsem zažila něco podobného, bolesti přicházely kolem 60-80tého kilometru. Rozhodně doporučuju návštěvu ortopeda, rentgen kolen - rady jako stahovat to apod. jsou naprd, pokud doktor přesně neřekne, čím to je. Neodborné stažení to může ještě zhoršit.
    Mně doktor zjistil povolené vazy (bylo mi asi 25 a u ortopeda s tím, že mě po 80ti km na kole bolí kolena jsem si připadala jako hypochondr :-) Pomohla elektoléčba. Párkrát jsem na ní byla a OK. Dneska to velmi výjimečně zabolí, ale to většinou v případě, kdy předtím následuje nějaké křupnutí v koleni nebo nezvyklý pohyb.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolesti kolen

           

      Naprd jsou všechny rady dokud se nenechá vyšetřit u ortopeda, tohle jsou jenom vlastní zkušenosti.Držim palce ať je to jen nějaká drobnost,protože kolo je ta nejlepší relaxace a nirvána co znám!

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Já bych na to šel rozhodně přes doktora, a pokud možno - lépe pře dva, abych to měl z více stran.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Mám stejný problém, hlavně po delších pauzách mezi ježděním a také při chůzi z kopce na nerovném terénu. Při mé první jízdě na kole (po asi sto letech) asi před dvěma roky, kdy jsem se hned moudře vydala k přáteli na 45 km trasu jsem myslela, že bolestí zešílím a pěšky se jít nedalo. Nedávno jsem z jiných důvodů navštívila fyzioterapeutku a zkusila nadhodit i tento problém a paní doktorka mne prohlédla a zjistila, že mám povolené vazy, takže nedrží koleno v mezích ve kterých by se mělo pohybovat a při větší zátěži tlačí na okolní svaly a to je to co bolí. Slíbila mi, že cvičením zaměřeným na posilování vaziva se dá tento problém odstranit a že do mého tréningového programu tyto cviky zařadí. Už se těším!

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Ano, lékaře samozřejmě (nejlépe sportovního).. Stejně to tipuju na příliš těžký převody, šlapání silou místo švihem a tím i příliš (a nesprávně) zatěžovaný čtyřhlavý sval stehení (ten co je vepředu myslím, snad se tak nějak jmenuje). Ovšem, ber mě s rezervou. Mě ale postupně s ježděním na kole právě kolena bolet přestala. (Začal jsem před rokem, tedy v padesáti. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Jak už řečeno výš, rozhodně návštěvu lékaře.
    Kromě toho bych rozhodně vyzkoušel před jízdou takové to béžné protáčení kloubů - otáčí se 5-10x jedním a pak druhým směrem a to ve stoje. Kromě koleního kloubu to dělám u kotníku a kyčle. Já bych bez toho neujel ani 1km - začlo by mě píchat v koleni.
    Výborný je i strečink - to se ale netýká kloubů ale svalů.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marvin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Přesně ty samé problémy jsem měl před několika lety a ani jsem nemusel jezdit 60 km na kole! Kolena mě bolela, až hanba mluvit. Vyřešil jsem to konzumací bioaktivního selenu a zinku. Je to taková zvláštní krabička - bílá s výřezem a zlatým lemováním tohoto výřezu - tabletky jsou žluté jakoby kropenaté. Bohužel na výrobce si nevzpomenu . Pokud je mi známo, mají to v každé lékárně hned u kasy na pultě a spolu s Koenzmem Q 10 a dalšími to prodávají všude a všude ( ve všech možných časopisech) to inzerují. Moc jsem těm inzerátům nevěřil, ale koupil jsem to a funguje to alespoň u mne skvěle. Snědl jsem toho dvě balení ( jedno balení = 1 měsíc) a od té doby mám po bolestech. Je to sice dost drahé - mám dojem že balení na měsíc stálo 280 Kč, ale zafungovalo to a to je to hlavní. Mám pro sichr doma ještě jedno balení, které užívám náhodně, když se mi některé z kolen přeci jen trochu ozve ( třeba v zimě v silných mrazech). A mám pokoj. Vřele doporučuji!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Jak již doporučeno bylo: doktor, Sell-Zink (takto to stačí říci v lékarně) a hlavně kolena v teple. Ani já v 31 už nemachruju a vozím návleky na kolena. Pamatuji si, jak jsem jendou na podzim chytil regma a byl jsem vyřazen z ježdění na 3 týdny, kdy jsem sotva chodil. Dneska jsem raději jak dědeček, jakmile fouká a je pod 18°C.A hlavně šlapat švihem!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Ahoj.
    Jestli pouzivas naslapy, tak si zkontroluj jejich nastaveni...jestli nemas vybocene nohy. Ja takhle jezdil asi rok a mel jsem podobne problemy s kolenem jako ty. Nevedel jsem cim to je. Menil prevody, jezdil hodne frekvencne...a nic...Az pak jsem si vsiml, ze mam levou nohu na pedalu rovne a pravou vtocenou spickou dovnitr. Srovnal jsem to a od te doby mam pokoj. Koleno je namahane rovnomerne.
    Jinak nechci tu delat reklamu, ale zkousel jsem hodne bobuli na bolesti kolen, vselijake gelatiny a podobne hnusy...vetsinou bez velkeho ucinku. Ale ted jsem bral leden, unor Celadrin a maximalni spokojenost. Kolena neboli a i takove to tiche vrzani je pryc. Fakt prima, doporucuju!!!
    GL

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Ahoj cyklisti,
    mám podobný problém s tím kolenem aorát s tím rozdílem, že mi je 21. Začalo to při delších vyjížďkách nejprve 60km a pak se to zkracovalo, teď si myslím že bych neujel ani kousíček. To koleno mě bolí i při chůzy takže tak malinko pokulhávám. No a když jdu a nebo udělám nějaký pohyb s tím kolenem tak cítím jak mi tam něco jako by přeskočí. Vůbec nevím co s tím mám dělat. K doktorovi jsem obejdnaný, ale až na 11. července a nejhorší je, že už 2. července odjíždím na dovolenou. Samozřejmě to jsem chtěl na kole, ale to asi nedopadne, ach jo.
    Potřeboval bych malinko poradit co by mohlo pomoci, nějaké prášky a tak podobně.
    Všem díky moc

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (T.omas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolesti kolen

           

      Na dovolenou takovej pružnej zpevňující návlek na koleno (ve zdravotnickejch potřebách ti poraděj, možná už se vyrábí něco lepšího). Můžeš ho nosit i celej den. Na prášky bych moc nespoléhal, pokud se nebudíš v noci. Ono je možná dobře, že to bolí, aspoň víš, že se něco děje.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolesti kolen

           

      http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/kolena.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolesti kolen

           

      Ahoj cyklisto, tez mi je 21 a minuly tyden u ortopeda jsem si pripadala jak hypochondr, kdyz jsem mu popisovala, jak me pri zaberu boli koleno.
      Boli me z vnejsi strany....spis jako upon nebo neco.
      Prohledl me a rekl, ze mam nohy jak srnka, jen ze to nemam prehanet nebo ze by mohlo dojit k poskozeni opravdu.
      Nikdy me nic nebolelo, nikdy jsem nic nemela zlomeneho ci natazeneho atd., ackoli jsem 10 let hrala basket, lyzuju a delam ruzny dalsi sporty.
      Jen ted posledni dobou zacaly problemy. Vidim to jako unavu materialu trochu. Ted zkousim lehke prevody, netaham to silou a je to lepsi. Uvidim. Min. rok mi to delalo trochu na leve noze a srovnalo se to samo.Myslela jsem tez, ze je to naslapkama, i kufry na tretrach jsem posouvala, sedlem hybala dopredu dozadu, ale nic.
      Tak to nechavam v klidu, jezdim tak 30 km a mirnejsim tempem, cili trasy okolo 100km, vyjimecne 170 jsou a zustanou tabu, protoze zdravi je prednejsi. Tez urcite to chce neco zobat, protoze obyc. stravou do sebe clovek nedostane vse potrebne a regenerace neni takova jaka by mela byt. Co zobat, to si musi kazdy zkusit sam, jednomu vyhovuje to, jinemu ono, chce to zkouset.
      S pozdravem G.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (GMTB)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Myslím, že máte artrozu. Doporučuji návštěvu revmatologa nebo ortopeda. Ti by Vám měli předepsat rehabilitaci. Mohu potvrdit, že pomáhá.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ll)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolesti kolen

         

    Jestli tě bolej jen na kole je to evidentně špatně seřízený posed,měké podrážky bot , příliš široké pedály,zdravotní problémy s špatnou funkcí kloubů se projeví právě při chuzi na mkole naopak rehabilituješ,nevěř tvrzení,že Artroza bolí na kole to je blbost jedině při přepínání,ale jak bylo již řečeno bolelo by hlavně při chůzi ze schodů do schodů z kopce ani ne tak do kopce.Kolo je rehabilitační prostředek.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bikeri)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024