reklama

Nabijecka na kole

Ahoj.
Mam malej dotaz na elektrikare:-)
Je doba, kdy je treba energie snad vsude a hold mi taky schazi. O co jde. O GPS:-) Studuju to (http://www.garmin.cz/index.php?section=2001&... az ouvej, ale jedina vec me brzdi...spotreba.
Neexistuje nejakej zpusob, jak dobijet na kole tuzkove baterky (specialni naboj, nejake lehke udelatko)? Pripadne, zda by neslo GPS napajet primo...(pisou tam, ze externi napajeni je cca 8-36V SS).
Dik za kazdou radu

[ Zpět ]
Datum: 20.11.2006
  • Re: Nabijecka na kole

         

    Zdravím, já použivám cyklonabíječku CN12 již čtvrtý rok k dobíjení mobilního telefonu na našich cykloexpedicích. Baterie NiMH v mobilním telefonu je nabita po 20 km jízdy, ale rychlost jízdy nesmí klesnout pod 10 km v hodině, při nižší rychlosti telefon hlásí přerušení dobíjení. Cyklonabíječku je možné objednat na http://cyklonabijecka.misto.cz asi za 300 Kč. Dynamo jsem měl NX50 v předním náboji, teď FER 2003. U Lion baterií to chce udržovat konstantnější rychlost. Když to nabije mobil, tak by to dobilo asi i tužkové baterie, ale nezkoušel jsem to

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabijecka na kole

           

      Dik za info. Tuhle nabijecku jsem tu taky nasel....toz zajimava vec. Ale potreboval bych to nejak upravit na nabijeni AA baterii, pripadne aby to davalo nejake konstantni napjeti pro provoz GPS...ale toho bych se trosku bal, abych to treba neznicil. Takze bych spis dal prednost nabijecce. Koukal jsem na netu a nikde nic nenasel, teda krome naboju od Nexonu, nebo jak se jmenujou:-)
      Kde je Radek, zdejsi cykloelektrikar?:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nabijecka na kole

             

        Nebylo by další možné řešení použít solární nabíječku? Odkazů je na netu už dost, na.bíjí i když nejedeš a ty lepší fungují i když je pod mrakem, byť omezeně

        [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Rudánek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabijecka na kole

               

          Urcita moznost to je a mluvil jsem s par lidma, co ji pouzivaji a co je trosku zkoumali....a vysledek nic moc. Ale uz je to cca rok, takze mozna se neco zlepsilo. Hlavni problem byl v tom, ze nemuzes zarucit dokonale nasmerovani....pokavad je pod mrakem a navic s tim porad kroutis (tim jak menis smer), tak ti to skoro nic nenabije. Ale jako moznost to beru...zatim jako jedinou dobrou. Je to lehke a v dnesni dobe i skladne...ale jak pisu, dlouho jsem se v tom nestoural...

          [ Zpět ]
          Datum: 20.11.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabijecka na kole

         

    A ja stale volam toho naseho Radka elektrikare a niiiic:-)
    Jinak jsem posilal mail tem lidem, co vyrabi cyklonabijecku, zda by to neslo nejak preonacit i na nabijecku baterek. Bohuzel jsem elektrickej lama, takze netusim, zda je to technicky mozne nebo ne...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabijecka na kole

           

      Tak jsem dostal odpoved, ze se to da pouzit i na nabijeni baterek...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabijecka na kole

         

    Jak jsem psal už na diskuzi do světa... používáme tento solární panel: http://server.solartec.cz/clanek.php?CLANEK=154
    Je to měkký zdroj a může dávat třeba i 18V, takže nějaké připojování na GPS nebo mobil bych si neriskl. Ovšem na dobíjení tužkových článků je to ideální. Dal bych 4-6 článků do série a přímo připojil na tento panel. Samozřejmě je to závislé na svitu slunce, ale dynamo je zase závislé na jízdě. Pokud zastavím, tak nedobíjím vůbec. Tady ať zastavím nebo jedu, svačím, čůrám.. stále dobíjím. Nemusím zasahovat do konstrukce kola a nic mne nebrzdí. Dynamo má určitý odpor.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

234 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024