reklama

Stan na kolo

Ahoj všichni.Chtěla bych se vás zeptat, jeké máte zkušenosti se stanem na kolo.Aby něco vydržel, ale nevážil zas 7 kilo :o) Prostě co nejlehčí a nejlepší. Měl by být pro 2 osoby + měly byse tam vejít ještě brašny z kola.Díky za odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 22.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobi)
  • Re: Stan na kolo

         

    Zrovna včera jsem takový taky hledal, a našel jsem ho tady: http://www.jurek.cz/stany/lite/lite-cyklo.shtml

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    mam vyzkouseny hannah troll-s.
    uvnitr dost mista, zablacene boty a varic se vejdou do predsinky. vynikajici je sitka ve vrcholu stanu /prilby,bryle,baterka/
    hmotnost tak 3 kila, na obalu kompresni popruhy, rychla stavba,dobra cena
    zapory
    - vnitrni stan bavlna,
    - podlazka z materialu ktery se pouziva na kryci plachty z baumaxu.
    doporucuji nosit s sebou silny igelit pod podlazku. /ale- stan je potom cisty pro baleni/

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Máme doma stejný typ, ale evidentně starší model, poněvadž nemá ani síťku na věci ve vrcholu ani kompresní popruhy. I tak ho považuju za velmi dobrý a můžu doporučit, zvlášť když slyším o upgradu nové verze. Podlážka mě nikdy nijak extra netrápila, vždycky jsem dával pozor, kde to stavím, hlavně kvůli pohodlí, takže se mě asi zatím nepovedlo vyrobit díru.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Jo a taky je na našem napsáno 2,45kg, takže buď někam přidali materiál (+ ty upgrady) nebo si pořídili přesnější váhu:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan na kolo

             

        dival jsem se na web, maji tam napsanu hmotnost 3,45. a cenu 2450
        Tu podlahu mi bohuzel propichlo strniste. Sla zalepit a nepousti ale na Gemme se mi nikdy nic podobneho nestalo. kompresni popruhy premostuji zip na obalu.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan na kolo

               

          S váhou máš pravdu, je to 3,45. Popruhy tam fakt nemám, opravdu to vylepšili. Na strništi jsem nikdy spát nezkoušel. Nejseš náhodou fakír nebo tak něco?:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stan na kolo

                 

            ...nejsem fakir jen bylo treba postavit 5 stanu v krajine kde jediny lesik byl na okraji strniste. a v lese bylo mnoho mekkych hnedych lidskych.... na dalsi vypravy jsem nosil tlusty igelit pod podlazku a bylo to v pohode

            [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Nechci znevažovat stany Hannah, ale jen pro srovnání s Jurkem - H jsou levnější a lehčí v průměru oproti Jurkům, ale zase Jurek použivá u všech dural, H používá sklolaminátovou konstrukci a dural až u dražších typů. Navíc kamarád protrhl u H podlážku a v obchodě mu nabídli, at si koupí nový stan - bylo to po záruce, Jurek opravuje všechno a není problém dokoupit nové tropiko, segmenty konstrukce - i lepší (standardně u lite verzi 7001-T6 ale dá se dokoupit 7075-T9 nebo i 7X5X-T6 SCANDIUM - větší pevnost při stejné hmotnost), nebo nechat zašít či dokonce vyměnit podlážku. Osobně mám Jurek Vandr2 a jsem s ním nadmíru spokojený - 2,6 kilča pro 2 osoby (3 v nouzi ale to už by bylo těsno ;-) někomu by to nemuselo vadit. Dokonce k tomu nabídnou místo jednoho vaku 2 menší - zabalím zvlášť tropiko a zvlášť vnitřní stan a můžu to líp rozmístit na kolo. A co se týče odolnosti podlážky - Jurek ke všem svým stanům nabízí ještě podlážku navíc pod stan - vyšuje odolnost proti vodě a chrání podlážku stanu proti poškození.

      Suma sumárum - hannah levnější, lehčí, ale je to spotřebka bez servisu (záruční = výměna za kus, pozáruční = nový stan) - navíc sklolaminát může sklamat, když se to nejmíň hodí. Jurek R+S - těží, odolnější + 100% servis - volím Jurek.

      Mimochodem to Velo od Jurka je fakt super - do předsíňky se vejde celé kolo i sbáglama, ale váží 3,95 kila - ve dvou se to dá.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Alkiko ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Ahoj Bobi,když jsem začal jezdit na kole pod stan,koupil jsem si Colemana Nevadu.Nejsem zastánce levných hypermárketovek,pokud už kupuji věc,která má sloužit svému účelu.
    I když investice nebyla malá (cca 3.900,-),vyplatila se.Stan byl malý,lehký,asi 3,5 kg a skladný.
    Loni jsme s ním dokonce přečkali i pořádný krupobití,kdy,nekecám,padali kroupy jak pětikačky(pro nevěřící mám zdokumentováno).Každý déšť jsme přečkali v suchu.
    Po nějakém čase nám však vnitřní prostor přestal vyhovovat.I když je stan konstruován pro dva,není bohužel počítáno s bagáží.A ač jsme s ním již několik sezón odjeli,o přílišném pohodlí se mluvit nedalo.(pro tulící se zamilovaný pár však ideální).
    Také uvažuji o novém "cestovním přístřešku" a padli mi do oka dva.
    Od Colemana (osvědčil se) typ X-3.Stan 2 in 1,na lehké krátké výlety samostatný stan,na cykloturistiku stan + předsíňka,kam se kola přes noc dají schovat.Je pro 3 osoby(takže vlastně pro 2+bágly),váha 5,3kg,voděodolnost podlážka/vnější stan 5.000/3.000 mm vodního slupce,cena 4.990,-
    Nebo Rock Empire,3 os.,vnitřní prostor 215 * 230 * 130,váha 3,25/4,3 kg,odolnost podl./vněj.stan 10.000/4.000 mm v.sl.,cena 5.800.-
    Více na www.hudy.cz.Mrkni na to.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Podívej se na stránku http://www.bartsport.cz/outdoor/shop/li/177 tam jsou přímo stany na cykloturistiku

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Josef Š ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      čau já jsem dostal nevadu pod stromeček. staj je fajn, ale nelíbí se mi podlážka. ta je tvořená jenom tenkým impregnovaným plátnem. ještě jsem ho nevyzkoušel naostro ale bojím se že toho moc nevydrží. no nevím.
      poučení je, že při koupi stanu je OPRAVDU nutné jej vidět sestavený a případně vyzkoušet. vysoká cena nezaručuje kvalitu.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (roman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Ahoj já jsem taky scháněl stan a poté co jsem navštívil výstavu SP tak jsem vybral stan Velo od Jurka.Pro dva lidi bych řek dostatečně velkej i velká předsíň na kola,váží 3,95kg.Kdyby jsi si žádnej nevybrala tak mam jedno místo volný :-).Jinak stan jsem objednával na internetu http://www.vltava2000.cz/stan/ za 4342 tak se tam můžeš mrknot jestli se tě bude líbit.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Venca)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Tak volný místo, jo?
      Jenže ty určitě v noci chrápeš, takže bych ti v noci jednu práskla, protože to moje nervy nezvládají :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan na kolo

             

        hihi :-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Mám z hypermarketu za 6 stovek, váha 1,2 kg, absolvoval se mnou Alpy a přežil bouřky i lijáky. Pro jistotu ho vždycky před cestou naimpregnuju - ale drží dobře :-)).
    Pro rejpaly: nechtěl jsem ani tak šetřit jako jsem koukal na váhu, jezdím na delší trasy a každý kilčo se počítá :-))....

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Mám asi 70 let starej na jedné tyčce, 2x2 metry, bez podlahy. Pro jednoho akorát, dva se tam taky vejdou. Neteče. Kolik váží nevím. Su s ním spokojenej (v létě). Do chladnějšího počasí by byl asi lepší uzavřenej.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Myslím,že nejlepší je nejdřív zvážit jak často budu ten stan používat.Nemá cenu utrácet velký sumy za něco co nevyužiju.Já mam stan za 500Kč z Tesca a jsem spokojen.Trochu impregnace a OK.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan na kolo

           

      Naprostej souhlas. Zvažte k čemu ten stan a jak často budete potřebovat. My jsme potřebovali lehký stan, který by nebyl v lese jen tak vidět. Koupili jsem šedomodrozelenýho dvouplášťovýho Colemana (160x210 cm s apsidou) váží 3,5 Kg a stál 3000 Kč. Po sezoně jsme zjistili, že ta barva je v lese moc dobře vidět a při otáčeni jsme budili jeden druhýho. Koupili jsme v armyshopu maskovaný MilTec (205 x 210 cm), jednoplášťový. Váha 2,4 Kg a cena 1400 Kč. Předělali jsme pruty. Původně byly dva každý ze sedmi segmentů. Předělali jsme to na 4x3 segmentu + 2, rychleji se to skládá a rozebírá. Na přečkání noci naprosto skvělý.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan na kolo

         

    Já mám Balcu od Husky. Je fajn, jen by k ní mohly být duralový tyčky. Ale pro dva je jentaktak. Taky se mi moc líbí Velo od Jurka, ale postavenej se mi zdá moc obrovskej, prostě zabere moc placu, ale zase se tam krásně schovaj kola. Určitě ho taky doporučuju. Vůbec nejlepší je koupit stan na výstavě stanů v Praze (někdy na jaře) kde si ho člověk může i vyzkoušet.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

373 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024