reklama

SPD

po case opet technicky tema. SPD mam spoustu let a uz se poohlizim po novych. Trochu me sokovalo, kolik ted stoji SPD od shimana, je to zhruba 1/3 ceny pred tema 9 lety. Nevite, jak jsou na tom s kvalitou? a jak vypadaji zevnitr? je to porad na konusech? (myslim napr. M520). Jak jsou na tom ostatni znacky, treba wellgo? Nechci krankbrothers ani time ani look....proste klasicky SPD a jim podobne.

[ Zpět ]
Datum: 13.11.2006
Autor: Hrabe-X
  • Re: SPD

         

    http://cycle.shimano-eu.com/media/cycling...

    tady najdeš technický výkres, jak vypadají Sh XTR uvnitř, obdobně najdeš všechny ostatní řady.

    Jinak já jsem jezdil Shimano několik let, později Ritchey a teď mám už třetí šlehače - a neměnil bych! Jsou z nich nejlepší (pro mě i některé další). Důvody už se tady uváděly ve starších diskuzích - stačí zadat do vyhledávání.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    M520 jsou dobry pedaly s vynikajicim pomerem cena/uzitna hodnota. Vyzkousel jsem pedaly Wellgo, Author (zase Wellgo, jenom jiny nazev), ale muzou s nima byt slusny problemy treba pri vycvakavani, neni to ono, klasika Shimano je u systemu SPD nejlepsi.
    Ted mam M540, jsou v podstate shodny s 520-kama, krome materialu, trochu vzhledu, hmotnosti a ceny. Vsechny jsou na konusech, coz neni spatny kvuli ev. snadne udrzbe. Jak moje zena s 520kama, tak i ja s 540kama s nima jezdime bez problemu, nastaveni sily vypnuti a naslapavani i v extremnich podminkach bahennich lazni bez problemu.
    Po CrankBros. jsem taky posilhaval, ale vzhledem ke kompatibilite vsech kol a treter pokracuju se Shimanem.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD

           

      Dik za rady. Vidim to taky na shimano. Na 2 kole mam welgo a vadi mi, ze z nich vypadnu nekdy, kdyz nechci a naopak. Jak vypadaji vevnitr,nevim, rozebrany sem je este nemel. moje stary shimano (myslim 535) vydrzely uz neuveritelnou davku km. Je pravda, ze nejsem priznivcem konusovych mechanismu, ale tyhle slapky se vyplatily:-) sice uz davno odesly gumovy prachovky a musim je rozebirat,cistit a mazat kazdej rok. V jednom pedalu sem musel vymenit 1 radu kulicek, protoze se rozemlely, ale od ty doby zase jezdim a jezdim....CB nechci. Jednou je testovali v cykloservisu a behem testu vznikala vule v lozisku. A hlavni argument - odolnost vuci blatu taky neberu. S SPD s tim taky nemam problem. A navic ta cena.....nechapu, jaxi nekdo muze dovolit delat drazsi slapky nez shimano. Uz v 90 letech existovaly spd od scotta a ritchieho. Staly kolem 3000 a mely kluzny myslim ze silonovy loziska! to byl primo zlocin. Udajne nevydrzely ani sezonu....Ale nemyslete si, ze sem nastrcenej od shimana, treba naby bych si od nich nikdy nekoupil...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.11.2006
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    Doufám, že nebudu litovat, ale po 4 letech SPD jsem koupil Exustar PM25, lehké ( 275g oba ) za rozumnou cenu. SPD kompatibilní, kufry jsem neměnil. Příjemně volné, přitom v záběru se nevaklají. Zatvrdlé bahno se z nich čistí líp než ze SPD. Zatím spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RD)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SPD

           

      Hmmmm, tak lituju .... Mají najeto 1000 km a jedna je na výměnu ložisek - pakliže tam vůbec nějaké jsou. No nevím, moc kvalitní asi nebudou.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (RD)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD

             

        Tak přeci jen zkus ty šlehače (i.e. Crank Brothers), viz. CKP13 výše. Je to investice, ale vyplatí se.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SPD

             

        Ja ti nevim, kdyz SPD, tak original Shimano :o) Taky jsem kdysi zkousel neco jinyho, SPD Wellgo a sly do krabice do sklepa, ani k opotrebovani lozisek dojit nestacilo :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    Ja muzu porovnat akorat M520 a M505 a muzu rict, ze petsetdvacitky jsou lepsi - lehceji se mi z nich vycvakava a pritom mi v nich noha lip drzi - pri slapani se mi nepootaci

    [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2006
    Autor: Pepe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024