reklama

BMX-pedál na MTB od Authora?

Šmýkají se mi tretry na pedálech, nášlapy nechci, uvažuji o BMX pedálech od AUTHORA APD F 61 s náhradními čepy za 400 kč. Prý supr cena. Má někdo s němi zkušenosti? Kde je možno v Praze vidět. Jaké alternativy v té cenové skupině? Jsou nutné průmyslové ložiska, stačí valivé? Hoďte prosim rady. Díky.

http://www.author.cz/cs/bike-prislusenstvi...
=44&subcat_id=143&child_id=510&produkt_id=4001?mcms6172a9
acc2880f09e0987b23562008df=7c7696d4de9bccb1a05abfc004f779d0

[ Zpět ]
Datum: 10.11.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (vlaštovník)
  • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

         

    tak to jsi na tom stejne jako ja :)))) ja mam Konu tak jsem si koupil tyhle aby tak nejak ladily :)))http://www.kona.cz/shop.php?cat=2&grp=71

    jinak by mozna stalo zauvazovat jestli se ti nevyplati investovat do tech prumyslovejch lozisek... jinak ty authoracky muzes videt a autorizovanejch prodejnach viz jejich stranka

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

           

      Janku, jak se s takovými pedály jezdí? Jsou lepší než ty běžné?

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vlaštovník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

             

        me dobre nedovedu si predstavit ze vjedu s naslapama do lesa a rozbiju si hubu vo prvni koren .....
        mam velky chodidlo tak jsem spokojenej, ze jsou pedaly dost siroky....

        [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

               

          Diky Janku za to vystizne vyjadreni. Presne to je muj problem, hubu v naslapech si rozbijim casto, naposledy ve stredu a to poradne v lese. Mam polonaslapy a kdyz jedu vycaknuty - abych si tu hubu nerozbil - na opacne strane naslapu, tak noha prave za takoveho pocasi jako dnes klouze.
          Maji tvoje naslapy KONA prumyslove loziska nebo jen bezne valive?

          [ Zpět ]
          Datum: 13.11.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (vlastovnik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

                 

            No asi jsi to spatatne pochopil :)))) kona nedela vubec pedaly s naslapnym mechanismem.Ja je mel na kole kdyz jsem si ho kupoval a hned sly dolu a ted tam ma ty co jsem ti posilal odkaz... jinak delaj(kona) jeste drahy s tema prum. loziskama ale asi je jedno jestli budes mit pedaly od authora nebo od kony ,ale me se vic libily ty konacky aby mi to tak nejak ladilo ... myslim ze podstatna vyhoda oproti klasickej mpedalum je jejich rozmer lip se zakousnou do podrazky a nenici ji

            [ Zpět ]
            Datum: 13.11.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

                 

            Jezdit v terénu s vycvaklými pedály je ta největší blbost co se dá s SPD udělat ;-) Někam vlítneš, noha (nejlépe obě) sjede z pedálu a už se válíš... Jde jen o to překonat strach, jinak je to o hodně bezpečnější než obyč pedály...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.11.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

                   

              Snad nechces rict, ze treba pri sjezdu do zatacek na mokrych kamenech, listi nebo snehu, kde citis, ze kolo ujizdi a z 50 procent i ujede nechas nevycvaknute nohy s tim, ze v padu je stacis vycviknout? Ja tedy obratim pedaly - polonaslapy - a jedu bezpecne s botou zakouslou v trnech pedalu z druhe strany.
              Presto jsem se rozhodl pro BMX s piny u MTB a polonaslapy necham u crossu.
              Jinak jsem od vcerejska v maticce Praze a polital jsem vsechny obchody se zastoupenim Authora a tusil jsem, ze jak mi bylo udeleno radou vyse, pedaly pry tam najdu - byla pouze neoverena domenka. V ani jednom Author pedaly nemaji, takze na i dobre minenene rady se neda vzdy spolehnout.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.11.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (vlastovnik)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

                     

                myslm ze v pek -sportu je maji staci tam zavolat a voptat se nic jednodusiho uz ti poradit neumim :))

                [ Zpět ]
                Datum: 14.11.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

                     

                V tomto případě to už jakžtakž pochopím. Pořád ale hrozí, že vjedeš na nějakou nerovnost, nakopne Tě to zespoda, vyhodí nohu (v horším případě obě) do vzduchu a máš ji z pedálu dole... Být pak rozjetý v terénu, bez opory obou nohou v pedálech, kdy bys měl kolu pomáhat i propružováním v kolenou, občas i šlápnout, je to docela o brzkou tlamu... Např. schody se docela těžko sjíždějí bez SPD, proto jsem je na kolo (po dlouhém rozhodování) nakonec dal ;-)
                Je ale fakt, že se z pinů zase o hodně lépe v krizové situaci vystupuje... Ikdyž, s nášlapama je to jen věc zvyku a časem je to automatické a ani to nepřijde nijak složité či pomalé...

                Takže Ti BMX pedály v žádném případě nerozmlouvám, třeba se Ti v nich bude jezdit ze všech udělátek nejlépe. Užij si to...

                [ Zpět ]
                Datum: 15.11.2006
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: BMX-pedál na MTB od Authora?

         

    POZNATEK : Tak jsem udělal hned na počátku chybu. Koupil si pedály s piny a kámoš je shlédl a posoudil, že jsou špatné. Piny se šroubují s vrchu z platformy. Což znamená, že když jich pár odpravím na kameni, nebudu je moci vyměnit, protože se nebudou dát vyšroubovat. Proto vždy takové, kde piny lze ovládat ze spodu1

    [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vlaštovník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024