reklama

Potřebuju rychle poradit.

Ahoj všichni!Potřebuju poradit.Chci si koupit kolo Mongoose Rockadile LED.Našel jsem na internetu dva obchody v jednom bylo s přesmýkačem Acera a přehazovačkou Alivio a v druhým s přesmýkačem Alivio a přehazovačkou Alivio Rapidfire+.Cena je stejná u obou kol.Potřebuju poradit,které kolo je lepší.Problé je v tom,že nevím jak jdou ty řady po sobě.Vím že je nějaká acera,alivio a deora.Prosím poraďte mi.Děkuju moc.

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš ([email protected]))
  • Re: Potřebuju rychle poradit.

         

    Asi došlo v titulku k překlepu, Rapidfire+ je páčkové řazení pod řidítkem, ne přehazovačka, myslím si, že firma PellS dováží identická hotová kola. Bude na něm zřejmě přesmyk Acera, šaltr Alivio, řazení Alivio Rapidfire+.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Potřebuju rychle poradit.

           

      Dík Tomane.Mohl by jsi mi ještě napsat co je lepší Alivio nebo Acera?V prvním obchodě je přesmýkač Alivio a v druhým Acera.Cena je téměř stejná.Jsem úplnej začátečník a nerozumím tomu.Chci takový kolo se kterým se nemusím bát,že když skočím patník,nebo vjedu do lesa,že se sním něco stane.Za ty prachy je to dobrý kolo ne?Jo a jakou velikost si mám objednat?Měřím 180cm.Za všechny odpovědi moc děkuju.Vůbec se v tom nevyznám.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Potřebuju rychle poradit.

             

        Mongoose jako celek je jistě kvalitní kolo, vdyť se jedná o tradiční značku, která neprodukuje šmejd. Myslím, že na přesmykači téměř nezáleží, Acera stojí na kvalitativním i cenovém žebříčku u Shimana Těsně pod Aliviem. Tento Mongoose by měl mít Alexy ráfky, vidlici RST Gila T4, ta bude zřejmě svárem potíží, je totiž nastavená výrobcem dost na měkko, měříš 180, nevím jakou máš hmotnost, to by mohlo být důležité. Jinak mám před sebou tabulku, a ta říká, že výška rámu u horáka pro chlapa 180-185cm by měla být dvacet palců, což hraje s Mongoosem, ten má velikosti 16, 18, 20´´. Já měřím tolik co ty, mám české RBčko o velikosti 19. Ta 18ka by Ti byla malá.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Potřebuju rychle poradit.

               

          Já vážím 75-80kg.A měřím necelých 180cm.Teď jste mě celkem zarazil s tou vydlicí.Myslíte, že ta vydlice by mohla dělat s mou váhou problémy?Doporučil by jste mi teda jakou velikost 19-20.Právě mám obavy, aby to kolo nebylo na mě moc velké.Každopádně vám moc děkuji za všechny odpovědi.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Potřebuju rychle poradit.

                 

            Tome, někde na tomto webu nedávno proběhla diskuze na téma RST Gila T4, najdi si to a počti. Ale myslím, že tento Mongoose jí má namontovanou. Mslím, že ta vidle je max. do 70kg.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.03.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Moc dík už jsem si vše podstatné přečetl.

                   

              Děkuju za ten typ,abych si otevřel tu diskuzi o vidlích.Pokud ta vidla bude dělat problémy,tak tam vyměním ty elastomery za tvrdší(červené).Ty články mi hodně pomohly.Všechno jsem si to důkladně přečetl a už je mi to vše jasný.Jedíná věc co mě ještě zajímá je kolik to kolo váží.Hledal jsem to všude možně po webu,ale nic jsem o váze nenašel.Typuju,že to bude okolo 15kg.Dík za všechny rady hodně mi pomohly.:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 20.03.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Moc dík už jsem si vše podstatné přečetl.

                     

                O hmotnosti tohoto Mongoose nic nevím.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.03.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

370 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024