reklama

Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

Zdravim Vas vsechny a zaroven Vas prosim o radu. Planuju investovat v nejblizsich tydnech do noveho crossoveho kola. Mam "vyhlednuty" modely Kellys Axis (9990) popr. Equisite (12990) a dale Author Classic sx (9890) popr. Stratos sx (12590). Dival jsem se na hodnoceni kol jejich majiteli na techto strankach a Author je hodnocen relativne dobre, ale ja slysel i zvesti o tom, ze ma urcite nedostatky tykajici se geometrie ramu a s tim souvisejici pohodlnosti. Navic se mi zda, ze kola Kellys jsou za stejnou cenu osazena lepsimi komponentami. Zatim jsem tedy rozhodnut spise pro Kellys. Prosim Vas o jakoukoli radu, ktera by mi ulehcila vyber - zda ma smysl investovat do mnou uvedenych drazsich kol(13000), ci dostacuje kolo za 10000. Dodavam, ze za posledni 2 roky(co jsem na vysce) jsem na kole moc nejezdil, drive tak 1000 km rocne, nyni bych chtel oprasit stary zvyk. Kolo bych tedy vyuzival rekreacne i na delsi vylety(s batozinami). O drazsim kole neuvazuji - sice chodim na brigady, ale ted nas zdanili a chteji zdrazit koleje :o(, takze penez moc neni...Uvitam tedy vsechny Vase poznatky, samozrejme nejsem odpurcem ani ostatnich znacek kol, takze pokud mate tip, budu rad. Predem vsem dekuju a preju co nejvic krasnych zazitku za riditky Vasich kol.

[ Zpět ]
Datum: 18.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepe)
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    Ahoj... rozhodoval jsem velice podobně jako ty... author, kellys... nebo jiné. Taky se chystám někam s plnou výbavou ( brašny...). Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl právě pro Kellyse Axise. Mám ho teprve jen pár dní, ale už jsem na něm ujel těch pár stovek km a je to fakt suprové kolo za ty prachy. Myslím si, že jsem neudělal chybu a už se těším na nějakou delší trasu s ním. Jinak kola, co jsi vyjmenoval jsou podle mě na stejné úrovni, ale přesto ten Kellys se mi z nich líbí nejvíc. Nestěžuji si. Tak hodně štěstí při výběru. Měj se...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NetWay)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    Ahoj, v těchhle dnech řeším stejný problém: kterou značku kola? Co jsem tak prolezla kdejaký obchod a prostudovalakdejaký katalog, tak jsem zjistila, že je tocelkem fuk. Zvlášť když vybíráš kola mv ceně 10 - 15. Kč, tedy ve stejné relaci, jako já. To vybavení se zas až tak moc neliší,leda v detailech, takže záleží na tobě a na tvém pocitu, která značka, eventuelně barva je ti bližší. Author jsou dobrá kola, mám snimi zkušenost, hodně lidí vychvaluje třeba Meridu ( byť ty se mi už zdají dražší),Kellys mají zajímavé barvy rámů... atd. Nejlepší,co jsem kde našla, byly Superiory. ZA zajímavý prachy se u nich dá koput kolo se slušnou výbavou, kterou má třeba Author u kol dažších. Na všech kolech mají rámy 6061, což je údajně to nejlepší, co momentálně je. Za dobrou cenu seženeš kolo s osazením DEORE, ale pro normální sportování a ježdění je dostačující ALIVIO, takže super kolo za 10 - 13.000 Kč u nich není problém. Barevně jsouteda usedlejší, ale barva kola je většinou zásadní problém jen u ženských :o))) Když tak koukni na www.superior.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

           

      Ty...Dais...Ty ale vůbec nejsi amatérka...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

             

        jasně že ne!! O kolech vím všechno, co se o nich dá vědět.... jako že mají dvě kola, pedály a ty chlapský štangli :))))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    neuvazoval jste o Amuletu? lepsi cena i lepsi vybava nez ostatni znacky. muzu Vam pomoci s vyberem i nakupem. ozvete se mi na mail, studenti si prece musi pomahat...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Liška ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

           

      To je zajímavé, mám jednoho amuleta v rodině (dcera, dámský rám), starý cca 7 roků, už s ním bylo i nějaké trápení. Takže bych řekl - nic moc. Ale v poslední době čtu na amulety velmi příznivé recenze, zřejmě to vzalo nějaký obrat k lepšímu, budu muset se na tuhle značku trochu víc zaměřit. Dost jsem ji obhlédl - teď nevím - v Brně nebo to byl Sportprague, vzhledově se mi to líbilo, osazení normální, zřejmě to opravdu bude dobré kolečko.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

             

        Rekl byste mi prosim, ktere kolo ma Vase dcera a co s nim bylo, dekuji.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Liška ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

               

          Konkrétní typ - podívám se pře víkend, závady: nějak měkké ráfky, často dělaly osmy (a to jezdila po asfaltech ve městě), dále "rozlomený" přední náboj, resp. osa.
          Jinak ovšem tuhle značku kola nezatracuji, podle Vašich příspěvků v různých tématech je mi jasné, že sem nastoupil "amuleťák", víte o tom z nás určitě nejvíc.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

                 

            Dekuju

            [ Zpět ]
            Datum: 24.03.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Liška ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

                   

              Amulet se hodne zhoršil a jsou to kola tak akorát do supermarketů...

              [ Zpět ]
              Datum: 05.04.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivo Kadlec)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

                     

                Nesouhlasim. Takovej Amulet 9,9 neni spatny kolecko . Vidlice Manitou Black Super, vybava XT, rafky Mavik 517, vaha peknych 9,9kg (asi bez pedalu).
                Za cenu prijatelnych 45 tKc, presto si myslim ze v obchodnaku nebudou:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.04.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

                     

                Takovej nazor muze napsat jen clovek co tyto kola ted vubec nezna a ani driv je nevidel. Vubec s timto nazorem nesouhlasim!!!

                [ Zpět ]
                Datum: 09.04.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Liška ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    ahoj, vidím, že nemám sám problémy co si koupit, neboť trh je v tomto směru celkem slušně nasycenej a prodavači se docela předháněj co nabídnout. Já jsem tento problém vyřešil tak, že jem si chtěl koupit Authora Classic sx, ale prodavač mne přesvědčil o celkem méně známé značce ACSTAR, kdy jsem koupil treka ve výbavě jako author s hlníkovým rámem, odpruženou sedlovkou a vidlicí s 24 převody za 7.990,-Kč. Jde sice o model roku 2004, ale na kole to asi tak nevadí, neboť se za rok toho moc nezmění. Osazení je shimano alivio, ale vzhldem k tomu, že s ním mám zkušenosti z předchozího kola, na kterém jsem najel kolem 3.500 km ročně bez problémů, nevidím mezi ním a deorkem až takový podstatný rozdíl, vše fungovalo bez potíží. Jinak jsem už najel letos 200 km a zatím vše funguje. Abych ti to zamotal, tak velmi kvalitní kola jsou značky Wheeler, mrkni se i na tuto značku, dokonce jsem chtěl jít točit i do Moutfieldu, kde prodávaj zn. Madison, což je vlastně jakási odnož authora s naprosto stejným vybavením. Je to spíš o tom co se ti bude líbit a asi si to chce kolo někde od někoho půjčit a ujet na něm cca 20 km, to už leccos napoví. Takže přeju hodně štěstí při výběru.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    Ahoj,
    rozhoduješ se úplně stejně jako já před rokem. Váhal jsem mezi Kellys Equisite a Author Stratos. Ty kola jsou téměř stejně osazená! Záleží jen na tvém pocitu, zkus se na obě posadit a uvidíš. Jo, rozdíl je v řazení - Stratos má řazení Revoshift, Kellys páčky. Tak záleží co ti vyhovuje. Já si nakonec koupil Stratose a jsem moc spokojený. Všichni říkají, že Autoři vydrží a to je pravda. Já mám přes 100 kg a jezdím docela dost a zatím žádný problém. Ale i Kellys je dobrá volba - manželka má Axise (nechala si to osadit Aliviem - takže má vlastně Equisite) a taky dobrý. takže si myslím, že ať se rozvodneš tak nebo onak, chybu neuděláš. Zkus výprodeje modelů 2004 a ušetříš i 30%!!!!!! Hlavně si nekupuj "módní" značku Rock Machine - tam je za stejnou cenu kolo osazeno výrazně horšími komponenty.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

           

      Authora Stratosse SX mohu vřele doporučit, je vysloveně dobrý.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

             

        Ja mam author classic sx a nedam nan dopustit, myslim, ze je to moc fajn cross.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    Ak ešte nič nemáš, môžem ti doporučiť Author Triumph, na ktorom mám zatiaľ najazdených asi 420km . V podstate je na ňom výbava ako na stratose sx , len má naviac vo výbave blatníky nosič a svetlá, nastaviteľný predstavec a odpruženú sedlovku a špeciálne sedlo, na ktoré som si vôbec nemusel zvykať. Celkom príjemný je aj posed, ktorý ti zaručí, že aj po 100km v kuse nebudeš cítiť únavu. Odporúčam ti pozrieť stránku author a porovnať si stratos sx a tento triumph. Keby som sa mal rozhodovať ešte raz, vybral by som si znova triumph, už len kôli tomu vybaveniu - stačí dokúpiť brašne a ísť.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (boco ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    Ja mam doma 2 roky Authora Reflex (jedno nad Stratosem) a nemuzu si ho vynachvalit. Mam na nem pres 8.000 km (snad ve vsech moznejch podminkach vcetne 20° mrazu) a zatim bez jedinyho problemu. Takze sice ostatni znacky posoudit nemohu ale Authora muzu jen a jen doporucit - spolehlivost opravdu vysoka. A to i presto ze se ke svemu kolu chovam jak prase a uz vod lonskyho leta ani nemyl ani nemazal (asi 3.000 km bez udrzby a stale vpoho jezdi).

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kotas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim o radu - Author, Kellys nebo jine?

         

    Radeji kellys

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr Roman ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

274 cyklistů (21 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024