reklama

Retez, vidlice, naboje - udrzba

Zdravim vsechny nadsence a zaroven moc prosim o par rad...
1) Najel jsem na kole 6500 na jeden retez - vim, chyba... chystam se ho vymenit a vymenim i kazetu. Ale co rolnicky na prehazce nebo prevodniky (ty pouhym okem nevypadaji opotrebovane jako kazeta)???
2) Co vidlice? Pravidelne ji vycistim, promazu, nechtelo by to taky vymenit vevnitr nejaka futra apod?
3) V nabojich staci vymenit kulicky a ty stahovaci matice?Take jsem je pravidelne cistil a mazal...

Chtel bych udelat takovou celkovou udrzbu... tak prosim o rady... Dekuju moc...

[ Zpět ]
Datum: 30.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (trancin ([email protected]))
  • Re: Retez, vidlice, naboje - udrzba

         

    1/ to, ze mas na rtezu nejaeto 6500 km toho jeste moc nerika, daleko vic zalezi na podminkach, v jakych jezdis. Na biku v bahne ujedes treba jenom desetinu toho co na silnici a je po retezu. Dulezity je kontrolovat jeho opotrebeni (viz historie). Po vymene uvidis sam, nakolik jsou opotrebovany i prevodniky, jestli retez "nelepi".
    2/ Zalezi, co mas za vidli. Nektere tohle staci, nekde se neobejdes bez servisu nebo velmi slusne vybavene vlastni dilny. Jestli tvoje vidlice funguje jak ma, udrzujes ji (a udrzujes ji odpovidajicim zpusobem prave pro ten dany typ), je bez vaklu, dobre tesni, nema volne nebo zterele prachovky apod., mela by byt v poradku.
    3/ Naby- pokud pri spravne udrzbe a obcasnem cisteni a mazani (coz ty delas) v nich neni nezadouci vule, kterou nejde vymezit dotazenim matic, tj. pokud nejsou vydrene konusy od kulicek, jsou naby v poradku. Vymenou kulicek nic nepokazis.
    Urcite tady ostatni dopisou jeste dalsi dulezity veci, nebo se podivej do vyhledavani, "udrzba" treba.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Retez, vidlice, naboje - udrzba

           

      Jezdim zhruba 2500 km za leto. Z toho asi 1/3 silnice. Vyhledavam spis blato, teren...
      1) Co se tyka pastorku, tak ty nejpouzivanejsi jsou viditelne znacne obrouseny (snad na 30 % z puvodni sirky zubu uz jen takove "spicky"). Co se tyka prevodniku, tak treba nejmensi pouzivam mnohem mene nez zbyle dva a pritom se nezdaji nejak moc opotrebovane. Vidim to tak, ze koupim retez, pastorky azkusim to zajet a snad to bude OK. Jen bych nerad zase neco neodrovnal nevymenenymi prevody...
      2) Vidlice nebude urcite nic extra (kolo za 18000) a cistim ji pravidelne. Kadopadne urcita vule v ni byla uz u noveho kola (na miste pri stiskle predni brzde se to da poznat) ale bral jsem to jako normal.
      3) V nabojich vule neni tak asi OK.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (trancin ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Retez, vidlice, naboje - udrzba

             

        Při výměně mojí pevné vidlice za odpruženou v odborném servise došlo k neodbornému zkrácení trubky, která byla nepatrně delší, než měla být a tím došlo k vůli v ložiscích hlavového složení. Po upravení délky této trubky a seřízení ložisek vůle zmizela. Původně jsem si myslel, že je to vůle ve vidlici. Netvrdím, že máš stejný problém, ale zkus zabrzdit přední kolo, uchopit misku spodního ložiska a zahýbat kolem vpřed a vzad. Pokud došlo ke stejnému omylu jako u mne, dá se to snadno opravit.Jinak se přikláním k názoru Abernathyho, ikdyž si myslím, že kazeta už to bude mít za sebou.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.10.2006
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Retez, vidlice, naboje - udrzba

               

          to jsem uz zkousel a z toho mne i vyplynulo, ze hlavove slozeni bude OK. Nevim, ale zkousel jsem to i u Cannondale a ikdyz to kolo je cenove uplne jinde, tak tam opravdu nepatrna vule byla...Ale mozna jsem jen moc velky puntickar :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 31.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (trancin ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Retez, vidlice, naboje - udrzba

           

      Kdyz jste u tech naboju... pokud sundam kolo, a rukou zacnu pomalu otacet vnitrni osou, tak citim nepatrny odpor "neco jako preskakovani po kulickach" uvnitr naboje. Pritom osa nejde nijak tezce ani neni volna. Mohl by to byt znak opotrebovani nejakeho dilu, nebo je to normalni? (Delaji to oba dva naboje). Moc dik.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (exb ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Retez, vidlice, naboje - udrzba

             

        Jo, to je normalni jev, takhle se odvaluji loziska. Pokud nemas naby se zapouzdrenymi prumyslovymi lozisky (DT Swiss, Novatec, ...), tak se da bocnima matkama vymezit vule prave az k tomuhle idealnimu stavu- aby se kolo volne a bez drhnuti otacelo a pritom tam nebyla vule. Ve vidlici nebo v ramu je ten "odpor" oproti drzeni osy v ruce zanedbatelny. Kdyby se ti loziska uz zadiraly, jsem presvedcen, ze bys to poznal :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.10.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Retez, vidlice, naboje - udrzba

         

    S tou kazetou bych nespěchal, počkal bych, jestli novej řetěz střílí a i pak mu můžeš dát 150 km, třeba si sedne. A střílet ti to bude jenom na nejpoužívanějších pastorcích. Ale pokud ti prolezou všechny zuby měrkou, pak bude muset kazeta asi do výslužby. S nábama je to, jak radí vašek. Údržbu vidlice neznám, mám pevnou.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024