reklama

cyklocomputer-měření tepu

používáte někdo hrudní pás k měření tepu? Chtěl bych ho využíl na kolo a běžky, ale předem bych rád slyšel jaké s tím máte kdo zkušenosti, protože je to pro mě drahé zařízení. Předem díky za příspěvky. Luboš

[ Zpět ]
Datum: 29.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš13)
  • Re: cyklocomputer-měření tepu

         

    funguje to, je důležité, co od něj čekáš?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer-měření tepu

           

      Chtěl bych mít přehled o tepu, udržovat optimální aerobní stav srdce, i spálená energie by mě zajímala, ale netuším jak to dokáže spočítat. Nejde mi o hubnutí s tím nemám problém, rád bych optimálně využil svoje vyjíždky, když jedu sám a nemám s kým soupeřit a neposlední řadě rád sleduju naměřený údaje:-) bez cyklocomputeru na kole by mě to snad ani nebavilo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (luboš 13)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklocomputer-měření tepu

             

        Spálenou enerkii to vypočítává z průměrné TF, tvoji váhy a času jízdy. Podle mě je to údaj hodně na nic :-(
        O intenzitě ti totéž řekne prměrná TF a čas jízdy.

        Když budou dva stejně vážící borci, jeden trénovanej a druhej chcípák tak tomu trénovanýmu to naměří daleko méně spálené energie (pojede na TF o 10-30 tepů níž než chcípák).

        [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer-měření tepu

         

    Používám Polar F5. To je taková střední třída se zbytečnýma funkcema, které stejně nevyužívám (walk test, spálené kalorie, BMI, procenta z max. TF).
    Pokud bych se dneska rozhodoval jakej tepák bral bych to nejjednodušší a je vcelku jedno jestli značkový nebo neznačkový (Tchibo, Lidl).
    Stejně mě zajímá jenom aktuální TF a na konci průměrná TF a čas v zóně a mimo ní. Dokonce i pípák upozorňující na to, že jsem mimo zónu zapínám jen vyjímečně.
    Tepák nosím jako hodinky (jenom na sport).
    Pro začátek tedy určitě co nejlevnější a nejjednodušší mašinku.
    Pokud máš závodní ambice a nemáš hluboko do šrajtofle tak naopak nešetřit a pořídit cyklocomputer s tepákem v jednom a s možností připojení k PC.

    Samotnej tepák je ti poměrně nahouby pokud neznáš svoje prahy. Jsou tři možnosti.
    Ideální - nechat se vyšetřit 2-3x za sezonu
    Lehce horší - udělat si několikrát za sezonu Conconiho test.
    Nebo - jezdit podle pocitů a zkušeností s orientačně nastavenýma hodnotama a ty postupně zpřesňovat.

    Tepák mě příjemně překvapil. Daleko líp si dokážu rozvrhnout síly, takže jezdím rovnoměrnější tempo a dojíždím ve větší pohodě.
    Nikdy jsem nezávodil a nikdo mě k tomu nedonutí. ;-)
    Pokud máš závodní ambice můžeš zkusit http://www.bike-forum.cz/forum/ . Tam se to závoďákama jenom hemží :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer-měření tepu

           

      Přesně tak, pokud neznáš hodnoty aerobního a anaerobního prahu, pak mít tepák je trošku zbytečné.
      Navíc je potřeba, abys věděl něco o intervalech a jejich využití pro práci v anaerobní zóně.
      Samozřejmě, můžeš do tepáku zadat i jakési obecné hodnoty prahů vypočtené z tabulek, ale tyhle výpočty nebývají až tak přesné.
      Jo a mít tepák kvůli tomu, abys sledoval spálenou energii - to je naprostá hovadina. Tepák ti podle výšky tepu a tudíž podle toho, v jaké zóně tvoje tělo momentálně pracuje řekne, zda jde tvůj aktuální sportovní výkon tzv. "na svaly" nebo se flákáš jen "na tuky".

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer-měření tepu

         

    Sami mame s Alvapinkou jakousi zakladni Sigmu v akci asi po 700,- kc a staci, i zavodakovi :o). Stejne je to v podstate (a hodne zjednodusene receno) jenom o tom, aby te to brzdilo, protoze kdyz budes prepalovat, jenom si nicis telo a s treninkem- hlavne vytrvalosti- to nema nic spolecnyho. Zkus se mrknout na http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm, tam toho najdes spoustu, kdyz te to bude hodne zajimat. Trenuj, nema cenu se honit :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer-měření tepu

         

    Jezdím s Polarem FS2c, má pár základních funkcí a zatím mě úplně vyhovuje. Vím jak dlouho jsem jel, s jakou průměrnou TF, jaká byla max.TF, horní a dolní pásmo jsem si stanovil sám po prostudování mnoha teorií a snad to docela i funguje. Docela výhodný je kódovaný přenos signálu s hrudního snímače, zvlášť při jízdě ve skupině nebo při maratonech. A není drahý.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2006
    Autor: bikermann
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024