reklama

Kdy měnit řetěz?

Poraďte kdy měnit řetez? Po určitých Km? Dá se to změřit šuplerou podle rozteče řetězu? Jaký je rozměr? díky

[ Zpět ]
Datum: 26.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (filiposis ([email protected]))
  • Re: Kdy měnit řetěz?

         

    Jeden užitečný odkaz http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id... , než se tady strhne zase řežba.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ian)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdy měnit řetěz?

           

      Já bych řekl,že na tohle téma je toho už řečeno dost a dost v historii...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kdy měnit řetěz?

             

        Třeba: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2833...
        (Úplně nahoře na stránce je políčko "Hledat...". :')

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kdy měnit řetěz?

               

          132.3mm by měl mít nový řetěz. 132.9mm řetěz na vyhození. Jestli je to špatně tak mě prosím opravte.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cibis)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdy měnit řetěz?

           

      hmm, tak tato metoda popisuje, že je čas měnit řetěz po 0,5% natažení; jinde jsem se dočetla, že je vhodné řetěz vyhodit při 1% natažení.
      K čemu se přikláníte?

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kdy měnit řetěz?

             

        Nový řetěz má rozteč na 11 článcích 132,3 mm. Za vytažený se považuje, jestliže se rozteč 11 článků zvětší o 0,6 mm (na již zmíněných 132,9 mm). Při počtu 112 článků řetězu na mém kole, je délka nového řetězu 112/11 x 132,3 = 1347,054 mm. Při vytažení řetězu o 0,6 mm na 11 článcích platí: 112/11 x 0,6 = 6,109 mm.
        Vytažení v procentech: 6,109/1347,054 x 100 = 0,453%. A máme vítěze, 0,5% je správná odpověď.

        P.S:
        Dle mých měření, se délka nových řetězů na 11 článcích pohybovala mezi 132,2 – 132,3 mm.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2006
        Autor: Marco
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit řetěz?

         

    Kup si merku...stoji cca kilo a rekne ti, kdy menit...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit řetěz?

         

    mám takú myšlienku, čo používať lacné reťaze, častejšie ich meniť a to z dôvodu, že materiál je mäkší a tým pádom sa menej odiera kazeta a prevodník. Skúšal to niekto?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdy měnit řetěz?

           

      Zkoušel jsem řetězy do cca 300 Kč a také řetězy do 700 Kč. Moje zkušenost, vytahují se stejně. Otázka je co to je levný a kde začíná drahý řetěz.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kdy měnit řetěz?

             

        lacné - tak do 200, drahšie nad 500 Cz, inak raťaz drahšiu ako cca 400 Sk som na bicykel ešte nedával, takže nemám skúsenosť, do 200 sa vyťahajú do 1000km a niekedy ešte menej, keď takúto reťaz vymením do povovice možného vytiahnutia podľa mierky, tak na prehadzovačke to vôbec nepraská. Teda otázka znie či radšej sedem lacných (200) alebo dve po 700.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kdy měnit řetěz?

               

          Těžko říci. Záleží na stylu jízdy. My jezdíme natěžko, 20 kg na nosiči a tak kolem 3000 ročně. Vytahování řetězu není lineární (měřím posuvkou), nejdříve to jde rychle a ke konci životnosti pomalu. Měním řetěz každou sezonu, tady kolem těch 3000 km.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit řetěz?

         

    Nejlepsi je koupit tri az pet retezu a cyklicky je menit. Pak se vyhodi retezy, kazeta a streni a maly prevodnik. Vydrzi to daleko pres merku :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit řetěz?

         

    Zrovna teď jsem se o tom bavila se svými servisáky - řetěz je prostě spotřebka a tak ho prostě měnit jak je potřeba. Záleží to opravdu na tom, kde a v čem se jezdí.
    Jednou vydrží 600 km, jindy 2000...
    Já osobně používám řetěz v cenové elaci kolem 500,- a měním ho podle toho, co mi ukáže měrka. A zbytečně nepřetahuji. Loni jsem to přetáhla asi o 1000 km, protože to pořád řadilo v pohodě. Jenže jsem si oddělala pastorek. Nový řetěz si sednul cca po 150 km, ale moji vizi, že na tom odjedu další 2000 a pak to vyměním komplet mi ani ne po tisícovce rozmluvil chycený pastorek - řetěz si prostě skákal jak uznal za vhodné.
    Pokud bych první řetěz vyměnila včas, původní pastorek by ještě držel.
    Takže kup si měrku a měň řetěz podle toho, co ti ukáže. Mě to vychází na výměnu tak kolem 1000 km. A rozhodně se nenech rozptylovat tím, že někdo na jednom řetězu najede 5tis a více.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdy měnit řetěz?

         

    Jedna z možností je i ta, že budeš jezdit tak dlouho, pokud to bude bezproblémově řadit a pak vyměníš řetěz a dále kazetu a převodník. To bych ti ovšem nedoporučoval. Je daleko levnější řetěz občas přeměřit a vyměnit ho podstatně dřív, než měrka propadne skrz. Já většinou měním na třetím zubu měrky.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2006
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

399 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024