reklama

Bezohlednost cyklistů v Německu

V Německu je zaznamenáno letos už 600 000 úrazů bezohledných cyklistů. Ve Freiburgu začala tyto dny jezdit hlídka dvou policistů na kole s malou kamerou a přehrávačem a zaznamenává rowdys na kolech a na místě tvrdě pokutuje. Dnes ze zpráv TV-ARD

[ Zpět ]
Datum: 20.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kája)
  • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

         

    To je v pořádku. Jen více policistů na kolech i u nás. Jen se při úmrtmosti cyklistů bojím aby nám brzy nedošli zásoby policistů. :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: Nehas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

         

    Rowdy = výtržník, rváč, chuligán. Vidím, že němečtí novináři jsou stejní, jako ti zdejší. Na první phled to totiž vypadá, jakoby v Německu byli (všichni) cyklisté bezohlední. Ale zřejmě se jedná o skupinu výtržníků, kterří jen shodou okolností jezdí také na kole. Aspoň předpokládám, že je to tak. :'(

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

           

      V němčině je to běžně užívaný název pro ty, kteří jsou bezohlední a nedodžují v tomto případě silniční pravidla. Říká se to i o řidičích nebo třeba o - po česku - "chuligánech" v jiných případech jako výtržnících na stadionech a pod.

      Jelikož dost často pobývám v Německu, pozoruji tam skutečně divný úkaz. Řidiči aut jsou oproti našim daleko ohleduplnější a vstřícní, zato cyklisté např. v Mnichově nebo Berlíně jezdí skutečně bezohledně a agresivně. U nás se mi to zdá (zatím) naopak. Horší alternativa bude, když se u nás cyklisté přizpůsobí řidičům....

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kája)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

             

        No, jestli takhle jezdí významná část cyklistů, tak je to pro cyklisty ostuda. Jinak u nás cyklisti rozhodně nejsou všichni ohleduplní a vstřícní (to se mi spíš zdá, že motoristé jsou většinou daleko ohleduplnější). Ale agresivně se chovají zatím většinou jen k chodcům. I když jízda po přechodu po chodce, na červenou, přímo mezi auty a ještě s cigárem v ústech moc ohleduplná není k nikomu (před hodinou na křižovatce Radlické s Plzeňskou).

        Nevěšme hlavu, on si to u nás Cyklistický předvoj také vybojuje. Aby z nich měli strach všichni. Jsme holt trochu pozadu, trochu. Jenže jak k tomu přijdou "normální" cyklisté.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

           

      Jo hlavně vždycky je potřeba ukázat zlo zlejší a dobro dobřejší (nebo neukazovat) jinak by se ti novináři neuživili. Ale myslím, že i u nás je spousta cyklistů co by si zasloužili pár facek (vlastně policie dává pokuty, co?)nebo alespoň domluvu. Ale v čechách zatím často neomalenost cyklistů plyne z toho, že nemají jinou možnost (podmínky a prostor). PS (pro lingvisty): Výrazy horší a lepší mi nebyly utajeny. Byl to záměr.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2006
      Autor: Nehas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

           

      Aha, takže takoví cyklopiráti silnic a chodníků. Asi to bude nějaký nový druh adrenalínu mladých neposedných šibalů. Něco jako joyride v Británii (ukrást auto, jezdit s nim tak aby rozmlátilo co nejvíc dalších aut a nakonec auto podpálit).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

             

        Rozhodně se nejedná jen o bezohlednost cyklistů v Německu.
        To co se mně stalo dnes v Plzni nemůžu stále rozdýchat.
        Široký chodník cca 3m široký, chodci celkem málo používaný, mírně z kopce, nijak neoznačený, tj. žádná cyklistická stezka. Jdu zde s 2,5 letým vnukem a proti nám se doslova vyřítil "cyklista". Mněl jsem co dělat malého chlapce strhnout stranou. Přestože nechci domýšlet co se mohlo stát, stále se této hrůzy nemohu zbavit. Asi po 100m cyklista zastavil, vrátil se a urážky a výhrůžky, které jsem dostal sem nechci ani vypisovat. Nebyl to žádný mladík ale cca 40 letý statný muž.
        Vím pochopitelně, že všichni cyklisté nejsou stejní ale ode dneška mám z nich hrůzu a s chlapcem budu mít strach jít ven.
        Nebo jsem udělal chybu já, že jsem jako chodec použil chodník? Nevím a jsem ze všeho zmaten.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2011
        Autor: transient
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

               

          Netreba byt zmaten, kreteni jsou jak mezi motoristy, tak cyklisty, pesimi, letci i potapeci :o) Usednuti na kolo nezveda moralni kredit cloveka.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2011
          Autor: vasek
          Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

                 

            Ta posledni veta je takove hezke antimotto pro cyklojizdy. 8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 29.06.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

         

    Projel jsem v dubnu asi 800km Německem. Je fakt, že místní žiletkáři cyklostezky ignorují a jezdí po silnici, ale nezaznamenal jsem žádný jejich "problém" s řidiči. Sám jsem většinou cyklostezky využíval i přesto, že v obci je to občas "opruz," protože často šněruje silnici a pak přejíždí vedlejší také po přechodech. Většinou je tam i trochu rantl, takže ty, co jezdí tenké pláště chápu, že čtyřicítkou je to po hlavní lepší, než kličkování přes obrubníky. Věřím, že neukázněný cyklista může zamrzet, ale až agresivita, zaznívající proti všem cyklistům z některých příspěvků, mně přijda zbytečná...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2011
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

         

    Sedne do plechovky a chce být co nejdříve na hřbitově... S tím se potkávám často, navíc jim někdo jezdí ještě v protisměru a oni nemůžou středemsilnice a obcí stovkou! Katastrofa, co si lidi dovolí! A jaktože není každá okreska dálnicí jen pro ně!
    Idiotem je být těžké, je velká konkurence...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2011
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

           

      Jsem rad, ze sem napsal nekdo, kdo zna ty cyklisticke chuligany z Nemecka osobne. Takze oni se neomezuji jen na kola, ale prasi i auty? No doufejme, ze je nemecka policie brzo dostane.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezohlednost cyklistů v Německu

             

        Asi sem to špatně napsal, že tam čteš o chuligánech z německa, píšu o tom, co tady mě jako cyklistu potkává a pochybuju, že by ti němečtí cyklochuligáni tady předváděli dlouho to, co doma. Tady by časem vyhynuli... Tady nemají tu mezeru pro vyniknutí.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024