reklama

Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-(

Vcera takove krasne slunicko a tak pekne se jelo, nez mi opet zkazilo naladu auto troubici za zadkem, ze jsem div nespadl, i kdyz se snazim v ramci moznosti jezdit pri kraji a vzdy se pred dirami otacim, jestli za mnou neco nejede, ale na deravou silnici navic couvala ze vrat dodavka a nevedel jsem, jetli mne vidi, tak jsem ji radeji trochu objel, kdyz zastavit uz bych nestacil ...
Z mnou troubil takovy ten "klasicky tlustoch", co je liny jit pesky 300m do kramu a radeji smrdi autem a blokuje silnice
(tahle auta pak miluju, kdyz jedu 1x za mesic take radeji autem 340km, protoze doprava je v kalaitnim stavu, jeden nevi, jestli treba vubec v Praze prestoupi a jestli ho hlavne nekde neokradou, nebo dokoce nezabijou, kdyby musel jet v noci vlakem a take pak kvuli temto "tlustochum" nekde musim smrdet pred "vybormymi" kruhaci popojizdenim autem i nekolik km na jednicku ;-(...).
Jinak se priznam, ze mne take za volantem nastve, kdyz jedou cykliste vedle sebe, neco jede proti a ja mam co delat, abych skoro zastavil (tedy kdyz je na to zastaveni malo casu), protoze si myslim, ze vedle sebe zrovna jezdit nemusi a to take lehce zatroubim, aby o mne vedeli, ale pokud mozno z dalky a ne za zadkem, aby se lekli a o mne vcera naopak malem v kopci malem skrtlo zrcatkem auto, i kdyz jsem jel pri kraji, aby nemuselo zpomalit (v nemecku mi bylo naopak neprijemne, ze berou ohledy az moc a jedou za zadkem az neprijemne dlouho, i kdyz jedu skoro az v pankejtu, jen aby co nejdriv predjeli)

Pak jedu po Ceskem Stredohori, takova krasna krajina, ale opet sama dira (auta uz tam nastesti jezdila mene), ale jeden se porad musi divat po zemi a z te krajiny nic nema (horske kolo nechci, protoze jezdim vetsinou dal a vyuzivam tedy spis silnice, i kdyz se tak bohuzel casto nedaji nazvat :-(...), z kopce, kde by to jelo 30 az 40 se jede 10 s krecovite sevrenymi brzdami a je strach, jestli z kola neco neopada, nebo nepopreskaji draty a jeden nevi, jestli se divat za sebe (kvuli troubicim smrdutym tlustochum), nebo pred sebe ...

V kazde vesnici strouhy pres cestu a jeden opet musi byt kazdou chvili v protismeru (pokud jsou tam ty diry mensi) a divat se, jestli neco nejede vzadu a alespon mne to tedy pocitek z jizdy, kdyz musim porad i pred kopci brzdit a pak zas rozjizdet docela kazi a zvlast pokud jedu (alespon pro mne) delsi trasu a chci tedy setrit energii :-( ...

Pak dokonce takova hezka rovna silnice, kde mi to s vetrem v zadech jelo po rovince 40, ale najednou predemnou vyfrezovane zbytky po provizorne udelanem kruhaci se "sikmo podelnymi ryhami", ktere jsem s pologaluskami musel radeji prejet co nejvic kolmo (to uz z te silnice zrejme neodstrani) a kdyz jsem na te dvouproudovce byl v druhem pruhu, tak na silnici za mnou odpocilo aputo, opet troubilo a jeste na me ukazovali, jestli jsem si "neprihnul" ;-(.
Asi to tak vypadalo, kdyz jsem klickoval po cele silnici, ale nekomu v aute se da tezko vysvetlit, ze co on prejede jen "lehkym drncnutim" a skoro ani nepostrehne je na kole na "rozbiti huby" ;-( ...

Ale i kdyz jsem po te dvouproudovce jel dal (zadna paralelni "deravejsi" silnice tam bohuzel neni ;-( ), tak jezdim samozrejme co nejvic pri kraji, ale protoze nerad lepim, tak tesne pri bile care, nebo po ni, protoze za ni vetsinou byvaji kaminky, strepy atd., nikomu tak neprekazim a jeste se vedle krasne vejdou 2, skoro 3 predjizdejici auta a zas na mne nekdo troubil az za zadkem, ze jsem skoro spadl, ale ze ma blikat pri predjizdeni cyklysty uz asi nevedel.

Mno, muzou za to asi hlavne silnicari, co nemaji penize (ktere jsou potreba na ruzne ohnostroje, aby svitila vanocni vyzdoba pomalu od prazdnin a podobne blbiny ve mestech), ale cloveku pak pekne vypeni krev, kdyz je na tech tankodromech (silnicich) vecne nuceny brzdit a jezdit v protismeru a mit strach jestli, ho neco nesmete a takove troubeni "tlustocha v plechovce", za kterym ta silnice smrdi jeste hodinu a nez vysmradne, tak jede smradoch dalsi, nejlepe kourici a "pekne vyzivny" naftak tu naladu "zvedne jeste vic" ;-(.

Mno vas to nechava klidnymi, anebo jste takovi nervaci jako ja a zacinate mit chut na ty troubily pouzivat pumpicku, kdyz dost nestaci, ze pozitek z jizdy kazi ty derave silnice, anebo zacinam byt takovym nervakem jenom ja a asi se mi to jednou nevyplati ? ;-) ...

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2006
Autor: VladaS
  • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-(

         

    Nechytá mě sice nervový amok, ale vždycky se strašně leknu a "zkřečovatím", když za mnou něco zatroubí. Jak jsem ale zjistila, někteří řidiči troubí proto, abych věděla, že jsou za mnou a nelekla se jich. Něco jako když auto zatroubí před nepřehlednou zatáčkou na úzké silnici (praxe hlavně v cizině). Dozadu ale nevidím, takže to poznám až pak podle (ne)agresivity jejich předjíždění. Nejhorší je, že oni sice zatroubí v dobré víře mě na sebe upozornit, ale já jsem stejně na pokraji infarktu. Prostě se nedokážu neleknout a vždycky na kole ztuhnu v křeči, což je to nejhorší, co můžu udělat... Jak se ale tohle odnaučit, to teda fuckt netuším...
    Já osobně bych uvítala, kdyby se dalo u aut rozlišit jemné zatroubení "na vědomí" nebo na pozdrav od přiblblého troubení těch idiotskejch "tlusťochů"...
    Jsem vždycky ráda, že z leknutí nehupsnu do pangejtu, ale jinak bych je s chutí přes prsty tou pumpičkou vzala taky a troubila bych jim za zadkem, dokud by je to nepřestalo bolet :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-(

           

      Troubeni na cyklisti je zvlast oblibene na Balkane. Nez jsem pochopil, ze tim nemysli nic spatneho, tak jsem na vsechny troubici auta hrozil pesti, nebo ukazoval prostrednicek :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

         

    Z toho si nice nedělej, já si na ně také občas zařvu ;-) Samozřejmě, že zbytečně, uzavřeni v té své nedobytné plechovce mne stejně asi těžko uslyší ;-)

    Zrovna nedávno si to v Praze hasím mimořádně po silnici pěkně z kopečka, a raduji se jak mi to jede samo. A jak to tak bývá, má radost netrvala moc dlouho, nějaký idiot totiž začal vycouvávat ze svého pozemku na silnici. Samozřejmě, že jsem musel začít brzdit, jinak bych to do něj napálil... Podle mne mně vůbec neviděl, ikdyž teda nevím kam koukal, protože ten úsek silnice je pěkně rovný a nádherně přehledný... Ale to ještě není všechno ;-) Jak se pak na té silnici porovnal, tak jsem předpokládal, že pojede. A také že ano, jen jsem neodhadl vzdálenost, kam pojede ;-) Oba jsme se tedy rozjeli, jenomže on asi po 20m šlápl na brzdy a zahnul to doprava a odbočoval do nějaké garáže... Takže jsem zase musel dost prudce brzdit a docela jsem se lekl, až tak, že už jsem na něj něco nelichotivého zařval...;-) Fakt mne tím vytočil, protože za celou tu dobu a ani dlouho potom v našem směru nic nejelo, ale on mi prostě musel vjet do cesty, asi moc pospíchal ;-(((

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

           

      Jo s tim nedavanim prednosti je to take "parada" a minimalne 1 az 2 exoti v plechovce mi ji za vylet nedaji, nebo tesne predemnou odboci doprava a pocitaji s tim, ze je to asi "muj problem", kdyz to neubrzdim (uz jsem takto zazil par horkych chvilek a hlavne kdyz jelo zrovna neco proti a ja pak nevedel, jestli ten idiot zustane u krajnice a stacim ho objet zleva, nebo zprava i kdyz se neda vyloucit, ze mne prehledli, protoze ta nova auta mivaji vepredu casto dost blbe sloupky) , nebo za chvili budou muset i kola svitit i vedne, aby byla videt ? ;-(

      Je ale pravda, ze pak rvu dost nevybirava slova a nahodni kolemjdouci se musi docela divit :-).
      Jeden mne pak dojel a neco na mne mluvil z okenka (samozrejme jsem mu nerozumel a nevim, jestli se omlouval, nebo jeste nadaval, ze mi nedal prednost) a sypala se ne nej takova slova (nejlepsi obrana je utok), ze musel to okenko zase radeji zavrit a jeho (asi manzelka) vedle se malem nemohla udrzet smichy, jak jsem zrejme "posramotil jeho dustojnost" ;-D ...
      Mno, vztek v takove chvili zkratka udela sve :-) ...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

             

        Už jsem se tu někde zmiňoval o jedné nehodě, ale sem se příhoda hodí i leknutím i následným vztekem a řvaním na řidiče.

        Jel jsem s celou rodinou v neděli někdy po obědě z centra Prahy po cyklotrase HL-MS směrem do Hlubočep mj. Štefánikovou ulicí v obvyklém seskupení, tedy já se synem v sedačce, starší, pak mladší dcera a nakonec manželka. Na křižovatce s Kartouzskou nesvítily (ani neblikaly) semafory, nicméně Štefánikova je zde hlavní, s rukama na brzdách jsem se tedy rozhodl přesvědčit zleva přijíždějící řidiče, že jsem na přednosti.

        S řidičkou v pravém jízdním pruhu jsme se potkali pohledem a hned pochopila. Posílen svou magickou schopností zastavit jedoucí auto jsem kontrolujíce bystrost v levém jízdním pruhu jedoucího řidiče pokračoval dál směrem k Andělu.

        Když jsem si začal uvažovat o tom, jak se s dětmi nejlépe proplést touto "pěší zónou", kam smějí jen chodci a auta, uslyšel jsem zvuk, který jsem do té doby slyšel jen jednou (autem sestřelený chodec na přechodu). S úzkostí a černými myšlenkami jsem na místě zastavil a ohlédl se, abych zjistil, že předtucha byla bohužel přesná. Provoz na křižovatce stál a lidé se sbíhali.

        Vzhledem k obsahu dětské sedačky jsem nemohl praštit kolem a přidat se ke sbíhajícím, tak jsem kolo otočil a v rozporu s pravdily se v protisměru k místu nehody vrátil. Prvotní zlost na řidiče překryla jakékoliv racionální uvažování. Pamatuji se akorát na můj hrdelní řev se slovy "milý pane řidiči, Vy nevíte, jak se dává přednost?", ale podle očitých (spíš v tomto případě ušitých) svědků jsem obložil každé ze slov celou galerii nepublikovatelných výrazů, a přibližně devět slov z té věty jsem vypustil.

        A to asi byla chyba, řidič možná měl zájem problém řešit (možná jen odtažením překážky na chodník), ale jak mě viděl na..štvanýho doběla, rychle nasedl do auta, "překážku" objel a zmizel někam směrem na Plzeň. O něco chladnokrevnější manželka (která to viděla) si ještě zapsala SPZ (takže řidiče ještě týž den zadržela PČR, ujetí z nehody, neposkytnutí pomoci, nedání přednosti, nezastavení při souběžné jízdě).

        Tak nevím, kdybych na toho řidiče nebyl zlý, třeba by se nabídl, že sám nehodu nahlásí, že sám přivolá dceři sanitku, že nechá opravil její kolo a že nás pozve do nedaleké kavárny, kde s námi probere možnosti velkorysého odškodnění. Jenže když mě viděl, jak se na něj řítím, zřejmě se zalekl, že na něj vytáhnu bambitku a že jemu, nebo jeho spolujezdkyni ublížím.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2006
        Autor: Danik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

               

          No to je teda síla. Podle mně máš nervy naopak velmi silné. Jak se znám na 100% bych tomu blbovi na místě vyrazil zuby! Najedu ročne cca 12000 km a vím že je na našich silnicích je koncentrace blbů rok od roku vyžší. Zažívám to denně na vlastní kůži. S tím jak stárnu, moje tolerance ubývá. Myslím že kdyby každý praštil svého blba po hubě, dávali by si mnohem větší pozor!!!

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2006
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

               

          FUj! Doufám, že se dceři nestalo nic vážnýho. Z tohohle mám vážně strach :o( Odrazuje mě to od ježdění na kole po Praze. U nás na vsi přece jen naštestí většinou není takový provoz. Těch mezních situací, je tedy daleko méně, ale i tak mě někdy chytá amok. A to vždycky, když se mě někdo pokusí zabít. Bohužel je to čím dál častější. Je čím dál víc aut a hrozí tím pádem i čím dál víc, že potkám blbce. A podle zákona pravděpodobnosti to jednou neubrzdím nebo nestačím objet :o((

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2006
          Autor: Jirka-As
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

                 

            Dcera je v pohodě. Byli jsme z toho víc vyklepaní, než co se jí skutečně stalo. Nic neprasklo, ani helma, ani kost, ani nárazník, takže jen odřeniny na kole a na těle (paní doktorka v Motole ty modřiny okolo levého (kontaktního) kolena nějak odborně označila, ale já spíš poslouchal závěrečnou větu "můžete jít domů"), takže kromě šoku bylo asi nejhorší to přední kolo do osmičky.

            Ale odnesl jsem si i velmi dobrou zkušenost s ochotnou hlídkou PČR (náhodou jela okolo) a naopak velmi špatnou s místními měšťáky (že prý nemají úřední hodiny).

            [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2006
            Autor: Danik
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

                   

              Tak aspoň, že tak! Taky mám čoveče v poslední době dobrou zkušenost s PČR a blbou s Městskou policií. A známí a kamrádi přicházejí s podobnými historkami. Zajímavý je, že je to od doby, co se měšťákům rozšířili pravomoci. Asi to neustáli a nepochopili, že víc pravomocí také znamená víc zodpovědnosti.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2006
              Autor: Jirka-As
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-(

         

    Taky mě to občas vytočí. Leknu se vždycky :o( Tohle a to, když mě "opere" a předjede mě několik centimetrů od řidítek. Pomáhá jediný. Jakmile zatroubí, tak se mi kolo rozkejve do stran a vypadá to, že to nevyberu. Totéž, když ho vidím v zrcátku a vidím, že jede rtěsně u krajnice a vypadá to na to, že mě "opere". Pak máme najednou mezi sebou místo minimálně metr, když mě předjíždí. Troubí a ukazují na mě něco skoro pořád, ale to je daň za neobvyklost kola a už jsem si zvykl, ale když to houkne za mnou, tak jsem na pokraji infarktu. Někdy to přejdu v klidu, ale když je to po několikátý a já navíc nemám nejlepší náladu, tak jsem tak vzteklej, že si říkám, že budu vozit na kole přidělaný kladivo a každýho takovýho tydýta, při předjíždění trefím do dveří nebo do okýnka. Pak se uklidním a uvědomím si, že bych se tím stal stejným idiotem jako on. A klesnout na tuhle úroveň, oto bych opravdu nestál :o( Takže to nějak přežiju s vědomím, že se kolem mě kromě idiotů nachází i spousta fajn lidí. Někdy je to ale těžký :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Jirka-As
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-(

         

    naštěstí jak stárnu, začínám asi sešlostí věkem trochu "hluchnout", takže troubení mě zas až nevadí.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: blažej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

           

      Ty se tedy mas :-) Za chvili pojedes celou dobu klidne v protismeru (pokud tam bude mene der) a nebude ti vadit, ani kdyz za tebou pojede cela troubici kolona :-D.
      Ja jeste slysim az moc dobre a nevim nevim, jestli se te hluchoty na kole (ktera by mozna byla idealni, anebo to tu vyresim jako nekteri pomoci MP3) dojezdim :-D ...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

         

    Ridim jak kolo tak auto, oboje docela casto...
    Pokud jsem v aute, tak na lidi jedouci na kole pri sebemensim podezreni, ze o me nevi, kratce troubim.. (Jen tak lehce tuknu do klaksonu) ..Ta jistota ,ze o me vi, je k nezaplaceni.. Nikdo mi to nerozmluvi.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (IFX1 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

           

      Souhlasím, letos jsem také najel daleko víc km v autě, než na kole. Bohužel to bylo úrazem kolena, tedy situací, kterou jsem si nevymyslel. Těch pitomců v autě, kteří předjíždějí, jako kdyby jim patřila zeměkoule je asi víc a víc. Když někdo krátce zatroubí, aby upozornil, že jede, tak je to myslím v pořádku, také to někdy v autě dělám, i když jako cyklista vím, že to vyděsí. Na druhou stranu se jako cyklista chovám tak, abych předjíždějící řidiče k takovému troubení neprovokoval. Pravda, stávalo se mi, když jsem ještě vozil své děti v sedačce, že mě auta předjížděla i s tolerancí 20 cm, to je potom docela šok. Poslední dobou je, alespoň tam, kde jezdím na kole situace trochu jiná. Mnoho řidičů si vozí svá kola na dovolenou, a proto snad získali pocit, že musí být malinko tolerantnější vůči cyklistům a jezdí ohleduplněji. Snad se to projeví i ve statistikách nehodovosti. Vím, že to trochu nesouhlasí se začátkem mého psaní, viz. pitomce za volantem, ale naděje trvá...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: Matěj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

         

    Přesně vím o čem mluvíš ... znam ty situace který zmiňuješ, taky vždycky strašlivě vypěnim, začnu nadávat ...

    /Přihodim jednu historku kterou mi vyprávěl Pavel Štícha/
    Nejlíp to asi vyřešil jeden /nejmenovaný/ cyklista na silničce, kterýho jednou objelo auto tak těsně až musel zahnout do pangejtu. Inu cyklista se naštval, opřel se do toho, v následující vesnici auto dojel, předjel, chvíli se hádali, pak se necha předject a jak ho to auto předjíždělo tak si vycvak jednu nohu a prokopnul mu zámkem boční okýnko ... :))) /Jedna smradlavá plechovka aspoň na pár dní nepojízdná - takhle se na to musí/

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2006
    Autor: Blaxx
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

           

      Dve poznamky. Kdyz za sebou cucham auto, jedu obvykle dost daleko od krajnice, nekdy jeste vic nez jsem jel puvodne, a nezaskodi trosku zavlnit a zaklickovat, jakoze na tom sotva sedim a kazdou chvili muzu spadnout. Ridic ma pak strach co jeste provedu a na predjizdeni si necha mnohem vic mista, coz ja posichruju tim, ze kdyz uz je kousek za mnou, rychle se uklidim poradne na bok. To je ale samozrejme mozne jen kdyz nejezdi jedno auto za druhym a kdyz o nem vim. V hustym provozu nebo kdyz je silny vitr a neni nic slyset nezbyva nez jet nalepenej co nejvic na kraji a zatinati zuby... a tesit se na prvni polnacku po ktere pujde zmizet. Proti lekani asi jedina obrana - snazit se o auto vedet. Tzn. zasadne nejezdit po silnici s walkmanem, MP3 prehravacem atd, ono je to obecne vzato o hubu, hudbu je lepsi schovat si az nekam na cyklostezku nebo polnacku... vetsinu aut dopredu uslysim podle motoru a nemusim se lekat. Dalsi vec je treba na rovnem useku se cas od casu ohlednout a zkontrolovat co nejvetsi kus za sebou, jestli je pusto prazdno a nebo me za chvili neco dojede... dlouho uz uvazuju taky o zpetnem zrcatku, to by asi lekani udelalo konec...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bluda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

           

      A jeste skorohistorka. Nikdy asi nezapomenu na jednu brnenskou cyklojizdu, jeli jsme jako balik po ulici (hlidani na krajich policii, podotykam) ... jak to bejva, pred koncem byl ten balik ridsi, a jeden frajer v aute z bocni ulice se rozhodl, ze nebude cekat az prejedem, ale projede to mezi nama, a zacal se tam cpat. Jeden kluk bud moc nekoukal, nebo proste byl drsnej, protoze jsme meli prednost, nevim, kazdopadne nehodlal najednou hrabnout na brzdy a tomuhle kretenovi uvolnit cestu, takze mu docela odvazne vjel pred cumak, na brzdy musel dupnout ten kreten. O kus dal na svetlech nas dojel, vyskocil z auta a hnal se po tom klukovi, vypadal hodne agresivne, ze neni v pravu mu evidentne nevadilo, dost to vypadalo, ze toho kluka rovnou vezme pesti do ksichtu... jenze kdyz byl uz uz u nej, zareagoval taky zbytek 'pelotonu', a naraz se k tem dvema ze vsech smeru sjelo tak patnact lidi, nikdo nic nedelal, jen proste prijeli az tesne k nim, zabrzdili a sestoupili ze sedla na zem. Vic nebylo potreba, typek okamzite zabehl zpatky do auta, zamcel a delal ze tam neni. ... Doted si pamatuju ten fajn pocit, jak nenasilna ale durazna 'hrozba' presily cyklistu vyresila 'problem' driv nez zacal, bez rvani nebo nadavani... jooo, mit takovouhle pojistku pokazdy, kdy si na me nejakej chytrej automobilista otevre hubu... :]

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bluda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pouzivat na ty smrdute tlustochy pumpicku ? ;-

           

      Zavedl bych jednoduchy opatreni, k zakladnimu kurzu autoskoly bych pridal minimalne ctrnact dni (hodin) jezdeni na kole, pokud mozno samozrejme po meste, po vsech moznych terenech (tedy nejen po idylickych cyklostezkach nekde v parku), ve vsech dennich dobach atd. Instruktor by musel jet adeptovi za zadkem a sem tam pripominat par veci... a pak mu ty stejny pripominat pri jizdach autem. Pak by asi nebylo tolik ridicu, ktery jsou ochotny te zabit, nebo aspon troubi jako o zivot, protoze by napr. vedeli, ze to nahly vyboceni nebylo kvuli tomu, ze jsi debil, nebo zes je chtel nasrat, ale protoze tam byl oblibeny typ kanalu '20cm hluboka dira a pak az mrizka' a ty ses proste nechtel do nej zapichnout kolem... mozna by se nekteri dokonce naucili, kdyz maji pred sebou cyklistu, po takovejch kanalech ap. koukat a predvidat, co ten cyklista muze udelat. Nebo aspon proste nepocitat s tim, ze pojede porad tesne u kraje. Ja se takhle snazim uvazovat i kdyz jedu autem, kdyz nemuzu kolistovi nechat dostatek prostoru, tak proste zpomalim a predjedu az za chvili... / Vymlouvat se ze 'na to neni cas' muze jen trouba, kterej pred sebou vidi cyklistu a ani nesunda nohu z plynu, protoze to predjeti mu prece urcite vyjde hned... // Je hodne zvlastni, kdyz nekdo dojede traktor a musi cekat az bude moct predjet, neciti se urazenej, ze ten traktor jede pomalu a prekazi atd... mozna je ridic otravenej, ale netroufne si jednat tak, jako by ten traktor nemel pravo tam byt a tlacit ho do prikopu. Pritom ten typek na kole jede treba i rychleji nez traktor a bejt tam ma stejny pravo jako (casto taky jen jeden) typek v tom aute... ale tady to asi vsichni vedi, tady to nema cenu vykladat, co :]

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bouda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024