reklama

Silniční řídítka

Nechal jsem se zlákat vidinou většího místa na řídítkách k namontování osvětlení, zvonku atd. Zakoupil jsem proto taková šíleně zakroucená, ůdajně sílniční řidítka. Nedostatek místa vyvstal po namotování držáku na brašnu. Nyni nevím jak to výrobce myslí, zda rohy dolů čí nahoru. S místem, tak s tím jsem si nijak nepomohl. Vi někdo jak z toho ven?

[ Zpět ]
Datum: 07.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kidman ([email protected]))
  • Re: silniční řidítka

         

    Máš na mysli takovéhle říditka? http://images.google.cz/imgres?imgurl=http:/...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silniční řidítka

         

    Jestli jsou to takové ty hodně široké, tak u těch jsou ty konce (rohy) nahoru. Třeba www.cyklosvec.cz
    V sekci řídítka, madla, omotávky: třeba ŘÍDÍTKA DEDA Akros 26 časovkářská. Jsou to oni?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silniční řidítka

           

      foto na:
      http://www.bike-eshop.cz/silnicni-riditka...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kidman (info@sklenarství-vitraze.xx))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silniční řidítka

             

        Tak to vážně netušim, jestli mají být rohy nahoru nebo dolů, vidím tyto řídiítka poprvé v životě :( Dal bych je tam, jak jsou vyfocená na tom obrázku, ale jestli je to s tou brašnou tak vážné a řítitka by se mi nehodili, tak bych je zkusil vrátit.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2006
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silniční řidítka

               

          Ještě počkám, třeba jim příjdu na chuť. Tuším však že mají tak zvláštní tvar, že když je budu chtít zahodit, tak se vrátí.
          Ještě z jiného soudku.Našel jsem a měl možnost vyzkoušet super brašny. Víc na WWW.ortlieb.com

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kidman (info@sklenarství-vitraze.xx))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: silniční řidítka

                 

            Vypadají moc hezky.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.10.2006
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silniční řidítka

               

          To ti prodali jako silniční řidítko? Divné, tohleto řidítko je polární v Rakousku, jsou jimi vybaveny mnohé turistické kola, takové hybrydy ani nejsou u nás k vidění.
          Pochybuji to tom, že se na nich bude pohodlně jezdit, není nad klasiku prodávanou u nás. Tedy klasický oblouk, kulatý nebo zalamovaný anebo rovná řidítka doplněná různými nástavci, ketré zvolíš jak potřebuješ.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silniční řidítka

         

    jednoducho ich dáš naplocho, ako by boli položené na zemi, prednú rozdelenú časť môžeš máličko zdvihnúť, a jazdí sa s tým dobre, s kopca si môžeš na riadidlá položiť predlaktie a len to sviští, sú dobré keď má dakto krátky trup alebo ruky.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silniční řidítka

           

      Už jsem ta řidítka viděl.No já bych si to na kolo nedal.To raděj kus klacku.Ale chápu že např. pro cyklistu s nemocnou krční páteří to může být O.K.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hofis)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silniční řidítka

         

    Jsou to "archaická" řídítka z dřevních dob bikingu. Jejich účelem byla možnost rozličného uchopení. Divím se, že se ještě prodávají, u nás jsou k vidění výjimečně.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silniční řidítka

         

    Řídítka »Silniční řídítka BBB MULTIBAR BHB-30« ve skutečnosti nejsou silničními řídítky. Původně byla navržena pro horská kola, aby se nemusely montovat rohy a aby umožnily snazší jízdu v terénu po rovině (odpočinková iízda s držením nahoře nebo rychlá s úchopem vespod), s kopce i do kopce (držení na bocích). Před několika lety byla tato řídítka velice módní, ale zapadla stejně, jako řazení jedinou otočnou rukojetí či dříve eliptické převodníky a dnes se používají spíše na trecích.
    Původní typ řídítek se nastavoval mezerou mezi konci trubek šikmo nahoru a boční zahnutí stejně, jakoby to byly rohy (řídítka necháš nedotažena, sedneš na kolo, uchopíš řídítka za boky (= palce směřují nahoru), řídítka natočíš v představci stejně, jako bys držel roky a dotáhneš. Existupí ale i opačná, která mají mezeru mezi trubkami dole. Pozná se to při úchopu za boky řídítek: palce mají být nahoře a směřovat k sobě, ne od sebe.
    Nemám s nimi osobní zkušenosti, ale možná, že jim časem přijdeš na chuť, když zjistíš, kdy jak je držet.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2006
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silniční řidítka

         

    Tady u nás jich potkávám spoustu, ale jen na rovině podle Labe, vozej je německý "postarší výletníci", otočený nahoru a i mírně dozadu (záda maj pak úplně svisle), brzdový páčky a řazení maj taky nahoře u tý mezery. Mě by se ale víc líbily dopředu (jako "triatlonový" nástavec).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (16 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024