reklama

odvzdusneni zadni brzdy

Mel bych dotaz.Jaka je pozice kola pri odvzdusnovani zadni brzdy?Predpokladam ze po sundani zadniho kola by melo kolo byt v poloze jako pri jizde po zadnim kole tedy brzdova paka v nejvyším bode.
Myslite ze predpokladam spravne?

[ Zpět ]
Datum: 05.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
  • Re: odvzdusneni zadni brzdy

         

    No zalezi taky jak mas vedenou hadicku ale urcite to chce aby brzdova paka byla nejvys a hadicka se pak svazovala k brzde.Takze kdyz podlozis predni kolo tak chybu rozhodne neudelas.Ale prehanet to nemusis,staci kdyz bude hadicka z kopce.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odvzdusneni zadni brzdy

           

      Tak asi takhle-nepíšeš,co máš za brzdy-je to dost podstatné.Za druhé,snad jsi to neodvzdušňoval bez kola ?Na každý typ brzdy existuje sada na odvzd.-každý slušný servis ji má.Ne že by to bez ní nešlo,ale je to tak nejjednodušší a hlavně čisté a beze ztrát kapalin.Je taky nutné mít náhr. balení kapaliny-tedy buď minerální olej do brzd SH nebo brzd. kapalinu do ostatních-tedy DOT4.Kolo stojí normálně,jen se pootočí brzdová páčka nahoru-u AVIDu ani to ne,bez sady to jde špatně a chce to pomocníka.V nouzi je postup jako u auta-jeden mačká páčku,druhý obsluhuje odvzd. šroub.Je-li sada,zvládá to jeden a beze ztrát,kapalina se protlačuje systémem odspoda nahoru,několikrát se opakuje-jak prosté:-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odvzdusneni zadni brzdy

             

        No mam brzdy Hayes HFX 9 a odvzudneni se provadi bez kol.Odvzdusnovat uz umim jen jsem si chtel overit jaka je pozice kola(ramu) pri odvzusnovani zadni brzdy.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odvzdusneni zadni brzdy

             

        Taky jsem odvzdusnoval bez kola,ale pochopitelne s nacvaklou tou umelohmotnou destickou.Chtel jsem minimalizovat nebezpeci ze si pobryndam kotouc olejem :-).

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odvzdusneni zadni brzdy

               

          no nejlepsi je desticky uplne vyndat pac jakmile je zaseres brzdovkou muzes je vyhodit :((((

          [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: odvzdusneni zadni brzdy

         

    http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id...

    Kapalinu jsem koupil v e-shopu (jméno už jsem zapoměl), stříkačku mám z plnící sady na HP, hadičky z auta, svěrku jsem koupil v akci v Lidlu a upravil doma, lahvičku mám medvídka od medu.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odvzdusneni zadni brzdy

           

      Tak do toho :-)))))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odvzdusneni zadni brzdy

             

        Už jsem to dělal, není to nic těžkého. Jen jsem poprvé použil neoriginální kapalinu. Chtěl jsem ušetřit. Nakonec jsem stejně musel koupit originál a tu cizí vypustit. S originálem to funguje o 100% lépe. To jen pro ty co by si chtěli nechat pro korunu vrtat koleno jako já.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2006
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odvzdusneni zadni brzdy

               

          S neorigo kapalinou neradno riskovat,může dojít k poškození těsnění,gumiček atd. Jinak pro ostatní-nejproblémovější brzdy z hlediska servisu HAYES,to je pořád něco.Sice se k nim dá koupit kde co,od těsnění až po samostatné tělo ,páčka atd.,ale jsou s nimi pořád potíže.Což je smutné vzhledem k ceně.O mnoho lépe je na tom AVID a SH-DEORE.Aspoň u nás tomu tak je.Montuje je Kelly's,tak jich jezdí dost .

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: odvzdusneni zadni brzdy

                 

            Mám SH-LX a jsou super. Kdybych se v nich hned na začátku nehrabal, asi bych si jich do dnes nemusel ani všimnout. Na druhou stranu, alespoň jsem se to naučil plnit sám. Jinak rozdíl v náplních byl takový, že ta neoriginální houstla a páčka i pístky se vracely pomaleji.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2006
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: odvzdusneni zadni brzdy

                 

            Predpokladam ze vlastnis vsechny tri znacky a tudis mas se vsemi zkusenosti ja mam Hayes a naprosta spokojenost.....myslim ,ze kdyby byly poruchovy tak by je nedavaly na drahy sjezdovy kola za 100000,-

            [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: odvzdusneni zadni brzdy

                   

              Předpokládáš špatně-jsem mechanik a přicházím s nimi skoro denně do styku-dnes jsem to konzultoval s několika kolegy a vyšlo nám to stejně.Jinak američani taky vyvíjeli raketoplán 10let a nakonec jim spadl....jednoduše řečeno-ne všechno drahé musí být nutně dobré.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: odvzdusneni zadni brzdy

                     

                Odvzdušnenie zadnej (aj prednej) brzdy Hayes. Záleží či máš novší typ z vyrovnávacou nádržkou, alebo starší bez. Potrebuješ večšiu striekačku, hadičku, klúč na odvzdušňovaciu skrutku (myslím, ze 9mm, už som to dávno nerobil). Vrch nádržky, alebo na starých typoch odvzdušnovacia skrutka (na páčke) musí byť v najvyššom bode brzd. sústavy. Otvoríš nádržku/ skrutku, na odvzdušňovaciu skrutku na prasiatku nasadíš klúč a nasadíš hadičku so striekačkou v ktorej je kvapalina podla typu brzdy (brzd. kvap.,al. hydraulický olej). Brzdový kotúč musí byť v prasiatku. Ak chceš trocha dlhší chod páčky, dával som medzi brzd. doštičku a kotúč z každej strany 0.2 mm hrubú mierku, tým sa potom posunie bod záberu páčky (brzda nie je tak jedovatá). Potom povolíš odvzd. skrutku a tlačíš kvapalinu striekačkou do prasiatka, hore v páčke vidíš ako vychádzajú bublinky vzduchu. Vyššiu hladinu v nádržke odsaješ druhou striekačkou. Poklepaním poprasiatku a celej hadičke "vytrasieš" všetok vzduch. Ak už nejdú bublinky zatiahneš odvzd. skrutku. V nádržke, alebo v staršom type v dierke po skrutke musí zostať kvapalina zarovno povrchom, volným pádom sa do tejto hladiny položí tesnenie/skrutka, prebytocnú kvapalinu utrieť. Zaskrutkovať nádržku, vybrať desatinové podložky okolo kotúča (ak boli použité) skontrolovať dotiahnutie víčka nádržky/skrutky, tiež odvzd. skrutku na prasiatku a stláčaním páčky natlakovať. Výhody odvzdušnovania od prasiatka: stačí jeden človek, vzduch sa tlačí prirodzenou cestou smerom dohora, nie nadarmo tento postum doporučujú aj výrobci (používa sa aj u áut). Ako cyklo mechanik som tento spôsob z úspechom používal niekolko rokov. Ešte k tým kvapalinám, namiesto originál brzdovej kvapaliny môžeš kludne použiť aj lacnejšiu, podmienka je dodržať triedu DOT. Ak dáš hociakú DOT5 nič nepokazíš. Namiesto svinsky drahého Shimano oleja môžeš kludne použíť Madit (alebo iný) hydraulický olej. Tento postup je overený a vhodný pre tých čo nechcú investovať do sady, sada na odvzdušnovanie aj tak nahradí iba tu druhú striekačku na odsávanie prebytočnej kvapaliny z nádržky.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.10.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (mirusco ([email protected]))
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: odvzdusneni zadni brzdy

                       

                  jee to je informaci ted kdyby mi to nekdo napsal cesky :((

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.10.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Janek)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: odvzdusneni zadni brzdy

                         

                    To si delas legraci nebo to myslis vazne? Tomu prece nelze nerozumet.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.10.2006
                    Autor: mgt
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024