reklama

VELO - Transalp Challenge

Chci Vám doporučit k přečtení zajímavý článek v odborném tisku VELO (poslední číslo) o účasti dvou Čechů na závodě Transalp Challenge. Poznamenávám, že je třeba rozlišovat "transalp" (též alpencross) - to je jakkákoliv bikerská trasa, která se dá označit za přejezd Alp a právě "Transalp Challenge" což je konkrétní jedinečný závod přes Alpy.
Na článku je zajímavé mimo jiné to, že Ti chlapci to jeli s víceméně jen cílem dojet. Dělalo to asi 650 km a snad 24 tis m do kopce za 8 dní.
Já bych to asi neujel. Ale ta trasa nebyla špatná a dala by se rekonstruovat. Některé klíčové body znám. Jeli to z Fussenu (Bayern) do Limone (Garda). Tak mne napadá udělat to jako akci ve stopách T.CH. s tím, že se to pojede tak 11 dní.Jeli byste to? Pro ten pocit.

Datum: 04.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: VELO - Transalp Challenge

         

    Kdyz jsem videl "Transalp", hned jsem vedel, ze ten prispevek pises ty:-)
    Kazdopadne to musi byt uzasne, ikdyz y se to jelo cca 14 dni.
    A ja tenhle zavod nemuzu nikdy jet, protoze by me stvalo, ze tu krasu kolem sebe nemuzu fotit...po kole muj nejvetsi kun:-) (nekdy je to i naopak:-) )

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VELO - Transalp Challenge

         

    V Biku jsme četl,že letošní Transalp Challengeto jelo myslim 21 ženskejch týmů a 20 dokončilo!!!!To je slušný číslo!

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jan kolář)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VELO - Transalp Challenge

         

    Jel bych, celkovy pocet asi 4-5 kusu :o). Z toho asi 2 damy. No, transalp je muj sen a po letosni smule na pocasi jsem si zaradil do programu na pristi rok i "nedobytou" Val d'Uina, kudy se mj. letosni Transalp Challenge jel.
    Prusvih bude jenom s terminem, museli bychom to nejak rozumne a v predstihu naplanovat. A taky nejak vysvetlit me zene, ze transalp nejezdi jenom vrcholovi sportovci :o) (ona par tisic km rocne v terenu taky da...).
    Tu trasu by slo urcite nekde zjistit docela presne.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VELO - Transalp Challenge

         

    A "hot news" :o) Dneska jsme se s zenou seznamili s jednim tady v Lucembursku zijicim Cechem, letosni Transalp Challenge jel! Ale uz by v jeho stopach nechtel jet ani za nic, pry chtel snad i vyhodit MTB :o) U techhle akci neni celkove poradi asi to nejhlavnejsi, ale dojeli pry 127.!!! S trasou by urcite pomohl.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VELO - Transalp Challenge

           

      Pokud jde o termín tak mám dobré zkušenosti s úplným zažátkem července. V tomto případě byto tedy bylo od 30. června (so) do maximálně 15. července (ne).
      Trasu jsem předběžně prošel jen na velké mapě a připadá mi odhadem dobrá o čemž svědčí vyjádření toho Vašeho známého o))). Na tu "Vaši" soutěsku už se taky dlouho chystám, znám ji jen z fotek.. Jinak z trasy znám Rabbijoch, pak asi tedy i Malé a cestu na Madonnu di Campilio . Já bych to začal plánovat.
      Termín začátek července je dobrý proto, že v Bayernu ještě nejsou prázdniny a i v It bývá touhle dobou ještě na horách dost volno.
      Další termín by byl pak tak po 20 srpnu, ale to už mám zárodek skupiny (4) na velký transalp Ženeva - Nice.Tak myslím, že můžem zahájit separátní rozhovory přes můj email.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: VELO - Transalp Challenge

         

    Tak je to jasný: http://www.bike-transalp.de/
    Jsou tam profily a povídání o etapách. Na tom už se dá stavět. Jinak existují speciální německé stránky, kde nějaký borec tvrdí, že na transalp se může vydat každý: http://www.trans-albino.de/, transalp pro začátečníky, bázlivé a nedělní jezdce. Myslím, že jsem toho příkladem:o))). Takové tvrzení je myslím v alpských zemích velmi odvážně.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VELO - Transalp Challenge

           

      Moje závratě nepřesvědčíš...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: VELO - Transalp Challenge

           

      ahoj, věřím tomu, že se Ti Vašek brzo ozve, aby jste to domluvili... zbývá ještě přesvědčit mě... 8-)
      P.S. V.žena 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: alvapinka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: VELO - Transalp Challenge

             

        V rámci přesvědčování konstatuji: V mnou "vedených" o))) přejezdech Alp figuruje větší počet žen.
        Šlo o starty: Vinares (u Brenneru), Rosenheim, Oberstdorf. Cíl vždy Riva na Gardě.
        Celkem účast 5 žen. Nejstarší v době konání 53 let! I té nejmladší bylo přes 40 let. Dojely všechny! Nejtvrdší bylo, když jsem jel sám se dvěma !!
        Pro představu: Rosenheim - Garda bylo tak 3/4 challenge závodu.
        Takže mám strach, že budeš ujíždět. Z Oberstdorfu jeli s námi padesátníky dva chlapci asi 19 a 23 let, namakaní. Ti teda ujížděli hodně, ale pak vždycky rádi počkali a nabrali síly.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: VELO - Transalp Challenge

               

          nechám se ještě chvilku přemlouvat, dobře se to poslouchá... 8-) dáme hlavy dohromady a uvidíme, jak to vyjde, snad jo.. spíš mám obavy z toho, že nevydržím tolik dní za sebou tu celou zátěž... ale co si stěžuju, máme celou zimu i jaro na přípravu, ne? letos jsem si alpy "oťukala", takže jistou představu o tom mám. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2006
          Autor: alvapinka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024