reklama

pnutí řetězu a střílení přehazovačky

Prosím o pomoc s následujícím problémem...jel jsem MTB závod do vrchu a v nejprudším stoupáním jsem přetrhl řetěž,který se následně zasekl mezi nejmenší a střední převodník.dal jsem nový řetěz a když jedu prostřední převodník tak se ozývá slabé rachtání a přehazovačka mírně střílí dopředu(čím prudší kopec a větší záběr tím víc),někdy vystřelí tolik že se to úplně zasekne,všecho už jsem několikrát kontroloval a vše je v "pořádku" a největší záhada je,že to dělá pouze na prostředním převodníku!!na malém i velké přev. je všechno v naprostém pořádku,prosím o pomoc nebo radu pokud s tím máte někdo zkušenosti..kolo mám osazené komplet shimano LX

[ Zpět ]
Datum: 02.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mája ([email protected]))
  • Re: pnutí řetězu a střílení přehazovačky

         

    Pokud mas novy retez, tak to bude bud nejakym zpusobem poskozenou prehazovackou, nebo patkou prehazovacky, coz se ti stalo pri zaberu, kdyz ti spadl ten retez. Takhle na dalku ti asi nikdo vic neporadi :o(

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pnutí řetězu a střílení přehazovačky

           

      ne spadl, ale pretrhnul se :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pnutí řetězu a střílení přehazovačky

         

    Naprosto krásně stejný případ jsem měl i já. Myslel jsem si, že se to srovná jak se nový řetěz zajede, ale nee. Nakonec pomohla až výměna převodníku v kritické chvíli před odletem na dovolenou.
    Došel jsem k názoru, že nový řetěz tak nejmíň 50 km hledá soulad s ostatními díly, pak se to srovná. Tohle, co přesně popisuješ se, ale nesrovná.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pnutí řetězu a střílení přehazovačky

           

      Mas pravdu, ze to klidne muze byt i tim poskozenym prevodnikem, jestli sebou prave on tahne retez, ale to nam v popise zavady nerekl :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pnutí řetězu a střílení přehazovačky

         

    typické příznaky "ojetého" převodníku. Máš tři možnosti
    a) počkat, třeba si to sedne ( nebo taky nesedne)
    b) koupit nový ( který stějně zas houby vydrží )
    c) pilíkem spravit - velmi mírně a opilovat zuby tak, aby různé výstupky na něm nezachytávaly řetěz viz www.bike-forum.cz/forum/fotky/ostatni.html?detail=1021

    Používám třetí možnost

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ko-var)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024