reklama

Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

Na prodloužený cyklovíkend určitě leckdo provedl něco inspirativního. Tak to sem házejte, pochlubte se,ať víme pro příště. Já to taky sepíšu.

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    Hlavním cílem bylo dobít Pfitscherjoch (2277 m.n.m.) v hlavním hřebeni Taur a přejet tudy do Itálie.
    Ve čt ráno start z Kietzbielhu - Pengelstein (jakoby v hřebeni Hahnenkammu) - Stangejoch - Wald in Pinzgau - Gerlos (nocleh) - Mayerhofen - Pfitscherjoch (noclech) - Sterzing- na Brenner vlakem - dolů po vl. ose a z Innsbrucku vlakem zpět k autu. V neděli jsem se ještě díval na Deutschebergmaisrerschaft v Traunsteinu a dal jsem si s nima jeden okruh.
    Ponaučení:
    1) je to část trasy transalpu Watzmann - Mont blanc, na můj vkus zrovna trochu moc asfaltu a té alpské civilizace, ale jinak doporučeníhodné.
    2) Pfitscherjoch je patrně nejlehčí přejezd hlavího hřebene Taur. Objektivně jen pár stovek metrů nutného tlačení. Subjektivně to bylo horší. Je to krásné bikerské sedélko s výhledem na ledovce. kdo se chce lehce a přitom se zážitkem dostat přes Taury, jeďte tudy. Krimmel Tauern pass je proti tomu dřina, Birnblucke bude asi ještě horší.
    3) Když jedete do Alp nezapomeňte přezout jako já. Nechal jsem tam Schwalbe Racing a prokluzovaly (-33% šutrama z Pengelsteinu).

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    Já se věnoval studiu bikerů zdola, jako hiker (jo, tak se tomu teď říká - to je takovej dědek, co jde pěšky, potravu si nese s sebou, vodu bere z potoka a spí v lese). Prošel jsem Novohradskem od Dolního Dvořiště do Novejch hradů. Musím říct, že takhle zdola ty cyklisti vypadaj trochu jinak, než od řidítek. Ale nebudu to moc rozpitvávat, každej ať si užije svého. Jen mi trochu vrtá hlavou, co to ta funící tlupa zahleděná dva metry před sebe občas mele o kochání. Vždyť se v lese sotva mihnou, a to ještě jen po asfaltkách a v dosahu občerstnvení. Ale byly i výjimky, jasně. Cyklisti jsou různí, jako všichni. Nakonec nejsympatičtější mi byli ti nejpomalejší a nejskroměji vybavení.

    Tak je to takový zvláštní. Bolševik tam léta vstup zakazoval a nákladně to (nás) hlídal. Teď tam může kdokoli, ale v místech, kde nejsou hospody ani penzióny stejně na člověka nenarazíš. Jestli my nezačínáme bejt nějaký líný. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

           

      Na postřehu "žádná hospoda = žádní cyklisté" asi něco bude. Ve čtvrtek jsme objížděli Boletice (u Lipna) a nepotkali jsme tu žádné cyklisty. Hospodu jsme potkali jednu až ve Chvalšinách, jinak na celém okruhu, který je průjezdný pouze v So, Ne a ve státní svátky, je ještě jeden malý bufáč v Křišťanově. Celý okruh měří 65 km a je to paráda, pěkné výšlapy i sjezdy, parádní výhledy. Ovšem nic pro bikery, spíše pro klasické cykloturisty.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

             

        Teda burajdo, přímo mě do rajónu! Měla si štěstí, že si v Křišťanově něco vůbec dostala. Kdybych býval byl doma, rád bych Ti občerstvení podal. A bikerské cestičky tady najdeš, jen hledat to chce a né nechat se svést úředně vytyčenými "okruhy".

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

           

      Nez bys byl rad z jsou u nas jeste mista kde je klid... Me prave Novohradky ucarovaly ze jsem tam treba celej den nikoho nepotkal.... Ale nikomu to nerikej ze je tam tak krasne, at tam taky nezacnou proudit davy lidi.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Stana
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

           

      Hiker, jo? A já si furt spozdile říkám čundrák nebo vandrák :o)) Taky kolo kombinuju s pěškobusem. Kolo mám spíš jako dopravní prostředek a když toho chi stihnout víc za kratší dobu, ale když se chci kochat lesem a přírodou jdu pár dnů pěšky. Bez lidí, bez hospod a někdy i vesnice raději obcházím. Je to od kola prostě kvalitativně úplně jiný zážitek.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Jirka-As
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    Budu vam inspiraci :) Ctvrtek, patek, sobotu i nedeli jsem byla doma a nevytahla jsem packu z domu ani na chvilku. Vstavala jsem v 10 a chodila spat ve 4 :) Krasna dovolena :))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

           

      A to se mi libi...mas boda!

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    Já si dal v sobotu delší nádhernou jízdu - zhruba po trase Světice - Benešov - Mladá Vožice - Pacov - Vlašim - Sv.
    Jel jsem to po okreskách 2. a 3. třídy, na krossu, žádná auta, kopce v mlze, slunce už nemělo sílu ji zvednout - paráda :-).
    No a čtvrtek a neděle taky stály za to.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    Krásné 4 dny na Šumavě - ubytování na Zadově. Počasí nádherné, turistů málo.
    Osazenstvo ale vykazovalo silnou lenivost, takže byly dva vysloveně kochací výlety 37 km (Modrava) a 35 km (Kašperské Hory) se zaměřením na cukrárny a osvěžovny - nejtěžší vždy bylo čekat v poslední hospodě na tmu, abychom mohli vyzkoušet světýlka :o)))
    A pak jeden dlouhý výlet 67 km na Prášilské jezero a na Poledník - doteď ale netuším, jak se mi je podařilo na takovouhle túru vytáhnout :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    Já abych to počasí využil, tak jsem uskutečnil hned dvě inspirativní jízdy:
    ČT-PA: Z Klášterce nad Orlicí údolím Divoké Orlice do Žamberka, pak nahoru na Pastvinskou přehradu a přes pevnost Hanička do Říček (nocleh - mohu doporučit výborný penzion). No a druhý den klasická Orlickohorská hřebenovka přes Pěticestí, Velkou Deštnou na Šerlich, poté sjezd do nížiny do Dobrušky a Jaroměře na vlak.
    SO-NE: Již odpočinkovější vyjížďka (neboť s manželkou) z Kolína do Žehušické obory na bílé jeleny, pak přes Čáslav do Českého Šternberka (nocleh v penzionu U Mlýna). Druhý den kochací podle Sázavy do Týniště.
    Vše skvělé, jen si z toho dnes v práci trochu lížu rány.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

           

      Tak ten přejezd Orlickejch je paráda...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    Jeseníky. Ubytování v kempu ve Vrbně. V sobotu na Rejvíz cyklostezkou přes pásmo Orlíka. Zpět údolím Černé Opavy. Celkem 52 nenáročných km. V neděli od motorestu na Skřítku na bývalou chatu Alfrédku (je tam v provozu bufet) a zpět po lesních cestách - celkem 20km, částečně v dešti. Jeseníky mám rád.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: panek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

         

    ČT: mamky strejda měl svátek a narozeniny,na vesnici autem, mimo jiné třeba i trhání jablek. Večer jsem ujel asi 4 km :)) , to když v sousední vesnici hořel stoh. Bylo to kolem 19 hodin. Půlka vesnice na nohou (kolech) asi 30 kol, blikačky jsme měli jen já, táta a asi 2 další, o helmě ani nemluvě. Našel se i dobrodruh s malým dítětem v takové té sedačce. A pak se člověk diví, že řidiči na nás nadávaj.
    PÁ: běhání po městě, banka, okres, železářství apod. Mimochodem před železářstvým nechal někdo nezamčené trekové kolo a tachometrem a led světly. Zámek měl obmotaný kolem sedlvé trubky. Zapomněl si ještě kevšemu zapnutou blkačku. Šel jsem zpátky do krámu, jenže tam se nikod ke kolu nehlásil a až hodně dozadu za jedním pánem se mi nechtělo. Světlo jsem mu vypnul. Tak doufám, že ho kvůli mě nic nesrazilo a nezapomněl si ho zapnout. K večeru jsem se přinutil ujet asi 17 km okruh.
    SO: Ladění satelitu, asi 8 hodin :)
    NE: Napřed pršelo a pak jsem musel odjet na kolej

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co se dá stihnout- delší cyklovíkend

           

      Bubíku, Bubíku, ještě se musíš hodně učit. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024