reklama

Cyklistická přilba v Rakousku

Nevíta, zda je povinnost používat cyklistickou přilbu na cyklotrasách a cyklostezkách v Rakousku?

[ Zpět ]
Datum: 05.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman)
  • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

         

    Tak tahle otázka mě v životě nenapadla, jezdím s přilbou vždy a všude, "povinnost" na to nepotřebuju, stačí mi trocha rozumu. Proč ty se ptáš?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

           

      Protože přilbu nenosím a chci jet na cyklotúru do Rakouska. Proto se ptám.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

             

        Jel jsem loni po Rakousku cca 150 - 200 km bez přilby, po cyklostezkách i po silnicích, a nikdo se nijak divně nedíval. Ale to ještě nic neznamená...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

             

        Mě jen napadlo, jestli třeba přece jen nemáš mozek a akoráts viděl hodně lidí na rakouských stezkách bez helem, v tom případě jsem tě nechtěl urazit. Ale bál jsem se, že to bude spíš tak jak říkáš.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

               

          Mám-li hlavu tvaru tykve, tak mi na ni helma nepřilne.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

                 

            :-))))))))))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 09.03.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

         

    Myslím, že používání cyklistické přilby při jízdě na kole je tisíckrát proprané téma, snad ani nemá smysl utrácet takovou diskuzí čas, přesto takto činím. Jsem z těch k sobě a svým bližním zodpovědných, přilbu vozím vždy, neuvažuji, že bych někdy jel bez ní. Obzvlášť, když uvažuji o ježdění v zahraničí bych si její absencí na své hlavě netroufal dělat v rakousku ostudu. Tam jí používají téměř všichni, v horách všichni. Takže bych se nezabýval nějakou povinností. Dík.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

           

      S tím bych teda moc nesouhlasil, např. ve Vídni a okolí jsou dle mých pozorování přilbaři dost v menšině. Ale přesnou statistiku jsem si nedělal:-)
      .. a mimochodem.. z pohledu např. automobilistů může být nezodpovědný hazardér každý, kdo jezdí na kole. Tím ale nechci nijak obhajovat ježdění bez přilby, komu nevadí, rozhodně by ji měl nosit.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

           

      S přilbou v zahraničí bych se nezabýval otázkou ostudy. Spíše bych zvažoval, zda mám na uhrazení případných léčebných výloh a výjezdu záchranářů. Bez přilby se bude každá pojišťovna hodně bránit jakémukoliv placení.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

         

    1. bez přílby ani ránu, kór v cizině - poraníš si hlavu, v Rakousku se platí vstupní poplatek u lékaře (nejsi-li připojištěn),
    2. rakouská policie je oprávněná za každý nedostatek na kole (myslím ve věci povinné výbavy) dát pokutu 15 eur, nemáš-li na zaplacení, může na místě zabavit kolo. Ale i těch 15 eur za přilbu (je-li povinná) zamrzí.
    3. Loni jsem se po Rakousku našlapal hodně. Pravdou je, že jsem NIKDY neviděl policistu (jen někde takové naprosto věrné atrapy). Tam je ukázněnost a ohleduplnost na silnici obecně tak skvělá, že tam snad ani poliši nejsou. Ostatně, ze zahraničních dopraváků znám jen ty z Kobry 11...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

         

    Pokud se od loňska nic nezměnilo, tak jsou v Rakousku stejně jako u nás přilby povinné pouze pro děti. Jinak jsem zastánce přileb, ale jsou chvíle kdy ji taky sundávám. Pokud je víc než 30°C a nejedu po silnici.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jitka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

           

      Som tiez zastancom prilieb a dokonca si myslim, ze aj vo velkom teple ma svoj vyznam. Sli sme na prudkom slnku styria cely den, dvaja kamarati, ktori nemali prilby (ale len siltovky, bez pokryvky hlavy sa na slnku nedalo vydrzat) mali obrovske problemy s teplom. Boli malatni a nechcelo sa im tahat. Prilba je vacsinou s polystyrenu, teda tepelne aspon trochu izoluje a jednak je tam dostatok otvorov, kade prudi vzduch, takze aj v najsparnejsom lete je na slnku lepsie mat prilbu ako ist bez nej. Je pravda, ze pri stupani v lese v tieni ale v teplen je asi pohodlnejsie ist bez prilby (clovek sa menej poti) ale inak nedam a prilbu dopustit.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

           

      Konečně konkrétní odpověď na dotaz. Děkuji Vám.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

         

    Sundávat prílbu, když je horko a nejedu po hlavní, pokládám za bl.... Promiňte, Jitko. V létě jsem si všiml, že řada cyklistů jede a přílbu zavěšenou vepředu na představci. Vypadá to sice perfektně, ale jak říkám...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

           

      Vozit přilbu na řídítkách je pěkná machrovina. I když existuje nenulová pravděpodobnost, že člověk vyletí ze sedla po hlavě do helmy a pak na cestu. Ale vážně, když vzpomínám na místa, kde jsem si naryl čumák, tak to bylo vždycky v okamžiku, kdy jsem to nejméně čekal. Čili spekulativní sundávání helmy je dost liché.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

             

        Taky myslím, ségra zlomila přilbu vejpůl když zastavila na polní cestě, pravou nohu vyndala z klipsny a dala na zem, ohlédla se doleva, řídítka se otočila o 90° doleva a ona šla v nulové rychlosti pozpátku na zem. Pěší člověk to ustojí v pohodě, ale člověk rokročenej přes kolo třískně zadní stranou hlavy o zem... Bez té helmy to byl vrtulník nebo pohřebák.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

         

    V Rakousku (a Německu) jsem byl loni o prázdninách a cyklistů s přilbou tam byla slabá polovina. takže povinná bude asi jen pro děcka. Jinak přilbu nemám a ani nechci. radši chcípnu úplně než aby byl ze mě mrzák až do smrti.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiří)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

           

      Heleď, tuhle jsem čistě náhodou zahlídl v televizi pořad o klukovi, kterého průvodčí vystrčila z rozjíždějícího se vlaku a on přišel o obě nohy. Asi by to dost lidí položilo (podle té odpovědi k tématu asi i Tebe), ale tenhle chlapík hraje hokej, třikrát se jen s pomocí rukou dostal na Sněžku a chce zkusit lézt i něco venku. To je BOREC! A ne takový, co mají plno keců o tom, že přilba je zbytečná, a že lepší to je rovnou skončit. Jo, to by byl život moc jednoduchý.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

             

        Tak toho kluka obdivuju... Akorát mi přilba připadá jako zbytečná zátěž, protože když Tě někdo "sejme" v 80 km rychlosti tak ti stejně moc nepomůže (maximáně k tomu vozíčku), no a když pojede pomaleji tak Tě zase nejspíš uvidí. Samozřejmě chápu ty kteří jezdí sjezdy v terénu nebo tak něco. Ale na obyčehné cyklostesky a silnice nižších tříd mi přijde přilba jako zbytečnost.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiří)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

               

          Pokud si mám představit srážku 1 tuny plechu s mým chatrným tělíčkem při rychlosti 80 km/h tak bych řekl, že by zbylo jen ze sekané vytahat kousky plechu a podávat to jako jitrnicový prejt. Podívej se na crash testy automobilů a to je ocel na oceli. Pokud chceš vidět, jak řidiči vidí, stačí si otevřít jakékoli noviny. A co se týká významu přileb na obyčejných cyklostezkách, zkus se zeptat doktorů na ARO...

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

               

          Přečti si občas noviny, když se tam objeví policejní statistiky. Cyklisti tvoří o kousek víc než procento viníků dopravních nehod, ale deset procent obětí dopravních nehod. Přes osmdesát procent smrtelných nehod se odehraje mezi 15 a 25 km/h, protože rozhodující není ani tak vodorovná rychlost, jako spíš z jaké výšky třískneš hlavou o co. Devadesáti procentům úmrtí na silnici by přilba zabránila, kdyby ten mrtvý nebyl blbec a nosil ji, a tohle je prý je posledních deset let statisticky zcela stabilní údaj.Můžeš jet krokem, nepozornej řidič do tebe drcne a trefíš hlavou obrubník z výšky dvou metrů. S helmou ti bude trochu šoufl, bez ní jdeš na vozejk nebo do márnice.
          Ale tohle je mluvení do dubu, lidi jako ty stejně brzo vymřou, čeští řidiči je dřív nebo později odloví.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

                 

            jeste tady chybi muj nazor.vice{4-5tis/rok} jezdim na kole 3roky a dal jsem si ultimatum nakupu prilby do prvni bouracky na kole.zatim stale jezdim bez helmy,ale uz o koupy premyslim,nebot cesti ridici lovi stale s vetsi intenzitou,to je proste fakt.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.03.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

                   

              Taky jsem si říkal, že počkám až se vymáznu, ale pak jsem viděl kámoše, kterýho sejmulo auto ve městě (jelo tak 40-50), přilbu neměl ale zato má sešroubovanou nohu... Letos jsem už tyhle nervy nevydržel a těch pár stovek za ní dal. Možná mi nezachrání život ale aspoň mi nelítaj mouchy do vlasů:-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 05.05.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Luďas)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklistická přilba v Rakousku

             

        Já to viděl taky. Od toho pořadu jsem si na něj už několikrát vzpomněl. Osobně se mi stal vlastně vzorem, nejen kvůli fyzičce, ale hlavně pro psychickou sílu.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

388 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024