reklama

ako s bikom do vlaku

chcem sa vas spytat ze ake mate s tymto sposobom prepravy skusenosti ci sa plati aj navyse za bike a kde si bike do vlaku polozite ci hned vedla seba alebo inde nikdy som tak nesiel tak mi poradte please

[ Zpět ]
Datum: 15.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mliecko)
  • Re: ako s bikom do vlaku

         

    Za bike se plati primo ve vlaku 20,-- Kc za jednu prepravu, takze kolikrat prestupujes, tolikrat platis.
    A kolo mas bud u sebe - pokud jedes motorackem nebo "pantakem". V ostatnich vlacich je vagon pro prepravu zavazadel a tam kolo odlozis. Pokud tento vagon vlak nema, pak mas ale smulu.
    Ja osobne vyuzivam tento zpusob prepravy casto a rada. Zvlaste kdyz je ve vlaku jidelnacek :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ako s bikom do vlaku

           

      nicméně mužeš si koupit kombinovaný doklad, který např. za 60,-Kč platí dva dny bez ohledu na počet vlaků, kterými se přepravuješ a jsou i další, které jsem zatím nevyužila, tak se v nich moc nevyznám a jsem pohodlná na to kouknout :-P takže je dobře spočítat si to, mně se často vyplatilo použít kombinovaný doklad pro kolo :)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (.cami)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ako s bikom do vlaku

             

        Cože?!? To exituje?!? Mě vždycky akorát v pokladně řeknou "kolo zaplatíte ve vlaku". Při nejbližší příležitosti se na to zeptám...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ako s bikom do vlaku

           

      Na Slovensku zaplatíš 20 Sk len jeden krát k cestovnému lístku do cielovej stanice s neobmedzeným počtom prestupovaní. Lístok na bicykel si kúpiš priamo v pokladni pri kupovaní cestovného lístku, alebo u sprievodcu.
      Pokial vlak nemá batožinový vozeň tak niektoré vagóny sú označené piktogramom bicykla. Ak niesú môžeš dať bicykel do prvých, alebo posledných dverí súpravy. Pozor na rýchlik, ak je vagón 1. triedy - nie každý sprievodca pochopí tvoju situáciu.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (dusko ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ako s bikom do vlaku

         

    S oběma souhlas, ale pro tebe na Slovensku bude problem hlavně vybrat vlak, jen namátkou jsem koukl na IDOS a krom pár rychliků, skoro žádný osobák kola nebere. Bohužel, dost mi to komplikuje plány na výlety, jezdím tam celkem rád.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ako s bikom do vlaku

           

      Nezapomeň, že malé motoráčky mnohdy nemají v IDOSu označeno, že berou kola. Ale je fakt, že ty člověk využívá jen na krátké tratě mezi městečky a vesničkami...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ako s bikom do vlaku

           

      Na Slovensku platí zjednodušená preprava bicyklov (minimálne cez prvé dvere prvého vagóna a posledné posledného vagóna) vo všetkých vlakoch okrem IC vlakov, aj keď nie sú špeciálne označené. Viac na http://www.slovakrail.sk/.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lubod)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ako s bikom do vlaku

         

    A ještě je dobře vědět, že za jednu dvacetikorunu (českou i slovenskou) se dá jet bez přestupu i přes ČS hranice :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2006
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024