reklama

Nové kliky

Čau,
tak sem zase vyměnil řetěz a na druhým převodníku se nedá jet a už to fakt nesedne,tak se dívám po novejch klikách,konkrétně po LXách,ale mám v tom trochu zmatek,kterej ročník,případně kterou osu k tomu,nemáte někdo zkušenosti??Někde sem zase četl že jsou na nic a rychle se oddělají a že Hollowtech je k ničemu...tak prosím kdo s tím má zkušenosti se ozvěte,děkuju mockrát !!!

[ Zpět ]
Datum: 15.09.2006
Autor: Egesi
  • Re: Nové kliky

         

    Když pomineme dnes již překonaný čtyřhran, nejlevnější jsou Deore FC-M540 ZA 1190,- s osou BB-ES-51 za 660,- na : www.kupkolo.cz. Já bych si ale připlatil a koupil Truvativ Firex GXP za 2490,- na : www.bagbike.cz ty už mají integrovanou osu a ložiska vně rámu. To je zatím nejlepší řešení jaké znám. Já mám tři kola, a na nich všechny tři systémy, ale ten novej je bezkonkurenčně nejlepší.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrun)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kliky

         

    Jestli se ti sjely prevodniky, ale pritom jsi spokojeny s klikami, neni problem odpovidajici "talire" dokoupit, nemusis jit prece nutne hned do celych novych klik a stredoveho slozeni.
    Jinak integrovana osa a loziska vne ramu jsou opravdu zatim to nejlepsi, co se vyrabi. Meni se tim zasadne paka namahani, protoze jsou loziska dal od sebe = delsi zivotnost (+ mene pazvuku :o) ). Ostatni vyrobci vicemene jenom napodobuji tento system od Shimana. Co se tyce systemu Hollowtech II. (integr.kliky Shimano LX, XT a XTR), jsou to kovane dute kliky, snad zadne jine nemaji takovou tuhost a pritom jejich nizkou vahu. Jednotlive sady od sebe pocitove clovek rozezna tezko, jde spis o hmotnost. Sam jezdim Sh. XT, nic lepsiho jsem doposud nemel.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové kliky

           

      Kliky XT jsou super, ale pod 4000,- je nekoupíš. Ten Truativ je v poměru výkon/cena nejvýhodnější. Je pravda že nové LX se mu cenově vyrovnají, ale vypadají jako od tesaře (jinak mám mimo šaltru vše LX). Ale je fakt že za prostřední převodník dáš 600-700kč a ty zbylé dva jsou většinou ještě ready. Jinak v napodobování Shimana nevidím nic špatného, pokud to funguje a je to levnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2006
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové kliky

             

        XT se dají koupit i pod 4k (přesně 3779,-) a to v koloshop.cz (jestli to teda není reklama...) :o)))
        Vozím je taky a jsou super. Letos jsem ojel převodníky a koupil nové od Gebhardta (CNC, černé). K vynikající kvalitě a funkčnosti Shimana přibyla estetická dokonalost Gebhardta.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.09.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové kliky

               

          Nechci v žádném případě zpochybňovat vynikající kvalitu a funkčnosti Shimana. Jen jsem chtěl doporučit hodně muziky za málo peněz, navíc v hezkém provedení (to je ale subjektivní).

          [ Zpět ]
          Datum: 15.09.2006
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové kliky

                 

            Ale jo, vsak proc ne :). Jenom se tazajici ptal na Shimano LX a druh systemu jako takovy, tak my zase odpovidame na dotaz :). Mne se treba nejvic libi jeste letos aktualni XTR (ale s ohledem na cenu jenom libi...)

            [ Zpět ]
            Datum: 15.09.2006
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nové kliky

                   

              Mně by se líbily :
              http://kupkolo.cz/product_info.php?cPath=29_32...
              Ale snažím se držet náklady na rozumově odůvodnitelné výši bez dopadu na funkčnost a kvalitu. Možná se mýlím ale ti co náklady neřeší, nejspíš nehledají rady na tomto fóru.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.09.2006
              Autor: Petrun
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nové kliky

                     

                a nebo http://www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=2452... :o)))
                A hele, nedelej z nas zase socialni forum :), ale ne ve spatnem: lidi je tu fura a leckdo si dovoli za kvalitni komponenty na kolo utratit klidne docela dost, a proc ne...

                [ Zpět ]
                Datum: 15.09.2006
                Autor: vasek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nové kliky

                       

                  Tak sorry, ja jsem to nemyslel špatně. Jinak tyhle jsou taky super, karbon se mi líbí.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.09.2006
                  Autor: Petrun
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024