reklama

bolení zad

Dobrý den. Nevíte, co by mohlo být příčinou bolení zad při jízdě na kole (i krátké vzdálenosti)? Po pořízení nového kola a jeho zajíždění začaly sestru silně bolet záda. Dosud se zády nikdy neměla problémy. Díky.

[ Zpět ]
Datum: 14.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (borůvka)
  • Re: bolení zad

         

    Kde tě to konkrétně bolí, jak si vysoká a jak velké máš kolo?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolení zad

           

      Sestra je vysoká 175 cm, kolo (rám) má 19. Stěžuje si na páteř, a to jak část krční tak i v oblasti kříže.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (boruvka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolení zad

             

        Tak velikost kola docela odpovídá, ikdyž jestli je to MTB, tak může mít i menší a jak je vidět, asi by jí i vyhovovalo.
        Jinak holt zřejmě chybka v posezu (je zřejmě moc natažená) a to je potřeba vychytat - je potřeba trošku zahýbat s výškou sedla, vzdáleností sedla od řidítek, délkou představce...
        Krční páteř pak bolívá, když je hlava moc zvrácená dozadu nebo jsou příliš vysoko řidítka.
        Jinak je ale potřeba začít cvičit a to denně - jak je uvedeno níže. Nejlepší je zajistit si rehabilitaci, aby se nějaké cviky uvolňovací a posilovací naučila a to jak na krční, tak i na bederní páteř a břišní svaly. Bez tohohle se zřejmě už neobejde - dost dlouho jsem to podceňovala a nevyplatí se to...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolení zad

             

        Pokud je to MTB, tak bych s Radkou až tak na 100% nesouhlasil. Já si na stejnou výšku kupiji 17' rámy. Zdá se to prkotina - je to jen pár centimetrů, ale má to vliv na spoustu věcí. Navíc by měla mít v odpovídající velikosti "dámskou" geometrii. Ženy mají obecně kratší ruce a delší nohy než muži a geometrie rámu tomu bývá uzpůsobena.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.09.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolení zad

               

          Jj, pravda, pravda...

          [ Zpět ]
          Datum: 14.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad

         

    z 90% jsou bolesti zad od ochablého sbřišního svalstva, většinou pomáhá zatáhnouzt břicho a bolest zmizí a posilovat břicho

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kadlec)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolení zad

           

      Tak to si dovolím částečně oponovat - ochablé břišní svalstvo to ano, ale příčin bolestivosti může být mnoho.
      A že by stačilo JEN zatáhnout břicho - to tedy ani náhodou...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad

         

    Pak to taky může bejt sedlem (to bys koukala co mi dělalo nový sedlo na novym kole-než sem tam dal starý tak sem trpěl jak pes), nebo nesprávně nastavenej posed, nebo taky trochu tomu může pomoct nesprávná technika jízdy atd,atd....těch důvodů může bejt několik a ani si je ze začátku člověk nemusí uvědomit..

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolení zad

           

      to je zajimave, myslel jsem ze sedlo ma byt tak vysoko, aby jezdec spickou dosah na zem kdyz na nem sedi? ja to tak mam a jsem v poho nic mne neboli a jezdi se mi pohodlne.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: bolení zad

             

        To v žádném případě. Ze správně nastaveného sedla na zem nohama nikdy nedosáhneš, leda že bys naklonil celé kolo...

        Viděl jsem takto jezdit hromadu lidí a nechápu jak tak mohou někam dojet... Na krátké výlety a v lážoplážo tempu to asi stačí... Ale na delší štreky v řádu desítek km a ve sportovnějším tempu si to nedovedu představit.

        Totiž když takto šlapeš, tak máš dost pokrčené nohy a neúměrně se tak namáhají horní svaly stehen, a že je to časem dost bolestivé asi nemusím připomínat...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.09.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bolení zad

               

          přesně, já ze sedla rozhodně nedošlápnu na zem ani špičkou, a to nejsem žádný čahoun, měřím 176 a rám mám 18", ale kolo je full a tam je ta geometrie zase jiná, šlapací střed je výš než u HT. A když na kolo sednu, jsem jak na rozhledně a pocit musíš mít jak v "pokojíčku", vyloženě si v sedle "hovím", ale chce to dlouho zkoušet.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.09.2006
          Autor: bikermann
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: bolení zad

                 

            Tak tak. Ono vůbec nezáleží jak je kdo vysoký... Když si sedneš na kolo, tak při správně seřízeném sedle a nohama správně položenýma na pedálu v dolní úvrati, mají být nohy skoro natažené... A jelikož pedál je vždycky jaksi nad zemí, tak se na zem nedá dosáhout ani špičkama ;-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 15.09.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bolení zad

                   

              Takže se asi shodneme, že správně nastavený sezení je pro bezbolestnou jízdu dost důležitý. Já sem taky viděl dost lidí co na tom kole seděj tak jakoby žabácky, nohy od sebe, přikrčený, evidentně malý kolo a eště nízko sedlo a stejně jako ty se divim, že pak z toho kola ještě vůbec slezou. Si myslim, že to musí bejt utrpení taková jízda.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.09.2006
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: bolení zad

                     

                jo, jo, není nad to jet za někým, kdo má sedlo nízko, kolena a špičky od sebe, to je pohled k nezaplacení

                [ Zpět ]
                Datum: 15.09.2006
                Autor: bikermann
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: bolení zad

                   

              a ještě něco, nevím, jestli je to jenom můj subjektivní pocit, ale teprve, když jsem snad vše seřídil jak má být, tak mám na kole tu pravou jistotu a můžu si s ním dělat co chci, poslouchá na každý podnět, reaguje přesně tak jak chci....

              [ Zpět ]
              Datum: 15.09.2006
              Autor: bikermann
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: bolení zad

                     

                Tak jste se dobre pobavilï :)))
                ja sic spickama jen tak lehce skrtam o zem, ale asi je to spatne. dam si sedlo jeste o neco vise, dle vasich rad. trebas o bude opravdu lepsi. ahoj

                [ Zpět ]
                Datum: 15.09.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad

         

    Hledání správného posedu je běh na dlouhou trať. U mně na to padlo mnoho sedel a představců než jsem se dopracoval ke geometrii která mi vyhovuje. Každý má jinak dlouhý trup, nohy i ruce v poměru k výšce. Je potřeba laborovat. Já mám celkem 3 kola a aniž bych to měřil nebo chtěl, u všech jsem se dopracoval k téměř identické geometrii. Na všech je sedlo 12-13cm nad ůrovní řídítek a téměř shodná je i vzdálenost špičky sedla od řídítek. Zajímavé je že i člověk s naprosto stejnou postavou jako já má svoji ideální geometrii dost odlišnou. Laboruj a nepřestávej dokud nenajdeš ideální polohu, jedině pak ti jízda na kole bude opravdu příjemná a přirozená. Počítej ale s tím že to něco bude stát.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrun)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: bolení zad

           

      PS.: Pokud nechceš utrácet za hromadu představců, kup si jeden polohovatelný. Změnu úhlu zvládneš bez poblémů, stačí na to imbus který je součástí každého skládacího nářadí které doufám vozíš sebou.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrun)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: bolení zad

         

    Stejny problem jsem resil takto: po nastaveni sedla dle znamych pravidel jsem bolesti krcni patere zmirnil zvysenim a priblizenim riditek abych sedel vzprimeneji a tudiz tolik nezaklanel hlavu. Bolesti v krizi jsem eliminoval pouzitim odpruzene sedlovky (pochyta dost otresu ze silnice).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubos)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

429 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024