reklama

Demontáž pláště a duše

Vím,že budu vypadat jako idiot,ale nevím si rady s demontáží pláště. V obchodě jsem "vyfasoval" plastikové packy, které nepoškodí ráfek,ale já to s tím nesundám. Zlatý šroubováky, s kterýma jsem neměl problém (až na ty ráfky). Dík za radu - jsem asi nemehlo,ale i tací jsou :-)))

[ Zpět ]
Datum: 13.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (billy)
  • Re: Demontáž pláště a duše

         

    Je-li to tak jak pises, popros nekoho kdo to umi at ti to ukaze. ..... Jednou videt, jednou zkusit... A uz to umis :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demontáž pláště a duše

           

      Já to taky neprve viděla a podruhý to už zvládla sama. A s těma umělohmotnýma to jde, neboj.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rimka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demontáž pláště a duše

         

    Občas se opravdu stává, že některé pláště (drátové) nejdou z některých ráfků sundat (vlastní historická zkušenost). Buď se s tímto stavem smíříš a s plášti budeš vždy bojovat nebo si koupíš jiné ráfky / pláště. Od té doby co vozím ráfky Mavic jsem ještě nikdy tento problém neměl (zkušenosti i mých kolegů).

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demontáž pláště a duše

           

      Pravda, vcera jsem docela koukal jak obtizne se mi darilo sundat z manzelky kola ten samy Maxxis, ktery na mem jde sundat i nandat holyma rukama. Ona nejake levnejsi rafky myslim od Remerx, ja Mavic. Neco na tom bude.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demontáž pláště a duše

         

    Mělo by to jít poměrně snadno i s jednou packou, ale záleží to i na plášti a ráfku. Důležité je, abys smáčkl po celém obvodu patky pláště k sobě (vzduch z duše vypustit), do toho vnitřního, volnějšího prostoru ráfku. Samozřejmě kromě toho místa, kde máš tu packu.. Nebo to nechat na ráno, někdy taková věc chce odležet. A nespěchat, pohodlně se usaď a rezervuj si na jedno kolo třeba hodinu, to taky pomáhá. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demontáž pláště a duše

         

    Já sundavám festové pláště příborovýma vidličkama. První vidličku po zasunutí pod plášť zachytím zuby za špicu aby se mi plášť nevrátil, druhou použiji o kousek dál a pak už to jde snadno. Ráfek nepoškodíš a ani plášť neprocvakneš. Jo, vidličky mají půlkulatý široký konec.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demontáž pláště a duše

         

    Ty nemáš ke kolu návod k obsluze?
    http://www.merida-bike.cz/imgs/articles/298-2_a...
    %22pl%C3%A1%C5%A1t%C4%9B%20proti%20ventilku%22
    Je to i s obrázkma.
    Pokud ti nejde malejma montpákama, musíš si pořidit větší.
    Já když tam vrazím dvě montpáky tak potom už to sundám rukou. Stačí zvrchu zatlačit na plášť tak, aby patka pláště vylezla z ráfku.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demontáž pláště a duše

         

    Určitě záleží na ráfcích a šikovnosti. Ty umělohmotné montpáky jsou výhodné, lehké, jejich "drobnou"nevýhodou je, že jsem je každou chvíli zlomil (někdy vzteky). Teď mám dvě montpáky na nářadí Topeak Alien a je to dobrý. Ještě si pomáhám montpákou na pumpičce Topeak. Tak mi odpadá vození montpák zvlášť.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024