reklama

jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX??

Jde o to,ze mam v planu trichu updatovat svuj bajk..akorat nevim,jestli mi na to bohate staci Deore nebo DeoreLX..ted momentalne tam mam Acera..bude to vyraznej rozdil?A dokazu to vubec vyuzit?Jezdim jak po silnici,tak i v lese(casteji) a nesetrim kolo ani prehazku..diky za rady nebo nejaky tipy..

[ Zpět ]
Datum: 06.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (S.quixx)
  • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

         

    Já osobně bych ti radil kombinaci Deore a XT. Teda všechno v Deorecku, jenom prehazku a brzdy bych dal Deore XT. Já to tak mám a je to úplně supr

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2006
    Autor: Kelib
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX??

         

    Jdi urcite do LX, rozdil oproti Deore je pomerne znacny, ale treba mezi LX a XT uz to zase takovy rozdil neni. Ja mam kolo na LX a saltr XT a nemuzu si stezovat...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2006
    Autor: Flyon
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

         

    Dal bych vsechno v Deore a za usetrene penize koupil lepsi rafky a naboje. Deore je sada zajimava mj. tim, ze nektere komponenty jsou lehci nez z vyssich rad. Mozna jeste nejake lepsi kliky.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX??

         

    Namíchej Deore s Aliviem a kup radši kvalitnější vidlici a pláště.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2006
    Autor: spacir
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jakou si mam koupit sadu

           

      Jsem pro. Dojezdit co drží a postupně obměňovat.
      Pokud ale nevíš co s penězma a chceš si udělat radost tak jdi do něčeho lepšího a dražšího než je Shimano.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

         

    Více méně souhlasím s výše uvedeným. Za poslední dobu mám odzkoušena 3 kola, v kombinaci od doslova "šhit" komponentů, přes Aceru, Alivko, Deore až po XT.
    Osobně bych radil upgrade takzvaně "funkčních" komponentů. Tzn:
    - Přehazka Deore, nebo rovnou XT. Rozdíl je především ve váze (nezájem), ale i ve funkci, narozdíl od přesmykače.
    - Přesmykač dle toho, jaké máš převody, tzn. pokud méně měníš tácy tak takřka cokoliv, pokud pořád (třeba jako já, aby se na těžších převodech nekřížil řetěz) tak stačí Deore.
    - Brzdy (bavíme-li se o hydrách), tak spíš LX. XT je zbytečně drahé a základní Deore o dost horší.
    - Náby určitě alespoň LX, tam je ten rozdíl v odporu a kvalitě ložisek znát.

    ... jinak mají ostatní "poradci" pravdu, investici do plášťů či vidlice poznáš mnohem víc, ale pokud už toto máš, tak viz. ostatní rady. Pokud ale máš jinak dostatek financí, tak zvaž ještě jiného výrobce, konkrétně Hope. Příští rok na ně budu přestavovat (buď současné XC, nebo možná stavět fulla), to je ještě jiná třída. U Shimana ti sice Acera nebo Alivko vydrží dost, ale zklamou výkonem. Deore a výš sice šlapou jak Švýcarské hodinky, ale jen do pár tisíc km nebo prvního pádu. Raději pár gramů navrch a odolnost i vůči solidním držkopádům, to je Hope.
    Tak jako tak, Acera není špatná a rozdíl i u základního Deore dost solidně poznáš. Alespoň u přehazky, náb a brzd, ostatní už je spíš o váze.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

           

      A kvalitnejsi vydlici a plaste,tim myslite jako co?Jakou znacku vidlice?Zadnej downhill atd..staci 100mm..ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (S.quixx)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

             

        Kazdy ti poradi neco jineho, uz proto, ze nikdo nevi kde a jak jezdis, jak moc, kolik do toho chces dat, taky zalezi, jaky mas ram- upgrade (nebo tuning?) kola by mel zacit spis u ramu a vidlice. Super vybaveni na nekvalitnim ramu s vidlici tvarici se jako odpruzena ti bude slusne receno nanic. Prehazovacky atd. jsou bohuzel spis spotrebni material, i kdyz je tu zase otazka na tve jezdeni, treba ti muzou vydrzet dlouho. Leckdo i z velmi dobrych bikeru ma prekvapive "slabou" radu komponentu a jezdi tisicovky km rocne, treba i zavodne.
        V zasade nevim, proc by ti nemohlo stacit Deore, je kvalitni.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

               

          No asi takhle..jezdim po cestach..z cesty jedu do lesu..tam pres sutraky,vymoly atd..jedu proste co nejrychleji..tak vidla pracuje dost..rekl bych,ze spis jezdim pres les a po silnici jedu jenom dom..asi kupim enom Deore a zbytek dam do vidle atd...

          [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (S.quixx)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

               

          Nevim jak ostatni, ale me deore na kolo uz nesmi, bud jsem chytil nejakou nepovedenou serii, nebo nevim.... Co jsem mel deore, tak nic nevydrzelo vic jak pul roku, zadny naba, prehazka, presmyk... oboji slo do kytek, vydrzelo mi jenom razeni... zajimavy ze naboj , nevm co to je za radu, je na nem napsany paralax drzi uz nekolik let... k deore uz mam proste nejak odpor. Nasadil jsem LX a celkem to fungje...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2006
          Autor: Stana
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jakou si mam koupit sadu SH?Deore nebo DeoreLX

                 

            Je pravda, ze stary drzaky typu Sh. STX apod. vydrzely nekdy mnohem vic, nez dnesni kousky. Presnost vyroby, hloubka prokaleni materialu, dela se to asi proto, abychom kupovali a kupovali a k..
            No, ale to jsi asi mel fakt smulu, na zimakovi mam prakticky vsechno v Deore a slape to jak hodinky. Deore uz pracuje se stejnymi systemy jako vyssi rady, pokud ozelime o neco vyssi hmotnost, jemnost chodu a dalsi zivot neohrozujici drobnosti, urcite vydrzi. Jestli se ti vsechno podelalo behem pul roku, snad existuje nejaka zaruka, ne? Tim problematicky kousek vymenis. A propos, jak jsi na tom s udrzbou a servisem kola? Znam lidi, co maji nektere komponenty i v Alivku a zavodi na tom. A ne spatne :) Pro rekreacni jezdeni snad neni potreba LX a vys..?

            [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2006
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024