reklama

Kudy "Na Nežárku"?

Tak jsem si právě udělil náhraní volno a vyjedu už ve čt. Od nás z rodného vidlákova. Popisu rozumím tak, že se dám podél Velké řeky na sever, Slunce po pravici a až bude Slunce na vrcholu zatočím podél přítoku na sluneční stranu. Zdá se, že bych to měl najít bez ptaní se místních. Kydysi, jako mladý chlapec jsem Stráží nad Nežárkou projížděl, takže to tam dobře znám. Tlak, teplota i rosný bod tady na Jihu vypadají velmi příznivě. Nejedete taky někdo z této strany? Chtěl bych to trefit tak, abych nejel po trasách následujících dnů, ale nevím jaké ty trasy jsou.Jestli to nemůžete prozradit, tak alespoň naznačte.
Takže "Na Nežárku"!

Datum: 04.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: Kudy "Na Nežárku"?

         

    Mirečku, tak jestli zatočíš až bude Slunce na vrcholu, tak pak pojedeš se Sluncem v zádech!!!
    Teda ale řeknu ti, jestli míníš tu hlavní silnici na Stráž z "táborské", tak ta je dost adrenalinová.
    Já osobně bych volila buď trasu na Stříbec kolem rybníka Rožumberk (po severním okraji) = cyklo č. 1035 nebo z Třeboně po ČTZ nebo ještě odněkud ze zdola přes ty lesy. Ze Stříbřece bych to brala po ČTZ do Stráže a odtud ten kousek po hlavní do Řadova.
    Hlavně se opatruj, chci si s tebou dát jedno Třeboňské capuccino :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kudy "Na Nežárku"?

         

    Nejdřív se Ti, mirku, musím přiznat, že jsem Tě měl - nevím proč - pevně spojenýho s Novými Hrady. Až když jsem před pár týdny do těch Hradů dojel, že bych Tě jako navštívil, tak jsem nahlédnutím do telefonního seznamu zjistil, že vidlákov je úplně někde jinde :-)))
    Sobotní trasa vede směr Landštejn, takže to se obávat nemusíš, páteční - vpodstatě to bude "okolo Třeboně pasou se tam koně" plus taková bublina navíc, ale ne v trase Tvého příjezdu, takže taky bez obav (tedy vše pouze za předpokladu, že bydlíš skutečně tam, co udává adresa v seznamu). "Na Nežárku!"

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy "Na Nežárku"?

           

      Dobrý, už rozumím.
      Vidím to tak, že si jdu si koupit mapu. Jinak bych navrhoval držet se toho pozdravu "Na Nežárku", při jiné, pravda nabízející se variantě, by nás mohla policie rozehnat (oprávněně).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kudy "Na Nežárku"?

             

        Mirku, neřikej, že pojedeš podle mapy, nedej bože, že se budeš ptát místních na cestu :o)))
        To bys to capuccino pak platil ty :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kudy "Na Nežárku"?

               

          Tváří v tvář drsné realitě, tedy opuštění vidlákova a jeho známého okolí a následného sjezdu do nížin, začínám přemýšlet jestli jsem to s tím zákazem map pro bikery nepřepískl. Ale ten zákaz ptaní se místních platí na 100%, to neodvolám.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                 

            Resenim je pritel biker na telefonu s mapou. Jo a musi byt z jineho mesta.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                 

            Ten zákaz ptaní je opodstatněněj, narazíš na osobu, plející len a co potom? Nebo na znalce, kterej na tobě objeví něco nebikerskýho. Pošle tě jinam a ještě to dá k lepšímu v hospodě.:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                   

              To s ptaním se místních je dost ošemetná věc. Při výletě na Točnou a dál terénkem, když jsem se trhnul a chtěl vyrazit na Prahu, tak jsem s tím pěkně bojoval. Nejdřív jsem přítomnost místních na křižovatce ignoroval a vyrazil dle vlastního uvážení. Pak se mi to nějak nezdálo, tak jsem se zeptal a dopadlo to špatně. Byl jsem poslán k mostu, který se ovšem záhy (po pár km ;o) projevil jako traverzovatelný jen pokud je člověk nehmotné konzistence a tím pádem mu nevadí projíždějící vlak. O pár set metrů dál mě ale opět místní správně upozornili, že je to tam slepé (pokud nechci vést kolo tunelem po kolejích) a poradili mi kudy mám jet. Tentokrát správně. Minul jsem tu křižovatku, kde jsem prvně místní ignoroval a za první zatáčkou už jsem uviděl známé místo na správné trase.
              Shrnuto, ať už je nebikerské ptát se místních na cestu nebo ne, tak pokud nemáte mapu a nechcete si nadjet pár desítek km, tak se raději ptejte hned a dvakrát, jinak vás to může slušně překvapit :o))))

              [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                     

                ...anebo aspoň kompas, abys věděl, kterým směrem máš chaloupku :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 05.09.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                       

                  Kompas je zbytečnost. Všude ti ukáže, kde je sever. Nikde ti neukáže kudy máš jet.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.09.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                         

                    Však právě ty tenhle směr z tvého "vidlákova" na Nežárku potřebuješ :o)))
                    No a pak ve správný okamžik zahneš za tím Sluncem :o)))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.09.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                 

            Vidíš, Mirku, o co méně mám já starostí? Slunce v zádech nebo za zády, Velká řeka vlevo nebo vpravo, všechno šumafuk. Já se prostě zeptám každého kolemjdoucího a z praxe vím, že se každý třetí strefí. Tak jaképak štráfy!
            "Na Nežárku!!!".

            [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                   

              Já už dlouho přemýšlím o tom tématu do diskuse co se komu stalo, když se zeptal místních na cestu. Já jsem například po takovém dotazu tři (nekecám: tři) dny bloudil a nenašel rumunské Capatiny. A to jsem se nezeptal osoby co plela len, ale sekala louku, rumunka jedna, polonahá byla.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kudy "Na Nežárku"?

                     

                Mno, jestli ta Rumunka byla jako ty, jako potkávám v barech noční Bukurešti a přitom byla polonahá .. to bych asi taky tři dny bloudil, ale přitom bych se nehnul o víc než o pár metrů ;o))))))))

                [ Zpět ]
                Datum: 05.09.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kudy "Na Nežárku"?

         

    Ty, jakozto spravnej biker, cestu najdes!!!!:-) A mej na pameti...Vsechny cesty vedou do...Nezarky:-)

    Jinak ridit se podle slunicka je nebikerske!!! Dnes je v mode instinkt:-)

    Jinak ten popis vypada jak pro Vinetoua a jeho bandu:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (imrvere neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (9 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024