reklama

To je síla

http://zpravy.idnes.cz/policiste-rozhodli-za...

[ Zpět ]
Datum: 02.09.2006
Autor: ElMatador
  • Re: To je síla

         

    Co jsme si zvolili, to máme :-( Nicméně je tisíc a jeden způsob, jak se tomu vyhnout ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2006
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: To je síla

           

      Brečíme a nadáváme.
      Řešení ? Za chvílu jsou komunální volby. Koho budete volit ? Toho, koho vám vmasírovali, že je dobrej, že se bude (opět) snažit) A vy ho znáte jako slibotechnu, prospěcháře, křivoše... Važte, prosím, komu dáte hlas !

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HAF)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: To je síla

             

        Á agitátor přišel, novej disident! Koho asi bude doporučovat? Zelený nebo komunisty, Stranu Jany Bobošíkové nebo Miloslava Sládka, ODA nebo ODS, socdemáky? Dyť je to všechno na jedno brdo! Ti (ty) kterým se dá věřit, z politiky utíkají, nemaj´ na to žaludek ...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Aj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: To je síla

         

    Avizovaná změna zákona by měla zaručit více prostoru (a ochranu, na kterou "mají přeci právo") "dobytkům" mezi řidiči; aby se zlegalizovalo porušování dopravních předpisů současnou vedoucí garniturou a POLICIÍ. Inu co jsme si ...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: To je síla

         

    Tento článek souvisí s příhodou, která byla zde nakole už propírána:
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2980#up

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: To je síla

         

    Jeste ze z tehle zeme mizim....tohle je fakt sila:-( V diskuzi jsem tam nasel tohle a plne s tim souhlasim...Tenhle zakon si proste zahrava s lidskym zivotem, ktery ohrozuje vice nez sam padajici cyklista.

    "Pokud se cyklista za těchto podmínek zraní bude se snažit aby se vyhnul padesátitisícové pokutě z místa nehody odejet například domů a teprve potom zavolat lékařskou pomoc, aby mohl za příčinu úrazu označit něco jiného, například pád ze schodů.

    Zejména v případech vnitřního zranění nebo krvácení do mozku a podobně hrozí nebezpečí z prodlení, což může mít fatální následky. Kolik lidských životů bude mít zákonodárce takto na svědomí?"

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: To je síla

           

      Pokud někdo riskuje život kvůli penězům, je to idiot. Za to nemůžou ani ti lemplové v parlamentu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Anonymní)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: To je síla

             

        Pokavad zuchnu na zem, budu mit jen par odrenin, zlomenou ruku, tak domu po svejch dojdu a nahlasim to az doma...jenze vnitrni krvaceni vetsinou nepoznas.
        A vetsina lidi takhle jednat bude.
        Jde o to, ze tohle mysleni v lidech vyvola tenhle podivnej "zakon". Kdyz budu vedet, ze mi zadna pokuta nehrozi a budu mit zlomenou ruku, nebo podezreni na neco horsiho, tak si tu zachranku zavolam.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: To je síla

               

          Michale, tak to ti teda budu tvrdě oponovat. Zapomeň na to, že bys po takovémhle pádu z kola byl schopen reálně uvažovat. Člověk je v šoku a jedná pudově.
          Teď v sobotu na brodech, resp. už téměř v Praze, přeletěl řidítka Petr (pb). První přišel, samozřejmě, šok - dalo chvilku práce než se mi ho podařilo pravidelně rozdýchat a zklidnit. Vizuelně měl rozseklou bradu na šití a natlučený koleno, lokty a zápěstí. Až v nemocnici přišli na to, že má taky zlomenou čelist. Naštěstí jsme nemuseli volat sanitku, ale zavolali jsmeToma, který jel autem, takže se podařilo minimalizovat riziko finančních pokut atd. Petr seděl na kraji silnice až do příjezdu auta a různě jsme krafali o tom, jestli by to dojel nebo ne. Jakmile ale přijelo auto a vstal, tak bylo jasné, že by na kolo ani nevylezl, natož aby na něm někam dojel. Lehký šok přišel znovu a tělo mu prostě vypovědělo poslušnost.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: To je síla

                 

            no a je v poho (+/-?)?

            [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: To je síla

                   

              V rámci možností ano - viz téma hrad Krakovec...

              [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: To je síla

                 

            A to je přesně ono. Lidé raději riskují zdraví z obavy z pokuty. Tohle by se mělo pořádně rozmáznout v médiích a ukázat co je ten zákon za paskvil.Místo aby se volala sanitka s doktorem, volá se raději kamarád s autem. Doprdele kam sme se to dostali, Copak sme opravdu stádo blbců, že jsme schopni zvolit si takové paka jako je Paroubek a jeho šibalové, jako je Šimonovský a všeho schopní karytáři jako je Kalousek a co víc, ještě k tomu bandu bolševiků. To už je nám opravdu jedno i naše zdraví ??

            [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Holfi ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: To je síla

                   

              Byl ve stavu, kdy bylo možno se rozhodnout, zda převoz vlastními silami autem nebo alarmovat rychlou. Tady bylo auto dostačující. Samozřejmě pokud by to jeho stav vyžadoval, pak by nebylo o čem diskutovat a volala bych sanitu s doktorem. S lidským životem a se zdravím rozhodně nehazarduji.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: To je síla

                     

                Radko, není to myšleno přímo proti tobě i když jak si třeba poznala že se u něj nejedná o žádné vnitřní zranění, ale hlavně proti tomu debilnímu zákonu. Mám souseda senátora a s tímhle případem za ním rozhodně zajdu.

                [ Zpět ]
                Datum: 04.09.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Holfi ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: To je síla

                       

                  Jj, já vím...
                  A musím říct, že není koho volit a bohužel není ani sil změnit to...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.09.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: To je síla

                   

              Nerozčiluj se. teď to s novou vládou 30 dní bude vyšlapovat jako rolexky. :-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2006
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: To je síla

             

        50tis neni vubec malo penez. Pro nekoho i nekolika mesicni plat. A pak si predstav, ze nahodou spadne z kola. V podstate za to ani nemuze. Policie mu vezme nekolika mesicni plat a navic on bude nekolik dnu na nemocenske a dostane par korun....takhle dneska lide premysli!!! Stat by nas mel chranit a ne brat lidem tam, kde je to absolutne nepodstatne. Beha tu tolik lumpu a stat dela, ze nejsou...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: To je síla

               

          Ačkoliv jsem spíše pravicového smýšlení a ona částka by mě až tak nepoložila, tak naprosto chápu a dané situaci bych se choval stejně. Pokud bych sám po pádu usoudil, že je to třeba jen zlomenina, tak se raději odploužím domů a nechám se do nemocnice odvézt s klasifikací úrazu po pádu ze schodů apod. Nejhorší na tom je, že vážnější poranění na sobě člověk není schopen sám diagnostikovat, protože organismus reaguje defensivně a nasadí do krve látky, které potlačí příznaky, toť v lidech odjakživa. Sám jsem to zažil, když mě ve 12 letech sejmulo auto, měl jsem zlomená dvě žebra asi 4 cm od páteře. Normálně jsem se zvednul, nechal jsem se odvézt, v nemocnici jsem tvrdil že mě nic nebolí a odmítal jsem si lehnout na vozík. Ale než vyvolali rentgenové snímky, tak jsem omdlel, důvodem byli pohmožděné plíce a tím pádem de facto kyslíkový kolaps.
          A přitom to nemusí být zdaleka takto vážné. Stačí malé škobrtnutí a zdánlivě legrační úraz. V tu chvíli je prostě člověk v šoku, do těla se mu napumpují hormony které potlačují potažmo i zdravé uvažování a právě ta nebezpečná znalost faktu, že za pitomý pád z kola může dostat takhle vysokou pokutu, velmi lehce převáží jazýček vah směrem, kdy se rozhodnutí o potlačení efektu zranění a inscenace alternativy úrazu může stát doslova osudnou.
          Takže to co píše pan "anonymní" je fakt kravina, je vidět že ještě nikdy nic podobného nezažil. Podvědomí určitých faktů je v podobné situaci naprosto radikální ve vztahu k lidským rozhodnutím a onoho zákonodárce bych dost možná volal k plné zodpovědnosti.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: To je síla

                 

            Naprosto souhlasím. Prvotní reakce bude "nějak se zdekovat aby z toho nebyly další problémy" On sice je průměrný plat něco přes 20.000, ale osobně moc lidí, kteří jsou přes tenhle průměr neznám a to mám údaje o mzdách tak cca 700 lidí, což je dost velký vzorek.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.09.2006
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: To je síla

                 

            Tomu se rika pourazovy sok. I lide po tezke havarce v sanitce maji tendenci vstavat a yvrdit, ze jsou v pohode.
            Ja jako maly kluk jsem mel osklive zlomenou ruku. Vsechny kosti v jednom miste a jeste se mi to narolovalo do ruky, takze jsem ji mel polovicni. Hnusne, silene bolestive, ale kdyz se mi to stalo, vubec jsem nechapal, co se deje. Nic me nebolelo a jen jsem se divil, proc mam tak malou ruku:-) Bez problemu jsem dosel domu a oznamil mame...hele, co se mi stalo. Pak jsem zkolaboval a kdyz jsem se probudil, lezel jsem v pokoji na posteli a bolesti se nemohl hnout...vubec me nemohli dostat do sanity. Proste po urazu clovek vetsinou dela i blbosti a v dnesni dobe je clovek bohuzel naucen, ze o tech penezich opravdu premysli. Me by 50tis nezrujnovalo, ale bylo by mi jich lito. Radeji bych je dal na dobrocine akce nez jako pokutu za to, ze jsem treba absolutne nechtic spadl z kola a neco si udelal. Vzdyt je to hruza. Stat je v dluzich a nevi, kde ty penize najit...tak je hledaj takle. Fakt hnusne.
            A dokazu si predstavit jak bude po padu reagovat chlap, co ma doma rodinu se dvouma detma a mesicne bere 18 hrubeho a cestou z prace spadne a neco si udela...Pro nej je 50tis strasne moc a jako zivitel rodiny by ho to hodne bolelo, takze by urcite jel domu a az pak by volal sanitu... Proste stat dle meho nemysli, tak jak by mel. A kdyz vidim, kam ty nase penize miri...na to, aby se ve vlade mohli pul roku hadat, kdo, kde a s kym bude vladnout...fakt je mi z toho na bliti, protoze tam se utopilo tolik ZBYTECNYCH penez...

            [ Zpět ]
            Datum: 03.09.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: To je síla

                   

              Přesně tak jsem to myslel. Hlavně je to dost diskriminace. Vem si třeba někoho, kdo jede na cyklostezce na kolečkových bruslích. Ten když sebou flákne a způsobí tak i pád cyklisty, který se poraní, stane se mu něco ? Nic. Pokud s sebou ten cyklista plácne sám a kromě něho se nikomu nic nestane, už je tam pokuta.
              Zkrátka a dobře, než tohle naši "milovaní" zákonodárce vyřeší, tak asi existuje jediná varianta. Jezdit v dobré partě (třeba s Nákoláky), a když už by se nedejbože něco takového stalo, tak v první řadě odstranit kolo k někomu z kamarádů do úschovy a pak teprve zavolat sanitku a řešit to třeba jako pád při slézání stráně, nebo cokoliv se na místě nabízí jako alternativa. V takové případě to ani není klasifikované jako dopravní nehoda, přijede jen sanitka bez policistů a i když saniťáci uvidí cyklooděv a boty s kuframa, tak oni ty policajty určitě dodatečně volat nebudou, protože jim to jejich pracovní povinnosti neukládají.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: To je síla

                     

                V tomhle případě by asi byl viníkem dopravní nehody ten na těch bruslích, ne? Takže on by teoreticky platil tu šílenou pokutu. Říkám teoreticky, protože si nedovedu představit policejní vyšetřování srážky bruslaře s cyklistou na parkové cestě. Já tedy ty příslušné právní předpisy nestudoval (ona ta ustanovení o trestech a pokutách ani nejsou součástí zákona o provozu na pozemních komunikacích, to se musí hledat ještě někde jinde), ale myslím, a už jsem to tu také jednou psal, že celý tenhle problém vznikl z dost divného výkladu ustanovení přibližně tohoto znění: Kdo zaviní dopravní nehodu, při níž dojde ke zranění/usmrcení osoby, bude potrestán pokutou x Kč a bůhvíčím ještě. Něco podobného v tom zákoně bylo asi vždycky, ale až teď někoho napadlo aplikovat to takto absurdním způsobem.

                [ Zpět ]
                Datum: 04.09.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: To je síla

                 

            Když jsem se byl před dávnem fotit na mou první občanku, tak mě kousnul malej psík do prostředníčku. Zazvonili jsme (já a otec) u vrat, vyšla paní fotografka a vpustila nás na dvorek. Chvíli jsme se na dvorku bavili, pak přiběh její malej psík a začal na mě štěkat a cenit zuby. Najednou se mi ohnal po levé ruce. Párkrát stisknul. Pak zase odběhl pryč. Vůbec si nepamatuju, jestli ho ta paní okřikla, nebo jestli utekl sám. Já byl v takovém šoku, že jsem jenom stál a koukal, jak mi hryže do ruky. Vůbec nic jsem ale necítil. Synáček paní fotografky a klidně mě linčujte za moje výrazy, byl pěknej ZMRD, celou dobu stát opodál a na jeho tváři byl viděl lehký úsměv. Podle mě moc dobře věděl, proč mě jejich pes pokousal. On toho psa musel podle mě dráždit a pes si myslel, že jsou asi všichni takový, tak kousnul mě. Nebo ho mohli dráždit jiné děti když procházeli kolem jejich plotu. Tak jako tak, takové jako on bych poslal ke zdi. Když někdo dokáže dělat zle zvířeti, tak je... .
            Pak táta řek, že se teda pudu vyfotit jindy a odešli jsme do auta. Najednou koukám, že je na sedačce kapka krve a za chvíli druhá a ... . Tak mě táta odvez na pohotovost. Pan doktor to sešil jedním stehem. Byl to samozřejmě malý úraz, ale přesto jsem byl v takovém šoku, že jsem si všimnul, co mám za poranění, až když jsem viděl téct krev. Kdyby kousal přes oblečení, tak asi ani nevím, že mě kousnul. Jinak paní fotografka mě potom vyfotila gratis :)

            Kdybych spadnul z kola a byl ve stavu, že bych se mohl dostat sám domů, tak bych se tam zřejěm pokusl dobelhat, ale jak tady píšete, tak z toho vnitřního zrranění co nejde poznat mám velké strach. Kdybych byl na tom tak špatně, že bych se sám domů nemohl dostat, tak bych zřejmě zavolal domů, jestli by pro mě nepřijeli. Jenže kdoví, jestli by mezitím někdo z přihlížejících sanitku nezavolal.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.09.2006
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: To je síla

             

        "Anonymní"!
        Neriskuješ při své práci úraz nebo napadení?
        Tedy, nejsi ty taky idiot ?

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ej)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: To je síla

         

    Omlouvám se všem, ale NASRAT !!! To si z nás snad už dělají srandu, ne...? Hovado v autě, které ohrozí všechny okolo dostane pokutu jen pár tisíc a cyklista, kterému náhodou ujede přední kolo na těch našich supersilnicích se může jít akorát tak oběsit... Hnus, hnus, hnus !

    Kdybych tady neměl jakési povinnosti a nebyl posera, tak z tohoto debilního státu fakt zmizím někam do pryč...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: To je síla

         

    Politika je pro mě španělská vesnice. Omluvte proto moje dotazy, názory a navrhy. Chtěl bych znát váš názor.
    Myslím si, že dokavaď lidi budou volit Paroubka či Topolánka, tak se nic nezlepší. Nevíte někdo, kdo všechno hlasoval pro ten zákon? Či koho volit v příštích volbách? ( kdo se má v těch jejich lžích vyznat :( )

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: To je síla

           

      Zákon předkládal lidovecký Spejbl Šimonovský, paskvil z toho z větší části udělali Paroubkovo "šibalové" ve sněmovně. Mnohé lze dohledat v zápisech o hlasování z PS.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Holfi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: To je síla

             

        Díky, někdy se asi podívám do těch zápisů, jak píšeš. Příští týden budu dohánět zkoušky (dvě), co mi chybí, ale příští víkend si snad čas udělám. Jinak já volil Jirku Paroubka, řek jsem si, že je to pořád lepší, než ODSka a ono houby. Všechno stejná pakáž. Ikdyby mezi ně přišel někdo normální, tak ho za chvíli tak zblnou, že bude dělat co samý co oni.

        Jinak chtěl bych někdy viděl Paroubka na kole. Na ránu "I love ČSSD", na flašce růžičky, na zadní části kraťas nápis "smrt třešním" , na helmě přeškrtlího modrýho ptáčka, na tachometru 10 a v očích "myslím to upřímně".

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2006
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: To je síla

               

          teda ty ses rozjel ! Hotový Bubu-show !

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (:.:)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024