reklama

Mrtvé duše

Co děláte s píchlými dušemi a sjetými plášti, které už definitivně dosloužily? Existuje nějaká schůdná ekologická alternativa? Ne že bych jich spotřebovával každý měsíc několik, ale teď tu mám zrovna dvě vysloužilé duše a jeden plášť a do netříděného odpadu se mi je mrsknou nechce...

[ Zpět ]
Datum: 25.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom7)
  • Re: Mrtvé duše

         

    Ach jo. Občas je docela nedůstojné slušného člověka číst příspěvky některých, neregistrovaných a ne zrovna slušných uživatelů na různá témata (tím teď nemyslím Toma7), leč jak vidno, některá témata si o to přímo jaksi říkají. Na téma duše (píchlé, mrtvé a nevím jaké ještě) by to snad už stačilo. Tome7, nechci se tě nějak dotknout, ale trochu uvažujme, co sem napíšem, a nedávejme prostor různým mnohotečkám a jiným individualitám se tu vyjadřovat stylem, kerý je u nich běžný.

    A teď vážně. Pokud tyhle věci už skutečně DEFINITIVNĚ dosloužily, já osobně - a asi nejsem zdaleka sám - je prostě hážu do popelnice. Není to zas tak často, abych tím způsobil ekologickou katastrofu. Pokud máš extra zájem o ekologickou likvidaci, tak myslím, že většina větších měst provozuje nějaké sběrné dvory (nebo aspoň u nás to tak je), kam mají obyvatelé možnost bezplatně vyvézt odpad, který se běžně do popelnice nedává, čili např. TV, lednice, stavební suť, kovový odpad, staré barvy a jiné věci, mimo jiné taky staré pneumatiky. Takže pokud bych byl jóó uvědomělý, moh bych staré velopláště a veloduše odevzdat tam, stejně jako to dělají motoristi se starýma pneu. Akorát teda nevím, jak by se na mě obsluha sběrného dvora dívala, kdybych jim tam přivez k ekologické likvidaci jednu sjetou Rubenu V 39 Runner,bo jak se jmenuje. Předpokládám, že asi nikdo to nebude doma skladovat několik měsíců až let, až jich bude mít víc :-).
    Na závěr ještě jednou dodávám, že jsem tě nechtěl nijak urazit, ale uvažujme trochu, co píšem a co nám na to asi tak může někdo odpovědět......

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mrtvé duše

           

      Teda to já si nemyslím, že by to bylo od věci. Sice tu bandu greeňáckou z duše nesnáším, ale duší a plášťů mám plnou garáž, protože se to stydím někam vyhodit. Zvláštní kontejnery na to nejsou a svinstvo je to pořádný.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mrtvé duše

             

        Souhlas. Takto mi na balkoně pět let ležela řádka pneu z auta, než jsem je odvezl do sběrného dvoru. Navíc teď žena začala GreenPeace posílat nějaké příspěvky či co, tak asi budu do podpory recyklace plášťů nejen motivován vlastním přesvědčením, ale i nucen ženou :o)
        Btw, nechce někdo na cca. 80% / 60% (přední 2.3, zadní 2.1) sjeté Tiogy (Yellow Kirin / Blue Dragon), než je odvezu do sběrného dvora ? S Nobby Nic jsem spokojen, takže už je asi nepřezuju zpátky ani na terén.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mrtvé duše

               

          Udělej si doma pořádek. Podívej se níž, jak je vzornej Zakkar a manželce zakaž posílat příspěvky ekoteroristům. :o)))
          Já jdu hledat sběrný dvůr.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mrtvé duše

                 

            ;o))) ... je to dobrý, Greenpeace nahrazeni projektem "Dětství bez úrazu". Nevím sice co to je, ale určitě ne ekoteroristi :)))
            Pořádek doma udělat nemůžu, na to by nestačily ani dva měsíce dovolené. Až to jednou vyústí v neunesitelnou situaci, tak se prostě přestěhuju a bude klid :)
            Jinak ty Tiogy už k dispozici nejsou. Tu méně sjetou 2.3 jsem si nakonec nechal, třeba ještě bude terének a na předku bude lepší než ten Nobby Nic 2.25
            A ta 2.1 zadní už jezdí na kole kamarádky.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mrtvé duše

             

        Teda já mít doma spratka, kterej by mi zahnojil garáž pláštěma a dušema, tak pojede i s nima. To je nemůžeš házet někam do lesa nebo potoka?:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mrtvé duše

               

          :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mrtvé duše

               

          Nebo to je nemůžeš házet sousedum na zahradu, nejlíp v noci...???

          [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2006
          Autor: Bubík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mrtvé duše

           

      Ty si je nenecháváš protektorovat ? Já jo !

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ej)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mrtvé duše

           

      Tohle když udělá každý cyklista, tak budou popelnice plné duší a gum. JEN TAK DÁL, STREJDO.......

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2006
      Autor: Biker65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvé duše

         

    Odvážim, i s ostatním "nedopopelnicovym" odpadem, do sběrného dvora. Za pláště na kolo nikdy nic nechtěli, na rozdíl od pneu na auto, ale ani tam to neni moc. Po předložení občanky tam můžu vyhodit cokoli.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvé duše

         

    "Definitivně" dosloužilou duši si necháváme. Po nastříhání je z ní plno gumiček.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mrtvé duše

           

      Presne tak, hodi se treba do vlasu, protoze guma po vlasech nesjizdi, narozdil od latky na povrchu normalnich "gumicek" do vlasu. A nez se roztrhne tak prezije i 2 tydny noseni (z 2.1" duse :-) ).

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pq)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mrtvé duše

             

        :)))) Já bych je to svých vlasů raději nedával, moc by mě tam nedrřel...i

        [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2006
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvé duše

         

    Díky všem, co odpověděli. Zajímalo mne hlavně, jestli už někde nejsou nějaké kontejnery na GUMU (nedávno se u nás objevily kontejnery na kartonové obaly, které tak doplňují známou barevnou trojku na sklo, papír a PET lahve) nebo zda třeba nějaká cykloprodejna s osvíceným majitelem vracení duší a plášťů neumožňuje (v takovém případě bych totiž nakupoval tam, samozřejmě pokud by to nebylo daleko a byly tam srovnatelné ceny a služby jako jinde, čímž by se majiteli náklady mohly vrátit).

    Pro miru.l: Zatím jsem duše a pláště většinou také vyhazoval, ať už do netříděného odpadu či nějakého příležitostně přistaveného kontejneru, protože na to, abych např. s jednou duší jezdil někam či abych vše dlouhodobě schraňoval do chvíle, než se toho bude více, nejsem dostatečně "zelený". Ale myslím, že podobně je na tom spousta dalších lidí, takže svůj dotaz považuji za naprosto legitimní.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom7)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mrtvé duše

           

      To si nedovedu představit, jak by ten kontejner musel bejt velkej, protože na jaře a na podzim, v době přezouvání aut, by ho pod těma pneumatikama asi nenašli. To si dovedu živě představit ty davy vyčůránků, který by tam navezli gumy na náklaďáky z celýho autoparku.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mrtvé duše

             

        Bylo by to přesně jak popisuješ, u nás ve vsi není z mnoho různych důvodu sběrný dvůr a tak obec 2x do roka organizuje sběr "nebezpečného odpadu". Samozřejmě, že ač oficiálně to člověk musí dodat do svozového auta osobně, v noci před plánovanou akcí tam vyroste obrovská hora z pneumatik - tady se naše verze liší, ta hora je skoro 100% z osobáků. Já osobně teď mám v garáži pověšené 4 plášťě abych je je tam v listopadu zanesl. Kdysi se mi podařilo prosadit, aby poplatky za odpad byly za popelnici a ne na hlavu, takže doma recyklujeme hodně, neboť za popelnici musíme platit a za recyklaci nikoliv.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2006
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mrtvé duše

               

          U nás zastupitelstvo zavedlo poplatek za odpady, 41,-Kč za hlavu a měsíc.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.08.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mrtvé duše

           

      Pokud si v servisu nechám vyměnit plášť (což je zejména u mýho staršího kola nutnost, protože se strašně blbě sundává), tak mi ten starej už samozřejmě nevracejí. Co s ním udělají, nevím. Třeba ho hodí do popelnice s netříděným odpadem.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvé duše

         

    aniž bychom to všechno četli, tak airline za mnou vykřikuje: "no coby? hodit do potoka!!!":-P
    a cami: "a že to tam nenapíšeš"
    si piš, že jo!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (...vette)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mrtvé duše

           

      Mně připadá potok jako ideální místo pro odložení duší. Tam je aspoň někdo najde a rostříhá na gumičky. Když je hodím do sběrnýho dvora tak prolítnou komínem v nějaký cementárně a pak se nám usaděj na plicích.
      Nepodceňoval bych ani vodníky. Pokud se taková duše dostane proudem vody až do rybníka, může se zalíbit nějakýmu vodníkovi a ten si ji možná oživí a šoupne do hrníčku. Vodník úchyl bude mít ve sbírce i mrtvé duše.
      Takže ode dneška házím mrtvý duše do potoka, případně do rybníka.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mrtvé duše

         

    Já z nich stříhám gumičky, co se hodí na kde co, pak taky kulaté gumové podložky pod kovové podložky když potřebuju přišroubovat něco k laminátu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024