reklama

Problem s vidlici Suntour NEX-4500

zdravim vsechny a prosiim o radu:
Mam 1 mesic stare kolo s vidlici Suntour NEX-4500 s funkci lockout. Casto se vyskytuje problem, ze po prepnuti s lockoutu do odpruzeni vidlice peruje jen ca 0.5-1 cm a narazi na neco tvrdeho. Prodejce kola tvrdi, ze to je normalni jev a ze staci 1-2krat poradne zatlacit aby blokovaci mechanismus uplne povolil a vilice opet perovala normalne. Coz je na jednu stranu pravda, na druhou zas ja mam problem obcas vyvinout dostatecny tlak pro povoleni, nemluve o pritelkyni, ktera to vubec nedokaze. Beznou jizdou to samozrejme take nepovoli.

Setkal jste se nekdo s timto problemem u vidlic s pruzinou a lockoutem? Jedna se o normalni jev nebo je to na reklamaci?

Diky za odpovedi.
Dan

[ Zpět ]
Datum: 22.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniil ([email protected]))
  • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

         

    Ale tahle vidlice má přeci mechanický Lock out, jde používat jedině u odlehčeného kola.
    Je třeba zapomenout na to, že by se zapínal a vypínal za jízdy. To mechanický Lock nemůže zvládat a je to normální.
    Tohle se tady mimojiné už v obdobné formě objevilo již jednou.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

           

      ja ju mam tiez a tiez som mal tento problem. ten mechanicky lock out mozes prepnut jedine ak stojis za jazdy je to naozaj nemozne. inak myslim som s nou iny problem ani nemal.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasený Jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

             

        Pokud by jsi ho zapl nebo vypl za jízdy co by se stalo?

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel Suran)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

               

          Zkus si hlavně představit jak asi mechanický lock může fungovat.
          Jsou to dva díly proti sobě, které se v odemčené poloze, díky svému tvaru do sebe zasouvají. ty je možné při zavírání pootočit, tak, že se na sebe nastaví v poloze, kdy na sebe prostě místo zasouvání narazí. A tohle je ono odemčení a zamčení a to jde samozřejmě provést jedině v poloze, kdy jsou ty díly nad sebou a jde jimi tedy otáčet a to je v odlehčeném stavu. Když jsou do sebe zasunuty, tak je jasné, že s nimi otočit nejde.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

             

        Diky vsem za odpoved,
        ale bavime se trochu o necem jinem.

        Ja jsem preci nerikal,ze se pokousim vypnout lock out za jizdy, je mi jasne ze to nejde. Me jde o to, ze ikdyz vidlici povolim na odlehcenem kole (= prepnu packu z "cervene" do "zelene" polohy) tak mi to v te povolene poloze pruzi jen onych 0.5-1cm. Aby zacala perovat po cele draze je treba poradne propruzit (tim myslim tlak na vidlici, ne tlak nebo silu kterou potrebuji pro otoceni packou). No a to mi vadi, nebot je treba fakt VELKOU silou ve stoji zatlacit na riditka (zenska to proste nezvladne). Kdybych to neudelal a jel dal, tak mi kolo v povolene poloze v podstate nepruzi.... nechce se mi verit, ze to normalni.

        Z konstrucniho hlediska to znamena ze ony dily ktere se do sebe maji pri povoleni zasouvat, stale na sebe narazeji. Nejdriv jsem si myslel, ze jsem proste nedotocil packu. Ale po vice pokusech jsem zjistil, ze uz to vic pootocit nejde.

        Dan

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniil ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

               

          I když to vypadá, že se bavíme o jiné věci nemohlo by to jít vzít takhle. Tady zřejmě došlo k jízdě v polouzamčeném stavu a ty díly, které mají do sebe v poloze odemčeno lehce zapadat, se v poloze polouzamčeno pěkně roztemovaly a teď to do sebe zapadá jen velmi těžko a taky se to už těžko strefuje. Ten popis tomu odpovídá velmi dobře.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

                 

            Zni to logicky. Na druhou stranu nevim kdy mohlo dojit k te polozamcene poloze.... Behem mesice co vlastnim kolo, jsem se nikdy nepokousel prepnout lock out za jizdy a ani si nepamatuji ze bych ho ve stoji nekdy dal do polozamcene polohy (navic to jde tezko, protoze lock out packa nejdriv klade odpor a potom sama preskoci do jine polohy).

            A navic je tu tvrzeni prodejce, ktery rika, ze se to bezne stava a je to normalni jev. Nabizi mi, ze mi na prani vidlici rozebere a podiva se, jestli je vse v poradku. Jenze a ted kolo potrebuji vic nez funkcni lock out, ale chci vedet, zda jsem s tim problemem sam :)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniil ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

                   

              Odpovídám na technickou stránku věci, zbytek už ti nevyřeším.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

                     

                Jen pro informaci: volal jsem na zastoupeni suntouru v SRN. Technik mi rekl, ze se s timto jevem jeste nesetkal a ze by to mohlo byt tim,ze vidlice jeste neni uplne zajeta. O neco jsem povolil tuhost a je fakt, ze lock out momentalne funguje bez problemu.....

                [ Zpět ]
                Datum: 28.08.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniil ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

                       

                  Víš, mě vždycky zarazí to, do jakých extrémů se může dostat takováhle věc.
                  Ty si musíš jít za autoritou až do SRN a tam, kde se ti věnují daleko víc, se pochlubíš, jak tě odbyli.
                  To, co ses dozvěděl je skvělá formulace, která tě odbyde a odpoví ti na velkou většinu závad. Ty ses jí ale dozvěděl z vhodného zdroje a máš vyřešeno.
                  Osobně si myslím, že jsi vše vyřešil jiným předepnutím pružiny o kterém jsi se dřív nezmínil a jen tak mimochodem to uvádíš teď.
                  Jde o to objevit opravdu podstatu a to je s největší pravděpodobností právě to předpětí.
                  Jinak opakuju, ten systém je takové šidítko a zabývat se jeho funkčností nebo nefunkčností mi nepřijde jako zásadní. Dokonce bych dioporučil vůbec to nepoužívat.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.08.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Problem s vidlici Suntour NEX-4500

                       

                  Tak jsem se do toho pustil a na jednom vzorku jsem se pokusil nasimulovat tvojí závadu. Čistě ze zájmu, jak píšu v předchozím, tak tohle nepovažuju za rozhodující funkci.
                  Musel jsem se hodně snažit a teprve, když jsem začal pracovat s povoleným mechanismem. Otáčel jsem i tou hliníkovou matkou spolu s plastovým knoflíkem zamykání, tak jedině v tomto stavu jsem byl schopen vyvolat závadu tak, jak jí popisuješ.
                  Protáčet a pootáčet se může systém samozřejmě i ve spodní části, ta matka dole.
                  Podotýkám, že vidlice nebyla rozhodně zajetá a problém se velmi rychle stabilizoval a následně do sebe vše zapadalo dobře.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.08.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

410 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024