reklama

jaký gumy?

Co by novic jsem pořád děsně zvědavej a tak si dovolím poptat se na obutí - jaký používáte pláště? Já mám sériově na Azubu vpředu i vzadu Schwalbe Marathon 1,5 palce. Na cestu výborné, ovšem když vymetu předním kolem jakoukoliv díru, tak mám pocit, že musím plášť prorazit. Hustím na 6 atm. Je mi jasné, že ve dvaceti palcích není moc velký výběr, ale třeba máte někdo nějakej tip. Jezdím převážně po silnici, občas nějaká zpevněná llesní cesta. Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 13.08.2006
Autor: vladaza
  • Re: jaký gumy?

         

    Mě Maratonky vyhovujou. Na silnici jsou super! Blbý jsou do terénu. Po dešti, když je bláto v písku nebo drobným štěrku. Jenže když tam dáš gumy do terénu, tak se na silnici zbytečně dřeš. Na zimu jsem tam měl pláště do terénu (teď nevím co, nechal jsem si poradit od kamaráda v cyklo prodejně) a jelikož jsem byl línej to přezouvat, tak jsem na tom jezdil chvíli i na jaře, když sníh slezl. Když jsem pak přezul tak jsem měl dojem, jako bych z kola sundal 70-ti kilový závaží. Jestli jezdíž převážně o silnici a sem tam po zpevněný lesní cestě, tak tam být tebou nechám ty Maratonky. Nebo zkus Schwalbe Hurricane. To má vzadu na Azubu Jirka. Má vprostřed podobnej vzorek jako Maraton a po straně hrubej do terénu, takže je to takovej kompromis. Po silnici jede skvěle a jakmile zajedeš do bláta nebo tak začne zabírat ten hrubej bzorek na bocích. DOpředu je to horší, ale najdeš něco z BMX. Zkus to.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2006
    Autor: Jirka-As
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaký gumy?

         

    Na ten druh použití co píšeš Marathony vyhovujou, pokud v nich máš 6 atmosfér tak se neboj průrazu. Dělá to hroznou ranu když se trefí ostrý hrbol, jako hrana chodníku nebo výtluk v silnici, ale je to celkem neškodný.
    Vzadu mám ten Schwalbe Hurricane, drží fakt dobře skoro na všech površích. Nepříjemnosti dělá jen na tvrdém kluzkém, jako je lehce vlhká ale pevně udupaná hlína. Je to ale spíš tím, že do něj cpu 7 atmosfér místo povolených 6. Na silnici jede potichu a lehce, jen v prudkých zatáčkách uslyšíš zabzučet boční zuby. Vpředu mám teď užtrvale terénní obutí, 2,1" širokou gumu z BMX která je jen na 65psi (4,5 atm.). Je pomalejší než Marathon, to nepochybně, ale ne o tolik aby mi nějak extra vadila. Pořád ještě všem vpřímeňákům ujíždím (ono to dost záleží na jezdci, než na gumách). Ještě lepší by bylo něco jak jsem koupil na handbike co stavím (http://hebike.borec.cz), má to méně hlučný vzorek s menším odporem, tlak 85psi (6 atm.), šířku 1,9". Pořád to bude pomalejší než Marathon, ale jen o malinko. Narozdíl od něj to má kulatý profil, taže se to asi bude líp chovat v zatáčkách. Asi si takovou pořídím i na Azub. Jediné nevýhody by mohly být hmotnost (BMXkáři s ní nešetří) a možná to nemá takovou odolnost proti průrazu jako Marathon (ten má v sobě jakousi kevlarovou výztuhu, proto není kulatý ale šišatý v příčném průřezu, připínáček stejně nezastaví). S 20" plášti bývá problém, ale v Brně jsem objevil specializovaný obchod na BMX a freeride, a tam mají na výběr snad třicet druhů 20" plášťů. Většinou dražší kategore, ale fakt výběr. A stejně je polovina z nich levnější než Marathon.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaký gumy?

           

      hej Jiříku, to je zajímava zpráva, můžes prosím prozradit o jaky bike shop jde?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaký gumy?

             

        Jmenuje se tbb a má dobře maskovaný malý vchod po pár schodech dolů a doleva na Smetanově úplně dole, mezi Lidickou a Cihlářskou, když stojíš čelem z kopce na křižovatce Smetanovy a Cihlářské, máš ho vlevo před sebou. Asi nemají na 20" nic užšího než 1,75, i tohle vzácně. Ale mají kvalitní pásku do ráfku na 20", takovou modrou, sice za 45Kč, ale snese v pohodě 7 barů.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaký gumy?

         

    já jezdím na rubenách co dává azub jako možnou slevu z kola místo schwalbe...Připadají mi naprosto super na kombiježdění. V lese nebo kamené polní cestě se to chová jako normální trek, a ani na mokrém asfaltu to neustřeluje. jediné co bych jim vytknul je oproti schwalbe jízda na suchém hladkém asfaltu...tam sou schwalbe opravdu rychlejší a je poznat že sou na asfalt lepší :-) Ale pokud hodláš občas sjet mimo vozovku, tak ty rubeny sou akorád... A pokud by si jezdil spíš terén (jako že se 4kou asi ne...to bys koupil maxe) tak pak nějaké horské obutí...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaký gumy?

           

      Byl jsem na tom podobně, Rubeny z finančních důvodů první rok. Jak jsem jednou zkusil Marathony, vynadal jsem si, že na nich nejezdím dávno. Rubeny mají houby adhezi hlavně na tom asfaltu, ale na horším porvrchu nejsou o nic lepší. Pokud se ti zdá, že líp drží na polňačce, tak je to jen nižším tlakem, jejich vzorek tohle nezařídí a jejich směs zase vůbec nedrží na tom asfaltu. Jejich nepopiratelnou výhodou je životnost, nejde je ojet, právě díky té směsi která na asfaltu nedrží.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaký gumy?

         

    S 1,5" maratonkama nemám moc dobrý zkušenosti, ve všech 3 kusech, co jsem vlastnil, se po čase v běhounu udělaly praskliny. Ve dvou rupnul kord a vyboulily se. Měly ale najeto pár tisíc km, hodně z toho natěžko i v terénu (hrubý štěrk 50 km/h s 30 kg na nosiči a podobně). Na jízdní vlastnosti si, pravda, stěžovat nemůžu. A jestli existuje pneu co vydrží víc, to taky nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaký gumy?

           

      No, tak to i mluvíš z duše... Já jsem si totiž na zadním plášti všimnul vlasových trhlinek z boku pláště. Celkem mám najeto cca 2000 km. Na předním plášti jsem nic nepozoroval/jasně, je míň zatížený/. Napřed jsem si myslel, že je to běžnej úkaz, ale to je blbost. Vážím cca 85 kg a jezdím převážně po cestě a bez zátěže, tak jsem si myslel, že mi pláště vydží cca 5-6 tis.km. Výrobce povoluje huštění 7 atm. Já to měřím poctivě a víc, jak 6 nedávám. Asi to mou důvěrou k fy. Schwalbe lehce otřese. Existuje ještě plášť Marathon Racer , ten je lehčí a má hustější kord /67 ísto běžných 50/, Imex ho nabízí za 780 peněz, nevím je to už dost peněz.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2006
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaký gumy?

             

        já nemám díry z boku ale přesně uprostřed běhounu. Jedna z nich je od hřebíku, to asi není chyba výrobce. Jedna možná od střepu, těžko říct. Ale jedna vznikla evidentně samovolně.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaký gumy?

             

        To je zajímavý, já jsem asi měl nějaký štěstí něbo co, najel jsem na jednom páru Marathonů asi 4000km na Žlutým tanku a nic takovýho jsem nepozoroval. Hustil jsem vždy na plných 7 atm. Na vnik trhlinek na boku je horší spíš moc nízkej tlak, jak se plášť vybouluje do stran v dole kde se dotýká do stran, při jízdě je každý místo vlastně neustále prohýbaný tam a zpět. Ale při 6 atm. a 85kg jezdci by se to podlě mě dít nemělo. Moje zkušenosti jsou staré dva roky, je možné, že se kvalita Schwalbe za tu dobu zhoršila, těžko říct. Každopádně otec si teď na svůj Max objednal Hurricany, tak budu referovat co na ně řekne.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024