reklama

Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

Ahoj
Chci si pořídit nové kolo a uvažoval jsem o kotoučovkách.Dozvěděl jsem se,že montáž nosiče s těmito brzdami je trochu problém a u některých kol to nejde vůbec.Neni tam prostě místo.Máte s tim někdo zkušenosti? Nosič mít potřebuji (a ne jen na sedlovou trubku).Jen jde o to,jestli se to dá nějak vyřešit (nějaká redukce)a dá se pak nosič používat při plném zatížení.Nebo je to planý poplach?Sám jsem to nezkoušel,ale jak na ty kola koukám,asi tam přeci jen nějaký problém bude.Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Patrik)
  • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

         

    S kotoučovkou a nosišem je celkem problém, nevyráběj žádnej nosič kterej by pasoval, kotoučovka tam prostě překáží. Já to vyřešil tak že jsem nosič ve spodní části ohnul kolem kotoučovky to samé jsem udělal i na drubé straně. Bude to mít určitě sníženou nosnost ale už jsem s tím najel přes 1000 km se zátěží tak 15kg

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Harva ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

           

      Udělal jsem to samý, jen jsem to přiohl jen na straně kotoučkovky. S nosičem jsem pak jel cca 200km na 20kg zátěže docela drsným terenem(občas půlmetrové skoky v plné rychlosti) a neměl jsem žádnej problém

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2006
      Autor: Kelib
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

         

    Kolega namontoval expediční nosič oa arsenalů na horáka Twister tak, že ze silnějšího plechu vyrobil konzolky, který přišrouboval do volných závitů zadních patek. Směřovaly dozadu a nosič se tím posunul o cca 4 cm. Přežilo to bez problémů dovolenou na těžko.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

         

    Když jsem kupoval nové kolo, jedním z důvodů proti kotoučovkám býl právě nosič, který potřebuji. Ale pak jsem viděl kolo s kotoučovkou a nosiče, Fakt je, že se musí nosič trochu upravit, ale jde to. Nechápu, že žádný výrobce nosičů nevyrábí uzpůsobený nosič na kola s kotoučovkou.

    Mimochodem, kupoval jsem nový nosič od Sport Arsenalu a na novém kole Merida se mi jeví zadní vidlice širší než na starém Autorovi. neměl jsem dobrý pocit, když jsem nosič roztahoval, ale už drží skoro 3 000 km a nepraskl. Je to ten stejný problém, nosiče nemají variabilitu parametrů.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

         

    Nezáleží na kotoučích, ale na patkách který výrobce používá, máme gianta xtc 2003, gianta rainiera 2004, whellera 2900 a 4900 a tam nebyl problém, ale pak máme demu deor a tam problém byl, jelikož mají patky bez mont. otvorů, ale šel vyřešit za pomocí upín. pásků, jestli chceš pošlu ti mailem nebo skypem pár fotek jak to vyřešit, ale jestli nemáš ještě kolo koupený, pak doporučuji vybrat takový model, který má na zadních patkách montážní dírky resp. závity m5 mm, pak není s montáží problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2006
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

           

      Tento problém jsem vyřešil tak,že u jednoho kola jsem mezi patku a držák vidlice udělal asi 10mm vymemovací trubičku,a u druhého kola matičku M6 a 2 podložky průměr 5mm.Držáky nosiče se dotažením samy přizpůsobily.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hawk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

         

    Co nosič na sedlovku???

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rob)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

         

    Jde to mám rám Merida, nosič S.A.001 a brzdy LX hydraulic.
    Pod nosič jsem na jedné straně podložil 2 podložky ja je naprosto v pohodě i přes to že vozí občas i 25 kg náklad. Doopravdy záleží pouze na brzdách. Přes mechanické to nenacpeš, trčí o 2-3 cm víc do strany, navíc mají tu blbou páku. Nevybíral jsem nosič k brzdám ale brzdy k nosiči.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petrun ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučovka a zadní nosič,jde to?

           

      Děkuji všem za příspěvky.
      Dneska jsem koupil Treka 6500 disk a mělo by to jít.Dokonce jsem od prodavače zjistil,že od Sport Arsenalu existuje nějaká oficiální redukce na jejich nosiče.Takže jsem ji objednal a mělo by to bejt vyřešený.Dám vědět jak to dopadlo a jestli se mi podařilo ten jejich expediční nosič (myslim 001) bez problémů nainstalovat.Je to asi nějaká novinka,tak sláva že to začali dělat.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Patrik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024