reklama

Cyklokamera...

Zajímalo by mě, zda ještě někdo další vozí na kole kameru pro případ, že by se něco zlého přihodilo? Pokud ano, jakou a kterým směrem namířenou?

Přemýšlel jsem, jak jednou kamerou pokrýt co nejširší zorný úhel, protože vozit dvě kamery je otravné (hlavně pokaždé je zvlášť dobíjet) a nakonec ani přední+zadní kamera nemusí vůbec ukázat auto z boku hned vedle kola...

Tak mě napadlo, zda by nepomohlo do zorného pole kamery umístit malé zrcátko? Něco jako používají zubaři nebo zrcátkové tykadlo jako se kdysi prodávalo ke slunečním brýlím?

Když by zrcátko bylo blízko objektivu, stačilo by maličké, někde ve spodní části zorného pole, kde se stejně natáčí jen asfalt a zrcátko by mohlo ukazovat pohled vzad.

Fungovalo by to?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.06.2026
Autor: Jrr
  • Re: Cyklokamera...

         

    Obávám se, že bys narazil na problém s ostřením obrazu, ale ostatně, můžeš to zkusit - žádný hypermateriály k tomu potřeba nejsou...

    Jediná kamera kterou sjem kdy vozil bylo GoPro Hero 8, na čele, když jsem měl záchvat dokumentovat své výlety (k čemuž bych se zase někdy rád vrátil, ale osud mi momentálně nepřeje).

    Pokud jezdíš s helmou (a ne jako já), je taková montáž ještě o kus pohodlnější, automaticky tím získáváš masivní náskok ve stabilizaci obrazu a záběr se rozhlíží zároveň s tebou. To ti samozřejmě nepomůže, když tě někdo sestřelí a ty sám to absolutně nečekáš, ale na takový ty dovedy o kterých dvě vteřiny napřed tušíš, že ti to tam pošlou to může být výhoda.

    Jinak se ale obávám, že si akorát darmo zkomplikuješ život, i kdyby ses ověsil 30 kamerama tak ti to nepomůže...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2026
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklokamera...

           

      Tak u kamery s automatickým ostřením by tohle vadit mohlo, ale u fix focus zaostřené na nekonečno předpokládám, že by to fungovat mělo, rozostřený okraj toho zrcátka ničemu nevadí.

      Nikoliv přilbu nechávám doma ve skříni, aby se nerozbila, beru ji pouze na závody. Takže montáž na přilbu neuvažuju, byť by to smysl dávalo.

      Tak v roce 2022 si na sebe Mobius kamerka vydělala, protože bez videa by mi pojišťovna nejspíš nedala ani korunu. Bez videa by to vypadalo, že jsem bezdůvodně narazil do lampy a handrkování o to, proč je po čelním nárazu kolo zdemolované i zezadu, by bylo dost složité.

      Bylo by skvělé, kdyby mě v životě už žádná nehoda nepotkala, ale jako programátor musím počítat s nejhorším. Jestli se něco zlého zase stane, tak ať to mám aspoň co nejlépe zdokumentované.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2026
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        Šťouravě bych podotkl, že pokud počítáš s opravdu nejhorším, tak kamera naprosto netřeba...

        Jasně, lidi to totiž bezdůvodně do lamp posílaj každou chvíli - nechápu, že zkoušet tyhle argumenty není trestné...

        Vozit kamerku na čelence je možné, ale relativně otravné, bez té helmy asi dlouhodobě neúnosné (já jí tak měl vždycky tak na hodinku kde byla cesta alespoň trochu zajímavá).
        V okamžiku, kdy jí přiděláš na nějaký tykadlo za sedačku, začneš soutěžit s tuhostí toho tykadla o stabilní obraz (tykadlo musí bejt, aby viděla přes tebe). Navíc to bude trčící opičárna která pravděpodobně vezme za svý při nějakým nakládání do vlaku nebo podobný manipulaci.

        Co hruďák? Na trailech to MTBčkaři vozí buď na helmě, nebo na postroji na hrudníku, to by na lehu mohlo být taky zkousnutelné, ne? Možná to ale už bude moc nízko (spousta FOV bude plná kola a nohou) a jestli nemáš spodní řízení tak ještě hůř...

        Pro auta jsem historicky už viděl "set" kamer, kde jedna mířila vpřed, druhá vzad, ale fungovaly dohromady a video se ukládalo rovnou jako půlenej obraz z obou, tak možná zkusit pohledat něco takovýho.
        Jinak se obávám že to nepokryješ. Kromě problémů s ostřením totiž tvoje zrcátková metoda bourá ještě na citlivosti nastavení (a následně jeho udržení na všech nerovnostech) pozice toho zrcátka vůči kameře a zorných úhlech které ti z toho vyjdou (aby tam bylo vůbec něco vidět).
        Osobně bych se touhle cestou asi spíš nepouštěl.

        POkud si je Lelek jistý že procesovaný video z 360° kamerky je ok, tak je to opravdu asi nejsnazší cesta i za cenu šmatlafounu pořízeném jen pro ten konkrétní účel...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        Klasický problém se zrcátkem se tady projeví ještě víc než když do něj koukáš očima. Buď bude mít malý zorný úhel nebo bude víc vypouklý a pokryje více, ale všechno bude šíleně prťavý.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2026
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklokamera...

           

      Může to pomoct s identifikací pachatele a šancí se domoci náhrady škody, to je důvod proč se to vozí i v autech.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2026
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklokamera...

         

    Na motorkách docela běžně vozí kamery se záběrem 360 st. Už jsem to jednou viděl i na kole. Je to malý a docela lehký, jen to musíš mít na štangli nad hlavou. Doma si pak vytvoříš záběry z úhlu který potřebuješ.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2026
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklokamera...

           

      Na leháči to je mnohem snadnější kameru upevnit na tyčku nad hlavou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2026
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        A zkoušel jsi reálně něco 360 kamerou souvisle natáčet? Já mám totiž obavy, že je to spíš hračka na natáčení několika minutového blbnutí.

        Já zkušenost nemám, ale předpokládám, že taková kamera bude náročná na spotřebu energie, kapacitu karty a v létě se pravděpodobně bude přehřívat.

        Pokud bych chtěl souvisle nahrávat třeba 6 hodinovou projížďku, jak velkou kartu a powerbanku bych potřeboval, pokud to vůbec jde napojit na USB kablík, jinak předpokládám, že max hodina, ne?

        Pak je trochu problém, kam bys tu kameru na lehokolo umístil, aby opravdu viděla na všechny strany, nepřekážela a neulomila se v prvním podchodu a podobně?

        Přidělat ji ze zadu na sedlo, by mi překáželo při otáčení hlavy (zamotávaly by se mi vlasy mezi tyčku a sedlo), takže jedině na konec nosiče, kde někdo vozí vlaječku, což by znamenalo dost dlouhý klacek, aby viděla na silnici přede mě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklokamera...

               

          Třeba tohle je točené tou 360 st. kamerou z motorky. Můžeš se pokochat a projet se na Stelvio :-) Kameru má na řiditkách.
          https://www.youtube.com/watch?v=tTsl77uo52U

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2026
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklokamera...

                 

            Jo, nějaká videa z Insta360 už jsem viděl. Tohle bych tipoval, že má na tyčce trčící dopředu kousek před motorku, přímo na řidítkách by to vypadalo jinak.

            Ani půlhodinové video ale neodpovídá na otázku, zda takovou kamerou lze souvisle natáčet každou cestu na kole včetně celodenních výletů? Respektive jestli existuje nějaký člověk, který by to takhle řešil?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklokamera...

                   

              To nejspíš ničím nenatočíš celodenní výlet. Atraktivní a zajímavé záběry si vybíráš v průběhu jízdy. Co vím, tak jsou zmiňovány záznamy do tří hodin a to vůbec není málo a asi to bohatě stačí. Těch hodně zajímavých záběrů z celého dne se zpravidla vejde do jedné hodiny, zbytek už není nijak vyjimečně zajímavý co stojí za uchování.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.06.2026
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklokamera...

                     

                Jasně, ale v současnosti natáčím (skoro) každou jízdu na kole, přičemž pak záznam prostě smažu, pokud se nic zlého nestane.

                Mobius Maxi zvládne natáčet z vnitřní baterie 1.5 hodiny (s novou baterii možná 2), když připojím powerbanku, tak skoro neomezeně, protože se dá nastavit, že nejstarší soubory průběžně odmazává.

                Tak mě zajímalo, zda někdo tuší, zda to takhle jde provozovat 360 kameru? Jako nevím, zda je srážka s autem atraktivní záběr, ale pokud bych předem věděl, kdy a kde se to stane, tak nebudu řešit kameru, ale vůbec tam nepojedu... ;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklokamera...

                       

                  Jsou kamery, které při nehodě (nárazu) umí pevně uložit a uzamknout třeba posledních 30 s. a třeba i přivolat pomoc.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2026
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklokamera...

                 

            To je parádní, díky, netušil jsem co to umí +1

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2026
            Autor: Kolorádo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklokamera...

               

          Insta360 X5 uvádí 208 minut na baterku, to je víc než bych čekal, ale 6 hodin to není, na dlouhou výdrž jsou dělané body kamery co na sobě nosej třeba policajti, ale to zas není 360.

          Paměť problém není, Insta360 X5 pobere až 1 TB kartu na ní se vejde přes 11 h videa v maximální kvalitě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2026
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklokamera...

         

    V Alze koupíš různé kamery s 360 stupňovým záběrem. Stačí si vybrat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2026
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cyklokamera...

           

      Koupíš, ale zpracování toho obrazu je HW docela náročný a jeslis někdy viděl RAW výstup tak tušíš, že není moc podobnej tomu, co ti pak pustěj v kompliacích na internetu.
      Takže je dost otázka, jeslti by ti takhle brutálně zpracovanej záznam někdo uznal jako důkazní materiál, o což Jrr předpokládám jde v první řadě...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2026
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        Samozřejmě že ano.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        Pokud to dokážeš vyexportovat do tvaru, aby to policie zvládla přehrát, neměl by to být problém.

        Samozřejmě u 360 kamery můžeš volbou směru a zvětšení dost ovlivnit celkový dojem, ale samozřejmě necháš si i originál. Pokud by někdo zpochybnil pravost, ať si to třeba zkoumá soudní znalec.

        Brutálně zpracovaná je dneska každá fotka z mobilu, tam nikdo pořádně neví, co vyfotil senzor a co si vymyslela AI, aby to bylo hezčí, přesto se to jako důkaz bere, ne?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklokamera...

               

          Fakt netuším, nikdy jsem (naštěstí či bohužel) neměl příležitost vyzkoušet jak se k tomu u nás staví.

          Z principu věci bych předpokládal, že pokud se záznamem kdokoli jakkoli manipuluje tak se z něj stává přinejmenším nedůvěryhodný materiál (Cameronův Avatar fakt není důkazní materiál :-D).
          Zrovna ty mobilní fotky prohnaný aplikacema co ti uměj přidělat psí uši nebo úplně cizí xicht bych osobně shodil ze stolu okamžitě, ale očekávat v tomhle odvětví logiku je asi blbost...
          Nadále se omezím maximálně na technické rady :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2026
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklokamera...

                 

            Upřímně nemám pocit, že by policajti vyšetřující dopravní nehody byly, co se počítačů týče, kdovíjak na výši.

            Já si vždycky nechával na disku i originál soubor z kamery, ale policii jsem vyříznul jen posledních několik minut. Co je a není manipulace by se asi řešilo, až by někdo rozporoval pravost videa, což se mi zatím nestalo.

            Do nedávna platilo, že upravit video z nehody, aby to změnilo zavinění a nebylo to jednoduše poznat, by bylo extrémně náročné (know-how, hardware, čas), ale možná tohle AI během několika let změní?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklokamera...

                   

              No pokud by se to pak řešilo u soudu a viník nehody nebo jeho právník byl dostatečný hajzlík, tak by klidně chtít to video zpochybnit klidně mohl.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2026
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklokamera...

         

    https://www.alza.cz/360-kamery/insta360...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2026
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklokamera...

           

      To je bezva, ale s 360 kamerou jsem narazil na to, že Insta360 i Gopro striktně vyžadují chytrý telefon, což nemám a zatím nechci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2026
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        V tom případě asi moc jiných možností nemáš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklokamera...

               

          Existuje kamera Akaso 360, která prý lustraci telefonu nevyžaduje, ale oproti originálu není vodotěsná, kvalita mi přišla hodně jako kompromis a nejsem si jistý, zda bych její video zvládnul smysluplně zpracovat pod Linuxem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklokamera...

                 

            Já mám Akaso a koupit výrobek týhle značky bych asi váhal. Akaso 360 je na německém amazonu za 6000 a to už není tak daleko od Insta360 X3

            Oba tito výrobci mají soft na zpracování videa jen na Windows a Mac.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2026
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        Jsou i další výrobci jako DJI nebo Ricoh, jestli se to dá používat bez jejich aplikace jsem nezkoumal, pro mě to není problém.

        Uvažoval jsem o Insta360 X3, občas se v akci dá koupit pod 6000, ale nějak jsem si to zatím nezdůvodnil. Mám levnou normální akční kameru a na kole jsem ji přestal vozit, protože s tím je prostě sraní, není to jako kamera v autě o kterou se není třeba starat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2026
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklokamera...

         

    Tady máš pár obrázků z kamerky na řídítkách bicyklu. Které můžeš prásknout, aby si tvoje škodolibá udavačská dušička udělala dobře. Udělej něco pro společnost, usvědč vražedného točvolanta!

    21.4. 2024 16:26 hod.
    https://mapy.com/s/naguzevuda
    6SF 7552.

    Já to nikam neposílal, nemám na to žaludek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2026
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Cyklokamera...

           

      I když nevím, proč tam je zrovna ta dvojitá čára, když je to na rovině..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2026
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        Křižovatka, zastávky, přechody? Nějaký důvod asi měli. Pokud tam je větší provoz cyklistů tak to je trochu nešťastné řešení.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklokamera...

               

          A jaké by tedy bylo hodně šťastné řešení, když už tedy všechno víme a všechno známe?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2026
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Cyklokamera...

                 

            Co třeba samostatná stezka? Tamní podmínky neznám, fotky moc platné nejsou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2026
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklokamera...

                   

              No právě.
              Tamní podmínky vůbec neznáš.
              Ale musíš se k tomu vyjádřit, musíš zkritizovat nešťastné řešení a musíš navrhnout samostatnou hovadinu.

              Mě to nepřestává fascinovat.
              Netvrdím však, že moje pojetí logiky je jediné správné.

              A ten "větší provoz cyklistů" je také pěkný blábol.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2026
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
              • Re: Cyklokamera...

                     

                Dobře perlíš. Já napíšu, že možné řešení je třeba samostatná stezka (pro cyklisty) a ty sem dáš fotku dálnice a sousední silnice.
                To že neznám přesně podmínky ještě neznamená, že nemůžu napsat, že dvě plné čáry při větším provozu cyklistů nejsou nejlepší řešení. Naprosto stejně by vyhovovala jedna plná čára (zákaz předjíždění), která má své opodstatnění před křižovatkou, zastávkama a přechodem a při velkém provozu cyklistů je vhodná samostatná stezka.

                Jenže to bys nebyl ty aby sem nedal fotky, že někdo přejíždí dvě plné čáry s dodatkem o nějakém práskání. Kdyby byla jen jedna čára, tak bys nemohl napsat něco podobného o práskání. Proto moje připomínka, že dvě čáry nejsou nejlepší řešení.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2026
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Cyklokamera...

                       

                  > Dobře perlíš. Já napíšu, že možné řešení je třeba samostatná stezka (pro cyklisty) a ty sem dáš fotku dálnice a sousední silnice.

                  Kristepane! Vždyť to je právě přesně to místo, kde mě předjíždí fízlí osobák, a kde ty sám navrhuješ cyklostezku, Mlho.

                  No nic. Už se s tebou hádám půl minuty, tak jdu raději házet hrách na stěnu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2026
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                  • Re: Cyklokamera...

                         

                    Ano předjíždí, podobně jako tě tam bude předjíždět 99,99 % ostatních, protože by se jinak museli naprosto nesmyslně vléct za tebou, protože tam je ta druhá plná lajna hodně nadbytečná a komplikuje dopravu.
                    Jediný rozdíl mezi předjíždějícími auty bude ten, že ty co nepřejedou plnou čáru tě tam opískujou hodně na těsno. Jestli máš rád hodně přítulné a lísavé šoféry, tak chápu, že ti vadí, že tě policajti předjeli větším obloukem přes plnou.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.06.2026
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklokamera...

               

          Asi hlavně ty zastávky

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2026
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklokamera...

             

        O 100 metrů dál je přechod pro chodce, navíc mezi dvěma zastávkami busu. Jinak je to rovinatý přehldný úsek.
        Asi by nebylo žádoucí (kdyby tam ta plná nebyla), abys při předjíždění v devadesátce zjistil, že se na přechod vrhla školka i s paní učitelkou.
        To je potom děsně málo času na rozvahu, jestli sejmout učitelku, do které již společnost investovala náklady na vzdělání a dále nám ta paní přinese už jen náklady na její důchod, nebo jestli sejmout mladého nadějného Einsteina, který ještě může pro společnost vytvořit nějaké ty hodnoty.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Cyklokamera...

         

    Mimochodem koukal jsem do mapy na ten kruhový objezd v Chocni a nehod jízdních kol, které by zavinilo motorové vozidlo to tam našlo 15 během 20 let.

    Pro porovnání nehoda zaviněná cyklistou je na kruhovém objezdu pouze jedna, plus 5 dalších v nedalekém okolí (převážně havárie).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2026
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklokamera...

           

      Zájímavé údaje, přitom se zdá být kruhák docela běžný a normálně přehledný. Vliv na počet nehod budou mít asi jiné podmínky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2026
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky

Hledám: děvče z prahy

01.06.2026
tak děvčata, konec flákání a dem jezdit B) asi to nebudem úplně ždímat až do bezvědomí, ale takovejch 30 až 50…

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)
14.05.2026
Ahoj! Jsme Peter (55) a Dáša (50) a hledáme fajn parťačku na e-bike do přírody. Rádi mezi sebou přivítáme i…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

207 cyklistů (6 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026