reklama

OSM - Editace

Několikrát jsem narazil na chybu v mapy.com, ale v datech která se přebírají z projektu OSM. Když to chci opravit po mapy.cz, tak mě občas odkáží na to, abych to opravil sám. Teď třeba zrovna tento obchod
https://mapy.com/s/bokulofaju
je vidět při určitém přiblížení, ale ostatní obchody jsou vidět při jiném, méně podrobném. Koukal jsem, že bych to srovnal, ale nemám tušení kde by se to ve vlastnostech toho objektu nastavilo. Neví to někdo zdejší?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.05.2026
Autor: petrp
  • Re: OSM - Editace

         

    Toto je jejich komerční vrstva. V podkladu jsou. Musíš, musíš nahlásit chybu na mapy.com, pokud to zobrazení neodpovídá. Na OSM upravuju lavičky, což je jako obchod jen vrstva zpracovávaná seznamákama.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2026
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OSM - Editace

         

    Sousední Lidl asi zaplatil víc, že je vidět o trochu dřív :-)
    V mapách to upravit nemůžeš a na OSM nemám účet abych se jim v tom mohl vrtat, ale tam mají viditelnost stejnou s ostatními, tak to bude nejšpíš záležitost nastavení v Mapách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2026
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: OSM - Editace

         

    Ty obchody jsou mapované různým způsobem
    Lidl jako bod, Biedronka a Horex jako plocha té budovy
    https://www.openstreetmap.org/node/3657239522
    https://www.openstreetmap.org/way/158477109
    https://www.openstreetmap.org/way/151511846

    A nikde tam není nic co by určovalo při jakém zoomu se to má zobrazit, v OSM se všechny zobrazí na stejné úrovni, v Mapy.com se Biedronka zobrazí o jeden zoom později, to je patrně nějaká vnitřní logika v mapy.com aby mapa nebyla přeplácaná, v tomto konkrétním případě možná ne úplně ideálně fungující.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2026
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OSM - Editace

           

      Aha. Díky za vysvětlení. Přestane mi to být záhadou.
      V tomhle konkrétním případě jsem postupoval metodou "není možné aby tam nebyla Biedronka"
      S tím vykreslováním je to občas bída. Okolo Budyšína se nám rozrostly cyklostezky podél hlavních silnic ale jak jsou paralelně, tak nejsou na první pohled vidět.
      https://mapy.com/s/rezupobuce
      třeba tady je ta fialová čára vidět jen v maximálním zvětšení.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Budyšín

             

        1. Ty to prosím znáš okolo Budyšína?
        Coby dítě někdy okolo r. 1980 jsme byli v létě s rodiči ubytovaní v bungalovech na břehu jezera. Pamatuji si, že z centra Budyšína z nákupu se tam autem jelo po nějaké tehdejší hlavní silnici, za městem se odbočilo a sjíždělo z kopce. Zděné bungalovy zhruba půdorysu "L" byly v areálu nějakého kempu. Zkoušel jsem to najít asi v roce 2002, ale marně. [Od rodičů jsem v Budyšíně dostal stavebnici Pebe :-) Bylo mi zjistit, co to je LKW a PKW.]

        2. Bautzen, to je to město, co se vyráběly "zelené koženky"?

        3. Bautzen, to je tam, jak ty Čtyři tanky se psem odstřelovali ta vodní vrata propustě?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Budyšín

               

          Tipl bych si, že ten kemp byl přibližně v místech, kde je i ten stávající či na nedaleké pláži, ono tam moc jiných vhodných míst není. To že se z centra jede po hlavní a pak se odbočí z kopce by i sedělo.
          https://mapy.com/s/jedumazogo


          Mimochodem, kdo potřebuje přespat v kempu, tak ten stávající mohu jen a jen doporučit.

          Zelené koženky se vyráběly v Bautzen, možná i v Görlitz. Vagonka v Bautzen stále funguje, patří Alstomu. Tu v Görlitz koupil loni Rheinmetal.

          Čtyři tanky si už nepamatuju, jediné co mi moje hlava nabídne je "my čtyři tankisté, dojedem zajisté než odkvete bez", ale v Bautzen není nic co by se takto mohlo ostřelovat. Jezero vzniklo z důlní jámy až v první polovině 70.let. To asi spíš Wrocław nebo jiné město na Odře. Bautzen i Wrocław měl na konci války stejný osud, byly prohlášeny za Festung a bráněny do totálního zničení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Budyšín

                 

            To bylo nejspíš v Bagenz, tam byl za časů NDR velký Jugendherberg, cca 110 lůžek.
            Info ovšem pochází ze seznamu z roku 1973 (to byla redakční uzávěrka)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2026
            Autor: AV
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Budyšín

                   

              P.S. https://www.komoot.com/cs-cz/highlight/2222967

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.05.2026
              Autor: AV
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Budyšín

                   

              Bagenz ale je lán cesty od Budyšína, tak to mě tak úplně nesedí k popisovaným nákupům.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.05.2026
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Bautzen je Bautzen.

                     

                V poho, píši Bautzen, tak to byl Bautzen a žádný Bagenz; a ta Jugendherberg je také zcela něco jiného než bungalovy; holt standard v diskuzích na tomto fóru, úplně mimoidní reakce.

                Jo a hledal jsem mezitím na Youtube a na ČSFD ty tankisty, tak se zdá, že v seriálu to bylo město "Ritzen", což zase přesně takto mapy.cz neznají. Prostě filmová fikce. Asi mi to splynulo, že když jsem zhruba v těch svých deseti letech tu dvojknihu četl, tak jsme zrovna byli v Budyšíně u jezera, tak jsem si tam ten děj asi nějak zasadil... ;-)

                Jo a jako klukovi mi děsně vrtaly hlavou DR, měl jsem vláčky H0 a katalog, kde to bylo na vagonech; jak jako Reichsbahn - kurňa Říše, fašisti, ne?!
                :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.05.2026
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Budyšín

                     

                https://www.kamsevydat.cz/jezero-talsperre...
                ... na mapce vpravo je ten oný. Zvětši si to nebo si vezmi silnějšá brýle!
                8-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.05.2026
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Ať žije Bagenz!

                       

                  Děkuji, že se mnou máš trpělivost a rád mi všechno vysvětlíš třeba i dvakrát. Konečně jsem pochopil, že ty bungalovy kousíček za Budyšínem, ze kterých jsme jezdili do Budyšína na nákupy, byly ve skutečnosti herberg v Bagenz, 70 kilometrů od Budyšína. Zvětšil jsem si to a vzal si silnějšá brýle!

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 23.05.2026
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Ať žije Bagenz!

                         

                    Seznam z roku 1978 (tehdy byla redakční uzávěrka) uvádí v těsné blízkosti Budyšína 4 kempy..

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 23.05.2026
                    Autor: AV
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Budyšín

                     

                Promiň, nepřečetl jsem si tvůj obsáhlý příspěvek a tak reagoval, jak reagoval.
                F. neuvádí, kolik mu tehdy bylo (roků).

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.05.2026
                Autor: AV
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky

Hledám: děvče z prahy

01.06.2026
tak děvčata, konec flákání a dem jezdit B) asi to nebudem úplně ždímat až do bezvědomí, ale takovejch 30 až 50…

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)
14.05.2026
Ahoj! Jsme Peter (55) a Dáša (50) a hledáme fajn parťačku na e-bike do přírody. Rádi mezi sebou přivítáme i…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

219 cyklistů (5 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026