reklama

Jaké to bylo? - 161

Pochlubte se
a prosím bez hádání :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.05.2026
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Do vyřešení horské tajenky mi chyběla dvě písmena, E a I. Vůbec není snadné v našich končinách najít hrbol na tato písmena. Nejbližší E, konkrétně Ehlův kopec je asi 45 km daleko v Podorlické pahorkatině. Počasí nic moc, chladno a hlavně silný vítr, ale i tak jsem vyrazil ulovit "E" :-)
    Když už jsem vyjel tak jsem se cestou stavil podívat se jak upravili prostor po bývalém hradu Skuhrov nad Bělou. Určitě to je lepší než bývalo, ale žádná sláva, malá obec - malé peníze. Pak jsem se přehoupnul přes kopec do Lukavice na Ehlův kopec, zdárně byl uloven, pak přes Rychnov nad Kn., Doudleby a Kostelec nad Orlicí zpátky domů.
    Vítr dal hodně zabrat, ale projížďka to byla fajnová.
    Příště ještě ulovit "I", ale za ním musím ještě dál a hlavně skoro na druhou stranu na Vysočinu nebo do Krkonoš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2026
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Poslední jízda na lehokole. Cca 5 km k nádraží jsem opatrně dojel, teď už mi zbývá jen cca kilometr od nádrží do Azubu.

    A pak kdo ví jak dlouhé čekání a handrkování s pojišťovnou mě čeká? Zrovna když začalo být hezky.

    Smutné. ;-(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2026
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Podstatné je jak dlouho bude trvat oprava. Za dva týdny by to snad mohli zvládnout.
      Pojišťovna je vedlejší, s tou nehneš a pamatuj, že kdo si počká, ten se dočká :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2026
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Tak zásadní bude, zda zůstal v pořádku aspoň rám se zadní vidlicí. Pak je plán jednoduchý - nahradit všechny poškozené díly. Jestli ne, tak zatím nevím.

        Dva týdny nevím, třeba nosič je určitě na odpis a já budu chtít opět krásně zelený, což nemusí mít skladem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Co to je za tu tvou zelenou úchylku? Má to už jméno? Co takhle colorfílie :D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2026
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Se jako divíš, že chci mít kolo co nejvíc viditelný? Nemusí být vždy nutně zelená, beru i žlutou, hlavně musí být neon / fluorescentní... :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Takhle jsem u nás viděl člověka, který vypadal skoro jako vodník - jel v zeleném oblečení na zelené skládačce, dokonce i pneumatiky měl zelené :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.05.2026
            Autor: Aviatik
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Tak buď můžeš řešit blbosti jako je barva nosiče nebo lehokolo jako takové a nebo můžeš zajet do nejbližšího Decathlonu, tam si nějaké kolo vybrat a o víkendu jezdit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2026
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Naštěstí lehokolo nebylo jediným šlapacím pohybovadlem... určitě lepší než nic, přesto nesrovnatelné... :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Ještě otázka k zamyšlení.
        Pokud řadící páčka přehazovačky pravděpodobně bude na odpis, přemýšlím, zda to rovnou nenechat z 3x8 předělat na 3x9 nebo 3x10?

        Já se odjakživa držel 8 rychlostního řetězu, ale aby mi to nakonec nepřestaly prodávat?
        Když pominu o trochu vyšší cenu, je na tom životnost 9/10s řetězu srovnatelně jako 8s?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Obecně, čím víc pastorků na kazetě tím je menší výdrž řetězu a kazety. Přechod z 8 na 9 je jednoduchý a ne moc drahý. 9 řetěz mi vydržel docela dost, 5 až 7 tisíc podle podmínek a četnosti čištění. 10 už je o dost nákladnější změna a výdrž je zase menší.
          Nemyslím, že v nějaké dohledné době by zrušili výrobu 3 x 8, 9. Stále je hodně kol co to používá.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2026
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            No mě trochu zarazilo, že Azub v konfigurátoru už nabízí pouze řazení 1x12 nebo 2x20.
            Ale jestli s dostupností osmičkového řetězu a komponent pro něj nebude problém, tak se ho budu dál držet.

            Jeden čas byl problém koupit mou oblíbenou kazetu 11-13-15-18-21-24-28-34T (varianta s velkým skokem z předposledního pastorku mě štvala), ale koukám, že kupkolo ji teď skladem má, takže asi v pohodě...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              2x20?
              To doufám že ses upsal :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.05.2026
              Autor: Sodoma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Jo, upsal... :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Držím 3x8, nevidím důvod měnit. Poměr cena-výkon-výdrž je nejlepší. Mám to na třech kolech a se třema náhradníma kazetama (á 400-500 Kč) v šupleti mi to vydrží až do smrti. Na jednu kazetu jedu 20 tisíc, pak ji měním, ale klidně by dalších deset dala, nikdy mi řetěz nepřeskočil. Řetěz používám HG 71 a najede přes deset tisíc při střídání dvou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2026
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Samotnýho mě překvapilo, že 8r řetězy jsou za půlku toho co stojí 9r. 10 a 11 už nejsou o moc dražší než 9, pokud beru levný základ. V kazetách mezi 8 a 9 tak velký rozdíl není. Osmička vychází cenově fakt dobře, ale radši nezkoušej nic lepšího :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.05.2026
                Autor: xtonda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 161

                       

                  Mám šestikolečko a oproti osmikazetě žádnej rozdíl. Na nejmenším pastorku 11z prakticky nejezdím a ve výsledku je jediný rozdíl ve skoku na největší pastorek: na šestikolečku je to 24-34, na což jsem si zvykla a vůbec mi nevadí (do kopce každá úleva přijde vhod a s kopce se to rozjede samo). Na osmičkách mám buď 28-34 (jak vyhovuje Jrr) nebo 26-34. Mně osobně vyhovuje víc ta kazeta se skokem 26-34, má lepší odstupňnování v nejpoužívanější oblasti na středu kazety. Pro mě jsou podstatné pastorky na středu kazety (15 až 24) a ty jsou na většině kazet prakticky stejné: buď 15-18-21-24, nebo 15-17-20-23-(26), ta druhá varianta je lepší. Měla jsem i poskládanou variantu 15-17-19-21-24, ale to už bylo zbytečně jemné, pro mě bez využití, spíš na obtíž.
                  Porovnáním s devítikazetou (ale i se všema vyššíma) je rozdíl v tom, že u těch největších pastorků jsou menší skoky, což, jak už jsem napsala, na nic nepotřebuji. Na velkých pastorkách s malým převodníkem je zdánlivě velký skok de facto menší, jak běžně užívané skoky na malých pastorkách ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.05.2026
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Jaké to bylo? - 161

                         

                    Jezdíš hlavně po silnicích a dost po rovině. Na horáku, v terénu a v kopcích se měřítko používaných převodů značně mění.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 17.05.2026
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                    • Re: Jaké to bylo? - 161

                           

                      Bych tu rovinu tady chtěla vidět ;-) I na Pálavu musím nejdřív přejet přes kopec, a stejně tak zas zpátky. Já nejpomalejší převod 22:34 řadím nejdál 10km od baráku, jinými směry mnohem dřív. Dnes 120km na Vysočině, skoro až k NMnM. Kdykoliv jedu tím směrem, tak musím vyjet minimálně o 200m nadmořských výš na deseti kilometrech.
                      Díky trojtácu můžu ty prostřední pastorky využívat jak na rovině, tak v kopcích.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 17.05.2026
                      Autor: bara2
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Jaké to bylo? - 161

                             

                        Na Vysočinu jsem zapomněl. Tvůj radius kolem komína je poměrně rozsáhlý. :)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 18.05.2026
                        Autor: Brahma
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Jaké to bylo? - 161

                               

                          Bydlím v Boskovické brázdě v údolí jedné z říček, které brázdu protínají napříč. Odsud žádným směrem bez překonání kopce nevyjedeš. Dívala jsem se na tu tvou Jeremenkovu, no tak něco takového kamkoliv jedu dál jak těch 10km. Když to vezmu komplet přes celé údolí po relativní rovině, je to 15 km. Jsem uprostřed této trasy, třicet se najet dá pendlováním tam a zpátky, ale jen mimo špičku.
                          https://mapy.com/s/rekukupema
                          V zimě to jezdím kolem poledne a v létě až po sedmé večer ;-)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 18.05.2026
                          Autor: bara2
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Mě předchozí 10r HG-54 řetěz taky vydržel 6000 km, současný už má 4500 km a vydržel by taky, akorát u spojky už mi měrka propadne.

            Ty užší řetězy jsou z adekvátně lepšího materiálu, u 12sp Eagle řetězů lidi uvádějí výdrž až neuvěřitelnou, zejména u XX1 a X01, cena je teda taky jinde.

            Takže výdrž 8/9/10 bude podobná, takže záleží na ceně a 8r HG-40 se dá koupit za 150 zatímco 9r a 10r HG-53 a HG-54 jsou oba dost podobně za 300-350.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2026
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Tak já naposledy kupoval řetěz HG71 za 200 Kč jeden, teď koukám, že ho kupkolo má za 250 Kč.

              To už devítkový není tak dramatický rozdíl, ale asi není důvod platit víc za řetěz, co vydrží méně...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Devítkový řetěz se (alespoň svěho času) skloňoval jako "nejpoužívanější klasika" a tedy nejlepší poměr cena/výkon.
          Osobně ho vozím na Rohlíkovi.
          Mezi 8 a 9 bych rozdíl nehledal, obecně na lehokole máš spoustu místa aby se řetěz pohodlně vykřížil ať už ho máš na jakémkoli pastorku a jelikož to je to čím řetěz trpí asi nejvíc, budeš v pohodě :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2026
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Zkus 2×11, mně se to osvědčilo. Vzadu 46 zubů. Kola 27.5 palců.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2026
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Ze zvědavosti, kolik kilometrů ti takový řetěz vydrží? Předpokládám, že tady už cena za kilometr bude citelně vyšší, ne?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              To si piš, jen za kazetu dáš skoro dvojnásobek. I když teď jsem narazil na výraznou slevu, takže dvě v rezervě, takže se asi vyjimečně vyhlídat dobrá cena. Slušnější řetěz je taky o pár stovek dražší. A pokud je nebudeš po každé jízdě opečovávat, tak odejdou o dost dřív. Řetěz tak o 1500 km a kazeta o jeden řetěz.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.05.2026
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Řetěz je o něco užší, tzn kratší čepy, které se tím pádem tolik neohýbají. To je můj názor. Mám na tom, vlastně jen cesty s bagáží - na podzim 1000, letos přes 3000 Itálie a teď asi 1000 Polsko, Slovensko. Ještě na tom chci jet za měsíc Skandinávii, což bude dalčích asi 2500. A pak to pro sichr vyměním (řetěz).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.05.2026
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Jaké počty zubů mají převodníky ? Díky

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2026
            Autor: kotek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Poslední fotka z vlaku. Ani to moc nevypadá, že do lehokola narazilo auto...
      Na druhou stranu ani to auto nevypadá, že by si o mě způsobilo škodu za 20 tisíc?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2026
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Hele to jsi boural v Chocni u zámku?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2026
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Jo, proč?
          Někde už jsem dával i tuhle mapku...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Jen pro zajímavost. Chtěl jsi pokračovat po té cyklo 18 nebo po Pernerově? Nezpochybňuju vinu řidičky, ale bohužel pro cyklistu jsou některá chování, byť v souladu s předpisy sebevražedná. Honba za rychlostí, spěchání je bohužel pro dnešní dobu typická i u jinak slušných lidí. Stalo se mi něco pobného na kruháči. Potřeboval jsem objet tři čtvrtiny, držel jsem se u pravého okraje a auto se mě pokusilo předjet a vyjet o odbočku dřív. Řídila ho manželka kolegy z práce. Vzkázal jsem jí "hezké pozdravení", ona mi vzázala omluvu. Mě zachránilo, že jsem raději uhnul o odbočku dřív a o centimetry jsme se minuli.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2026
            Autor: JNSK
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Já na frekventovaných kruháčích ukazuji levou rukou, že budu pokračovat po okruhu. Několikrát jsem dostal pravý hák a málem nedobrzdil. Takže teď to jistím.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2026
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Vzhledem k tomu, že mi v sanitce vyprávěli o případu, kdy náklaďák na kruhovém objezdu smetl cyklistku a prý suverénně tvrdil, že když chtěla po objezdu pokračovat, tak měla ukázat rukou doleva, protože u nich to tak mají, tak tvůj přístup logiku má, byť úplně špatně... :-/

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 161

                       

                  Jj, tohle je docela medializovaný případ.
                  Mám pocit, že teď někdy byl s řidičem soud.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2026
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Tohle se u nás nedělá a podle zákona ani dělat nemá, ale v některých zemích to je zavedeno a mě to tedy rozhodně dává smysl.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2026
                Autor: xtonda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Jaké to bylo? - 161

                       

                  Smysl, nesmysl a zákon nezákon, od doby, odkdy to dělám, mi na kruháku nikdo myšku doprava neudělal. To považuji za osobní vítězství.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2026
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Jaké to bylo? - 161

                         

                    Já to nedělám a ani by mě to nenapadlo, kruháky jezdím běžně a myška se ještě nikdy nekonala. Nevím proč, snad jsem v pohybu dostatečně čitelný, ale fakt ne.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.05.2026
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Standardně jezdím po Pernerově. Kruháčem projíždím v 90% prostředkem pruhu, aby mě nikdo nezkoušel předjíždět a nepředjímal, že z něj chci vyjet dřív. Neukazoval jsem nikam.

              Podle videa jsem to v poslední vteřině nasměroval rovně do parku a snažil se zrychlit. Zoufalá snaha vypadnout, když mi došlo, že auto za mnou nebrzdí, ale přidává plyn... aspoň tak mi to přišlo. Po nárazu jsem přistál v trávě - určitě lepší než pod koly.

              Jediné, co z paní vypadlo, že mě vůbec neviděla. Co vypovídala oficiálně, netuším.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Když jsem to jeho video poprvé viděl, tak mi taky blesklo tvl kam to jede. Najel si skoro ke středu kruháče a pak to vzal skoro kolmo napříč pruhem k zámku, pokud jak níže píše ani neukazoval, tak chápu, že to ženská nečekala, že čekala, že pojede dál po kruháči, já bych to taky nečekal. Pokud paní měla kameru, tak to pro něj rozhodně budou mínusové body.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2026
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Mě se to video nepodařilo zobrazit, ale tohle mě taky napadlo. Jo, předjíždět zpráva se nesmí, ale lidi jsou magoři. Ono i to ukazování doleva, které zmiňoval Brahma má své opodstatnění. Na malých kruháčích je těžké zvolit bezpečnou trasu. Když se budu držet vpravo, tak mě někdo zkusí předjet a vyjet o odbočku dřív, myslí, že to stihne. A když se budu držet uprostřed nebo vlevo, tak mám jen několik metrů na přejetí doprava a odbočení.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2026
                Autor: JNSK
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 161

                       

                  Chtěl jsem si svoje pozorování ještě ověřit, ale on už to smazal.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2026
                  Autor: xtonda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké to bylo? - 161

                         

                    Já to video časem asi někam dám, ale na IG hostovat fórum pro Turkův fanklub nechci. Fakt jsem nečekal 1.5 miliónu shlédnutí a nemuselo to být taktické, když to ještě není uzavřené...

                    Jestli se mi povede motion tracking v Blenderu, možná opět bude i 3D model a rekonstrukce, jak situace vypadala z různých perspektiv.

                    Před chvilkou jsem video oficiálně předal policii. Opět jsme měli diskuzi o tom, co znamená být omezen na běžném způsobu života? Můj pohled je jasný - nemohl jsem do práce, sportovat, klidový režim, přišel jsem o 2 závody, to je pořádné omezení života. Prý za dobu, co je u policie, mu ten termín nikdo nevysvětlil... :-)

                    Video jsem příslušníkovi rovnou pustil na notebooku a on se tomu smál. Pak se teda omlouval, prý mu přišla vtipná snaha zrychlit a v poslední chvíli ujet z dosahu toho auta.

                    Říkal jsem mu, že ve videu má i následující 3 minuty naší diskuze... tak prý z jeho pohledu vůbec na té nehodě není co řešit.

                    Paní prý vůbec nechápe, co se stalo! Zareregistrovala až náraz, prý netušila kterou částí auta, ani do čeho narazila. Prý mluvila jen o autu před sebou, mě vůbec nevnímala.

                    Zkrátka na absurdní konstrukce z instagramu už zapomeň! Signalizovat rukou v poslední sekundě bys mohl COKOLIV, třeba Zastavte všemi prostředky! ... a výsledek by byl jediný - ošklivý úraz ruky.

                    Jestli se tedy nepodívala vlevo a před nárazem vůbec nebrzdila, je úplně jedno kudy bych mohl jet, srážce nešlo zabránit.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.05.2026
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jaké to bylo? - 161

                           

                      Já bych už tu konkreetní bouračku nechal napokoji. Pro Jrr je to jen stres, se tu občas obhajovat, i když to sem dal sám. Bohužel se to stává a pro cyklistu je to vždy bolestivé.
                      To, že paní lehokolo sice viděla, ale nevnímala je prostě vlastnost mozku. On prostě nepodstatné a neočekávané věci má tendenci potlačovat a z vidění mazat. Řidiči očekávající auto takhle nevnímají motorku, kolo, natož nízké lehokolo. Řízení "na automat" a nízká pozornost k tomu samozřejmě přispívají.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 15.05.2026
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Teď mě napadlo, že bych mohl z tohohle kruhového objezdu udělat celovečerní sestřih, zjistil jsem, že mám docela sbírku situací, kdy to sice dopadlo dobře, ale nemuselo... :-/

            Třeba tady skoro stejná situace, ale auto za mnou dobrzdilo se zuřivým troubením, které ještě opakovalo při následném předjíždění.
            https://ulozto.live/watch/yMAAT_tgH7

            Bohužel postihnout řidiče, který vás skoro srazil nejde, pokutu dostane teprve, když čin dokoná... :-(

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Umí :-))
          On neboural, ale byl bourán

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2026
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        A už je to online
        https://nehody.cdv.cz/detail.php?p1=171126000267

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2026
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Tyjo, to neznám...
          A nevíš, kde se to dá reklamovat?
          Že prý jenom střední škola, pchhh...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Tak jsem se s kolegou bavil o nehodě, říkal jsem mu jméno pachatelky... on se nahlas zamyslel... tak jsem teď chvíli googlil a hledal v rejstříku... takže ano, přednost nedala a kolo mi rozbila majitelka nedalekého autoservisu. Odpovídá nejen jméno a příjmení, ale i věk.

      Já nevím, proč mám takovou smůlu. První den v práci, nastoupím do vlaku... a nikam se nepojede, čeká se na sanitku, protože se nějaké paní udělalo špatně...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2026
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Teda s tebou bych nechtěla cestovat jedním dopravním prostředkem :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2026
        Autor: radka
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Hmmmm, vypadá to tak... :-(

          Když jsem s předstihem koukal, jak se dostanu na start závodu, vypadalo to vlakem zvládnutelně. Ještě jsem si říkal, jak to krásně vychází, že Stará Paka je poslední zastávka v IDS IREDO.

          No a teď koukám nešťastně do IDOSu, že mezi Pardubicemi a Hradcem je zrovna výluka, takže místo vlaků jezdí autobusy.

          Tak zatím vůbec nevím, co budu dělat?
          "V autobusech NAD je omezena přeprava jízdních kol."

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            To je znamení, aby sis dal ještě voraz.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.05.2026
            Autor: xtonda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Nad znameníma už jsem taky přemýšlel a v den, kdy došlo ke srážce s autem (ani u předchozích incidentů) jsem nepřišel na nic, co bych mohl interpretovat jako znamení nebo varovný příznak...

              On je to hlavně závod dvojic, takže to, že já chci jet neznamená, že se to nakonec stejně nepo.... :-/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Vezmi to z Chocně přes Týniště.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2026
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              To můžu, jenom to místo jednoho přestupu v Pardubicích znamená přestupovat v Chocni, Týništi, Hradci a Jaroměři. :-/
              Pravda Idos mi našel ještě složitější variantu přes Starkoč...
              A nebo místo do Staré Paky můžu zřejmě jet do Jičína přes Kolín a Nymburk.

              No bude to dobrodružné...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Prý jestli jsem byla někdy na 1. máje u moře. Nebyla. A tak jsme 30. 4. kousek od domova najeli na E65, která se za Bolkówem napojuje na drogu ekspresowu S3, vedoucí na pobřeží.
    Pískem jezdit neumím, zkusila jsem to těsně u vody, že nějakým vlezem vylezeme, ale jeli jsme, jeli až do sousední země k molu ve městě, kde končí Odra-Nisa. Takže vzpomínky.
    Díky projektu Zanocuj w lesie jsme vždy na jiném místě zanocovali v autě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2026
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Mě nikdy Zanocuj w lesie nepasovalo do míst, kde jsem potřeboval přespat.

      Teď jsme spali v boudě na rastplacu na Wolfsradweg, kterou jsem si vyhlédl loni. Netušil jsem ale, že v v boudě mají kontrolní bod securiťáci ze sousedního hnědouhelného lomu. Ale pán nějak pochopil, že asi nejsme ti, co se přivazují k rypadlům, tak si vždy jen "odpípl" a zmizel.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Před lety jsem dojel k moři na koloběžce asi 3.května a překvapilo mě, jak bylo v přímořských resortech živo. Lidi seděli v péřovkách venku v hospodách, hrály kapely atd.
      K tomu "zanocuj w lesie" - nenašel jsem mapu, kde by byla vyznačena třeba ohniště, existuje? Nebo se prostě počítá s tím, že je možné nocovat kdekoli ve vyznačené oblasti. Dík za případnou radu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2026
      Autor: JNSK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Zanocuj w lesie, je fakt jen pro přenocování. Je tam navíc pravidlo omezující počet osob na 9 a počet nocí v řadě na 2. (překročení lze, ale musí se hlásit lesní správě) Pokud se něco nezměnilo, tak z principu to není nikde v terénu značené, máš si místo najít na mapě. Blbý je, že se do mapy nedá nahrát trasa aby se rychleji hledalo "jestli není něco poblíž"

        https://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          S tím jsem se jako cyklista/turista zatím nesetkala. Polskem natěžko jsme už jeli několikrát a zanocovali vždy na nějakém tom Rastplatzu většinou ve stanu. Podobně autem, což máme vyzkoušené po celém pobřeží. Na parkovištích v lese lidé zůstávají několik dnů.
          1. májový víkend živo bylo (a teplo), to hlavně ve městech a jejich blízkém okolí, na parkovištích byl klid. Myslím si, že na takových místech bývá klid na rozdíl od kempů. Nanejvýš je slyšet provoz ze silnice, v noci ale dobré.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2026
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            O Zanocuj w lesie věděl už v okamžiku kdy ten projekt spouštěli, něco jsem hledal na polských turistických stránkách a narazil na to, že se to připravuje na příští rok. 2020? Už nevím.
            Ale jak jsem již uvedl, nikdy jsem to nevyužili, nikdy to nebylo někde ve vhodnou chvíli.

            Těch nocí "na divoko" už jsme také v Polsku strávili pár, někdy na místech krásných, někdy fakt hrozná nouze. A někdy kombinace, třeba jak jsme nakonec našli místo u nějaké nepříliš voňavé cesty, ale máme z toho luxusní fotky okolní krajiny v zapadajícím slunci.
            Nebo naopak, krásný rastplatz i s malou rozhlednou, ale přijely dvě party mladíků a doporučily nám ať odjedeme, protože tam budou mít bitku, fans fight na krev, žádný fantasy larp.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Máme stejné chvályhodné zkušenosti s Polskem.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2026
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        1. a 3. května je státní svátek, takže když to vyjde do pracovních dnů, tak se 2. vezme dovolená, a je z toho pěkné volno - majówka. Považuje se to za start grilovací sezóny, takže mě to živo ani nepřekvapuje.

        Asi jako německé volno na svátek Nanebevstoupení Páně, které je vždy ve čtvrtek a je tradicí vyrazit v partě někam na výlet + pivo. (takže ho všichni označují spíš civilním názvem Vatertag)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          To jsme jednou zažili, to bylo veselo na cestách, různé povozy, chlapi šli pěšky a táhli si s sebou i různé kiosky na kolečkách.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2026
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Tenhle svátek, myslím že 6 týdnů po Velikonocích, jsme jednou zažili u jezera Lac d'Annecy, na okružní cyklostezce se nedalo téměř projet, taky díky hezkému počasí. A taky to bylo těsně po covidu..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2026
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Podívala jsem se, kde je to jezero ... a hele, na cestě směřující k Jizeře, na kterou jsi mě před několika lety upozornil, ale na můj dotaz, kudy k ní, jsi nereagoval. Ale to už nevadí, to už jsem si vyzkoumala sama, jen se mi to připomnělo. Cestu tam nyní ale rozhodně neplánuji a je dost ve hvězdách, jestli se vůbec někdy uskuteční. Ono to v bližším Polsku je také pěkné.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2026
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Předem prosím o prominutí použitého expresivního výrazu.
    75 km na poslední novince v mé cyklostáji v tom zasraným větru. Řeknu vám, že to elektronické řazení tomu dá drobet větší radost.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2026
    Autor: IPM
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Elektronické řazení dělá radost vždy, zvláště když přesedáš z mechanického na elektrické tam a zpátky.

      Mě tedy taky na pár hodin vynervovalo, protože kolo v naprostém cajku, vyjelo ze servisum baterie řazení dobité, ovšem neřadilo v okamžiku, kdy jsem už byl na cestě. Až návod mě naznačil, že jsou tam ještě knoflíkové baterie v pákách, a ty se ndobíjejí ale mění tak jednou za rok. A zrovna ten knoflík se vybil jen co jsme vyjel. Náhradní jsem sehnal na nádraží, tam jak prodávají noviny a různé krámy, a pak další nervák, neboť umístění baterie v páce bylo jinde, než uváděl návod.

      Ale nakonec to klaplo.
      Těžko se to bude vysvětlovat těm, co s elektrickým řazením nejezdí, že to je jiný level.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2026
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        "jiný" level ti bez problémů uznám, pohoršoval bych se kdybys tvrdil že "bez diskuse lepší" ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        To je stejné jako s elektrokolem. To je také jiny level. Jen je otázkou, zda je to pro zdravého člověka a ne kripla lepší.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Sorry stare zpravy album rajce Bavorsko :-)))

    https://www.rajce.idnes.cz/arabice/album/upravy...

    Nedavno
    https://www.rajce.idnes.cz/arabice/album/28-4-1...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Koukaje koukám, Ty seš ale nezmar.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2026
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Tak to jsme se tam málem potkali ..
      Já to bral taky přes Mírov, Bouzov, Slatinice, Dub nad Moravou, ale 30. dubna ráno bylo (u Jablunkova) -5 stupňů pod nulou. A pak už hezky a teplo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2026
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Kolik to je -5 stupňů pod nulou?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2026
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          To je jasné zdůraznění, aby i nepozorný čtenář pochopil, že byla fakt zima! :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            No matematicky vzato by to mohlo být i +5C :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2026
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Přesto to 99% pochopí správně bude-li chtít. ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          No mrzlo docela dost ..
          Ale taky ráno mráz, odpoledne 27 ve stínu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2026
          Autor: Karel-ch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          To je to samé jako jedna reklama, co jsem nedávno zaslechl: "Sleva -35%..."

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2026
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2026
            Autor: Sodoma
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Zabila 8 mrtvých? Jsou amatéři, Babiš by ty mrtvé zachránil... ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Wau mohli potkat, škoda. Ano zima, přidala jsem zabalit modré plachty na tělo ve spacák, ufff teplé tělo :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Před chvílí jsem uběhnul asi 3 km.
    První souvislý běh od srážky s autem!
    Možná přecijen na EpoSurvival pojedu... :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2026
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Tak to gratuluji. Já jsem po svých bouračkách minimálně dva dny spal s natlučeným krkem po letu přes řídítka v křesle.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Dneska je to 18 dnů od srážky s autem, tak jsem zkusil plavat. Po 500m jsem to vzdal, na konci každého tempa bylo cítit žebra.

        Zbývá mi 5 dnů do EpoSurvivalu, zatím pořád v účast doufám, ale některé disciplíny jako lezení nejspíš nepůjdou. :-/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Kdyby´s jim předvedl chůzi po lajně, některé disciplíny by ti třeba odpustili ...
          8-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2026
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Bohužel slackline mezi disciplínama ani tentokrát nebude.

            Na webu mají napsané následující - Disciplíny:
            Úvodní kros
            MTBSO - Horské kolo (mountain bike survival orienteering)
            Orientační běh (dokonce dvakrát)
            MTBO
            In-line brusle
            Paddleboard
            Kajak
            Slanění
            Plavčo cross
            Biatlon
            Vrhboy
            Discgolf
            Lezení
            Hasičský útok
            Singletrail
            Skok do dálky
            Trek


            https://eposurvival.cz/propozice

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Tak hezky rehabilituj a trénuj ať pak můžeš zkoušet i něco jako tohle ;-)
      https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2026
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Bohužel slackline (i nad trávou) musí počkat, každé neopatrné zapnutí svalů i po dvou týdnech bolí...

        Já doufám, že nějaký pokus na highline jednou bude, ale 200 metrů je vzdálenost úplně mimo... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Ty si snad robocop.
      Moje naražená kostrč a pánev bolely docela dost cca 4 týdny. Tento týden už snad zase s dcerounkou vyrazím na pravidelný Mama´s Day. I když 10 km ještě asi nedám.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Jak už jsem víckrát psal, tak Eposurvival považuju za nejúžasnější závod, takže buď tam pojedu tenhle pátek nebo až za rok (a ještě by propadlo startovný).

        Takže se už zvolna snažím zjistit, které disciplíny by byly průchozí...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Celodenní jízdné (24h) VDV (Veřejná Doprava Vysočinou) mi umožňuje s minimálními náklady cestovat i do vzdálenějších míst. Minulou neděli jsem si udělala výlet na nejvyšší kopec Českomoravské vrchoviny. Vyjížděla jsem z Třebíče, kam jsem se pohodlně dovezla vlakem a cestou na Javořici jsem se podívala na hrad Roštejn.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2026
    Autor: bara2
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Z Javořice jsem sjela do Telče a prohlídla si v klidu náměstí. Když jsem tam před pár lety dojela na kole, konal se na náměstí jakýsi jarmark a přes stánky nebylo krásné fasády s podloubím ani vidět. V Telči jsem sedla na vlak a nechala se dovézt domů. Stovka to tentokrát nebyla (jen 76km), stoupání bylo hodně a navíc foukalo od východu a domů bych musela jet proti větru.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2026
      Autor: bara2
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Krásné počasí, u nás na východě Čech skoro celý den pršelo ..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2026
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          To bylo ještě před Zmrzlýma, tento týden konečně zapršelo i na Jižní Moravě a smyl se prach.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2026
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Nojo, teď jsem si všiml, že před týdnem..
            To jsem se právě vrátil z východu a v neděli bylo takové to nepříjemné počasí před zmrzlými, i když hezky

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2026
            Autor: Karel-ch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Dneska jsem si zajel do Podkrkonoší pro písmeno " i " do tajenky. I jsem ulovil ve Vrchlabí a horskou tajenku mám úplnou :-)
    Původně jsem myslel, že tam pojedu už z domů, ale počasí bylo dost divné a nejisté, tak jsem si autem popojel do lázní Velichovky a odtud jsem vyjížděl, délku trasy jsem tak zkrátil o čtyřicet kilometrů.
    Z Velichovek do Dvora Králové a pak v podstatě podél Labe přes Nemojov a Hostinné do Vrchlabí kde jsem na Ivančině vyhlídce ulovil potřebné "i", pak jsem ještě navštívil můj kopec a projel se po městě. Jízda po tamních městských cyklostezkách je docela mazec a baví. Z Hostinného přes Prosečné do Hostinného, přes Chotěvice na Vítěznou, zleva kolem Dvora Králové do Žírče a díl do Hřibojed a zpátky do Velichovek.
    Dobře se jelo, skoro nefoukalo, chladno, ale dalo se jet bez bundy. Jen nízko nad Vrchlabím se držel těžký ledový mrak, který hodně srazil teplotu.
    Byla to fajn nedělní projížďka. dalo to příjemných 105 km a rovina to taky nebyla, nastoupal jsem 1.480 m a to se už počítá :-)
    V Klášterecké Lhotě je zajímavá vodní elektrárna Dřevobrus, Ve Vrchlabí mají hodně překný rathaus, co jim může závidět, kdejaké město. Když jsem asi před dvěma jety nad obcí Hřibojedy viděl kopat základy nějaké stavby a navážet materiál, tak mě ani ve snu nenapadlo co z toho bude. Myslel jsem že to bude nějaká skladovací hala u polí, vloni bych si tipnul, že to bude asi vodárna, ale dnes jsem se dočetl, že to bude rozhledna. To je neuvěřitelné zas co se utrácí hodně velké miliony na místě kam přijde jen pár lidí za rok. Někdo se někde asi zbláznil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2026
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Tak naštěstí to v těch Hřibojedech bude vodojem s rozhlednou a né jen samotná Beobachtungsstelle ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2026
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    V sobotu pršelo, ale v neděli už se dalo vyjet. Bylo docela chladno a foukal vítr, na východě byla vysoká i střední oblačnost, ale na Vysočině už svítilo slunko. Jezdila jsem na rozhraní kde končila oblačnost, víc však pod tím příkrovem a modré nebe jsem do oběda viděla jen na obzoru. Prvních padesát kilometrů bylo do kopce a proti větru. V Radešíně jsem se stočila zpátky a hned bylo tepleji, když mi foukalo do zad :-)
    Byla jsem se podívat na Šiklův mlýn. Ještě není sezóna a v celém areálu byl klídek, mohla jsem si to tam pěkně v klidu prohlídnout.
    Odpoledne se mraky posunuly k východu a už i na mě svítilo sluníčko, prodloužila jsem si trasu o ještě jedno údolíčko mezi Svatoslaví a Přibyslavicema na 120 km. Údolí je na třetím snímku vyfocené ve sjezdu ze Svatoslavi, na druhé straně jsem zase vyjela nahoru do Přibyslavic a pak už hurá od Devíti Křížů s kopce až domů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2026
    Autor: bara2
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Včera jsem si projížděl jižní svahy Sněžníku a docela se divim, že v levobřežních pískovcích ještě nehořelo (větší požár, samozřejmě). Proschlého klestí na podpal se válí všude hromady.

    A v tom vedru mi to nějak nejelo ... asi blbá vyzelína v nábách, nebo co!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Vyschlá vazelína a pískovec, to prostě nemůže jet. Kdyby bylo jasno, tak jsem na tebe z rozhledny v Rathmannsdorfu mohl vidět. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        To je ta šífácká s kotvou ve znaku? A s brouzdalištěm pro nohy unavených poutníků? A s výtahem?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Ano, Přesně tak. Nikdy jsem si kotvy nevšiml. Ale vlastně to jen podtrhuje, že rozhledna je ve tvaru plachty.
          Vyvezli jsme stařenku na výlet. Právě kvůli tomu, že tam lze vyjet výtahem a od auta dojít po rovině o holi.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Jojo, přesně to jsme ke stejnému účelu taky využili :-)

            Ony ty vesnice nahoře na plošině nad řekou byly všecky šifácký. Přes zimu káceli a stahovali k vodě, touhle dobou pak vorařili. Naproti v Reinhardtsdorfu mají i šífácký muzejíčko.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.05.2026
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              To mě nikdy nenapadlo s těmi šífáckými vesnicemi.

              Jako když jsem se dozvěděl, že ve Vilémově u Šluknova se při hlavní poutní mši zpívá "Meisterlied", nábožná píseň o námořnících, která rozhodně není v kancionálu. Důvodem je to, že nějací námořníci původem z Vilémova, tedy vlastně z Wölmsdorfu ztroskotali a zpívali tuto píseň v naději, že budou zachráněni. Cože? Námořníci? Z totálního vnitrozemí? Ale z Rakouska-Uherska.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.05.2026
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Před chvílí nám tu začaly směrem na Jílové jezdit hasiči, policajti, alespoň 15 vozidel, teď i sanitka. Tak kouknu na zprávy a taky že jo!
      https://www.edecinsko.cz/zpravy/decin/90654...

      Přesně tudy jsem se včera vracel, ta moje první fotka s klestím je asi o kilometr vejš. Ale leží to tam všude ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2026
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        ...budeme tomu říkat náhoda... :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2026
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    V pátek krásně a nechtělo se mi moc do kopců a tak jsem vzal horáka a jel si projet Kolín a okolí. Měl jsem po naplánování krapet obavu aby nebylo moc asfaltu, ale nakonec to bylo o dost lepší než očekávání a i když to bylo kolem Kolína, tak ani žádná velká rovina :-)
    Projel jsem pěkným Štítarským údolím, přes Polní Voděrady, Libořice, přes vrchy Mukařov a Křečhoř, což nebylo moc oddychové, k pomníku bitvy u Kolína. Hodně pěkný pomník postavený ale až v souvislost s bitvami o 109 let později. Pomník je na pěkném místě, ale potřeboval by pořádné očištění a impregnaci pískovce, už teď z nápisů nejde moc přečíst. Od pomníku dál na Bedřichovu vyhlídku, památník bitvy u Kolína, s volně přístupnou rozhlednou. Bohužel obzory byly lehce zamlžené, takže nebylo vidět ani na Trosky a Bezděz. Od vyhlídky podél Labe do Kolína a po šnekovi před Kmochův ostrov, krátká projížďka lesoparkem Borky, kde jsou stovky různých pěšin, kde se dá dobře vyblbnout. Zajel jsem se podívat Na Vinici a pak přes Včelín a Tři Dvory k Labi a podél řeky do Kolína. Vnitřek města krapet rozhrabaný s uzavírkami, tak lehká improvizase s výjezdem Příkrou ulicí, přes rozhrabanou Kutnohorskou, kde už asi hodně dlouho neviděli cyklistu když tak na mě zírali :-) až ke kostelu sv. Bartoloměje, hezká stavba. Od kostele apak už jen k vodárně Kolín a k autu nedaleko nemocnice.
    Bylo to fajnových 65 km a překvapivých téměř 700 výškových metrů.
    Na fotkách pomník bitvy u Kolína a pomník na Bedřichovské vyhlídka, ze které by dnes už nebylo nic vidět nebýt nové dost vysoké rozhledny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2026
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Ty památníky bitvy u Kolína (i ta Bedřichovská vyhlídka je vlastně památník téhle bitvy) jsou názornou ukázkou, jak takové bojiště kdysi vypadalo.
      Dva vršky - na každém zatábořil generál jedné strany. A uprostřed mezi nimi si to vojska rozdávala :o)))

      Vždycky když jedu vlakem na Kolín, vzpomenu si na tuhle bitvu. Teď mi to přijde úsměvné, ale tehdy to až taková legrace nebyla...

      Jo a mimochodem - všiml jsi si cestou k té mohyle pod vrcholem odbočky? Dá se tam dojet k malému zatopenému lomu. Nádherné místo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Ty pomníky se samozřejmě vztahují k bitvě u Kolína, ale myslel jsem to tak, že až po bitvách 1866 byla iniciovaná stavba památníku u obce Křečhoř. Nebýt jičínského okresního lékaře a prince náchodského panství kteří se víc než hodně starali o zraněné a zmrzačené vojáky bitev 1866, tak kromě stavby pomníků padlým z bitev 1866 se zasloužili o vybudování pomníku bitvy z 1757.

        Jo, ten lesík s bývalým lomem a jezírky jsem zaregistroval, pěkné místo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    V sobotu volná projížďka na treku po dobrých cestách s plánovanou zastávkou na dvou místech. Z domu přes Roudnici do Kosice kde jsem se chtěl podívat na tamní rozhlednu. Na uměle nasypaném hrbolu v rovině postavili nízkou dřevěnou "rozhlednu" No a aby asi vypadalo pěkně tak celý hrbol osázeli borovicemi a zřejmě asi nikoho nenapadlo, že stromy rostou o dost výš než 6 m. Ještě tři roky a těch 5 cedulí co by odtud mělo být vidět a jak daleko budou víc než potřeba. Z rozhledny není nic vidět už teď, ale díky cedulím se dovíte, kde a jak daleko je třeba Austrálie, Sverní pól, Vídeň, Paříž, atd.
    Z Kosice jsem pokračoval na Chlumec n.Cidl. přes hřebčín Ostrov, kde kromě mnoha pečlivě oddělených koní v jednotlivých výbězích mě zaujal jeden kůň co se rozhodl být zebrou :-) a docela zajímavá byla i jedna zákazová dopravní značka.
    Přes Chlumec jsem zajel do lesů mezi Lišicemi a Nepolisy, kde býval vojenský útvar, sklady PHM a vojenského materiálu. Dnes jsou tam celní sklady a různé firmy a sklady. Jen o bývalá kasárna není zájem a úspěšně dál chátrají. Přes Barchov a Libčany jsem se vrátil domů.
    Na fotkách je rozhledna Kosice

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2026
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Byl jsem na dvoudenním cyklovandru okolo Máchova jezera a Bezdězu. Kvůli suchu jsem se ani neodvážil vzít s sebou dřívkáč. Večeřeli jsme v hospodě.
    Potěšila mne aplikace mapy.com v placené versi. Uvolníš mapám přístup k foťáku, zapneš data, vybereš z menu akci horizontAR a nastavíš mobil foťákem na obzor. Po chvilce se objeví video snímaného obzoru s jeho prokladem obrysu a označenými nejvyššími a významnými vrcholy. Kousek od Bezdězu jsem si takhle potvrdil, že to co jsem označil za Klíč, je opravdu Klíč. Našlo mi to Luž a potvrdilo Rálsko. Prostě paráda :)
    Jo a v Mácháči se dá už koupat i plavat. Voda už má víc než 19C.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2026
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      19°??? Tak to bych nesmočila ani palec...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Pro mě je to zase málem mezní teplota. Jako středoškolák jsem dělal práci na téma "amébová encefalitida z oteplených vod" Takže přírodní teplou vodu od těch časů moc nemusím, mám to v sobě zafixované i když vím, že ta možnost nákazy je v podstatě nulová.

        Nejznámějším případem je úmrtí plavců v ústeckém bazénu.
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Epidemie_am%C3...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Já se také do živlu nenořím. Čůrají tam ryby a žáby :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2026
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      No vida, funkci horizontAR mě vůbec nenapadlo vyzkoušet. A to mám placenou verzi od jejího nastartování. Dík za upozornění, vyzkouším :-)
      Dosud jsem hlavně využíval možnost stažení offline map více států. To vždy ocením při cestách na Balkán mimo EU.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Já to vyzkoušela hned včera večer v obýváku.
        Ačkoli horizont vidět nebyl, ukázala se mi linie na mobilu a hned jsem věděla, kterým směrem bych mohla vidět jaký vrcholek :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2026
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Já to vyzkoušel hned jakmile to zprovoznili. Ve Výběžku je kde kdo posedlý tím, že potřebuje vědět jak se jmenuje ten který kopec. Takže se to hodí. Zvláště mě, který si pamatuje akorát Růžák (to je ten kopec, bez kterého vyhlídka není vyhlídkou, abych parafrázoval PepíkaW) a Sněžník (to jen ten co je na něm rozhledna a taky je vidět málem odevšad).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          S Růžákem jsme na tom stejně. Ten se pamatuje dobře :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2026
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      S tím horizontem bychom teď měli znovu zajet na Dědovu vyhlídku u Lysý, abychom viděli, co jsme to vlastně viděli.
      Konečně bychom zjistili, jestli byla vidět opravdu Závist nebo něco jiného.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Ten Horizont AR občas použiju, ale ukazuje toho dost málo. Vzdálenější kopce neukáže vůbec a některé bližší neoznačí názvem. Ještě by na tom mohli zapracovat ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      To si mě inspiroval s tím Mácháčem, tak jsem v neděli dopoledne vyzkoušel teplotu vody v nedalekém zatopeném lomu a dneska cestou do práce jsem si tam zaplaval. Kolik měla voda nevím, teplota vzduchu byla 13, takže voda byla bezpečně teplejší. A v šest ráno samozřejmě nikde ani noha.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Pěkný, asi žulový lom, žejo.
        To máš nafukovací bójku?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Ano. Žulový.
          Ano, nafukovací bójka. Došlo mi to před dvěma roky, když jsem se někde v Dolní Lužici koupal ráno sám v obrovském jezeře, že kdybych měl problém, tak mám smůlu, nikde ani živá duše. Tak jsem si za tím účelem pořídil bójku. Navíc má uvnitř kapsu na mobil či něčo obdobně důležitého co nechceš nechat na břehu.

          Dneska ráno jsem plavání musel vynechat, voda by asi byla teplá stejně, ale vzduch měl 6 stupňů, na to nejsem nastavený.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Před lety, v minulém zaměstnání, jsem byl v kontaktu s vodními záchranáři a od té doby vím, že se u nás ročně utopí tak stovka lidí ročně (včetně těch ve vaně, nebo bazénku). Na volné vodě většinou zdatní plavci, muži nad 30 let.

            A ta bójka je dobrá i jako "bójka" pro surfařský a lodní provoz, hlava plavce se mezi vlnkama snadno ztratí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2026
            Autor: PepikW
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            https://shortlink.uk/1qL-0

            Taková stačí?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2026
            Autor: Kolorádo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Já mám větší (když jsem ji kupoval neměl jsem moc na výběr) ale myslím si, že těch 200 N vztlakové síly musí stačit. Když si představím 17 l pytel tak ho asi jen tak pod vodu nezmáčknu.
              Docela přemýšlím, jestli za těch 180 kaček to nekoupit, protože je prostě skladnější.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.06.2026
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Tak ono na rybníce (stojatá voda, žádný peřeje) toho vztlaku zase tolik nepotřebuješ aby ses udržel nad hladinou, moje zkušenost je že stačí hluboký nádech (kterej ale samozřejmě neudržíš, je to jen pro ilustraci).
                17l vzduchu by mělo být dostatečnou rezervou, pokud ti teda zmiňovaná křeč nezabrání se toho plováku držet...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.06.2026
                Autor: Sodoma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Díky za odpověď

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.06.2026
                Autor: Kolorádo
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Plavecká bójka poskytne skvělý pocit bezpečí, když se koupeš někde sám bez lidí. Ony ty křeče v lýtkách po celodenním výletu na kole klidně přijdou večer uprostřed pískovny, když už se stmívá. Potom pomyšlení na to, že podle mapy je pod hladinou hloubka 19 metrů, je slušný základ k panice :-(

        I když já ji kupoval primárně proto, abych předešel krádeži peněz, dokladů a klíčů z kola, když jsem uprostřed jezera. Páč i když uvidím, že se někdo hrabe v brašnách, není možné tak rychle se vrátit ke břehu. A na nějaké schovky věcí pod pařezem o pár metrů vedle nevěřím. Peňauze, doklady, klíče a mobil se teď koupou se mnou :-) Tu bezpečnostní funkci jsem objevil a ocenil až v praxi.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Taky na to právě koukám, že jsem opět objevila věc, kterou NUTNĚ potřebuju. Ať už kvůli bezpečí, tak pro "úschovu" důležitých věcí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2026
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Chichi, o úschově dokladů na vodě jsem přemýšlel řadu let. Prošel jsem samozřejmě takovou tou samo-domo fází, kdy jsem telefon a peněženku ve třech igelitových pytlících strkal do plavek. Ale to se hrubě neosvědčilo, neboť mne u vody obtěžovaly davy chtivých dívek a žen...

            Až pak mne napadlo zavolat o radu spolužákovi z gymplu, který hraje vodní pólo. Bez váhání vyslovil heslo: plavecká bójka.

            Pamatuji se, že před asi šesti lety jsem ji dosti obtížně sháněl, když jsem ji chtěl vidět v kamenném obchodě. Nakonec jsem ji našel v nějakém obchůdku v Praze na Santošce. Ale jak se teď dívám na web, obchod už tam není, je tam jen jakýsi plavecký klub bez prodejny.
            A také už nevím, jestli mám tu větší nebo menší velikost. Velikost bójky mám na mysli.

            - - -
            Když jsme byli malí, také jsme se na kolech bez přileb a u rybníků bez bójek sami nezabili. Ale já bych už dnes mládě doprostřed pískovny bez bójky nevypustil. Má to uvázané kolem pasu, nepřekáží to, plave to za ním, je to jistota.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2026
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Já jsem naopak nikdy neřešil to schovávání, vždy jsem doufal, že jsem někde dostatečně sám. Ale tak nějak mi došlo, že bych nechtěl z mojí ženy udělat příliš brzo vdovu a navíc pár utopených, kteří vyplavali až když se tělo nafouklo už jsem viděl a není to hezký pohled.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.06.2026
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Je pravda, že ta peněženka a podobné důležité věci mě víc trápí na koupališti. A tam chodit do vody s bójkou bych asi vypadala ďyvňe...
                Ale vždy jsem ráda plavala napříč rybníka, popř. dál od břehu u moře a čím jsem starší, tím víc se bojím. Už mám objednáno na Alze. :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.06.2026
                Autor: Ifča
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 161

                       

                  Standardně se to dá koupit v Decathlonu. Mají dvě velikosti.
                  Já to používám proti parníkům, člunům a veslicím na Vltavě, když plavu přes řeku.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 02.06.2026
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké to bylo? - 161

                       

                  No, na přírodním placeném koupališti Jureček v Říčanech do vody s bójkou klidně chodíme. Proto jsme si ji koupili, abychom mohli v klidu plavat a házet si míčkem a abychom se nemuseli furt točit jako vrtule a třeštit oči na břeh na trávu na naši deku, zda se nám někdo nehrabe ve věcech. V bójce máme v klidu peníze, doklady, telefon, klíče od domu a klíč od lamelového zámku, kterým máme spojená kola a bójka za námi plave jako pejsek. I kdyby nám všechno ostatní na břehu ukradli, tak holt těch 16 km domů v plavkách nějak dojedeme. Jsme tam s bójkou jediní, ale komu se nelíbíme, ať se na nás nekouká.

                  Jiné to asi bude v bazénu v Praze - Podolí či v tatranském kvákváparku v Popradu, ale tam si zase můžeš dát mobil a peníze do skříňky a klíček na gumičce si v klidu navlékneš na ruku, alespoň tak nějak to tam probíhalo, co si tak pamatuji..

                  I když lidé jsou různí. Tuhle jsme k Jurečku přijeli na kolech (kola tam mají vstup povolený!), kola v klidu stála na svých stojanech a byla zamčená navzájem k sobě tak, aby nemohla padnout. Kus vedle nějaká tlustýna na dece furt čučela do mobilu a nezajímalo ji, že její dvouleté nehlídané batole se zcela nekontrolovaně pohybuje po areálu. Až se dopotácelo k našim v klidu stojícím kolům, uhodilo se o ně a spustilo řev. Tlustýna vzhlédla od mobilu a mohla se po...t, že jí prý ohrožujeme dítě.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2026
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          K tvé fotce přidám svojí z toho rána, kdy mě napadlo, že bych si měl bójku pořídit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Jsou chvíle, kdy tam člověk nevleze ani s bójkou...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2026
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    V neděli jsem se chtěl trochu víc protáhnout mimo silnice po cestách a pěšinách a pokud možno v lesích a někde kde to moc neznám. Nakonec padla volba na Koclířov-Hřebeč. Je to už dál, ale ranní nedělní minimální provoz dovolil rychlejší přesun na parkoviště Hřebeč. Čekal jsem o dost víc aut než že jsem byl třetí, asi nejezdil důlní vláček.
    Z parkoviště vpravo po červené po hřebeni přes vrchy Hřebečov a Hřebcov na vrch Nad doly a odtud k rozhledně Strážný vrch. Pěkná a zajímavá rozhledna, bytelně stavěná ve stylu důlní věže odkud jsou pěkné výhledy na východ, bohužel bylo krapet zamlženo. Od rozhledny pak postupný asi 9 km sjezd lesem do Moravské Třebové odkud jsme se projel Moravskotřebovským okruhem po žluté přes vrchy Dubina a Třebovské hradisko zpátky do Třebové s dost ostrým výjezdem na Křížový vrch. Bohužel tam stínu moc nebylo a tak ta křížová cesta už asi dlouho neslyšela tolik kleteb :-) Následoval výjezd Čertovskou roklí k rozhledně Pastýřka na vrchu Nad Boršovem. Sjezd po jednom z mnoha trailů a po červené přes Slídovský a Arnoštovský vrch a po červené do Křenova. Dál jsem musel vystoupat po silnici nad Janůvky a tam vpravo a opět po červené po hřebeni lesem přes vrchy Janůvské Čihadlo, U Mariánského obrazu na Roh a dál po červené přes vrch Horka zpátky na Hřebeč.
    Pěkná projížďka, obě červené po hřebenech hodně bavily. Čekal jsem to náročnější a tak to bylo jen 62 km a 1.250 výškových.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2026
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Já jsem jela v neděli kolem ... . Poznáte. Řekla jsem si, že tentokrát ho fotit nebudu, na zpáteční cestě jsem ale přece jen pozastavila. V Berzdorfer See se už taky koupe.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2026
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Zakladatelka kláštera by dělala radost Járovi Cimrmanovi, založila ho v roce 1234.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Dnes Colours of Tuklaty a najeto 5 000 km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2026
    Autor: IPM
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Ty jo, fialové vlčí máky. Ty jsou krásné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      To jsme se sešli přesně na den, 26. mi taky pět tisíc padlo. A vím ještě o jednom člověku se stejným skórem ve stejný den. Asi nějaké dobré postavení hvězd :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2026
      Autor: bara2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Včera jsem si po delší době a na stará kolena, zvláště to levé, udělal cyklistickou radost a koupil si nové starší kolo. Ranní cesta do Prahy a dojezd do Strašnic byl pro našince poněkud opruz až motoristický očistec :-) ale nakonec se povedlo. Dobrý stav kola, tak domluveno a koupeno. Naložil jsem kolo do auta a pryč z blázince :-)
    Aby cesta měla úplný smysl, tak bylo potřeba kolo prubnout a dát mu a si krapet zabrat. Výběr lokality byl jasný, někde u Prahy a kde to neznáme. Volba padla na Jevany.
    Z Jevan jsme jeli Voděradskými bučinami, po modré a zelené a Cikánským údolím k řece Sázavě, úžasný sjezd. Po červené podél řeky na okraj města Sázava a tam vlevo po žluté a zelené až ke Krymlovu a vlevo po žluté a modré a přes Kukle a Liščí díry zpátky do Jevan.
    Bylo to takové jak na lochnesce, 6 x nahoru a 5 y dolů po pěkných cestách a pěšinách. Kolo jelo pěkně a docela nad mé očekávání. Počasí bylo příjemné a tak těch 56 km bylo dost na pohodu. Moc pěkné cesty a stezky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2026
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Cikánské údolí je úžasné. Dobře je sjízdné směrem nahoru i dolů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      jaké kolo?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2026
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Full, Giant Trance. Teď je rozebrané na atomy, rozbil jsem prasátko a předělává se a ladí k obrazu mému :-)
        Bohužel to je asi jediné kolo (alespoň o jiném nevím) co jde bez větších potíží předělat na trojpřevodník.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Taky jsem si udělala radost novým kolem. Teda koupila jsem dárce s prakticky nejetou rámovou sadu (rám s vidlicí a hlavovým složením, sedlovka, představec a brzdy). Hledala jsem optimální velikost a geometrii s BSA středem a ráfkovýma brzdama, aby na to šlo dát osvědčený pohon a řazení, co jsem měla doma. Rám, vidlice a sedlovka je karbonové Roubaix s pružícíma elementama. Řidítka jsem dala karbonovou čínu 38cm, drží se to líp jak 40cm, co mám na hliníkovém spešlovi. Záplety jsem před dvěma lety koupila lehounké Shimano na cestu do Vídně, párkrát jsem s nima jela delší cestu.
      Zatím na tom mám najeto něco přes čtyřista. Je to pohodlné kolo, ale na rovinách je přílišná lehkost až kontraproduktivní, nemá to setrvačnost a musí se pořád šlapat, byť lehce :-) Bude to jen na delší cesty 100+, oproti hliníku to nedrncá. Oproti oceli je to nervóznější, hlavně ve větru. Na každodenní ježdění s odstávkama podle potřeby kdekoliv... nebo na cesty vlakem to není dostatečně robustní.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2026
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Dobrý kolo, Rubík je je na to "naše" ježdění hodně dobrý, pohodlná silnička.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Hlavně geometrií mi sedl. Sedlovka má velký offset (i když o 5mm víc by klidně ještě mohl být) a reach vychází dobře i s představcem 90mm. S tím hliníkovým Dolce jsou si velmi podobní, ale drobný rozdíl v geometrii předního trojúhelníku udělal hodně, má to kratší hlavovou trubku a přitom vyšší stack.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2026
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Hezké kolo :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2026
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          To si piš! :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2026
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Zajel jsem se podívat na vypuštěnou přehradu ve Špindlu. Letos tedy koupání tady nebude. A mám pocit, že ty vybagrované naplaveniny se náramě hodí na stavbu propojení sjezdovek, se kterým už začali. O parkoviště míň, to bude o svátcích ve Špindlu masakr.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2026
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      nevím proč, ale vždycky mě překvapí, jak jsou ty nádrže vlastně mělký...
      Člověk tak nějak automaticky protahuje ten svah co k vodě vede, ale ono s to dost láme...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2026
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Tak jsem si dneska poprvé projel naší novou lávku přes Labe. Vypadá pěkně, je se super výhledem a konečně je zkulturněný zas kousek našeho městečka.

    V lese a na vyhlídkách to bylo taky super ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Cestou tam jsem měl trochu problém, kudy se vlastně na lávku najíždí (ve směru od Žlebu a Podmokel). Zpátky jsem se tam ještě zastavil a párkrát obkroužil.
      Tak po modrý - na konec piktopruhu, doleva po chodníku, přes silnici na cyklopruh zpět k lávce?
      Nebo po červený odbočit vlevo na cyklopřejezd, ale proti šipce na zemi?

      Zajímalo mě, jak to vyřeší ostatní cyklisti. Jsme holt městečko střediskové, tak jsem musel tak 10 minut počkat. Dvojice silničářů "tady někde musíme odbočit" a frnk:
      Za chvíli biker, totéž:

      Značek, šipek a piktogramů je tam až moc, ale výsledek bídný a nejasný. A to u nás sídlí fakulta dopravního inženýrství ČVUT :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2026
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Tak jsem na stránkách magistrátu zjistil, že lávka ještě není zkolaudovaná a nemá ani povolení k předčasnému užívání. Chodíme a jezdíme stále po staveništi.
        Tak třeba tam ještě přidaj další cedule a piktogramy, aby bylo jasno ...
        Ve vypsaných nedostatcích ale nic takového není.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Za dva měsíce se snad podívám, až se budu vracet ze Skandinávie.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2026
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Naprosto úžasné. Po obědě do Všetat, na "předčasný" start 44. ročníku závodu Praha-Doksy. Hlavní balík "vlčáků" startoval v 16:00. "Předjezdci", (chápej-ti, kteří by ztráceli hned od startu, a dojeli s obrovskou ztrátou), vyjeli na trať mimo soutěž už ve 14:30. V cíli, (pár set metrů před Tachovem), jsem nebyl se silami úplně na dně a tak návrat přes Dubou a pak Litochlebským údolím byl zážitek. Dokonalý povrch silnice, překvapivě malý provoz-prostě nádhera. Pravda, těch celkových 150km dalo zadku zabrat-přece jen si za těch víc než dvacet let na tříkolce odvykl, ale stálo to za to. I když už jsem s amatérskými závody před lety skončil, koketuji s myšlenkou, příští rok jet v kategorii nad sedmdesát let s druhým balíkem, co startuje o deset minut později.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2026
    Autor: drak
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Rozumím tomu dobře, že jsi těch 150km ujel na ZÁBRADLÍ?? V cca 70 letech? Ještě větší ďábel, než jsem si myslel! Klobouk dolů!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2026
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Na moc krásném zábradlí. Rám Dancelli, ustrojený převážně Shimanem 105. Netroufl jsem si nechat tam letité galusky, ale i s plášti 25mm, to jelo jako čert :-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2026
        Autor: drak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké to bylo? - 161

               

          Dancelli a se Sh105? U toho bych čekal spíš Sh600 nebo Campu....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2026
          Autor: mildakh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké to bylo? - 161

                 

            Ano, v krámu mně prodavač řekl, že to "MUSIM" obléci minimálně "Ultegrou", ale kde na ní mám vzít už ne :-). Jen dualy stály přes čtyři litry :-(.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2026
            Autor: drak
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké to bylo? - 161

                   

              Jsi asi poslední člověk, u kterého bych čekal že bude řešit značky...
              Teda myslim výrobce, ne ty u silnice. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2026
              Autor: Sodoma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké to bylo? - 161

                     

                Však to byla jen taková nostalgie. Už je v současné době neřeším, doufám, že jsem ohledně hlavních náhradních dílů zabezpečen do konce života. Dnes je jedno, od jakého výrobce převodníky a kazety namontuji, hlavně aby nestřílel řetěz.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2026
                Autor: drak
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Tak mě včera kamarád zase vytáhl na popracovní vyjížďku.
    Srazili jsem se v Úhonicích a sjezd na Loděnice byl flákací jako obvykle, ani žiletka se na tříkolku z kopce nechytá (a to jsem ani nešlápl a kvůli pitomcovi v protisměru co si krátil zatáčku dokonce musel brzdit).
    Ten kousek po hlavní z Loděnic fakt nemám rád, ale naštěstí jsem to brzo ohnuli na Jánskou, Sedlec a Svatého Jana (pod skalou).
    Za Hostimí jsme to ohli podél potůčku (opět k velké radosti kolegy na žiletce) a pak už následoval můj vcelku oblíbený návratový koridor podél Berounky i když musím přiznat, že stoupání z Údolí Staré Řeky bych si klidně odpustil...
    V Černošicích (Mokrých Psech?) už má zmrzlina naštěstí otevřeno, tak jsem se mohl těšit na cílovou prémii.
    No a pak už v podstatě jen nuda, někde od Radotína se do mě snažil opírat protivítr, ale zmohl se jen na sražení cestovní rychlosti o nějaké cca 4km/h. Na čemž je nejmrzutější, že pokud jedu 25, tak všichni okolo naprosto přesně VĚDÍ že mi pomáhá elektrika a nevím proč mají potřebu mi to sdělovat... :-/

    Chtěl bych se chlubit, že jsem to stihl domů za světla, ale to v tuhle roční dobu asi není nic moc ke chlubení :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2026
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Původně jsme chtěli na kolo, ale vlivem okolností jsme to přeplánovali na pěší výlet v okolí sousedního Schirgiswalde. Jezdíme přes něj velmi často na kole, pěšky jsme tam byli snad jedenkrát. Tak jsem byl docela překvapený co vlastně z kola neznáme, čeho jsme si nikdy nevšimli.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2026
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Včera jsem si udělal výlet na koupaliště v Kunvaldu, docela zrada - bylo úplně vypuštěné. Naštěstí Pastviny jsou odtamtud coby kamenem dohodil...

    Dneska jsem poprvé od nehody zkusil napnout 25m slackline a je to dobré, už zase můžu slacklinit... zatím sice žádná sláva, ale konečně nic nebolelo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2026
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Kvůli testování brašně co jsem ušila, také při jízdě pečlivě pozoruji hlavně přední nosice. Ano náročné držet na řidítka v tom brašně. Hmmm.

    https://www.rajce.idnes.cz/arabice/album/28-30...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Včera to cyklisticky mohlo být dobrý a možná i hodně dobrý pokud by nebyl den blbec. Blbý začátek, který vygradoval.
    Delší teplé a suché počasí přímo lákalo k rojížďce po Orlických horách. Na podvečerní hodinu byl hlášený déšť, který by nevadil, před ním bych včas sjel z kopců. Jenže ráno zpoždění v odjezdu o víc než hodinu, přesun do Lukavice. Při chystání kola a nastavení navigace jsem si ve spěchu a zbrklostí poslal GPS do základního nastavení, což by nebyl problém pokud bych měl další víc než hodinu času na nové nastavení všech hodnot. Stejně se mi všechno úplně nepovedlo, tak při odjezdu poněkud rozladěný.
    Pak se jelo pěkně. Setrvalé stoupání po zelené k prameni řeky Kněžná a dál na Pláň. Sjezd do Čertova dolu a stoupání na Velkou Zdobnici neprozkoumanými cestami. Tudy dolů určitě výborné, nahoru radši ne a pěkně to objet po cyklo jako jindy :-) Následoval pěkný sjezd ke spodní stanici lanovky do Říček a opětovné vystoupání na hřeben na Mezivrší a Komáří vrch. Následoval sjezd po červené směr Pěticestí. žádní lidé tak se to dalo pustit na plno. Při rovnání sjezdu stále v dost velké rychlosti jsem měl dojem, že ze mě něco ulítlo, nebyl to dojem, ale jistota a co horší tak mobil a nepřežil. Při stoupání na Pěticestí jsem to z větší části vydejchal. Dál po červené přes Kunštátskou kapli a Tetřevec. Takové sucho sem tam ještě neviděl, rašeliniště téměř na troud. Nádherně se tam jelo, pěkný sjezd Pod Homoli. Pauza a doplnění tekutin v lesním šenku, kde se dostavilo zase rozladění. Bohužel větší zpoždění, nemožnost se podívat na počasí a radar a blížící se těžší mraky mě přiměly k vykrácení trasy. Takže sjezd Čertovým dolem, výjezd po modré nad Zdobnici a po červené sjezd kolem Rampepurdy do Liberka a pak brodem přes říčku Kněžná zpátky do Lukavice.
    I přes nucené vykrácení docela dobrých 55 km a 1500 m. 20 km vykrácení a následné vybírání nového mobilu ten den poněkud pokazilo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2026
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    V neděli jsem byla v Brně. Na grafity stěně podél šaliny od kremačky na Švancarku jsou nové obrázky :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2026
    Autor: bara2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Od pondělka do středy pěkný cyklovandr v Orličkách. Mladší kolegové z práce už celkem zlenivěli, takže na pohodu. Z České Třebové do Říček přes Potštejn a Litice. Dál pak na Velkou Deštnou, Šerlich a Polskem do Neratova. Z Neratova přes Zemskou bránu na koupačku na Pastvinách, pivovar v Žamberku a zpět do Třebové. V pondělí byly hrady, jak se dalo čekat, zavřené, ale přesto jsme si to aspoň k branám vyšlapali. Náhodou jsme se v oblasti vyskytli se ženou ještě v neděli, tak jsme Litice a Potštejn dali aspoň pěšky, tentokrát i s prohlídkou a návštěvou pivovaru Clock v Potštejně. Tož dobré to bylo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2026
    Autor: Pavel63
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Pěkný okruh a noční Neratov může být zajímavý

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2026
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Dneska ideální počasí, tak jsem vyrazil do Šiškozemě/Zappenlandu pod Růžák.
    Skrz Ludvíkovice pro urychlení po silnici, Ludvíkovice jsou dlouhý jako ... Ludvíkovice a furt stoupání.

    Tak jsem si ověřil, že jsem mnohem raději, když mě auto předjede plynule, bez změny rychlosti, třeba s půlmetrovým odstupem. Docela mě štvali ti, co se za mnou dlouho vlekli a pak to oroštovali, aby mě mohli předjet až málem po opačné krajnici. A když to bylo nějaký TDi, smradu a čoudu jak z lokomotivy :-(
    Snad jsem to v lesích trochu vydejchal, po dešti to byly hotový "vzdušný lázně".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Nedávno mě předjelo auto "bez změny rychlosti". Až těsně před tím, než se dostal na mou úroveň si všiml, že v protisměru jsou také cyklisti a aby se mezi nás vešel, "přitáhl" to asi na ten půlmetr ke mně. Jel dost přes sto, (odhadem tak 120), a docela jsem to dlouho rozdejchával.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2026
      Autor: drak
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Tak já samozřejmě píšu o klikatý silnici v obci, kde málokdo i tý padesátky dosáhne. Myslel jsem, že to bylo z textu jasný!

        Při devadesátce (stovce) je půlmetr hodně málo, na takových silnicích je i 1,5m tak pro osobáky, kamion bych raději měl tři metry od sebe. Já se jim naštěstí celkem úspěšně vyhýbám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Jo, miluju tyhle okázalé předjížděcí manévry!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2026
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    ...a neřekl ani sbohem...

    Jednoho nepotěší, když v půlce výletu zjistí, že mu akutně hrozí upadnout přední půlmetr stroje se šlapkama. Donutilo mě to přehodnotit návratový koridor (žádné velké stoupání vyžadující vzpírání se na šlapkách), opravdu se soustředit na otáčky klik, místo na hrubou sílu a domů jsem dojel.
    Teď to tu rozkládám na prvočinitele a obvolávám majitele svářecích aparátů a doufám v nejlepší :-/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2026
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Moc jsi na to šlapal...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Čekal bych, že to praskne někde ve svaru, ne že se takhle zlomí trubka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2026
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Tak ono to úplně prvopočátečně prasklo přesně podél svaru, tam to nebylo vidět tak jsem s tím zjevně (podle koroze) jezdil dál a prasklina rostla vzhůru.
        On ten svar teda taky není 3x z nejhezčích, no...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2026
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Včera jsem natočil FPV slackline video https://ulozto.live/watch/30661
    Motivace pro Sodomu? ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2026
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      jojo, znamenám si, plán na zítra :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2026
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Ideální počasí na dlouhý výlet! Dlouhé dny a teplota do 25°C, navíc neděle, to jsem musela využít. Vyjela jsem za svítání a po krásné silnici, kterou jsem měla jen pro sebe, urazila pěkný kus cesty. Dojela jsem až do Moravských Budějovic a podívala se na místní pamětihodnost - Masné krámy. Bylo zamčeno, ale je to tak maličké, že i přes mříž jsem si je mohla prohlédnout. Škoda, že minináměstíčko hyzdí jakési nicneříkající sloupy a moderní lavičky. K posezení by tam víc slušelo něco dobovějšího.

    Cesta tam ubíhala pěkně, auta se začala objevovat až u Jaroměřic. Kdyby nefoukal od Dalešické elektrárny protivítr, stihla bych to dřív, ale i tak se mi podařilo v pohodě bez nějakého provozu dojet po pěkné silnici až k cíli. Cestou jsem se zastavila na kratší přestávku v zámeckém parku v Jaroměřicích nad Rokytnou. V Budějovicích jsem si dala polední pauzu a vyrazila po okreskách s větrem v zádech k domovu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2026
    Autor: bara2
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      V Myslibořicích jsem si prohlédla park u zámku, který funguje jako domov pro seniory a provozují to Čeští bratři. Zámek je krásně opravený a dobře udržovaný, park vybavený spoustou zajímavých věcí, pěkné to tam mají.
      V nejvyšších místech na trati jsem projížděla místem, odkud byla vidět elektrárna, to by nebylo nic divného v této oblasti. Ale za elektrárnou byla krásně vidět i Pálava, to bych nečekala!
      U Dalešického pivovaru jsem se zastavila u lavičky Hrušínského s Vašáryovou :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2026
      Autor: bara2
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Zpáteční cesta byla kochací, vítr mi pomáhal, mraky jak malé polštářky občas zakryly slunko a bylo příjemné počasí. Na poslední dvě desítky kilometrů jsem doplnila krásně studenou vodu ze zánovního pítka u Stříbského mlýna u Ivančic.
      Neděle se vydařila a computer mi ukázal 164 km včetně pěších procházek po zámeckých parcích. Kolo pro dlouhé jízdy šlapalo jak hodinky a jsem s ním spokojená.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2026
      Autor: bara2
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Hezký, 164km v kuse. To já jezdím polovinu. Máš můj obdiv.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2026
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaké to bylo? - 161

         

    Tak už si vezu opravené lehokolo vlakem domů.

    S řetězem to dopadlo tak, že bylo sice domluvené zachování osmičkového řazení, ale asi se ta informace zatoulala, protože reálně tam Azub namontoval 9s.
    Koukal jsem na to rozpačitě, ale řadí to dobře, tak si holt zřejmě zvyknu... jen doufám, že doma neobjevím zásoby osmičkového řetězu.

    Co mě trápí víc, že při tlačení lehokola mají řidítka snahu pořád zatáčet doleva, zřejmě jak pruží bovdeny. Na jízdu to nemá vliv, na tlačení kola je to mrzuté (kvůli depu triatlonu). Původně šlo lehokolo tlačit za vršek sedla a zatáčet náklonem, teď je potřeba rovnat řidítka, ale třeba se to nechá seřídit nebo vyměním brzdový bovden za delší...

    Nejvíc času návštěvy se řešilo sedlo. Azub upravil tvar formy, čehož jsem se docela bál, protože už to původní sedlo na moje záda úplně dobře napasovalo, potřeboval bych delší než mají, řešil jsem to vypodložením v prohnutí... a ukázalo se, že nové sedlo mi sedí ještě hůře, naštěstí objevili jedno XL sedlo staré verze.

    Potěšilo mě, že Azub (aspoň na pohled) prosperuje, byť na českých silnicích to vůbec nevypadá. Prý tedy u nich lehotříkolky jednostopá lehokola válcují (80:20) a téměř všechna produkce jde do zahraničí.

    Teď příjde nejnapínavější část - pošlu fakturu pojišťovně a uvidím, kolik z toho zaplatí... :-/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: včera v 13:38
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké to bylo? - 161

           

      Tak to dopadlo docela dobře, oprava se povedla a netrvalo to ani moc dlouho. Sedlo je důležité, ale i to dopadlo dobře a zbytek jsou prkotiny.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: včera v 16:53
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké to bylo? - 161

             

        Jako ještě se nějaké drobnosti budou muset doladit, ale zatím spokojenost. Přišel jsem o květen a kus června, ale když má teď Azub vrchol sezóny, musím být rád, že aspoň takhle, je jasné, že výroba nových kol má prioritu před opravou starého...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: včera v 17:08
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky

Hledám: děvče z prahy

01.06.2026
tak děvčata, konec flákání a dem jezdit B) asi to nebudem úplně ždímat až do bezvědomí, ale takovejch 30 až 50…

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)

Hledám: Parťačku na e-bike do terénu. (Jihlava)
14.05.2026
Ahoj! Jsme Peter (55) a Dáša (50) a hledáme fajn parťačku na e-bike do přírody. Rádi mezi sebou přivítáme i…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

190 cyklistů (5 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026