reklama

Brýle, nebo čočky?

Máte zkušenosti s cyklobrýlemi s dioptrickou vložkou? Nebo dáváte přednost kontaktním čočkám?

[ Zpět ]
Datum: 17.01.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Linda Černá)
  • Re: Brýle, nebo čočky?

         

    Pokud snášíte čočky dobře, jsou asi čočky lepší. Cyklobrýle s dioptrickou vložkou jsou těžší, trochu omezují rozhled. Čočky ano, ale přes ně kvalitní cyklistické brýle (sluneční nebo čiré), aby se zabránilo vysušování očí.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brýle, nebo čočky?

           

      Nemyslim si ale, že to musí být kdovíjak kvalitní brýle za hříšné peníze. Já jezdím v čočkách a mam brýle od vjetnamce jménem Standa :o). Stačí jen aby Ti dostatečně zakrývali oči, prostě ne žádný lenonky a aby se Ti přes ně příjemně koukalo. ...a nemusí mít ani UV filtr, ten už je dneska přece v čočkách.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hajky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brýle, nebo čočky?

             

        UV filtru v čočkách bych moc nevěřil, čočky nepokrývají celý povrch oka...ale oční lékař nejsu a nevím, kde nejvíc to UV záření vadí. Asi fakt nejvíc tam, kde ta čočka je ....... Každopádně dle mých zkušeností je dneska UV filtr i v těch nejlevnějších slunečních brýlích třeba za stovku, i na oční klinice mi říkali, že drahé brýle jsou (vzhledem k UV) zbytečné. Jiná věc jsou samozřejmě jiné věci (antireflexní povrch atd.), které jsou na řízení kola zvláště důležité, s tím ale zkušenosti nemám.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brýle, nebo čočky?

               

          Pokud vím tak UV vstupuje do oka jen zorničkou, takže zcela bez brýlí ho schytáš míň než s brýlemi bez filtru, protože ty jen roztáhnou zorničky pro větší tmu. A není UV filtr jako UV filtr. Na levných brýlích ze stánku najdeš nálepku "UV filtr" a přitom pohltijou se štěstím dvacet procent UV záření. Na svých brýlích Axon z cykloobchodu jsem měřil ve škole absorbci jen pro měkké UV (mezi 360nm a viditelným zářením) a taky nic moc, i když důležitější jsou ty kratší vlnové délky co ta aparatura neuměla. Takže úplně extrémě šetřit bych si v tomhle nedovolil. O filtru na čočkách slyším prvně, ale pokud ho mají a je slušný, tak by bylo na kolo asi lepší mít čočky a cyklistické brýle, neomezí to periferní vidění a člověk dopadne s UV zářením líp než ten, kdo dioptrické brýle nepotřebuje.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brýle, nebo čočky?

                 

            Jo? Nechal jsem si měřit některé levné brýle, co mám, na UV v optice (kde jsem je nekoupil) a tvrdili mi, že to je dobře odfiltrované. Sám jsem to neměřil, takže nevím. Ale řekl bych, že budeš asi pravdě blíže.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.01.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brýle, nebo čočky?

                   

              Nevěděl jsem, že v optice se to dá nechat změřit. Čím to měřijou? Aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu, chtělo by to spektrální závislost pohltivosti (propustnosti) materiálu brýlí a k ní spektrální závislost škodlivosti záření pro oko. Nebo nejlépe rovnou ty propustnosti pro jednotlivé vlnové délky vynásobit škodlivostí těchto délek. Kdyby mě v optice dali tohle, tak budu vědět, co si mám myslet o kvalitě filtru. Když mě řeknou dobře/špatně, měli by aspoň přidat stupnici čemu říkají dobře a čemu špatně. A nebo umět seřadit brýle, které jim donesu, podle kvality filtru. Jinak příště stejně nebudu vědět, co si mám koupit - komu věřit tu nálepku "100% UV filtr" víc a komu míň.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.01.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brýle, nebo čočky?

                     

                Právě. Taky mě to zarazilo. Takže věřím spíš tobě než jim.

                [ Zpět ]
                Datum: 24.01.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brýle, nebo čočky?

             

        Standartně jezdím s čočkami a přes ně cyklistické brýle. Ale v poslední době, když se dívám např.do mapy, už blbě vidím detaily, protože přes čočky nevidím dobře na blízko. (Nejsem nejmladší.) A bifokální čočky
        nejsem schopen na oči nasadit. Nebo jen s hroznými obtížemi. Cena brýlí s dioptrickou vložkou je asi bez skel, že? Takže ještě skla a cena je úžasná.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brýle, nebo čočky?

         

    Mám brýle s vložkou a nemyslím si že by nějak omezovaly výhled. Koupil jsme je v dost dobrym online shopu a za dobry peniz.
    maji UV400, ochranu proti poškrábání skel, co víc si přát.
    Včera jsme si na stejným místě koupil brýle na lyže, opět s ložkou, doporučuji. jmenují se KEEN FREEZE SET

    a jsou tady
    http://americanway.inshop.cz
    fotka nic moc ale brýle mají k vložce, výměnným nožičkám (gumě) i tři výměnný skla

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brýle, nebo čočky?

           

      Dík za radu. Mrknu se tam.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Linda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brýle, nebo čočky?

           

      taky jsem se mrknul, ale nenašel jsem je. mají ten obchod strašně nepřehledný.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Miroslav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brýle, nebo čočky?

         

    Já jezdím s čočkama, vskutku v nich UV filtr je.
    Já i normálně chodím s čočkama, protože mi vadí nemožnost periferního vidění.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024