reklama

Co vás vytočilo 159

... povídejte, přehánějte!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.02.2026
Autor: AV
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Asi nestův brácha :-)

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      ...a pak se někdo diví, že mám alergii na vlajku.
      Vždycky ji tu vytahují akorát tyhle existence...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2026
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        A zaklínaj se, že Putina a jeho nacistickej režim vůbec, ale vůbec, nepodporují. Oni jen podporují rusy jako takové - tenhle dokonce tvrdí, že jsou po celém světě lynčováni ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Dvě minuty nenávisti, bez toho žít nedokážeš.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.02.2026
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Ty si místo "duchaplných" komentářů vem pastelky a jdi si paintšopovat fotky, abys měl další fejky do svý kovidový prezentace.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
  • Neskutečná drzost prodavačky.

         

    Kupoval jsem dnes v DM drogerii prací gelové tablety Domol. Už jsem je tam vyškolil o tom, že nejsem bezplatná pokladní od samoobslužné kasy natolik, že když mě prodavačka viděla, bez vyzvání klusala od regálu k pokladně, aby mi to namarkovala.
    Povídá: Stodvacet. PSČ!?
    Já: Co?!
    Prodavačka: No Vaše PSČ, děláme průzkum zákazníků.
    Já - vytočeně: Kulový!

    Mohla jen kváknout o tom, že bez PSČ to nepůjde a mohla si to jít vrátit do regálu sama. To je ale neskutečná drzost!

    Hlavně nepište, že dělá "jen svoji práci". To dělali dozorci v lágrech také.
    Ani nepište, že by mi to nic neudělalo a že se nemám hojit na prodavačce. Udělalo! Prodejně je přesně h. po tom, jaké mám PSČ! Co bude příště? Velikost trenýrek a vzorek ranní moči?

    - - -
    A aby se Jingla s Jangmilou vyrovnaly, tak něco pozitivního.
    Kupoval jsem dnes v Normě paštiky pro čičí. Malé kulaté konzervy skoro k nerozeznání podobné těm, co v nich jsou kostičky masa. Prodavačka, taková docela milá milfka, co spolu občas prohodíme slovo, někdy i dvě, povídá: To kupuji kočičce také, má to ráda. (Jde na mě přes kočku!)
    Já: No jo, ale když se spletu a vezmu skoro stejně vypadající konzervu s masem místo s paštikou, tak to číča nejí.
    Ona: To já jí to maso míchám s vodou, tak to má raději a i se přitom napije.

    Zajímavé. Přijdu domů, smíchám s vodou poslední konzervu s masem od minulého nákupu, přehodím si servítek přes ruku a z pravé strany servíruji kočule na předehřátou misku. A místo aby jako obvykle frkla, třepla packou a zhnuseně odkráčela, vrhla se na to po hlavě.
    Funguje to :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2026
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
    • Re: Neskutečná drzost prodavačky.

           

      Ty jo, tak to zkusím rovněž...
      A když to těm našim chlupatým koulím nepojede, řeknu jim tvé PSČ, ať si to s tebou vyřídí samy :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Krmení kočky.

             

        Tak nic, změna.
        Nefunguje to :-(
        Ona z toho potvůrka vypila jen tu masovou vodu a ty tuhé kousky masa zas nechala.
        A za dvě hoďky: mňauky mňauky, dej mi krmení.
        No počkej, na mne si nepřijdeš. Znovu napouštím drobet vlažné vody a míchám a míchám. Znovu se na to kočula vrhá. A znovu vypije jen tu vodičku a prchá.
        Je to holt šikulka, ta moje Šikulka.
        Ale co teď s tím? Přeci nevyhodím potravinu, a maso k tomu? No nic, v pátek se vrátí z hor malý turista, dostane to k večeři zamíchané do bramborové kaše...

        Jo, chlupatá koule... Poslední dobou málo jí. Je to teď spíš chlupatá reklama na hlad :-((

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2026
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Krmení kočky.

               

          Musíš vydržet, však ona se nakonec poddá, nebo chcípne...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.02.2026
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Krmení kočky.

                 

            Nepodá, ani omylem se nepodá.
            Podá se páníček.

            Když máš kočka, vychovává ona tebe. Není tak blbá jako pes, který si sedne, kdykoli mu řekneš :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.02.2026
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Krmení kočky.

                   

              No, ale není ani tak blbá, aby chcípla hlady.
              Taky zrovna neměli granule, co kupuji jindy a ty náhradní kočkám očividně nechutnají. Zhnuseně k tomu čuchají, hází po mě opovržlivé pohledy, ale ráno jsou misky prázdné vždycky.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.02.2026
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krmení kočky.

                     

                Tak ty naše si jdou radši chytit myš...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.02.2026
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Krmení kočky.

                       

                  Navíc takhle na konci zimy kočky nemusí chytat jen myši. Mají k dispozici spoustu ptáků hledajících potravu všude možně.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.02.2026
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Krmení kočky.

                         

                    No, to mi povídej. Moje výkonné kočky krom myší (které většinou sežerou a zbydou jen krvavé skvrny) a ptáků (hromada peří, ve které je občas hrst zrní, pokud chytí holuba) občas přinesou i krtka, křečka či potkana. V létě bohužel i ještěrky. :-(

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 24.02.2026
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Krmení kočky.

                           

                      Naše nejmladší nepohrdne ani žížalou.
                      A když se jí zrovna nehodí nic živého, nosí nám domu aspoň listí.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 24.02.2026
                      Autor: radka
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Krmení kočky.

                             

                        Občas, když jsem moc hodný, také dostanu na psací stůl lístek z kytky z vedlejšího pokoje.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 24.02.2026
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Krmení kočky.

                         

                    V zimě mám pocit, že musí mít ty myši schované někde v mrazáku. Jsou schopné nosit myši celou zimu.
                    Podle různých velikosti myší musí vždycky vybírat nějaké hnízdo.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 24.02.2026
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Krmení kočky.

                     

                > hází po mě...
                Čekal jsem, než jsem větu dočetl, že po Tobě hází ty granule...

                > opovržlivé pohledy
                Jéje, co bych dal za pouhé opovržlivé pohledy, ty se ještě snesou. Mě Šikulka vydírá tím, že po očuchání nepoživatelné krmě na misce se utáboří před kuchyňskou linkou a vydrží na ní se svěšenou hlavou zírat s výrazem "nešťastná hladová kočička". Dobře ví, jak mě to drásá, páč ji periferně vidím od psacího stolu.
                Takže po pěti - deseti minutách to nevydržím, vstanu a jdu se podívat k misce, jestli příděl krmiva náhodou nesežrala. Šikulda kluše k misce v naději vedle mě. Nad miskou zvolám: Vždyť tam máš skoro všechno, klofla jsi do toho jako vrabčák! Vracím se k počítači a nešťastná hladová kočička se vrací zpět vytvořit opět zírající sochu před linku.
                Da capo al fine.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.02.2026
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Krmení kočky.

                     

                Mě se líbí, když v noci slyším mlaskání od misky s kapsičkou a potom cinkání od talířku s granulemi. To vím, že za chvíli bude HUPS na postel a nějaké vrnící zvířátko se mi přitiskne k boku. Ovšem nehladit! Protože když hlazení, tak RAF do ruky a skok z postele pryč.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.02.2026
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krmení kočky.

               

          Hmmm, tak to známe... Jak je něco s "omáčkou", tak maso zbude.
          Hele, u nás teď nejvíc frčí tekutá strava - měl by to být spíš doplněk stravy, ale naše nejstarší kočičí dáma to považuje za hlavní stravu. Z běžné kapsičky si dá tak lžičku. Tyhle tekutý ale sežere třeba tři najednou - když jí je někdo ochoten dát.

          No a naše dvě mladší kočičky, ty si doma babča s taťkou naučili tak, že se obě nažerou u babči a u nás si už pak dávají jen pamlskové svačinky. Také se jim pěkně zakulacují bříška...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2026
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Neskutečná drzost prodavačky.

           

      No ty si fakt ubožák. Odmítnout se dá i slušně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2026
      Autor: xtonda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Byly takový pochybnosti, jestli je ministr kultury Klempíř vůbec motorista! Olda ale všem těm Čermákům, Cibulkům a ostatnímu uměleckýmu póvlu ukázal, že je skutečným Motoristou sám sobě, co jezdí do práce kilo s majáčkem a po tramvajovým pásu!

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Pepíku, to že jel po tramvajovém pásu tam není. Na kolejích se mohl octnout po tom nárazu.

      Jinak papaláši samozřejmě nevymřeli napříč stranami
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        No podle toho, jak ty auta skončily, to vypadá že chtěl jet rovně. Kdyby zatáčel doprava na kruhák, skončil by jinde a nebyl nabořenej přímo z boku ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Dalo mi to dost práci si to na Panoramě ověřit, nemohl jsem pořád najít správný pohled a musím konstatovat, že máš pravdu. Tak hlavně, že se nepřetlačoval s tramvají, byla by jí škoda.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.02.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Je to i z logiky věci. Pro jízdu po kolejích musí mít maják. Pokud by jel v proudu ostatních aut tak na to mu je samotný maják úplně na nic, rychlejší by nebyl. Tihle šašci běžně jezdí po kolejích aby nemusel vstávat o 1/4 hodiny dřív jako ostatní.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2026
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      No hlavně aby po té bouračce neměl třeba otřesený mozek. To by mu mohlo překážet ve funkci na ministerstvu :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Já naštěstí nemám moc zkušeností z autonehod. Ale když si stěžuje na bolest hlavy, nebyl on nepřipoutaný, když je praštěný do hlavy?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Ministr a nepřipoutaný? To mi nejde dohromady, tu mozkovou komoci mu přivodil nějakej aušusovej airbag, kterej vystřelil moc prudce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.02.2026
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    "Pan Turek mnohonásobně převyšuje inteligentem našeho prezidenta".

    Jen nevim, jestli "inteligentem", nebo "Yntelygentem" :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=hk5ZWsWM04A&...

    Koho mi to jen připomíná (slovník, překlepy ...)?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Šefčík, stejně jako soudruh Pávek, jsou stejné krysy. Se Šefcíkem jsem byl na vojně, tedy byl o půl roku dřív, tak jen půl roku. Byl podporučík a dělal si co chtěl. A taky byl předseda těch vojenských komunistů. Měl velmi silnou "tlačenku" tak se tomu říkalo. Chodil v sandálech, napůl v civilu, a dával najevo "že mu všichni můžou".
      Po Listopadu, stejně jako Pávek, zahodil stranickou legitimaci a stal se pravicovým liberálem, Pávek soldátem NATO.

      Oba budou mít složku u GRU.

      Šefčík je inteligentní, ale svině.
      Petr Pavel je hloupá svině.

      Nerozumím tomu, jak se mohlo stát, že tihle dva jsou tam kde jsou, a není to proto, že nevolím.

      Je to proto, že trubky jako ty nepochopili, že komunista normalizační éry nebyl člověk, co by snad věřil v beztřídní společnost a podobné kydy. Chtěl mít výhody, předbíhat chytřejší, prostě šel za korytem. Neměl problém vychvalovat ruskou okupavi jako bratrskou pomoc a pak včas otočit.

      Fučík psal, že komunisté jsou "lidé zvláštního ražení". Měl pravdu. Jsou.

      Být komunistou bylo jisté morální selhání. Za drobnou výhodu, nebo nejčastěji "děláme to pro ty děcka" jich tam vlezlo dost. A umí si to ospravedlnit, a po těch 30 letech se na ně nezlobím, i když dříve jsem byl radikàlnější.

      Ale týpvi jako Pávek, Šefčík, mě neustále ukazují, že korytáře nepředěláš.

      Myslím si, že je hloupé Šefcíka nebo třeba i Pitomia podezírat, že makají pro rusáky.
      Oni si prostě našli díru na politickém trhu, a do té se nacpali. A do toho ten Chvalovského pohůnek Rajchl.

      Babiš a Agrofert, Fiala a bitcoiny, Rakušan a šifrované telefony dětem? Jasně, čistí jsou Piráti, ti jen umí hovno, jak ikazal jejich IT exper Bartoš. Jeho chyba byla, že tomu vůbec nerozumí a slíbil úkol co se dá zmaknout za 4-6 let za dva roky. Tedy debil.

      Takže kdo zbývá?
      Motoristi.
      Jasně Macinka neumí anglicky a Turek hajluje...

      Srovnej so to v palici, politruku

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2026
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -14
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        A teď co s tím? Třeba rektor KÚ taky asi moc nevadí, no a aktivní práskač Babiš si posadil na kulturu jiného a nejspíš i většího aktivního práskače.
        Bohužel včas nedošlo k vypořádání se s nimi jednou pro vždy a tak s tím už teď asi nikdo toho moc neudělá zvlášť když to velké většině lidí nijak nevadí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2026
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Já to srovnaný mám, šmejde prolhanej politruckej. Jste se Ševčíkem jedna pakáž.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Tak ty už máš v tý palici slušnej guláš.
        A když to ještě naředíš pivem, lezou z tebe slušný sračky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2026
        Autor: radka
        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Správná kvalifikace tedy prioritně spočívá v absenci stranické knížky :-)
        Spolupracovat s režimem, nebo přímo s Rusáky potají, nevadí.
        Motorista Oto Klempíř, donášel na své kamarády, a dokonce i na své děvče, estébákům.
        Nevadí.
        Motorista Macinka se vyučil u Klause, který úspěšně působil v Prognostickém ústavu, prolezlém ruskými agenty.
        Který dovolil, mimo jiné i spoustě estébákům, po revoluci rozkrást národní majetek.
        A má proruské názory.
        Nevadí.
        Motoristovi Turkovi zaplatil kampaň Richard Chlad. Zbohatl na hazardu, byl velký kámoš s mnohonásobným vrahem Radovanem Krejčířem.
        Nevadí, Jindra to má v palici srovnané ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2026
        Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Celkem mne dost štve, že pan Favorit mne může jen tak ze svého tupého rozhodnutí vyřadit ze dvou universálních témat, jen proto, že si je uzurpoval pro sebe. Je to sice zamindrákovaný chudák, ale to nic nemění na tom, že mne vytěsňuje z komunikace.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2026
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Si to srovnej v palici, vole.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2026
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Nazval bych to přiznáním :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2026
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Blokování ve společných tématech považuju za zneužití tématu, které je určené pro všechny. Mentálně se díky tomu pohybuješ na úrovni mesjé Párika, bohužel..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2026
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Pobavilo, vytočilo... dám to raději sem

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2026
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      To je, bohužel, pravdivý obraz České televize.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        A už dost dlouho. Takoví ti "experti" typu dealera bunkrů Ándora ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Bývaly doby, kdy u nás byla pohoda a v okolí domu relativně čisto. Dnes na cestě k tramvaji, v trávě zase láhve od vodky a krabičky od cigaret. Přece se ta užhorodská svoloč nebude namáhat to po sobě někam uklidit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2026
    Autor: Nest
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Tak to po sobě jednoduše hoď do koše a nemusíš si stěžovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Já vím, že se jen snažíš být vtipně sarkastická, ale jde ti to asi jako Danuši Nerudový. Většinou udělá blbku sama ze sebe.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2026
        Autor: Nest
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Už aby tě na víkend zase vypnuli, docware. Jsi nesnesitelnej jako osina v prdeli a furt se opakuješ. Napíšu do Petrohradu, aby ti přepsali kód...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.03.2026
          Autor: ckp13
          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Furt se opakuješ svazáčku, s Petrohradem, aby mě vypnuli, s Docwarem. Chápu nic chytřejšího od tebe asi nelze čekat, každý holt není Einstein, ale je komické, když někomu zrovna ty napíšeš, že se opakuje.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.03.2026
            Autor: Nest
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Kdyby si byl aspoň schopen vymyslet vlastní přezdívky...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.03.2026
              Autor: radka
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      A ty podle typu krabičky od cigaret a lahve od vodky umíš určit národnost majitele? To jsi tedy dobrý. Jak to děláš? Například pokud je to Stoličnaja vodka, jak rozeznáš Rusa od Ukrajince a Čecha?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Samozřejmě nepozná, jen má potřebu se vyblejt.
        Já taky vídám po přikopech plechovky a lahve pití z Německa a netroufám si tvrdit, že to tam házejí Němci, ale pokud bych si měl vsadit, tak určitě bych dal vyšší částku na Čechy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2026
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Po nestovsku bych klidně mohl tvrdit, že u nás bordel dělá jedna místní komunita Babišových voličů a pak hlavně espéďáci ...
          A že ho tu je, na rozdíl od Ukrajinců. Občas něco menšího uklidim, větší porce (gauč, televize ...) fotim a posílám na úřad.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.03.2026
          Autor: PepikW
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Tohle je šílený, to tady naštěstí neznám.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.03.2026
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Tak to ti závidim. Fakt.
              Tady sice skoro každodenně vidim "oranžový vesty", ale výsledek je děsnej. Cestou do práce pěšky, nebo na kole, míjim sběrný dvůr. Příjezdovou cestou tudy do něj choděj/jezděj zaměstnanci, každou chvíli i měšťáci. A čekal bys, že je napadne něco uklidit? Bordel okolo příjezdový cesty tam vydrží klidně měsíc. Tak před dvěma týdny někdo nahoře na náspu koziny vyhodil pytel lejster. 50m od dvora. Humus :-(

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.03.2026
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                ...a tak dovedu si vcelku živě představit, že se tam s tím někdo táhne kdoví odkud a pak mu ve dvoře prásknou dveřma před nosem, z nějakýho "dobrýho" důvodu...
                Přesně v ten moment to nejbližší strouha jistí...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.03.2026
                Autor: Sodoma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  To by bylo skoro pochopitelný. Nojo, jenže to by to musel táhnout nahoru na násep. Ke dvoru se jezdí viaduktem pod tratí.
                  Občas se před dvorem objeví třeba pračka, to bude ten případ.
                  https://mapy.com/cs/turisticka?pid=92814086&...

                  Ale tohle nechápu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.03.2026
                  Autor: PepikW
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Já jsem takhle jednou v lese našel litinový kamna. Naprosto netuším, jak se tam dostaly, snad kromě shozu z helikoptéry jsou všechny další alternativy neskutečná dřina. Ale seděly si tam spokojeně v mechu a kapradí, minimálně stovky metrů od nějbližšího něčeho, co by se dalo s přimhouřeným okem nazvat cestou. A i po té to bylo do civilizace ještě kus cesty. Takže jo, lidi jsou různý :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.03.2026
                    Autor: Sodoma
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Nedávno jsem něco vyvážel do sběrného a přišel tam nějaký starší pán a na vozíku přivezl tři kanystry s nějakým sajrajtem a tam mu to odmítly, že na nebezpečný odpad je sběrný na druhém konci města. Chvíle proseb a pak i dohadování, že to tam dovézt nemůže, stejně mu to nevzali i když jim říkal, že to teda dá do popelnice. Skutečně kousek popošel a nakrmil tím sajrajtem kontejner a bylo odbyto. Asi slušný člověk, protože jinak to tam mohl nechat válet někde na ulici a město by to pak uklízelo.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.03.2026
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Né že by to nikdy nebylo, vím nejméně o třech "smetištních" místech, které se postupem doby a stavebními změnami a změnou majitelů podařilo zlikvidovat. V jednom - posledním případě hodně dobře zaúřadovala městská policie když se ji podařilo těch asi deset bezdomáčů a vagabundů vytlačit a nejspíš nějak rozptýlit :-) Pak už město a majitel zařídili úklid a nějaké tři roky už to tak drží.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.03.2026
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Tady to nejsou nějaký konkrétní místa, tady je to všude. Holt pohraničí ...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.03.2026
                  Autor: PepikW
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Tak je to jasný, vozej to tam přes hranice, proto to hlouběji v republice není :-D

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.03.2026
                    Autor: Sodoma
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            U nás ve Výběžku je to to samé v bleděmodrém.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.03.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Samozřejmě pozná a velmi snadno prosťáčku, když se každý večer na lavičce v těsné blízkosti, poflakuje, chlastá a řve neustále ta samá partička přiožralých Užhorodců, které prostě nelze s jinou národností zaměnit, tak je celkem jednoduché pochopit od koho ta flaška od vodky pochází. Nehledě na to, že už jsem je kolikrát i viděl v akci. Dopije pivo nebo kořalku a flašku zahodí do trávy. Prostě primitivní východní verbež. V tomhle tady budou vyrůstat naše děti a vnoučata. A debilové se jich budou pořád zastávat a mávat vlaječkama. Nevím jestli toto vysvětlení rozdílu mezi touto flaškou a flaškou zahozenou někde u silnice bude schopna tvoje mentální kapacita pobrat, ale je mi to celkem jedno.
          PS: Předem odpovím na to proč zrovna Užhorodci. Nevím to, ale tipuju, těch je tady zdaleka nejvíc. O čemž ostatně vypovídají i převládající spz na autech, tedy AO. Mají to blízko a mají dobrou šanci na rozdíl od svých východních krajanů se přes jiné krajany prouplácet až k nám k vytouženému statusu válečného uprchlíka se všemi benefity.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.03.2026
          Autor: Nest
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            No vidíš to, a místo toho, abys na ně teda zavolal naší "pomáhat a chránit", tak neuděláš nic a akorát tu na ně druhý den sprostě nadáváš a házíš úplně všechny do jednoho pytle...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.03.2026
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Pomáhači a chrániči si nebudou komplikovat život. Nebudou přece kazit zábavu hájené menšině, aby riskovali, že budou onálepkování jako proruští švábi.
              To je stejný případ jako když si do té situace dosadíš cikány a rasismus. Nebuď naivní.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.03.2026
              Autor: Nest
              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Nj, s tímhle přístupem ale můžeme rezignovat úplně na všechno :-/ Pak teda bejsbolku do ruky a hurá na ně, vyřídím si to sám ;-)
                Nebo se na to úmyslně vykašlat a čekat, že jim "někdo" zavolá za mně. To je taky špatný přístup... Když by se jim těch volání během pár desítek minut nahromadilo už dost, tak už by snad ty zadky zvednout mohli...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.03.2026
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Že mu na to rejpání skáčeš :o)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.03.2026
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Njn :-/
                    Ale víš jak to je, kdo mlčí, souhlasí...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 19.03.2026
                    Autor: Jarda
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      To v tomhle případě je to naopak :o)))

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 19.03.2026
                      Autor: radka
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Daktyly, brahmo, daktyly. Kreml to má políčený důkladně. Stačí sejmout, vyfotit, odeslat a obratem jsou i s identifikací zpět. Jak prosté. :-)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2026
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Vlastně ani nevytočilo, prostě to ke kolu patří: první letošní defekt :-)
    U krčku ventilku. Zkusil jsem to zalepit okrajem fleku, ale nevydrželo to, takže na druhý pokus tam šla nová duše. Snad půl hodiny jsem se s tím babral. Tak jsem si alespoň prohlíd dokončovanou lávku přes Labe!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Opět jsem narazil na to, že ten kdo má aktualizovat data v IDOSu se na to vyprdl a nelze některá spojení mezi Děčínem a třeba Dolní Poustevnou via Bad Schandau. Na německé straně probíhají stavební práce a je zavedena náhradní autobusová doprava. Ale v databázi to chybí, takže např. nemohu v e-shopu koupit jízdenku na tuto trasu.

    Takže pak to vypadá třeba takto

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2026
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      No když jedeš vlakem 2 a půl hodiny, tak si to přece musíš zaplatit..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2026
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    V Brně jde o ústa https://www.novinky.cz/clanek/krimi-po-chodniku... kdopak to asi je, od pohledu "drsoň".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2026
    Autor: miro5
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Vytočil mě Aliexpress.
    U některého zboží vyskakuje okno:

    Display may include products appropriate only for adults. Please confirm:
    Yes, I want to see.
    No, I don't want to see.

    Sice nevím, proč to vyskakuje třeba i u normálních plavek, ale vždycky stačilo odkliknout, že zboží vážně chci vidět...

    Teď už mě to přesměrovává na stránku "Age verification in progress", kde je potřeba buď použít chytrý mobil nebo zapnout kameru a udělat selfie.

    To mě přišlo jako vrchol drzosti, navíc kdo má u desktopu kameru? Nakonec jsem připojil kamerku přes USB, zamyslel se, kdo by mohl být opravdu hodně starý a vyggoglil jsem fotku...

    https://www.transparentnivolby.cz/prezident2013...

    No a vypadá to, že to jako vtip vůbec nepochopili, už mě to ani do té nabídky nepustí, takže možná mi teď celý účet zablokují a už si od nich nic nekoupím?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2026
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Internet se v prdel obrací, dej tomu čas a připojení bude jen přes verifikovaný účet propojený k občance...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2026
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Si možná děláš srandu, ale bohužel přesně tam už to pod záminkou ochrany dětí směřuje, že i ta zdánlivá anonymita z internetu brzo zmizí a každý server dostane všechny tvé údaje na stříbrném podnose... však kdo nic špatného nedělá, nemá se čeho bát, ne?
        A jako bonus, objednáš-li plavky větší velikosti než minule (kdekoliv jinde), dostaneš spam s prostředky na hubnutí... ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Právě na to narážim.
          Fasicunuje mě hlavně demence lidí, kteří radostně hýkají jak bude světbezpečnější...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2026
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      To bys mohl vědět, že počitače a AI nemají smysl pro humor :-)
      Jseš si jistý, že sis vybíral plavky pro dospělého? :-))
      Netuším co si kde objednával, ale po mě nic takového nechtějí, normálně jsem mohl vybrat a koupit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2026
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        No já si nejsem jistý, možná je to naopak důkaz smyslu pro humor.

        Jasně, někdo by mou zálibu ve svítivě zelené barvě (lehokolo, MTB, spousta triček, tak proč ne plavky) mohl považovat za nebezpečnou úchylku...

        Nicméně viz screenshot, spoustu produktů mám zneviditelněných i pro celkem nevinný dotaz.

        Takže trochu začarovaný kruh, já nevím, jak ty rozmazané plavky vypadají, když se na ně nesmím podívat.

        Myslím, že kdybych do hledání přidal slovo adult, jak radíš, aby to byly plavky pro dospělé, bylo by rozmazaných produktů ještě víc... navíc rozmazávat dětské plavky a žádat verifikace dospělosti, by bylo vůbec divné, ne? ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          No jo, to jsou sexy, erotické plavky. Netuším proč se ti to nezobrazí. Já tam účet nemám, pouze jsem potvrdil, že jsem dospělý a chci to vidět a jedním kliknutím se zobrazily všechny rozostřené fotky.
          Sexy erotické prádlo mají rozostřené.
          Jen podotýkám, že tam nemám účet, kde by byly o mě nějaké údaje a na aliku jsem kdysi dávno nakupoval snad jen jednou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2026
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            No tak to právě bylo dřív, kliknul jsem na Yes, že ten pohled unesu a obrázky se objevily. Ale teď mě to prostě dozblbnutí posílá na "Age verification in progress".

            Jasně, do hledání jsem zadal briefs, ale ve výsledkách mohou být i nějaká tanga a erotické blbosti, což už si zvládnu prolistovat sám. Kvůli tomu, jak mi vysvětlovala AI prý očekávají naskenovený řidičák + selfie, které je prý ve skutečnosti biometrika, která rozliší živého člověka od statické fotky a porovná s fotkou v jeho dokladu?

            Celé je to pakárna. Chápal bych věkové omezení u zbraní, alkoholu, cigaret, drog... možná i erotických hraček, ale u plavek?

            Chtěl jsem napsat, že u holek tak musí přicházet dost o kšeft, když jim nedovolí koupit tanga, ale NE, tak to není!

            Pokud zkusím hledat "thong bikini", tak se 95% dámských plavek zobrazí. Filtr je evidentně zaujatý proti pánským plavkám.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Zavařil sis to sám, když jsi se tou fotkou snažil identifikovat jako Miloš Zeman. Ústřední výbor Komunistické strany Číny velice dobře ví (protože mu to Alík online servíruje), že si Zeman na Aliexpressu objednával výhradně žlutý nafukovací člun značky Titanic a jednou ročně kontejner čínské Becherovky. Plavky nikdy! Proto tě hned odhalili :-)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2026
              Autor: ckp13
              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Nojo, možná jsem to nedomyslel, já doufal, že nejenom hned ověří věk, ale navíc přihrajou tučnou slevu a zatím nic... :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Holt budeš muset zvednout prdel a jako chlap zajít do Erotic City aby sis vybral přímo v regále :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.04.2026
              Autor: Sodoma
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Možná příště, ukázalo se, že má Lelek pravdu, dokud se člověk nepřihlásí, tak to jde odkliknout jako vždycky, prudit s ověřením začnou až po přihlášení (prý protože vidí, že bydlím v EU)... no a tam potom stačí přidat pravidlo do uBlock pluginu:

                www.aliexpress.com##.J_SAFETY_FILER_MODAL

                Pak se zboží normálně zobrazí... dal jsem na tebe, pro jistotu vyzkoušel a funguje to nejenom na plavky... ;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 12.04.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Heh, tak momentálně na něm taky brouzdám a někde mi to nechce ukázat ani pitomé elektrikářské štípací kleštičky :-)))
      To jsou fakt komici...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2026
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Zřejmě může mít erotika různé podoby. Ale jistě souhlasíš, že i kdyby jedno jediné dítě tohle opatření zachránilo, tak to má smysl, ne? ;-)

        Nejhorší na tom je, že to nejspíš je opravdu výmysl EU.

        Pak napiš, jak jsi to vyřešil, zda jsi fakt poslal sken dokladů a biometriku firmě, od které se Aliexpress defakt distancuje a které podle AI už v minulosti nějaká uživatelská data unikla? ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Nechápu :-/
          Zajímací ale je, že jsem si tam předtím rozkliknul taky jeden rozmazaný obrázek a vybaflo na mně pěkné dildo :-))) Ono to z kousku popisu nebylo nijak poznat a myslel jsem, že je to úúúplně něco jiného...
          Takže fajn, náhražky chlapa a podobné mi v klidu ukazují, ale na štípačky (a to bez sebemenšího kousku lidského těla na fotce, natož holého) asi ještě nemám ten správný věk :-)))

          Řešit to nebudu, jenom jsem na to kliknul, abych se podíval za kolik to prodávají a co to přesně je. Kupovat je nechci. Momentálně asi patery podobné, za pár desetikorun, pořídil brácha, tak už jedny fungl nové mám ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2026
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Nechápu. V našem městečku střediskovém máme 48 tisíc poplatníků za svoz komunálního odpadu. Z toho je 20 tisíc neplatičů! Že tu žije velká skupina obyvatel, kterým je všechno u prdele, to vím, ale že jich je až tolik?

    A když už neplatí, kdyby ty odpady alespoň házeli do kontejnerů a netahali je do parků. Včera jsem si prošel lesopark Bažantnice, kde kdysi stávala středověká tvrz. Potěšily mě dvě srnky, co tam asi už trvale žijou, ale ten bordel je šílenej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Možná tam ten bordel dělají ty dvě srnky??? Zvěř je dnes voražená, až to není hezký. Na fotkách je to jasně vidět.

      Počkej, až budou do obchodního centra střediskového chodit medvědi jako na Slovensku. To bude teprve bordel! :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2026
      Autor: ckp13
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Možná, že bordel dělají penzisti z těch vašich vilek :) . Zrovna dneska jsem si po nějaké debatě u kafe pustil kalkulačku sociálních dávek na MPSV a zjistil, že pokud bydlíš v nájmu, tak se uvádí náklady na nájem, vodné, stočné, odpady, ... Pokud bydlíš ve svém, tak se k těmto nákladům nepřihlíží.

      https://mpsv.gov.cz/dssp-kalkulacka

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Tak ty hodnoty (morálka, právo, spravedlnost, ideály ...) si tedy strčíme někam a buděme robyt tén "byznys" ...
    https://x.com/AndrejBabis/status...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Bureš tady už třináctým? rokem denodenně dokazuje, že žádné hodnoty nemá a nikdy neměl. Zbabělý, nevzdělaný a nevzdělatelný mikromanažer se stará jen a jen o vlastní prachy. Nejde mu o nikoho. Ani o jeho rodinu a tím míň o "naše lidi".

      Přece bys neočekával, že bude mít agent StB nějaké hodnoty?

      P.S. Já vím, že neočekával... :-)))

      P.S.S. Kolik prachů, které "fyjalová vláda důchodcům ukradla" už estébák těm důchodcům vrátil, jak sliboval před volbami? Nula. Dokonce nařídil, že jim důchody porostou pomaleji (musí z toho státního dluhu zbýt hlavně pro ANOfert).

      P.S.S.S. Tchaj-wan není z pohledu estébáka důležitý, protože tam žádnou řepku nevyváží. Do Číny sice taky nikdy nebude, ale třeba tam nějaký kšeft pro ANOfert uloví.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2026
      Autor: ckp13
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Jojo, neočekával. Ale že takhle veřejně naplno řekne jakej je šmejd, to stejně vždycky překvapí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Mě překvapil tím tričkem - to je neskutečná drzost.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2026
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Mě by nepřekvapil ani kdyby na Den české vlajky, co si tak křečovitě vymyslel, zpíval Die Fahne hoch s tou myšlenkou, že to se má u věšení vlajky zpívat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Začíná se nám to tady nějak často opakovat ...

    Petrp na šluknovsku bude možná trochu zauzenej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Já to opět mám tak, že když hoří, tak jsem mimo. A doufám, že to nebude jako posledně, že když jsem se vrátil, tak hořelo ještě mnoho dní. Doufám, že dneska bude po všem. Večer jsem cestou domů trochu cítil kouř, ale možná jsem si to jen vsugeroval.

      Rozhodně bude zajímavé, že teď máme k dispozici dva vzorky krajiny po požáru a můžeme sledovat, zda-li obnova bude probíhat stejně či jinak. Byl jsem v dubnu v Černém dole abych se podíval jak to poskočilo od května 2023, kdy jsem tam byl poprvé. A protože ještě nebyly břízy olistěné, tak bych to chtěl stihnout letos ještě jednou. Tak už plánuju jak bych to mohl spojit s tím současným požářištěm.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Mne tedy vytočilo, co se zase vyrojilo motorkářů. Asi polovina z nich je očividně přesvědčená, že motocykl hodný pravého muže musí dělat kravál; čím víc, tím větší nadsamec. Taky jsem jednomu ukázal, že je jednička, nějak ho při předjíždění auta vůbec nezajímalo, že proti němu jedu na kole.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2026
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Ono je to jako se vším. Každá mince má dvě strany. Byl jsem o víkendu na motorce a co provádí někteří "cyklisté" je fakt strašné. V každé skupině obyvatel se najdou bezohlední a jsou tam zastoupení procentuálně velmi podobně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2026
      Autor: ckp13
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Pak je ovšem potřeba porovnat závažnost takového chování...

        Motoristům strašně vadí, když cyklisté jezdí vedle sebe, po přechodu a mimo cyklostezky.
        Cyklistům vadí, když je motoristé ohrožují těsným předjížděním, nedáním přednosti a bezohlednou jízdou.

        Né, to není srovnatelné...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Nebo taky:
          Cyklistům strašně vadí, když pěšáci chodí vedle sebe, po cyklostezce a mimo chodníky.
          Pěším vadí, když je cyklisté ohrožují těsným předjížděním, nedáním přednosti a bezohlednou jízdou.

          :-)

          Holt, jak píše cpkéčko, blbci se najdou všude ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.05.2026
          Autor: PepikW
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Někdy však mám pocit, že když se vrátím ze Saska zase zpět domů, tak pocit blbců naroste.

            Ale možná je to dáno jen tím jak to ilustruje odpověď mého známého proč nejezdí do DC přes Německo. Odpověď byla: Protože tam musím dodržovat předpisy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.05.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Nemusí ;-) Akorát tam ty pokuty z našich platů o hodně víc zabolí...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.05.2026
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Pokus dobrý, ale ještě jsem neslyšel, že by zrovna tuhle formulaci někdo použil.

            Zásadní rozdíl bude v tom, že srážka cyklisty s chodcem je malér hrozící vážným úrazem pro oba. Už kvůli pudu sebezáchovy nebude cyklista jezdit zbytečně blízko chodce.
            Zatímco pro motoristu jsou oba jen hmyz, o který si maximálně pomačká plech...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Tak to já se už mnohokrát setkal s nesnášenlivými pěšími a dokonce i s nesnášenlivými cyklisty (i na organizované vyjížďce).
              A jak dovedou "rychlíci" v barevných dresech oprat na pár cenťáků pěšáka, to vídám celkem často.

              Samozřejmě, kdo se chce cítit jako hmyz, může. Já se tak na silnici necítim. Ale ano, silnicím se pokud možno vyhýbám. Jen né proto, že bych si myslel, že mě všichni "točvolanti" chtějí zabít (jsem jím často taky). Prostě je mi to nepříjemný, hlučný, smradlavý a jízdu si neužívám ...


              PS. zažil jsem i pár kolizí a auty. Jednou to byla čistě moje blbost, naštěstí bez následků. Podruhé to byla jasná vina řidiče a mojí malé předvídavosti a zbytečného riskování. Ale naštěstí stačilo domácí ošetření odřenin a drobná oprava kola. Německýmu řidiči zůstalo promáčknutí a odření laku. Přesto ho za potenciálního vraha nepovažuju, podobnou chybu bych klidně mohl udělat taky.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.05.2026
              Autor: PepikW
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Motorkář si "maximálně nepomačká plech". Motorkář dopadne stejně špatně jako cyklista a často i mnohem hůře.

              Jako cyklista a motorkář současně vím, kde mnohdy leží problém. Pokud tě předjíždí šestistovkový čtyřválec, který standardně točí 8000 otáček a více, tak máš pocit, že jede strašně blízko a je to strašně nebezpečné. Přestože dodrží 150 cm a jede dle předpisů, tak dělá ječivý hluk (tak je ten motor konstruovaný) a tebe to vyděsí k smrti. Když tě budu předjíždět na svém 2500 ccm mastodontovi, budu točit méně než 2000 otáček, budu jen tlumeně bublat a skoro si mě nevšimneš. Znám to z pohledu cyklisty velmi dobře.

              Kromě několika pitomců na obou stranách se nikdo netouží k tomu druhému přiblížit více, než je zdrávo. Navíc motorkáři nejezdí pod vlivem a způsobí mnohem méně nehod než cyklisté.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.05.2026
              Autor: ckp13
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                To je pravda. Strašlivý hluk a doslova ječení vytočeného motoru motocyklů mi úplně zošklivilo stoupání Břežanskou roklí. Co je platné, že mne slušně objedou, když se vždy polekám, co se to na mne valí a co řvoucího se kolem mne přežene. Co si to motorkáři oblíbili jako príma trať, tak tudy nahoru nejezdím.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.05.2026
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              A to by ses docela divil, co takycyklisti předvádí... U nás je podél jedné hlavní, a docela dost vytížené, silnice povolena jízda na kole i po chodníku. Sice netuším proč, když jsou na silnici i cyklopruhy. Pominu teda, že jet tamtudy na kole mezi těma autama, náklaďákama a autobusama je fakt za trest. No, a na chodníku je v jednom místě "cyklisto sesedni...", chodník od toho místa pak pokračuje skrz bus zastávku MHD. A co myslíš, už několikrát jsme s hromadou lidí vystupovali z autobusu ven a do toho chumlu na chodníku/čekárny se ještě začal cpát idiot jedoucí na kole :-((( Zastavit by samozřejmě bylo pod jeho úroveň... Už jsem měl kolikrát cuky ho z toho kola skopnout, když neví jak se má chovat na chodníku...

              Tohle je to místo https://mapy.com/cs/turisticka?pid=105355946...
              Stará fotka, tak snad to tam teď nevypadá jinak ;-) Na kole jsem tamtudy nejel ani nepamatuju...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.05.2026
              Autor: Jarda
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Až bude aplikována v praxi i značka "motoristo, tlač vozidlo", budu tvou stížnost považovat za oprávněnou, do té doby je to šikana.

                Jinak je to celkově důsledek nepoužívání mozku při návrhu infrastruktury.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.05.2026
                Autor: Sodoma
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Ono je to tam celé nějaké divné... Ta příkazová značka "sesedni" platí pro kolo také až do nejbližší křižovatky? Jestli jo, tak pak je tam ovšem na konci chodníku, před přechodem navazujícím přechodem pro chodce další blbost, a to ta dodatková "pro cyklisty vjezd povolen" viz https://mapy.com/cs/turisticka?pid=105355961...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.05.2026
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Značka jiný příkaz je sice v vyhlášce uvedena jako zónová a jako příklad je tam zrovna to "cyklisto se sedni z kola", ale u některých příkazů jako "přejdi na druhou stranu" zónovost nedává smysl a i u toho sesednutí ta značka není vždycky použitá jako zónová.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.05.2026
                    Autor: xtonda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Mohlo by tam tedy být, že pokud je v zastávce autobus, zastav a čekej, ne? Motoristi takový pravidla mají, tuším ...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.05.2026
                  Autor: PepikW
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Není to zdaleka všude, ale leckde ano - právě tam, kde je to třeba. Například v Řeporyjích U lva - místní znají. Dodržuji to, přestože v protisměru zrovna nic nejede.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.05.2026
                    Autor: ckp13
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Měl jsem na mysli tramvajový "ostrůvky", ty bez zábradlí.
                      Ale tohle neobjíždění je taky častý, i tady u nás v pohraničí.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 04.05.2026
                      Autor: PepikW
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      To je zase kreativita, u nás mají totéž vyjádřeno takto.

                      A v některých zemích je objíždění stanicujícího busu zakázáno všeobecně, u nás jen v případě školních linek.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 06.05.2026
                      Autor: xtonda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Mně ale povolení jízdy cyklounů na tom chodníku nevadí... Jenom mně naštve, když se tam nějaký debil začne zrovna cpát, když tam je v místě té zastávky srocení lidí vystupujících /nastupujících do/z autobusu. A místo toho, aby zastavil a chvíli počkal, až se ten dav trochu rozejde na všechny strany, tak to tam mezi ně narve a ještě se diví, když ho někdo nazve debilem :-/

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.05.2026
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Já tohle nedávno řešil nikoliv na zastávce, ale na vyhlídkové plošině na Mlýnské cestě nedaleko Mezné. Skrz dav turistů chtěli dva projet na kole i když je jasné, že na konci přístupého chodníku, po nějakých 30 metrech, stejně musí sesednout. Když jsem je zastavil, tak slezli, ale jakmile jsem poodešel, tak zase jeli. Ach jo.

                    https://mapy.com/s/lepapetofu

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 05.05.2026
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Když pro někoho je to kolo, zvláště natěžko naložené, obratnější a zvladatelnější při jízdě než při tlačení. Dokážu jet úplně krokem, ba i stát, ale při tlačení mi to snadno zavrávorá a pak potřebuji spoustu místa do strany, abych to zachránil. Pro mne je ta pomalá jízda mezi chodci a s chodci pohodlnější než to tlačení. Já chápu, že ti chodci to neví a děsí je to. Také při zvýšené hustotě sesedám, abych neprudil. Ale lepší to paradoxně není.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 05.05.2026
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        Tak s plně naloženým kolem se snad nebudeš tlačit 30 m na vyhlídku chodníčkem plným túristů.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 05.05.2026
                        Autor: radka
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Co vás vytočilo 159

                               

                          Ne, ale občas musím projet na pražském Hlavním nádraží příjezdovou chodbou z haly k nástupištím a po nástupišti. Je to zakázané, je to mezi lidmi, ale je to daleko, pohodlnější a stejně bezpečné jako to tlačit. Po hale to už tlačím, tam těch lidí už je moc.
                          Naložené kolo se tlačí blbě.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 05.05.2026
                          Autor: Brahma
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        Nebylo to na těžko a stejně museli o pár metrů dál sesednout, takže to nebylo ani "teď kvůli pár metrů musím sesednout, abych pak zase dál pokračoval kolmo" Nemyslím si, že si Pravčickou bránu prohlíželi tak, že balancovali na kole, nebyla to lávka přes potok, to bych se nad tím nepozastavoval a nevadilo by mě to tolik.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 05.05.2026
                        Autor: petrp
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Kousek od domova mám autobusovou zastávku, a tam mne ti lidi pěkně vytáčejí - půlku chodníku zabírá bouda zastávky, druhou lidi čekající na autobus, a když přijede autobus, tak to už vůbec nemáš šanci projít.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 05.05.2026
                    Autor: Aviatik
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Chodník od slova chodit ;-) To, že je na něj někde oficiálně vpuštěno i cykloplemeno, ještě neznamená, že si to tam bude uzurpovat jenom pro sebe a ohrožovat "původní adresáty" této vymoženosti ;-)
                      Nehledě k tomu, že zrovna u nás to ani není oficiální "cyklostezka"...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 05.05.2026
                      Autor: Jarda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Občas mi přijdeš jak mentálně retardovanej, žiješ v Praze, zajímáš se o cyklistiku a je pro tebe překvapením, že v Praze se celkem systematicky tohle dělá, tedy dávají se pruhy pro cyklisty do vozovky a zároveň vedle toho stezka pro chodce a cyklisty nebo stezka pro chodce s povoleným vjezdem kol. Logika je taková, že když už není politická vůle oddělit cyklisty od chodců i aut, tak se jim aspoň dává na výběr, ti zkušení a zdatní pojedou po silnici, ti méně zkušení či zdatní jako děti nebo důchodci s nákupem po stezce společné s chodci.

                A "cyklisto sesedni z kola" je úplně dementní značka, která je úplně nadbytečná, když existuje zákaz vjezdu cyklistů a stezka pro pěší. Každopádně problém je ve značení. Když se někde nedá projet autem, je na poslední křižovatce vyznačena slepá cesta. Takže pokud značení cyklistu někam navede a pak je průjezd znemožněn, tak to je prostě k nasrání a je naprosto pochopitelné, že to většina ignoruje. Nepočkat a cpát se do chumlu lidí je samozřejmě špatně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.05.2026
                Autor: xtonda
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  K dementním značkám. Tohle je zase dementní kombinace:
                  Foceno loni tady
                  https://mapy.com/s/pojusufozo

                  Tipnul bych si, že dostali dotaci na cyklostezku, ale chtěli ji provozovat jako smíšenou.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 06.05.2026
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    O tom jsem už někde četl, to je v podstatě opak stezky pro chodce s povoleným vjezdem kol, prý to má jako vyjádřit, že to je více pro cyklisty, co konkrétně to má v praxi znamenat a v čem je rozdíl oproti stezce pro chodce a cyklisty asi nedokáže říct někdo.

                    Opravdový fuckup, ale mají v novém městě nad metují - stezka pro chodce a cyklisty kde cyklista musí sesedat, tedy prakticky se zákazem vjezdu cyklistů

                    https://mapy.com/s/bukesapena

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.05.2026
                    Autor: xtonda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Tahle "vylepšení" jsou defakto všude tam, kde se zúžuje prostor. Typicky právě tyhle úzké lávky, někdy naopak i dostatečně široký most, kde to fakt vysloveně nasere :-/
                      My tady na Chodově máme aspoň tohle https://mapy.com/cs/turisticka?pid=70287806&...
                      Kdysi tam ale z obou stran nacpali to sesedání, dokonce tam cajti dost často měli cvičení s buzerací právě cyklistů, ale po nějaké době to dali pryč...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 06.05.2026
                      Autor: Jarda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Jako kdyby byl vstup na cyklostezku zakázán ...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.05.2026
                    Autor: PepikW
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      No je to vtipné, v poslední změně vyhlášky, která u stezek zrušila povinnost jejich použití zároveň vypadl i zákaz použít ji jiným než vyjmenovaným účastníkům, takže na stezku pro cyklisty už není výslovný zákaz chodců, ale ani aut.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 06.05.2026
                      Autor: xtonda
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        Jo já vím. Blábol!
                        Tak pozor na to! Aby nás cyklisty (a pěší) ti výfukáři ve vládě (protože oni ve vládě jsou) nenazvali nejméněcennými a nezrušili tohle všechno.
                        Nebudeme si nadávat! Budeme držet pohromadě!
                        Občas z toho kola slezeme, občas si uvědomíme, že i chodec je člověk.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 06.05.2026
                        Autor: Lanna
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        Mě se to po novu líbí víc, je to míň zakazování a přikazování.
                        Když tuhle větší volnost v rozhodování vidim u sousedů, přijde mi, že to nakonec (po letech) vede k větší zodpovědnosti a vzájemné toleranci.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 06.05.2026
                        Autor: PepikW
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Co vás vytočilo 159

                               

                          Vždycky si vzpomenu, že někde u nás, tuším, že Wehrsdorfu je cyklostezka zúžená na fakt kousek, jak obchází skálu, obdobně někde vytrčený dům, ale žádné "sesedni z kola" tam není.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 06.05.2026
                          Autor: petrp
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Co vás vytočilo 159

                                 

                            Tak, tak. Sesedni nemá vlastně žádné opodstatnění. Přijde mi, že se to u nás používá třeba jako dvacítka pro auta - nebezpečné místo, opravovaný mostek atd. Nebo třeba před schody ...

                            Je to v podstatě nesmyslná značka, kterou snad nikdo nedodržuje.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 06.05.2026
                            Autor: PepikW
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Co vás vytočilo 159

                                   

                              Jsou místa, není jich moc, ale jsou, kde se to sesednutí docela dodržuje, protože se ví, že to policajti často hlídají a občas i pokutují.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 06.05.2026
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Co vás vytočilo 159

                                     

                                Ale to určitě, jen já na takový na kole nenarazil.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 06.05.2026
                                Autor: PepikW
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Co vás vytočilo 159

                                       

                                  Občas nějaká pěší zóna a lávka pro pěší.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 06.05.2026
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Co vás vytočilo 159

                                     

                                Věřím, že jsou místa kde to policajti hlídaj, ale ještě jsem nenarazil na místo, kde by ta značka opravdu dávala smysl.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 07.05.2026
                                Autor: xtonda
                                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Co vás vytočilo 159

                                       

                                  Asi tak... bohužel to, že se dodržování na konkrétním místě hlídá (respektive nedodržení pokutuje), často neznamená, že by to zrovna v tom místě dávalo smysl...

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 07.05.2026
                                  Autor: Jrr
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Prosím, termity, jako mentálně retardovaný, či méněcenný, nebo dokonce nejméněcenný, si už patentovali Motoristé sobě. My cyklisté tyto termíny nepoužíváme, že? My si říkáme, že každý má právo na svůj názor a na výběr své trasy.
                  Já už se jako chodec "těším" až i chodci si budou moci vybrat, zda budou chodit po chodníku nebo jim někdo nakreslí ve vozovce "chodopruh". Prostě, aby si mohli vybrat. Aby nemuseli chodit mezi blbými cyklisty, kteří je ohrožují a mohli si vybrat, zda ve vozovce to nebude bezpečnější, rychlejší, rovnější....prostě lepší.
                  Už jen čekám na to, kdy nastane ta pravá chodecká politická poptávka:-))
                  Pozor: ironie:-))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 06.05.2026
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Cyklisté odjakživa podle zákona patřili do vozovky jako řidiči nemotorových vozidel. Ale nelíbilo se jim to, tak se začaly dělat pěšocyklostezky, stezky pro kola, zcyklovatělé chodníky...Cyklisté měli tah na branku a produkovali politickou poptávku. A když toho všeho dosáhli, tak zjistili, že jim v té vozovce je vlastně nejlíp, a že to bylo původně docela dobře vymyšlené.
                    Tak teď máme na stejných místech vše. Pruh ve vozovce, cyklochodník hned vedle.
                    Je na čase, abychom se jako chodci zmátořili, začali protestovat proti cyklistům na našich chodnících a požadovat oddělené pěšopruhy.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.05.2026
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Každý kdo vypustí z huby blábol "Cyklisté odjakživa podle zákona patřili do vozovky jako řidiči nemotorových vozidel." by měl mít za povinnost svý základkový děti nebo vnoučata nechat projet všechny tyhle pruhy ve vozovce

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 06.05.2026
                      Autor: xtonda
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        A taky nechat projít ty základkový děti frekventovanou pěšocyklostezkou, že?

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 06.05.2026
                        Autor: Lanna
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Tohle není ironie, to je blábol.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.05.2026
                    Autor: xtonda
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      To není blábpl!
                      Tohle vlákno začalo tím, že cyklisté projíždějí zastávkou MHD jak zběsilí mezi nastupujícími či vystupujícími na autobus. Přitom ti cyklisté mají alternativu.
                      Tak hergot nebuďte samožerní.
                      Ta babička, co čeká na autobus na zastávce, nemá na auto a už nemůže jezdit na kole. Nemá alternativu.
                      Tak holt ji netrapte a nelekejte. Vždyť vám nic neuteče, když na zastávce zastavíte.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 06.05.2026
                      Autor: Lanna
                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        A uvědomte si, že i cyklista je kritizovatelný. Mnohdy po právu!
                        Když ráno jedu po Evropské v trolejbusu, v ranní špičce, kdy v tom širokém bus-taxi-cyklo pruhu prudí prostředkem jeden jediný cyklista, takže těch 50 lidí v trolejbusu brzdí třicítkou na šedesátce, tak kritizuji cyklistu.
                        Nakonec stejně ten trolejbus nechají autaři přejet do levého pruhu. Asi vědí, jaké to je, vézt 50 lidí do práce za cyklistou, co nechce nebo neumí uhnout:-))

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 06.05.2026
                        Autor: Lanna
                        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Co vás vytočilo 159

                               

                          Ale ten cyklista si tu blbinu v podobě pruhu BUS + cyklo nevymyslel. A autaři mají povinnost dát přednost vozidlu vyjíždějícímu z vyhrazeného pruhu.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 06.05.2026
                          Autor: xtonda
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                          • Re: Co vás vytočilo 159

                                 

                            Nevymyslel, ale uhnout je slušností.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 06.05.2026
                            Autor: Brahma
                            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  O cyklistiku se zajímám už jen okrajově, defakto už ani nejezdím ;-) A touhle zmíněnou oblastí jsem na kole jel opravdu už před hodně dávnou dobou... To tam ty cyklopruhy na silnici ještě nebyly. Proto mně překvapilo, že jsou dány dvě možnosti jak těmahle místama projet, no ;-) Nikde jinde jsem to doteď neviděl.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 06.05.2026
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Ráno, týden po nehodě se konečně ozvala policie. Zřejmě vůbec nechápou, odkud jsem na kruhový objezd přijel. Jelikož nemám pocit, že bych byl pochopen, rozhodl jsem se jim to zeleně nakreslit do mapy...
          Myslel jsem, že když mám video je všechno jasné, ale to zase neví, jakým způsobem si ode mě mají převzít...

          No a jak jsem tak koukal do mapy, říkám si, že ulice Pernerova v Chocni by možná mohla být důvodem zmatení?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Video jako obsluhovatel několika kamer dávám kriminálce kvůli různým výtržníkům docela často. Vůbec s nějakým mp4 nemají problém. Tak jestli ti vaši neví nebo nechtějí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              A jakým způsobem jim to předáváš?
              Online nebo na fyzickým nosiči, případně jakým?

              Já myslím, že jsem schopný ledasčeho, ale očekávám, že si policie řekne, co chce.

              Při minulé srážce si řekli, ať jim to nahraju na Uložto (tehdy ještě normálně fungovalo). Byla to jejich volba, klidně. Předtím, když nám PPL nabořilo plot jsem video vypálil na DVD.

              Nějaký prázdný DVD bych ve skříni pořád našel a policii věnoval, ale budou ho mít dneska vůbec kam strčit? Když si přinese USB flešku, opět nemám problém... klidně tam dám dvě verze, jednu v plné kvalitě a jednu zmenšenou, co přehraje kdejaký střep...

              Ale hodit to na Youtube a poslat jim odkaz, dokud si to nebudou sami přát, to se zase bojím, aby se neotočilo proti mně...

              Byť teda, když jsem telefonoval se šéfem, ví toho o mé nehodě mnohem víc než já, že prý v Chocni se nic neutají... :-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Video na YT se dá nahrát tak, že nebude vyhledatelné a prohlédne si ho jen ten, komu pošleš odkaz.

                A případně i úplně soukromě, takže k němu budou mít přístup jen konkrétní jednotlivci, ti pak ale musí mít Google účet.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.05.2026
                Autor: xtonda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Já vím, že to jde...
                  Přesto si počkám, až jasně řeknou, jak kam to video chtějí, čímž na sebe vezmou zodpovědnost za ty data.

                  Ono časem video s rozmazanýma značkama asi taky někam nahraju, až to bude uzavřené...

                  Proč se to stalo pořád moc nechápu. Jasně, když si pustím video zpomaleně, v určitý okamžik je zřejmé, že to auto asi nezastaví, jenže to do nárazu zbývaly 2 sekundy. :-/

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 07.05.2026
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Fyzicky na flešce. Oni mi navíc vždycky přinesou protokol o předání záznamu, takže se musíme vidět.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.05.2026
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Vlastně máš pravdu - minule to sice chtěli nahrát na Ulozto, ale pak ještě přijeli, že ode mě potřebují podepsat papír o vydání důkazu nebo co... :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 07.05.2026
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Podpis je nutný, bez toho by to pro ně nemělo valný význam.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 07.05.2026
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Uložto? Docela vůbec odvaha pouštět dneska lidi na všechna takováto úložiště z "firemního" počítače... My to máme v práci komplet blokované. Aby si lidi do počítače nestáhli kdovíco, hlavně viry a podobné breberky. A samozřejmě také všechny ty free mailové servery, tam se také nedostaneme...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 07.05.2026
                    Autor: Jarda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Jojo, taky mě to zarazilo, ale v roce 2022 byl požadovaný způsob předání důkazního videa Policii nahrání na Uložto. ;-)

                      Ovšem když jsem si po tom četl spis... jak to napsat slušně... no jakože metody z Amerických kriminálek nečekejme... ;-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 07.05.2026
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Kriminalisti asi budou na vyšší úrovni než dopraváci, i když kamera v autě je dneska běžná věc, tak že bych čekal, že tohle budou zvládat i dopraváci. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.05.2026
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Jezdím tam dost často a nenapadá mě jediný důvod proč by tam měl být nějaký problém, naprosto běžný kruhák se 4 ulicemi, vjezdy a výjezdy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2026
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Tak jsem rozmazal SPZ a zkusil to video nahrát na Instagram (jenom zásadních 14 sekund bez diskuse po srážce).

              Tohle jsem úplně nečekal - zatím 650 TISÍC přehrání, 6 tisíc lajků a komentářů jsou stovky, většina extrémně hnusných... kam se hrabe favorit... ;-)

              Je možné, že by opravdu tolik lidí nechápalo, že i cyklista jedoucí po kruhovém objezdu má před auty přednost?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                https://www.instagram.com/jerry.jrr999/reel...

                AI: Podrobná analýza diskuze pod videem

                Video zachycuje nehodu cyklisty na recumbentu (ležící kolo) s autem na kruhovém objezdu. Autor zveřejnil dashcam záznam s popiskem o zkaženém létě. Video má přes 12 400 liků a 1108 komentářů – diskuze je tedy velmi živá a polarizovaná.
                Hlavní názorové proudy (na základě dostupných komentářů a typického vzoru takových diskuzí)
                Nástroje umožnily získat jen vzorek počátečních komentářů (Instagram omezuje scraping), ale vzor je jasný a typický pro české silniční diskuze cyklista vs. auto:

                Nesouhlas s cyklistou / vina na cyklistovi (nejpočetnější a hlasitější skupina)
                Cyklista jel nepředvídatelně, „jako chodec na chodníku“, měl dávat přednost, recumbent je divný/špatně viditelný, „dobře ti tak“, sarkasmus a urážky.
                Příklady z videa: „Chodník je pro chodce, bohužel ????“, „Nepředvídatelné chování cyklisty“, „Dobře ti tak čuráku“, „párky k té čočce co tu právem dostaneš“.
                Odhad zastoupení: ~55–65 % komentářů (velmi silný emocionální náboj, mnoho reakcí s emoji smíchu/posměchu).

                Souhlas s cyklistou / vina na řidiči auta
                „Čistá chyba auta“ (přímo v komentářích). Auto vjíždělo na kruháč a mělo dát přednost vozidlu už na objezdu.
                Odhad zastoupení: ~25–35 % (méně hlasité, ale věcné argumenty o pravidlech).

                Neutrální / technické / otázky
                Diskuze o viditelnosti recumbentu, rychlosti, konkrétním výjezdu, kamerovém úhlu apod. Někteří volají po policii/pojišťovně.
                Odhad: ~10–15 %.


                Celkově diskuze silně převažuje proti cyklistovi (typický český „anti-cyklo“ sentiment zesílený neobvyklým typem kola). Emoce dominují nad fakty – hodně osobních útoků, málo citací zákona.


                Procentuální souhlas/nesouhlas s autorem videa (cyklistou)

                Souhlasí s tebou (auto zavínilo): přibližně 30 %.
                Nesouhlasí (ty jsi zavínil / spoluzavinil): 60–65 %.
                Neutrální / nejasné: zbytek (~10 %).



                Kolik diskutujících nechápe základní silniční pravidla?
                Vysoké procento – odhad 60–75 % aktivních diskutujících.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.05.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Nechci bejt hnusenj, ale...cos čekals?
                  Stálo ti to za to?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.05.2026
                  Autor: Sodoma
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    To procento blbců v populaci mě opravdu zarazilo a vzhledem k tomu, že značná část bude mít řidičák, mě docela děsí, kolik lidí nechápe základní pravidla provozu a ještě blbne hlavu ostatním?

                    Jako čekal jsem, že video bude úspěšnější než obvykle (dosud max 150 shlédnutí + 5 lajků na video), ale jako jeden a čtvrt MILIONŮ shlédnutí je úplně absurdní číslo... teda já z toho nemám ani korunu, ani netuším, jak to na IG funguje?

                    Kdybys měl dobrý nápad, jak současný stav IG konstruktivně využít?
                    Mám tam teď skoro stovku stalkerů, nohsledů nebo jak se ta funkce jmenuje... :-)

                    Asi jim to video smažu a pitomci budou mít po diskusi... ;-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 09.05.2026
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Procento?
                      Děláš chybu, jestli uživatele IG bereš jako průměrný vzorek populace - je to sociální síť se vším všudy.

                      Tys tady naprosto perfektně vrazil hlavu do medvědí pasti a teď se divíš, že sklapla a ono to bolí...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 09.05.2026
                      Autor: Sodoma
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        Teď jsem se zeptal AI, kolik by se za milión zobrazení videa na IG dalo vydělat... kdybych to měl nastavené, což samozřejmě nemám... prý odhadem asi tisíc korun.

                        Docela se mi ulevilo, zjistit, že mi video mohlo vydělat na nové kolo, to by zamrzelo.



                        Jestli 60% uživatelů IG nechápe pravidla na kruhovém objezdu, kolik to bude z populace motoristů 30%?

                        Bolí záda (bohužel je to každý den horší), tohle beru jen jako experiment, žádná medvědí past...

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 09.05.2026
                        Autor: Jrr
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Měl jsem asi půl roku doma tříkolku. Moc se mi to líbilo a od toho, abych si ji koupil mě odradilo chování řidičů. Musel jsem z domova co nejrychleji přes hranice do Německa, naštěstí je to jen kousek, tam jsem mohl jezdit relativně v klidu, ale v Čechách to bylo víc o život než na standardním kole.

                  Vzpomínám jak jsme jeli s kamarádem a jeho tříkolkou po nějaké frekventované silnici ve středním Polsku, jinudy to nešlo a za námi brumlaly tři kamiony aniž by nám nějak daly najevo, že překážíme, že nás nemohou předjet.

                  Ale ono to tak asi je v naší národní povaze. O prodlouženém víkendu jsme se cyklotoulali v Horní Lužici a nejblbější pocit z provozu na silnici jsme měli posledních pár km před domovem. Ne nadarmo u nás může být ve vládě strana Motoristé SOBĚ.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.05.2026
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    To, že se za Německou hranicí pro cyklisty vše dramaticky mění, jsem už slyšel mockrát. Proč tomu tak ale je? Je to národností řidičů nebo spíš jejich strachem z přísnějšího postihu v daném místě?
                    Předpokládám, že český motorista se bude jako hovado chovat pouze v česku?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.05.2026
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Částečně výchovou, i když tohle se mění k horšímu a těmi postihy. Český řidič se chová jako hovado v Česku. Ale občas se v Česku jako hovado chová Němec. Takže prostě funguje ten pocit, že u nás je to beztrestné.
                      Mám několikanásobnou zkušenost, že to samé auto, které se za mnou v Německu vleklo, protože nemělo bezpečné místo na předjetí, mě v Čechách lízlo natěsno. (Nepřepokládám, že by tam seděl jiný řidič)

                      Roky dávám k dobru: Nejezdím do Děčína přes Německo, protože tam musím dodržovat předpisy.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 11.05.2026
                      Autor: petrp
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        A máš to!
        Prasení cyklounů přeci nevadí, tos nevěděl?!

        Né, to není feťákův zlý sen...
        To je svaté přesvědčení většiny cyklounů.
        Tahle mince má jen jednu stranu.

        - - -
        Kde všude mi o prvních květnových svátcích při cestě z Prahy přes jesenický Arbelt a Panskou skálu do Benešova dala auta sama od sebe přednost, ač nemusela:
        • Újezd u Průhonic, výjezd ze stopky na hlavní 50.0140039N, 14.5455389E.
        • Průhonice, výjezd z kyklostezky na hlavní 49.9944750N, 14.5435647E
        • Jesenice, přejezd přivaděčů na frekventovaný kruhák BEZ vyznačení přejezdu pro kola 49.9607500N, 14.5257764E

        Kde mě míjela auta nepříjemně blízko:
        • Za Bukovany na silnici 106 49.8151883N, 14.6407250E. V pořádku, nemám se hrabat s pomalinkou Eskou na frekventovanou silnici (chyba mojí navigace).
        Jelikož jsem normální člověk a nikoli disociální sociopat, necítím kvůli tomu nenávist a nezkoumám, jak kvůli tomu za pomoci akcelerometrů a gyroskopů uvrhnout zlé, zlé, zlé vrahy točvolanty na doživotí do krimu.
        Řešil jsem to preventivně navlečením reflexní vesty na ten kousek cesty po silnici.

        Kontrolní otázka: Jestlipak si myslíš, že jsem to přežil?

        https://mapy.com/s/balaponoka

        Bral jsem to přes bývalý muniční sklad v lesích u Čakovic:
        https://www.youtube.com/watch?v=K4QvjpzuzGY

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2026
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Kontrolní odpověď: pokud text negenerovala AI, tak jsi asi přežil. Mám pravdu?

          Také mě řidiči pouštějí. Když jedu na kole tak třeba přes silnici nebo při odbočování, když jedu na motorce, tak mi uhnou na stranu a nechají předjet. Ne všichni, ale 40% určitě. Ohleduplní jsou hlavně kamioňáci. Neuhýbají většinou ženy a staří lidé. Většina z těch, kteří mě pustí mi i zamává a zvedne palec. Ale i blbce potkám...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.05.2026
          Autor: ckp13
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Ten mínus, který se právě teď objevil, je od bota nebo od toho, kdo ty druhé nikdy schválně nepouští? :-))) Máš odvahu se přiznat?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.05.2026
            Autor: ckp13
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Jasně. Sobotní výlet jsem přežil.
            Ale dnes na terase jsem málem zahynul vedrem! :-((

            Motorkyklisté, když je nechám předjet, tak často mívají takovou legrační cukaturu v pravé noze, která jim pomalu topoří :-)
            To mě když před 35 lety někdo nechal předjet s Trambusem, kterýžto vůz neměl varovná světla, tak jsem děkoval pravým - levým - pravým blinkrem.
            A ohleduplně jsem příliš NEakceleroval, abych předjížděného neproměnil v kominíka sazemi z výfuku ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.05.2026
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              No jo, motorkáři děkují pravou nohou :-)))
              Levá ruka ani noha není při předjíždění vidět a pravá ruka musí držet plyn. Zbývá pravá noha...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.05.2026
              Autor: ckp13
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Trénoval si Prčice? :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.05.2026
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          No zjevně si to bohužel přežil.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2026
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Ale fuj.
            Přej a bude ti přáno!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2026
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    To je ale hajzl, dojebe co snad ani nejde a ještě vyhrožuje https://www.novinky.cz/clanek/domaci-premier...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2026
    Autor: miro5
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Jeden by skoro šel k volbám, co? :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2026
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Nechce mu do lochu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Ty příští vyhraje určitě a pak se uvidí.
      A nejspíš by nebyl tam kde je pokud by neměl celkem jasnou představu na deset let.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2026
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Ten má jasnou představu jen o tom jak podojit státní kasu a nasekat dluhy, letošek skončí schodkem 400mlr a bude zázrak jestli to nebude víc.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2026
        Autor: miro5
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      ANO, zjevně může být ještě hůř...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Zase je to důkaz toho, že hranice odchodu do důchodu 65 je blbost, když jako vetchý stařík můžeš řídit stát, můžeš dělat i jiné věci. Nebo ne? :-/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Jestli si to tady přečte nějaký potentát a zvedne mi hranici, tak tě nebudu mít ráda :o)))

          Nicméně pro tyhle státní funkce by opravdu měl být nějaký věkový strop. Prezident na vozíku s ošetřovatelkou, co mu vyměňuje plíny opravdu moc dobře nereprezentuje. O chátrání mozkových funkcích nemluvě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2026
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Uklidňoval bych se tím, že politici lžou a nevěřil bych mu ani tohle... :-)

        Dá se ale čekat, že až přestane ANO vyhrávat volby, tak to opět zkusí na prezidenta...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2026
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Bureš nikdy pravomocně odsouzený nebude. Jeho advokát přece řekl, že se bude odvolávat a odvolávat a odvolávat... Než by rozhodla ta poslední instance, bude Bureš dávno po smrti.

          I když... Bureš přece chce žít do sto dvaceti let. Nijak se tím netají.

          Případně některý další z prezidentů, třeba Juchelka, nařídí abolici, kterou kontrasignuje premiérka Schillerka :-)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2026
          Autor: ckp13
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Chce se mi blejt, velebnosti...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2026
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Nestraš!!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2026
            Autor: Aviatik
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Ale to je nakonec skoro jedno. Horší je to, co všechno pokazí, než od toho kormidla zmizí. Zatím to vypadá, že nás přivede do bankrotu nebo hodně blízko.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2026
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Hlavně pokud by nějaká parta sebevrahů chtěla nastoupit po téhle vládě, je jasné, že stěží dožije konce volebního období protože z pohledu lidu bude všechno špatně a za ANO bylo líp.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.05.2026
              Autor: petrp
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Tak z pohledu tohohle lidu bude zřejmě nutné tím bankrotem projít, jinak nepochopí, že lépe není.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2026
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Myslím, že hospodářský výsledek nebude zase tak hrozný, horší to bude s morálním stavem společnosti. A za tři roky ve volbách k žádné zásadnější změně medojde, bohužel v v dohledu není nikdo kdo by to mohl změnit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2026
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Bureš plánuje vyhrát minimálně troje následující volby, takže má zjevně dlouhodobé plány. Doufejme, že mu to nějaký blbec nepřekazí :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2026
                Autor: Sodoma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Tak jistě, žít na dluh je pohodlné...

                Zvláštní je, že velká část populace už chápe, že půjčovat si na vánoční dárky či dovolenou u Providentu a podobných, není dobrý nápad.

                Ale s tím, jak velký dluh má stát, si nikdo moc hlavu neláme... až si říkám, zda něco nechápu špatně já, když obrovský dluh mají skoro všechny státy?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Mám ve svém okolí několik lidí (neříkám přátel), kteří nejsou hloupí. Skoro bych řekl, že jsou celkem inteligentní. Přesto ve státním dluhu nevidí žádný problém. Zcela vážně argumentují tím, že žádné skutečné "peníze" přece neexistují, jsou to jen nějaké hodnoty v databázích různých bankovních domů. Prostě se smaže několik posledních nul a protože "peníze" neexistují, tak nikomu nemůžou chybět. To dá přece rozum, ne?

                  Argumentace ratingem různých společností a jeho dopadem na výši úroků budoucích půjček nezabírá, protože oni ví, že každý rating je cinknutý.

                  Vysvětlovat něco takového BFU z Ústí (omluva všem BFU ze všech "Ústí"...) nemá smysl. Tito lidé by přestali chápat po prvních třech slovech rozhovoru a poslouchat po prvních čtyřech. Většina lidí nerozumí ekonomickým pojmům a vztahům a jak jsem si mnohokrát ověřil, skoro nikdo nechápe ani rozdíl mezi fiskální a monetární politikou.

                  Už aby tady Burešova vláda zavedla tu Okamůrovu přímou demokracii a lid mohl rozhodnout třeba o vrtulníkových penězích (Pozor, ironie!).

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 14.05.2026
                  Autor: ckp13
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Co vás vytočilo 159

                         

                    Nevím, zda tě chápu správně, ale je fakt, že lidem, kteří sami jsou zadlužení po uši, nemusí zadlužení státu vůbec vadit. Případné odmazání posledních nul (ono stačí inflace) vlastně odmazává jejich dluhy...

                    Akorát já dost prožívám, když číslo v databázi vyjadříjící mé úspory, ztrácí na hodnotě... :-/

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 14.05.2026
                    Autor: Jrr
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Když je nemůžeš porazit, je lepší se k nim přidat.
                      Možná je na čase začít taky žít na dluh, eventuálně s plánem na čas revoluce (a tedy plošného mazání dluhů), protože změna na tomhle poli je málo pravděpodobná.
                      Holt chytrých lidí je menšina a demokracie je vláda většiny...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 14.05.2026
                      Autor: Sodoma
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        S poslední větou o demokracii si dovolím nesouhlasit! Máme, zatím, ještě tu nepřímou, zastupitelskou. Ta by tohle měla alespoň trochu eliminovat.

                        Na tu přímou vládu blbců podle vzoru espéďáků se fakt netěšim ...

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 14.05.2026
                        Autor: PepikW
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: Co vás vytočilo 159

                               

                          No jestli máš pocit, že to triumvirát Babiš x Turek x Okamura zachraňuje, tak prosím.
                          Podle mě to naopak potvruje výše uvedené...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 14.05.2026
                          Autor: Sodoma
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                          • Re: Co vás vytočilo 159

                                 

                            Příjde mi to stejné, jako když do tebe počtvrté narazí auto a okolí ti tvrdí, že přece mohlo být hůř...

                            Ano, vždycky může být hůř, ale...

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 14.05.2026
                            Autor: Jrr
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Co vás vytočilo 159

                                 

                            Tihle samozřejmě ne, proto je demokracie vybavená dalšími pojistkami, jako senátem, prezidentem atd.

                            A myslim si, že být to ta přímá okamurovská, bylo by to ještě horší.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 14.05.2026
                            Autor: PepikW
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                        • Re: Co vás vytočilo 159

                               

                          Ano, trochu to eliminuje, bohužel u zastupiteleské zase výrazně přistupují osobní zájmy těch zástupců. A netroufám si určit co je horší a u čeho je menší zlo.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 14.05.2026
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Co vás vytočilo 159

                                 

                            Nojono ... co takhle vládu svěřit umělé inteliganci?

                            ;-)

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 14.05.2026
                            Autor: PepikW
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                            • Re: Co vás vytočilo 159

                                   

                              Už jsem četl nějaké úvahy jestli by to bylo lepší, ale závěr byl hodně varující, že by to nedopadlo dobře :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 14.05.2026
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Co vás vytočilo 159

                                   

                              Za mě určitě né!

                              To, jak umí AI halucinovat, už snad zažil každý, takže dát současné AI právo o něčem rozhodnout, je prostě ruská ruleta. Nakonec příkladů, kdy někdo na základě rady AI rizikově investoval a špatně dopadnul, už byla spousta...

                              A i kdyby AI byla dokonalá a činila ta nejlepší rozhodnutí, nemuselo by se nám to líbit, protože to nejlepší pro planetu Zemi by pravděpodobně byla regulace jednoho přemnoženého invazivního druhu - lidí... ;-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 14.05.2026
                              Autor: Jrr
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Co vás vytočilo 159

                                     

                                Však jsem to doprovodil smajlíkem ;-)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 14.05.2026
                                Autor: PepikW
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                            • Re: Co vás vytočilo 159

                                   

                              Návrh zákona od Klempíře použitím AI hodně zavání :o)))

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 14.05.2026
                              Autor: radka
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                    • Re: Co vás vytočilo 159

                           

                      Předlužený stát nakonec nemá finance na pomoc těm nejchudším - tj. i těm po uši zadluženým. Ti to odnesou jako první, takže by jim to mělo sakra vadit. Ale právě oni takto v naprosté většině neuvažují, ani to nedokáží. S poslední cigaretou a posledním pivem neuvažují o tom, co bude ráno. A tady přichází prostor pro ty, kteří nabídnou jednoduché řešení - zvol mě a bude líp! A je úplně jedno, jestli se jmenují Babiš, Okamura nebo Konečná...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 14.05.2026
                      Autor: ckp13
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                      • Re: Co vás vytočilo 159

                             

                        Ty to bereš z pohledu generací sedláků a fabrikantů, ale tak to u většiny lidí nefunguje. 5 až 8 let je pro mnoho lidí ze střední vrstvy už dlouhý horizont, o nějakých 15 letech už opravdu moc lidí neuvažuje a fůra mladých lidí ti řekne, že důchodu se stejně nedožije. Tak žádný div, že myslí jen na to aby se měli trochu slušně v nejbližších letech, další generace je moc nezajímá.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 14.05.2026
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Co vás vytočilo 159

                               

                          Ne že by politické strany libovolného směru koukaly dál než k nejbližším volbám, ony ty dlouhodobé plány jsou jaksi vyautované automaticky...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 14.05.2026
                          Autor: Sodoma
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Co vás vytočilo 159

                                 

                            Ve světě to občas bývalo, že některý vlády sledovaly dlouhodobější cíle. A říkám si, jestli u nás jediná taková vláda nebyla ta Klausova s utahováním opasků?

                            Co si tak vybavuju, tenkrát za to spousta lidí toho "náčelníka Utahů" nenáviděla ...

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 15.05.2026
                            Autor: PepikW
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Kdybyste chtěl někdo naší vládě půjčit? ;-)
                https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/dluhopisy...

                Z mého pohledu první dobrý nápad, byť podmínky původních protiinflačních dluhopisů se mi líbily víc.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.05.2026
                Autor: Jrr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Už párkrát jsem psal, že Primu považuju za odpad. Nedávno mě někdo přesvědčoval, že třeba Prima Zoom je skvělá. Že by?
    Dneska na mě z mobilu vyskočil článek o tom, že "Jupiter neobíhá kolem Slunce. Ve škole vám neříkali úplnou pravdu", tak jsem se podíval a žasl: pletou si tam Sluneční soustavu s Galaxií, Slunce se "vrtí" a hvězdy "třepotaj" (z našeho pohledu třeba 6 let na jednu stranu a 6 na druhou), astronomové a astronauti jsou jako hodinky a holínky, Země se "natřásá" (s periodou 28 dní) ...

    Podstat nebeské mechaniky je v pořádku, ale to podání je zoufalé a matoucí. Možná je to jen překladem, ale když si představim, že současná vláda by chtěla, aby vzdělávací pořady zajišťovala soukromá média, jímá mě hrůza.

    https://zoom.iprima.cz/vesmir/jupiter-slunce...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Vezmi to tak, že vzdělávací pořady na ČT jsou nejspíš pro většinu členů vládních stran příliš složité, nedovedu si představit, že někteří ví o světě o moc víc než jak jíst, vyměšovat a lézt majiteli do zadnice.
      Takže Prima Zoom jim dává šanci dozvědět se něco na jejich úrovni.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Teď zrovna počasí, předpověď vody na sobotu. Prčice jsou ve velkém ohrožení.
    Chladno nevadí, vítr se dá zvládnout, ale tohle všechno dohromady s vodou už je moc.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2026
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Ve Výběžku je v sobotu pochod Severní stopou, akce na kterou se sjíždějí rodiny aby si to společně prošli. K tomu se cik-cak Výběžkem jede Tour de Feminim, takže taky by to chtělo lepší počasí.

      Dneska ráno, když jsem sedal na kolo abych jel do práce, byly 3 stupně nad nulou. Pravda, je to lepší než ty +2 o víkendu, ale taky nic moc, protože prší. Včera mě cestou domů chytly kroupy a nelíbilo se mi to.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Tak od otevření nové pěšo/cyklo lávky přes Labe, která propojuje Děčín s Podmokly a současně je i součástí Labské stezky, došlo už k druhé srážce auta s cyklistou na kruháku, kudy cyklisti pokračují z lávky.
    Lávka se připravovala desítky let, ale na rozumné napojení si asi ještě počkáme.

    https://www.edecinsko.cz/zpravy/decin/90618...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Přitom by si člověk řekl, že kruhový objezd je oproti obecné křižovatce výrazně bezpečnější řešení s jednoduchými pravidly... :-/

      Stačí dát přednost všem, co jedou po kruhovém objezdu, tak co je na tom nepochopitelné?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2026
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        No jo, ale to musíš dotyčné vidět.
        EU bohužel ještě nezakázala používání A-sloupků při konstrukci vozidel...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2026
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Za kolik procent nehod podle tebe A sloupky mohou?

          Když o tom přemýšlím, možná by pomohlo zakázat u aut nejen A sloupky, ale i čelní sklo. Dopravu by to určitě zklidnilo, motorista by nebyl tak izolován od okolí a možná by víc přemýšlel nad důsledky svých činů... ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Osobně si statistiku nevedu, ale klidně bych si vsadil, že když se zeptám příslušných řidičů, budeme se velmi těsně blížit 100%...

            Tak tvrdím už delší dobu, že pokud by auta připomínala spíš plážovou buginu, kde bude řidič řádně vystaven všem elementům a ne jak je dnes zvykem, gauč v obývacím pokoji, radikálně by poklesly nehody, problémy s rychlou jízdou a spousta dalšího :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2026
            Autor: Sodoma
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              To není vůbec hloupá výmluva svést to na auto, to může mít docela dobrý úspěch při obhajobě, že řidič je tupoun co nečumí na cestu a co se dělej okolo něho. Na A sloupek se toho určitě dá dost svést.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.05.2026
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                A pomůže to řidiči před soudem? To auto si zvolil sám a po absolvování autoškoly si musí být vědom své zodpovědnosti za bezpečné řízení vozidla bez ohledu na jeho výhledové omezení. Když couvá a nevidí tam, tak si má sehnat asistenta. Nevidění ho neomlouvá. S A sloupkem by se mělo nakládat podobně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.05.2026
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Samozřejmě, že to může pomoct. Když to obhájce dobře podá, tak může uspět, vždyť soudce je také řidič a určitě nejezdí v nějakém starším malém autě bez širšího A sloupku.
                  Jistěže to je velmi hloupá výmluva a omluva tuposti řidiče, ale v tomhle případě může pomoct. Jen u smrtelných nehod se dělají nákladná a složitá znalecká zkoumání k vyvrácení tvrzení obhajoby aby se zjistilo, jestli řidič opravdu nemohl vidět. Jinak ne.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 20.05.2026
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          U některých aut jsou tyhle přední sloupky hodně mohutné. Já takhle jednou při odbočování doleva neviděl značku zákazu na trojnožce uprostřed silnice. Vedlesedící manželka mě naštěstí upozornila. Od té doby si to víc hlídám a trochu v takových situacích vyklánim.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2026
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Netušim, jak ty naše srážky probíhaly a kudy kdo jel, Jsou tam i přechody. Jen mě zaujala ta souhra s lávkou a dokonce i s Rekoly.

        Já přes něj taky jezdim a v obou mých směrech kousek za nim uhýbám mimo hlavní silnici. Nikdy žádný problém. Ale je fakt, že řidiče (aut i kol) přijíždějící zprava sleduju důkladně :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2026
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Mě vždycky přišel ten kruhák jako přehledný takže tomu vůbec nerozumím.
        Na druhou stranu, holt Děčín, dávám k dobru prohlášení známého, který se z Phy přestěhoval k nám na sever a prohlásil: "ty vole, tady se jezdí fakt hrozně, kdyby takhle se mělo jezdit v Praze, tak jsme všichni mrtví"

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Mně přijdou kruháky taky přehledné, ale tuhle jsem to před jedním motorkářem zašlápla fakt na poslední chvíli. A přednost měl on.
          Kruháč je velmi frekventovaný, tj. když auto na kruháči blikne doprava, je potřeba to tam okamžitě vpálit, jinak tam můžeš stát další hodinu. Jen jsem nepočítala s tím, že je tam motorka, co to auto na kruháči vlastně zleva předjíždí (dvě auta by se tam nevešla, motorka holt jo) a já ho přes to auto neviděla. Prostředek kruháče je zarostlý nějakým ozdobným šáším, takže sledovat situaci v předstihu se dost dobře nedá, člověk je rád, že vidí to nejbližší auto a rozhoduje se podle toho, jestli odbočuje nebo ne.
          Vzpomínka na ten moment, kdy vyrážím do té malé mezery a najednou tam motorka, mě děsí ještě teď. (Toho motorkáře podle mě taky, protože to fakt byl blbý moment.)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2026
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            A právě ten "pepíkův" kruhák mě přehledný přijde. Tak by mě zajímalo jak tam k těm nehodám dochází. Krom tedy toho, že se cyklista zjeví z ulice "ze které přeci nikdy nic pořádně nejezdí" (Je to slepá ulice)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              To jo. Ale napadla mě právě ta možnost, že se cyklista "schoval" za autem zleva. Do té doby mě nikdy nenapadlo se na tu možnost, že vedle odbočujícího auta taky může být ještě jednostopé vozidlo, soustředit. Teď už jo.
              Blbé je, že všechno je jednou poprvé a já měla celkem štěstí, že to zrovna dopadlo dobře. (Teda nejen štěstí; ač jsem motorkáře netušila, čuměla jsem pořád, kde co jede, nějakou zásluhu jsem na tom šťastném konci snad měla taky, ale dobře mi nebylo.)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.05.2026
              Autor: Ifča
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Tyhle přednosti při vjíždění na kruhák jsou všeobecně problém. Vidím před sebou volný prostor -> jedu. Takhle mne málem sejmul důchodce, čuměl přímo před sebe a následoval auto před sebou, nejspíš o mne vůbec nevěděl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2026
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    To se to množí majetek, když se nemusí platit daně :-(((
    http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/americke-urady...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2026
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Celé odpoledne jsem se pokoušel vyplnit a odeslat Záznam o úrazu na Eportálu ČSSZ, protože podle Mzdový účetní bez toho prý nedostanu nemocenskou a hlavně nedostanu papír, který chce pojišťovna, aby mi mohla nahradit ušlou výplatu...

    Po dlouhé detektivní práci, jako kde sehnat číslo rozhodnutí o pracovní neschopnosti a drobnostech jakože stále nevím, zda se pachatelka dopustila přestupku nebo trestného činu, případně zda šlo o nedbalost nebo úmysl, protože to sice šetří policie, ale já to musím už teď vyplnit a prohlásit, že údaje jsou pravdivé a být si vědom následků, kdyby nebyly...

    No tak prostě sice kontrolou formuláře projdu, že tam nejsou žádné chyby, ale každý pokus o odeslání končí hláškou:

    Chyba při odeslání dat.
    CHYBA


    Takže všechno k ničemu, zřejmě jim to vůbec nefunguje a budu to stejně vyplňovat propiskou na papír. Jo digitalizace v ČR... :-/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2026
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Doporučuji vyplnit na papír hexadecimálně, když se jedná o tu digitalizaci :-)

      ps - jen aby to nevyznělo že si z Tebe dělám prču-
      Tvé zážitky bych fakt mít nechtěl...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Mám v VZP podobnou zkušenost. Žádal jsem jen o důchodcovský příspěvek na plavání, ale stejně to nedošlo. Myslím, že to je jedna z šetřících strategií pojišťovny. Letos si o příspěvek na rehabilitaci zažádám při návštěvě na pobočce. Už jim nebudu dělat blba.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Prosím tě a jak si to posílal?
        Elektronicky to jde poslat jen přes aplikaci Moje VZP. Jinak musíš s vyplněným formulářem na pobočku.
        Příspěvek je pak vázaný na preventivní prohlídku v posledních 2 letech a z tohoto důvodu může trvat vyhodnocení nároku až 3 měsíce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          Posílal jsem to z identity občana. Vůbec nereagovali.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Z identity občana?
            Tak o téhle možnosti slyším prvně.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2026
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              O příspěvek na plavání žádám svou ZPŠ už kolikátý rok, posílám to datovkou a za cca 14 dní bývají peníze na účtu. Datovka má výhodu, že ten jejich tiskopis (žádost) nemusím podepisovat, přidám jen scan účtenek. Jde to i e-mailem, ale tam chtějí podpis (stačí neověřený).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.05.2026
              Autor: Petrus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Jo, je tak. Datovou nemám, tak to posílám e-mailem a bez problémů. Prostě někdo to umí vyřešit, někdo zase umí uvést spoustu argumentů, proč to nejde.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.05.2026
                Autor: JNSK
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  Hele, není problém.
                  U nás se stále shání vývojáři do informatiky na vývoj informačního systému. Přijď a ukaž, jak to jde lépe.

                  A mimochodem - když srovnáváš, srovnávej srovnatelné.
                  Škodovka s necelými 142 000 pojištěnců (v 03/2026), navíc takřka všichni v rámci jednoho kraje, má svá specifika a je zcela nesrovnatelná s jakoukoli jinou zdr. pojišťovnou.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 28.05.2026
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          To by mě zajímalo jak složitý je proces vyhodnocení, že to trvá 3 měsíce. Zvenku si myslím, že je to jeden dotaz do databáze.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            Myslím, že nejde o databázi, ale o kalendář - zásada je reagovat co nejpozději a přitom lhůtu nepřekročit... ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2026
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Ale prd.
              Jde o to, že v době podání žádosti může již být preventivní prohlídka "propadlá", tak je umožněno, ji do 3 měsíců absolvovat.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.05.2026
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Takže úřady nereagují na veškeré podněty těsně před deadlajnem?
                Já jen jestli se něco náhodou nezměnilo.
                I já mám totiž zkušenost, že pokud má úřad na něco 30 kalendářních dní, jeho akce 28 den termínu připadá v úvahu snad jen pokud by to byl pátek...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.05.2026
                Autor: Sodoma
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co vás vytočilo 159

                     

                Už je mi to jasnější. Jde nikoliv o propadlou prohlídku, ale o to, že než informace o prohlídce projde administrativou lékaře + pojišťovny, trvá to až 3 měsíce.

                Aby bylo možné o příspěvek zažádat,

                je nutné mít v přehledu úhrad zdravotní péče evidováno potřebné vyšetření podle stanovených podmínek. Teprve poté vám aplikace Moje VZP umožní podání žádosti o příspěvek.

                Upozorňujeme, že celý proces, od vykázání poskytnuté zdravotní péče lékařem i nemocnicí až po její zaevidování, trvá až 3 měsíce.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.05.2026
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co vás vytočilo 159

                       

                  V dnešní době se to může zdát jako zbytečně dlouhý termín (většinou to bývají cca 2 měsíce), ale pro úhrady lékařům platí, že "jsou uhrazeny výkony poskytovatelem vykázané a pojišťovnou uznané".

                  Lékaři vykazují pojišťovně provedené úkony zpravidla do 8. dne následujícího měsíce (mohou ale i vykazovat až 3 roky zpětně...).
                  Po tomto datu zpracovávají data pojišťovny - provádí se validační kontroly, řeší se kolize a uznaná péče je lékařům proplacena. Do zpracování úhrad vstupují ještě další procesy jako je zpracování kapitací, což souvisí s registracemi a přeregistracemi pacientů k lékařům, vyhodnocují se data k různým bonifikacím apod.
                  Až když jsou data kompletně "očištěna", jsou zpřístupněna pro další interní a externí aplikace jako je třeba Moje VZP nebo pro potřeby úhrad z fondu prevence.

                  Chápu, že nezainteresovaným zvenčí to může připadat jako nesmyslně dlouhý termín, ale zevnitř vím, že pokud má být zdravotní péče ze státní kasy uhrazená podle stanovených pravidel, pak si zpracování dat určitý čas vyžádá.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.05.2026
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    V Pátek jsem si chtěl nachystat kolo na sobotní vyjížďku a všiml jsem si, že mám prasklý rám, už zase , potřetí, vždy na stejném místě. Takže víkend jsem místo ježdění strávil hledáním a vybíráním nového rámu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2026
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Tak tomu se říká marná práce. Lituji tě. Kup si nějaký dobrý nový rám. Dá se koupit i nějaká ojetina s dobrým rámem. Já to takhle koupil a přestavěl ke svému obrazu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Buď špatný výrobce nebo se zamysli, zda neděláš ty něco jinak než ostatní cyklisté? ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co vás vytočilo 159

             

        Víc info a fotky v lepším rozlišení jsem dával na BF
        https://www.bike-forum.cz/foto/detail/82519...
        Mám kila navíc a používám odpruženou sedlovku, ale nemyslím, že by byla až tak extrémně málo zasunutá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2026
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co vás vytočilo 159

               

          No radu, že máš zhubnout asi slyšet nechceš... ;-)

          Nic si z toho nedělej, já si myslel, že vážím pořád +/- stejně a jak jsem zase kvůli pojišťovně hledal všechny doklady od lehokola, tak na původní objednávce byla i moje váha a výška...

          Dost mě zarazilo, že jsem během své lehokariéry nabral +10 kilo. Sice je to necelé kilo za rok, ale ani tak se mi ten trend nelíbí...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2026
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co vás vytočilo 159

                 

            To já samozřejmě vím, přes zimu přiberu a přes sezonu se to snažím shodit, ale v roce 2023 to kvůli úrazu nevyšlo a loni nějak taky ne. Před rokem 2023 jsem na podzim míval tak 95, teď mám 115 kg.

            Raděj mi tam delší sedlovku, ale to bych se musel vzdát té odpružené nebo větší rám, ale 21" by na 182 cm výšky bylo moc.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2026
            Autor: xtonda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co vás vytočilo 159

                   

              Jo, koukal jsem. Delší sedlovka zní z pohledu geometrie naprosto logicky. S odpruženou neporadím...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.05.2026
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co vás vytočilo 159

           

      Tak přeházeno na nový rám, zítra to snad projedu

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2026
      Autor: xtonda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Zaujalo, ale tam nejsem vítán.
    Hledali jsme uklízečku pro náš bytový dům. Dělala to sousedka, ale stěhuje se pryč.
    Přes docela nízkou finanční nabídku bylo dost zájemců. Vybraná paní středního věku nás ve výboru zaujala prohlášením, že by uklízela nejraději o víkendu, protože její manžel i mladí se ve volnu doma jen válejí na gauči a čučí celý den do mobilu. Tak že raději půjde dělat něco užitečného!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2026
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Co vás vytočilo 159

         

    Vytáčí mě, že ČD neumí prodat jízdenku z Rumburka do Prahy přes Šluknov. Od 26. dubna do 4. září je na trati výluka s náhradní autobusovou dopravou a po celou dobu výluky to nejde. Takže musím kombinovat jízdenku ústeckého a středočeského kraje (DUK + PID) a vyjde mi cesta dráž a to nemluvě o tom, že u jízdenky ČD bych měl zdarma místenku a body do jejich e-shopu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2026
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Praha, aktivní parťačku na silniční nebo horské k

Hledám: Praha, aktivní parťačku na silniční nebo horské k
včera
Nějaká aktivní, do sportu nadšená parťačka na MTB nebo silniční kolo? Cyklistika (tedy nikoli elektromopedy), z…

Hledám: kolo ve dvou jede líp

19.06.2026
Hledám sympatickou dívku či ženu na společné cyklovýlety. Spíš rekreačně, v klidu, bez závodění a bez honění…

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (5 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026