reklama

Rychloupinák do levného kola?

Dá se namontovat rychloupinák do levného náboje kola? Jedná se o MTB Olpran s uchycením na šroby a matky do vidle.

[ Zpět ]
Datum: 09.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (pete55)
  • Re: Rychloupinák do levného kola?

         

    Ohledně nábojů si nejsem jistý. Ale určitě by měla mít jak přední tak zadní vidlice uzpůsobení pro rychloupínáky, jinak to tam asi nebude moc držet. Kolo by mohlo i vypadnout...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychloupinák do levného kola?

         

    Pokud je to systém šroub - matice, tak v ose vůbec nebude díra, kam by se rychloupínák strčil. Pak tedy - NEDÁ.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychloupinák do levného kola?

           

      Presne tak, ale jedna MOZNOST TU JE. Vymenit celou osu za novou s dirou na rychloupinak. Ta stoji asi 90,-.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychloupinák do levného kola?

             

        No jo...ale to už zdvojnásobí cenu kola Olpran:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychloupinák do levného kola?

               

          To je stejné jako u některých aut jejichž tržní cena je z větší části závislá na stavu paliva v nádrži.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychloupinák do levného kola?

         

    Kup si dutý osy a rychloupínáky a vyměň to. Nejdřív ale změř vnější vzdálenost od patky k patce, ty rychloupínákový osy nesměj tolik přečnívat. Při tom zjistíš, že jsou zničený konusy, tak tam pojedeš znovu. Moh by ses sakum prdum vejít do 400,-.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychloupinák do levného kola?

         

    Já jsem měl na SOBIně motýlky a taky to šlo rychle odšroubovat:)))

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Chasnik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychloupinák do levného kola?

           

      U předního kola to je jednoduché,tam se vymění osy.Některé mají jiné stoupání závitu a musí se vyměnit i kónusy.Osa by neměla přečuhovat více než 1 mm přes patky vidlice aby se vešla do vybrání v rychloupínacích matic.Kolo se nasadí do vidlice a normálně utáhne rychloupínákem.Na zadní vidlici u levných kol je problém v tom,že vybrání pro osy je dlouhé a je spíš vodorovné.Osa nemůže jít až na konec toho vybrání a osa zůstane někde v uprostřed.Rychloupínák potom nesevře vidlici takouou silou a při šlapání ve stoje kdy je na kolo velký nápor se osa hne.Já jsem to vyřešil tak,že jsem na jedné straně využil držák přehazovačky jako doraz pro osu a na druhé straně jsem si vyfrézoval a vypiloval podložku.Ta musí zapadnout do drážky tak aby vyplnila ten prostor za osou a slouží jako doraz pro osu.Nesmí být silnější nežli patka vidlice.Samozřejmě se musí pořádně měřit aby kolo nebylo šikmo.Na takto upravené zadní vidlici jsem najezdil hodně přes 15000 km a bez nejmenších problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hawk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024