reklama

krosové kolo - malá velikost

Ráda bych využila slev a koupila si nového krose s osazením min. deore a výš - nejlépe Merida Crossway 8900 nebo SE r. 2005. Mám ale veliký problém - měřím 160 cm a nemohu sehnat kolo 41-44 (16). Neviděli jste někde v prodejnách takového mrňouse?

[ Zpět ]
Datum: 08.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Benzi ([email protected]))
  • Re: krosové kolo - malá velikost

         

    Ahoj. Netusim, ale treba v Praze Bikeranch ma hodne Merid na krame. A maj tam ted vyprodej.... http://www.bikeranch.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: krosové kolo - malá velikost

         

    Taky napiš, odkud asi tak jsi. Který slevy máš vlastně na mysli? Když píšeš 2005, máš asi na mysli loňský. Jenže brzo už začnou letošní, Merida myslím loni začala se slevama už v srpnu. Jinak v Praze se Meridama zabývá například www.sterba-kola.cz.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové kolo - malá velikost

           

      Blbnu - vždyť letošní slevy už jsou od 1. srpna (ten Štěrba). :')

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové kolo - malá velikost

           

      Jsem z Olomouce. Hledám v loňských slevách proto, že modely 2006 začínají velikostí 46. Ve skladech (podle mého olomouckého prodejce a e-obchodů mají vel. 52.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Benzi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: krosové kolo - malá velikost

         

    Je-li to možné, měla bys někde vyzkoušet tu velikost 46. 41 a 44 se opravdu dělají jen v těch levnějších modelech. Víš přesně, jakej je rozdíl mezi velikostí 41 a 46? Jestli je pro tebe u 46 moc dlouhá sedlová trubka (sedlo už nejde víc zasunout), tak je to blbý. Leda dát pryč tu odpruženou sedlovku a použít normální, pomohlo-li by to. Jinak ten nejdůležitější rozměr je vodorovná vzdálenost sedlové trubky od hlavové trobky (od řidítek). A ta je u velikosti 41 jen o centimetr menší, než u velikosti 46, u velikosti 44 pak stejná jako u 41 (565 mm). Tak se mi zdá, že to třeba moc velkej rozdíl nebude. Taky 160 cm je taková normální bikerská velikost, myslím, žádnej extrém, s tím přece počítají.

    Podrobnosti, zejména tu "geometrii", najdeš na www.merida-bike.cz. Ale třeba už to máš všechno promyšlený či vyzkoušený. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové kolo - malá velikost

           

      Rozhodně ti nechci doporučovat nějakou konkrétní velikost, to se musí vyzkoušet. Ale jestli v těch údajích na www.merida-bike.cz nejsou překlepy, tak si s loňskym modelem moc nepomůžeš. Ono je to všechno předělaný. Ta "velikost" je vždycky délka sedlové trubky, o ostatních rozměrech nic moc neříká. Uvádím modelový rok, "velikost" a vzdálenost sedlové trubky od hlavové:

      2005, 41 i 44 cm, 575 mm.
      2005, 46 cm, 585 mm.
      2006, 41 i 44 cm, 565 mm.
      2006, 46 cm, 575 mm.

      Takže letošní 46 odpovídá spíš loňské 41 či 44. Ale překlepy tam jsou, třeba vzdálenost kol je nějaká úplně zmatlaná. Takže to ber s rezervou.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: krosové kolo - malá velikost

             

        Žofko, díky za zevrubný rozbor velikostí. Včera mi došla odpověď z Meridy, že malé velikosti měli jen u 8800 a ta všechna dodali Volwagenu jako dárek k dodávkám, do prodejen nešlo jediné. Bohužel se nezmínili o tom, jestli by mi letošní 46 stačila na mé cm.
        Včera jsem obtelefonovala několik prodejen, u Šírera v Brně mi řekli, že 46 odpovídá 18, což je na mé cm moc, ale jen pro zajímavost mají Authora dámskou Enigmu s LX, vel.17 za 16.500 - ovšem Airline 16 už zase nikde není.
        Měla bych někde tu 46 vyzkoušet...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Benzi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: krosové kolo - malá velikost

         

    A neuvažovala jsi při své výšce raději o horském kole? Výběr malých velikostí bývá větší a váha kola přibližně stejná. Když se v prodejně domluvíš, dají ti tam i úzké silniční pláště a máš z toho v podstě krosové kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PavelK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové kolo - malá velikost

           

      Já malého a starého horáka mám, ale tady na Hané jezdím tak 80 % po silnici a zbytečně se dřu. Pláště jsem přehodila za ta léta jen dvakrát - nemám na to lidi a nervy. Na silnicčce jsem jezdila loni, ale dávám už přednost pohodlí, takže proto ten kompromis.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Benzi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: krosové kolo - malá velikost

             

        Ještě jsem zapomněla dodat, že bych ráda na kole víc cestovala, tzn. musí být rychlé,pohodlné, něco vydržet a mít návarky na nosiče na brašny.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Benzi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: krosové kolo - malá velikost

               

          Malá kola jsou opravdu vyprodaná, ve výprodeji zbývá Merida Crossway SE, rám 46. Sedla jsem krátce na něj, ale působí na mne jako moc velký. Je to vlastně 48. Jsou Authory kratší? A začaly u vás někde už slevy Author 06?

          [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Benzi ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: krosové kolo - malá velikost

                 

            Štěrba už má slevy 20% i na Authory. S velikostí je to těžký, Author totiž zrovna tu vodorovnou vzdálenost sedlové trubky od hlavové neuvádí, jen délku (skloněné) rámové trubky. Ale jsou lidé (Bejbís), kteří se domnívají, že krosy Author jsou při stejném velikostním označení kratší. Je třeba to vyzkoušet. Taky střed je u Authorů o palec výš, než u krosů často bývá, to je taky potřeba vyzkoušet. Ale začíná u velikosti 16".

            [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: krosové kolo - malá velikost

                 

            Slevy na Authory (nejen) má např. Cykloprague. Tady je odkaz třeba na Airlina 06
            http://www.cykloprag.cz/author06_airline.htm
            Ale o velikostech nic nepíšou, asi to bude chtít dotaz na telefon.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2006
            Autor: ckp13
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024