reklama

Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

Tak jsem po dovolene a asi nebudu psat nic noveho,jelikoz jsme byli poprve na poradne cyklodovci v jiznich cechach a okoli trebone atd.Meli jsme cyklomapy no ale musim rict ze jsem byl velmi rozcarovan zpusobem znaceni u nas.ty znacky snad musel rozmistovat uplne totalni pablb nebo totalne zkarovany clovek,na rozcesti nejsou znacky,clovek musi neustal slizat z kola a zastavovat aby se presvedcil o spravne trase,nekde je sice znacka ale hraje si s vama na schovavanou,nebo je tak otocena ze clovek vlastne ani nevi kam poradne ukazuje atd.Mam ten dojem ze to jsou vyhozene penize,ja takto delat praci jak jsou znacene cykloztesky u nas tak umru hlady,nevydelal bych si ani na slanou vodu.Ale jinak krajina a samotne cyklotrasy docela fajn.copak si to ten kdo to znacil nezkousel na kole projet?No pro cloveka ktery nezna region docela potiz,jake zkusenosti mate vy?nebo jsem to jen ja koho to s....

[ Zpět ]
Datum: 06.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    Taky si říkám, ten člověk co to značí snad vůbec nejezdí na kole. Jedna z "oblibených" situací je např. šipka doleva, odbočíte a vzapětí je křižovatka do Y, co teď?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Forest)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

           

      jo tak tohle presne mam na mysli,diky tomu jsme si parkrat zajeli,jednou az do rakouska,dobra je taky situace kdy clovek prijede na tecko a stejne cislo trasy ukazuje na obe strany?? mohli by uvest aspon nejay smerovy detail treba nejblizsi mesto nebo vesnici na kazdou stranu at clovek vy kam odbocit a to ze nektere trasy ci casti tras jsou prujezdne jedine s krovinorezem ci motorovou pilou ani nemluve

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

             

        Musím říct že je to opravdu děs.Při nedávné projížďce jsem koukal na značení a asi bych zabloudil,kdybych nejel tam kde to znám.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    Značení cyklotras je nekvalitní a hrozné.Některým lidem asi značky pro cyklisty vadí, proto je záměrně ničí. Obce je už neobnovují. V sobotu jsem v Zelenči hledal cyklotrasu 14 (podle mapy19) měla být na přelomu tras 34/35.Pak se objevila okolo Čelákovic, zmizela za Přerovem nad Labem.Je to škoda, že se ničí práce jiných a zárověň užitečné věci pro lidi, kteří dělají něco pro své zdraví.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

           

      Cyklotrasa 14 ze Zelenče do Čelákovic nevede (podle mapy KČT). Proto není značená. Většinou se neexistující trasy nevyznačují, to je takový zvyk. Jiná věc je, ža na některých mapách jsou takové neexistující trasy optimisticky vyznačené (táká se to třeba i trasy z Prahy do Kralup podél Vltavy). Do mapy si každý vydavatel může nakreslit co chce. Taky se trasy mění. Třeba ze Zelenče do Jenštejna je trasa vedená po silničce, která už přestala existovat. Místo ní tam povstala jáma, závora, hlídač a buduje se tam nové ležaté sídliště. Nebo v téže lokalitě kvůli jinému sídlišti udělali jednosměrnou silnici. Cyklotrasa tam je v tomhle případě pečlivě přeznačena oklikou, tu ale nikomu nedoporučuju.

      Nevylučuju, že něco z toho už zas neplatí, furt se něco mění.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

             

        Podle mé mapy vede cyklotrasa 14(19)od metra Černý most přes Zeleneč až do Nymburka. Tak nevím,zda je to mapou nebo někdo krade značky?????

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

               

          Je to mapou. Taky to na jedný mapě mám. Ale proč tam cyklotrasa není, to nevím, cesta je to pěkná. Aspoň se dá věřit tomu, že když něco na mapě je vyznačené, tak se tam s kolem dostat dá (nebo někdy dalo :-). I kdyby to v terénu značený nebylo.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.08.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    Zkušenosti mám stejné...naprosto..
    Jendou jsem si z legrace zkusil jet po cyklostezce respektive značené cyklotrase..cca 80km.
    Jsem "místní" a terén znám..
    Ale když jsem se opravdu snažil jet po značkách,místo 80km bych si najel tak dalších 80km..a do cíle dojel druhý den..Naštěstí jsem jako místní věděl,že když na kžižovatce "Y" je šipka rovně,musím jet "podle slunce" doprava...
    Ale nebýt místní...ztratím se..a umřu někde hladem...
    Děs a hrůza..

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    A to jste ještě neviděli takové značení v Jizerkách. Tam se navzájem tluče značení pro pěší, lyžaře a cykloturisty! Klasický český problém spočívá v tom, že dotyčné organizace a samosprávy nejsou schopné se domluvit na jednotném logickém postupu, nebo že nadšení pro věc přebíjí zdravý rozum.:-)) Já raději než na značení spoléhám na kvalitní mapu a vlastní úsudek.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Tomsa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

           

      No, to je ono. Podle cyklistických tras si jízdy nikdy neplánuji. To spíš podle autoatlasu, pro auta jsou silnice označené celkem dobře. Chce to hodně dobře nastudovat, když jedu někam, kde to neznám.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    Taky mám se značením špatné zkušenosti. O značky se stará KČT a někde to dělají nadšenci a někde to mají jen jako okrajovou věc. Já jsem napsal na KČT o chybně značených místech v naší oblasti, ale sám šéf KČT mi odpověděl, že na mě nemá čas a dal mi kontakt na vedoucího oblasti, ten mi napsal, že se na to podívají, ale ani po moji urgenci se už neozvali... Jo ono najít kdo je zodpovědný za tu určitou cyklotrasu je kumšt... no je toho hodně na povídání...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    Mám také podobné zkušenosti. Nejsem sice zrovna mistr světa v orientaci, ale značení cyklostezek je tak žalostné, že bez mapy si vůbec netroufnu někam vyrazit. Kdysi jsem jen tak z legrace zkoušela jet podle značení po cyklostezce ze Žižkova do Klánovic. Jednak je stezka nesmyslně z kopce do kopce ačkoli existuje mnohem lepší vyrianta cesty a druhak se podle značení bez mapy dorazit do cíle snad ani nedá. To už raděj, pokud to jde, jezdím podle turistických značek pro pěší. Ty jsou neporovnatelně lépe označené.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MM)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

           

      Taky jsem se teď vrátil z JČ a byl jsem zděšen:-)Copak já jel po červené na biku a nečekal od té trasy podle Vltavy nic dobrého,ale když jsem dojel zoufalce na crosu,který jel po té trase po coby značené cyklotrase-tak jsem myslel,že kecá-nekecal,měl mapu cykloturistickou,já turistickou.Že si zajel kupu km je jedna věc,ale že musel co chvíli tlačit,protože to jinak fakt nešlo-to je druhá.Který blb tohle značil jako cyklotrasu,to bych chtěl vidět-když si tam představím rodinku na dovolené,která si vypůjčí kola a plná nadšení vyrazí dle značení,tak je mi jasné,že máme o pár cyklistů méně-po takové zkušenosti.Já jezdím jen po turist. značkách pro pěší-v neznámu riskuji "nejetelnost",ale to k MTB patří a počítám,že občas budu nosit bika na zádech-upřímně ale lituji ty,kteří podle mapy nesou ty kola taky:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

             

        No mám podobné zkušenosti. Zrovna minulý týden jsme vyrazili z Náchoda na Opočno přes Peklo a Nové Město. Podle cyklomapy to měla být z Náchoda do Pekla asfaltka kolem Metuje (tuším trasa 4034). Že to nebyla asfaltka by mi zbytek rodiny odpustil, i když ty řeči, když nás míjeli bikeři na MTB, že je to cesta pro ně a ne pro nás. Ale když žena a dcera táhly ty krosy na rameni přes kameny (aspoň tady jsme si byli s bikery rovni - oni také nesli), tak na tvůrce map a vymejšleče cest (- mne) pěkně nadávaly. Naštěstí to bylo jen kousek na rameni a vzápětí to přehlušil déšť, který začal u Dobrušky a doprovázel nás i po zbývajících 40 km. Ještě že "holky" jezdí rády, takže po horkém čaji už byla zase pohoda a já se "rozmachoval po mapě při hledání "asfaltky" na další den.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2006
        Autor: Jurk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    Tož mne už zděšení přešlo a přestal jsem kupovat cyklomapy.Mapy KĆT a značení pro peší to je jistota.A cyklostezka Bečva mezi Přerovem a Hranicemi tak ta je vyznačena jen na mapě a i když jsou části stezky hotovy,v terénu ji pro jistotu nikdo nevyznačil.a tak na ni trefí snad jen místní.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (strejdalibor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Znaceni cyklostezek,jsem zdesen

         

    Ja som po celych Cechach presiel par tisic kilometrov a vyuzivali sme pritom vacsinou znacene cyklotrasy a myslim,ze sme velmi nebludili. Len raz sa nam stalo,z e sme namiesto po ceste sli do velkeho blata, ale to nejaky dobrak otocil celu znacku aj so stlpikom. Podarilo sa nam vratit znacku na svoje miesto.
    Takze suma sumarum som so znacenim vcelku spokojny.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024