reklama

tretry

Jaké máte zkušenosti s tretrami? Stalo se už někomu, že se mu vytrhli kufry? Jsou na tento problém lepší tretry s tvrdou, nebo měkkou podrážkou?-pokud to vůbec ovlivní. A jaké tretry by jste mi doporučili-jezdím na treku střídavý terén.
PS: nejsem milionář ;o))

[ Zpět ]
Datum: 06.01.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (hájky)
  • Re: tretry

         

    vytrhly z tretry? Ne, ani o nikom nevím. Podrážka: určitě ne karbon, tvrdej plast (závodní, silniční použití), spíš klasickou turistickou botu se zapuštěným kufrem = potřebuješ v tom i chodit. Systém asi SPD?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tretry

           

      Jasoň, SPD. Mám je objednaný z netu, tak přemejšlim, co na ně nasadit. Bohužel mam tu zkušenost, že nejdřív koupim něco na čem se spálim a až pak zjistim, že je lepší tamto a takhle... . Někde jsem zaslechl něco o vytrhnutým kufru, tak sem hned radši napsal, abych zjistil co a jak, protože kdyby se ňáký vytrhávaly, tak by to byly určitě ty moje. Buh ví co jsem kde slyšel, možná někdo někomu vytrhl kufr z ruky :-)). Dík za odpověď. h.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hájky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tretry

             

        boty / tretry z netu. Jsi šťastlivec s normální nohou nebo blázen, kterej chce šetřit :) . Spíš jsi slyšel, že někdo vytrhnul tretru z pedálu. Boty jsou konstruovány: kufr - šroub - plech v botě, mezi tím je podrážka. Kufr/šroub můžeš ochodit - dá se koupit. Plech v botě: můžeš teoreticky z něj vytrhnout dva šrouby, opět se dá nahradit / vyrobit. Samo, že můžeš zničit tretru při pádu, ale že by se vytrhávala ta podrážka není běžné....

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tretry

               

          Ne-e, taky jsem jedinec s nenormálníma nohama. Objednal jsem si ty pedály, nikoliv tretry-to by mi strach nedovolil.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (hajky)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tretry

               

          He he, já jsem vytrhl kufr z podrazky :-) Seskakoval jsem bocne jeden dropik a neustal jsem ho uplne dobre. To bys koukal, jak je potom snadne vyrvat takovy kus plechu...nastesti snadneji, nez pouzdra mych kloubu a kosti :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Treatt)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: tretry

                 

            Hmmm, a nemáš spíš nefunkční SPD ? ;-) To přeci není normální aby to včas nepustilo nohu...

            [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tretry

         

    pokud chces usetrit - nevim odkud jsi, ale pokud mas moznost skoc do prahy u jizni spojky je adidas factory outlet. presnou adresu bohuzel nedam z hlavy dohromady.
    na bezne jezdeni adidasy staci, maji i pekne /a pohodlne/ zimni tretry

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tretry

         

    Kufry jsem kdysi vytrhl i s plastem podrazky u treter John Luck (hodne levne, turisticke). Stalo se to tak, ze jsem jel v zime v asi minus peti, plast nejspis nebyl moc kvalitni a zkrehl, a pri vcelku nevinnym padu praskl. Druhy boty ty samy znacky mi ovsem vydrzely hodne dlouho. Predpokladam, ze se to stane spis u levnejsich treter. Na treka doporucuju spis turisticky tretry, lip se v nich chodi.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tretry

         

    El-Moro II od adidasu by mohly byt to prave ne? mrkni => http://www.bikeexpert.cz/pages/adidas_special.html

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Frank)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tretry

           

      Jo to by bylo prave. Akorat ja je koupil za cca 1200 Kc a ted (v zime) je maji v Adidasu za cca 1000 Kc. (Takze spatna reklama ;-).

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tretry

             

        Helel a je rozdíl mezi měkkou a tvrdou podrážkou po 70-100 km jízdy? Včera mě jeden známý zrazoval, že v měkkých bolí nohy, že jsou otlačené od pedálů 8-/ ??
        Letos bychom chtěli jet alpy a táhnout tretry s tvrdou odrážkou a ještě boty na přezutí se mi rozhodně nechce... (nasadil mi brouka do hlavy)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hajky)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tretry

               

          Brouka vyžeň, i ty, kterým se říká "s měkkou podrážkou", mají podrážku daleko tužší než normální tenisky. Takže i když je spd pedál menší, noha se neotlačí víc než v tenisce na obyčejném pedálu, spíš míň.
          Tvrdostí boty bývají posedlí hlavně výkonostní jezdci, kteří se snaží honit sebemenší promile účinnosti šlapání, a pár takových promile, možná procent, získáš tou plastovou tvrdou botou. Bota, která je jen tak ohebná, aby se v ní dalo chodit (a hlavně má podrážku z gumy atd.), nezpůsobí žádné otlačení ani přidanou námahu, které bys poznal.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tretry

               

          Já teda nevím v čem jezdíš Ty, Jirko, ale rozhodně bych netvrdil, že tvrdostí jsou "posedlí" výkonostní jezdci. To slovo není asi na místě. Přestože nepatřím mezi výkonostní jezdce, musel jsem po turistických Biemme ( zavazovací s jedním suchým zipem) pořídit na bajka ještě Specializedy (2 suchý zipy). Ono totiž kromě honění tvrdosti, jejíž rozdíl a pohodlí je nepřehlédnutelné, taky záleží na prodyšnosti boty (ovšem pokud se nebudeš zouvat přes každý brod, nebo potok, či louži) a to samozřejmě turisťáky moc nejsou. Podle mě je lepší přidat prachy, koupit kvalitnější bajkovou botu, která je přijemně tuhá a navíc při chůzi nijak, dle mého názoru, nevadí. Nebo - dle mého názoru, v turisťákách opravdu citíš SPDéčka a volil bych za pedály spíše "hybridy" (pro "hajky" z jedné strany pedál, z druhé SPDčko).

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pedro)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: tretry

                 

            Mám taky "turistický", vybíral jsem jednak podle ceny (dávat za boty třeba 3,000 mi připadá přehnané), jednak právě podle té "měkké" podrážky. Přestože to podrážkou není žádná teniska, dá se v tom úplně normálně chodit, dokonce i běhat. "Neprodyšnost" mi nevadí, naopak su rád, že mi do boty neteče:-) Ve skutečnosti jsou ale ty boty prodyšnější než jakékoliv jiné, co jsem měl kdy na sobě (s vyjímkou sandálí, samo). Brody ani louže nijak zvlášť nevyhledávám. Většinou se ale dají i na mtb projet bez namočení nohou (pokud to není nějaká úplně řeka).
            Co se týká bolení noh (chodidel), po 70-100 km jízdy žádný problém, i více většinou není problém. Ale je pravda, po delší jízdě mě chodidla občas trochu bolí. Jestli by to vyřešila tvrdá bota nevím, ale ani mě to moc nezajímá, jelikož to není tak vážné a tvdé boty jsem z výše uvedených důvodů zavrhl.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.02.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: tretry

                   

              Myslím si , že to bolení chodidel nebude z pedálů, ale z konstrukce a kvality vnitřku boty, případně vložky. Ale to bude možná trochu daň za cenu. Zase pořád lepší turisťáky, ať levnější v SPDčkách, než teniska v klipsně, to se musí nechat. A ušetřený prachy se nechají investovat do pořádnýho funkčního prádla.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.02.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Pedro)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: tretry

                 

            Mám takové černočervené Diadory za cca 1500Kč. Mají podle mě docela tuhou podrážku a skelet okolo nohy má několik mřížek, které vypadají na první pohled neprůhledně, ale když dáš dovnitř třeba prsty ruky nebo když máš bílou ponožku, je to trochu vidět, takže prodyšné jsou hodně. No a při brodění vodou můžu mít hladinu až nad osy kol a stejně se nenamožím, protože osa pedálů je nějakých 65cm nad zemí a spodek sedadla skoro taky tak.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.02.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: tretry

                   

              Jestli to jseš Ty, Jirko, z diskuze o holení nohou, tak musíš asi mluvit o lehocipedu. Musím říct, že teda ten kluk, co se na holení nohou ptal, musel z vás být dost vedle. O holení se v týhle diskuzi zrovna moc nepsalo. Zase se dotyčný dověděl neco o problematice F1 a zákulisí UCI...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.02.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Pedro)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: tretry

                     

                Jo, su to já :-)))))))))))

                [ Zpět ]
                Datum: 10.02.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: tretry

                   

              Mám přesně ty samý boty a jsem s nimi moc spokojenej, ta mřížka je skutečně funkční skoro mi to někdy přijde jako sandály. V létě jsou super, jen nejsou moc vhodný do nižších teplot, takže uvažuju o ještě jedněch teplejších.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.02.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (hajkis)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: tretry

                     

                Jo, v zimě je v nich zima. Ale peněz je málo:-).

                [ Zpět ]
                Datum: 11.02.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024