reklama

kapotáž

zdravicko vsem cipedistum!
zakladam nove tema nebot system mi jiz nedovolil dalsi vetveni kuli odchylce od puvodniho tematu.

v diskuznim tematu lehocipedy-trikolky jsem narazil na tento problem - kapotovana lehokola, trikolky.
o moznostech laminovani jsem se dozvedel prave odsud. byl bych rad kdyby me nekdo mohl odkazat na nejake blizsi informace ohledne laminovani v souvislosti s laminovym krytem nejakeho lehopedu...mam v umyslu vlystni vyrobu: ocelova nosna konstrukce a na ni laminat.
mozna je to tim ze sedim cely den u pocitace, tak mam vygumovano a nedari se mi nic najit:) zajimalo by me cokoliv: postupy vyroby, zakazkova vyroba-kdo to u nas dela, cena a samozrejme vaha ...co se tyce pevnosti - pevny je to asi dost, ze?
Diky Hmoťa

[ Zpět ]
Datum: 05.08.2006
Autor: Hmotr
  • Re: kapotáž

         

    Hoi, ze by to nekdo v CR provadel, o tom nic nevim. Pokud ti nedela anglictina problemy, pak velmi vycerpavajici jsou tyto stranky: http://www.adventuresofgreg.com/hpvlog/. Tech dat je tam vsak obrovska spousta.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kapotáž

         

    Já jsem laminátový šílenec samouk, nikde jsem se nedočetl nějaký návod nebo tak. V postatě vím o laminátech co jsem různě zaslech, dost mi poradili při nákupu materálu v Havel Composites (co je na co a jak na to). Pokud trochu víc specifikuješ o co konkrétně by mělo jít (streamliner, velomobil, částečná kapotáž) tak můžu trochu něco poradit. Pokud chceš pro začátek něco málo tak mrkni na moje stránky http://hebike.borec.cz, hlavně odkazy "Nákladní přívěs" (kde ještě stále není žádný přívěs, trochu to usnulo, ale je tam výroba laminátového kolečka), "Kryt převodníků" (de je velmi stručně výroba laminátového krytu na převodníky) a hlavně "Pouzdro pro tenorovou flétnu" (což nesouvisí přímo s lehokoly ale je tam hodně laminování.
    Pokud už základy výroby něčeho z laminátu znáš, tak ti tohle všechno asi na moc nebude. Každopádně se ptej, odpovím jak budu umět.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kapotáž

           

      skvely odkazy,diky vam!
      jeste sem je nestacil uplne prostudovat ale rozhodne dobra motivace. ten chlapek Greg si s tim teda vyhral - mazec a na www.havel-composites.com je docela hezky povidani o technologiich...
      sákryš - že to u nas ještě nikdo nedělá? :)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2006
      Autor: Hmotr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kapotáž

             

        Tys asi ještě nezkoušel kolik peněz a především času to sežere, že ne? Greg kdysi vymyslel geniální počítačovej program (nevím přesně v jakým oboru) a doteď mu chodí peníze za autorský práva na ten algoritmus (autorská práva ve vyspělých zemích totiž nezpočívají ve vybírání peněz za amaterský koncert barokní hudby s tři sta let mrtvými autory nebo za kopírování poznámek z přednášky od spolužáka). Greg se místo sezení před luxusní vilou a popíjení vína rozhodl překonat nějaký rekord, Trans Canada se ukázalo být jako legislativní problém (na půlku silnic ho nepustí), tak šel do 24hodinovky a dokázal to. Stálo ho to spoustu peněz za spoustu karbonu a především několik let práce. Ne jen soboty nebo večer jednu hodinku po práci, měl na to volno pořád. Takže to myslím odpovídá na otázku proč to u nás nikdo nedělá. Věnovat takový úsilí stroji se kterým ani pořádně nemůžu na českou silnici (zákon to nezakazuje, ale je to podle mě dost o hubu) se nikomu nechce. Velomobil bych rád a snad ho jednou i postavím, ale už s tím vyhrožuju dlouho a ještě jsem nezačal, furt jsou jiný věci na práci.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kapotáž

               

          Greg se angazol u Adobe.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.08.2006
          Autor: evan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kapotáž

                 

            To jsem nechytil, jen že nějaký software a že ho to zřejmě finančně zajistilo.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.08.2006
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kapotáž

         

    pokud planujes vnitrni ocelovy ram urcite protuduj taky veci od johna tetze
    http://www.recumbents.com/mars/pages/proj...
    a projed google taky na coroplast recumbent fairing
    napr tady
    http://www.velomobiling.net/modules.php?set...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada lehokolo.com)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kapotáž

           

      Moc pěkný bastl, ten bílý coroplast. Hlavně ta trubka od umyvadlového sifonu držící zám ze skládací židle. Ještě bych na to z boku napsal název "Horečka sobotní noci".

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kapotáž

             

        to mas samozrejme pravdu, ukazme si i jiny pekny priklad opacneho postupu napr. carbonove trubicky stipajici se podel na tvem baron-clonu jen proto abys nepouzil neco tak primitivniho jako je na koncich zplacatela hlinikova trubicka 10/8 :))))

        Jenze ten bastl na fotkach ma uspesne za sebou tri zimni sezony jezdeni.

        ALE VAZNE -- TVRDIM ze osklivost coroplastovych kastli neni nutna a kazdy, kdo slepil z abicka napr. porsche mi to jiste potvrdi (mluvim o tom ovsem uz tak dlouho, ze chapu, ze stejne jediny zpusob, jak o tom kohokoli presvedcit, je splasit nejak ten vikend a trikolku a udelat to)
        A HLAVNE coroplast projekt je na silnici za par kacek a jeden vikend ve trech funkcnich verzich narozdil od libovolneho laminatoveho skvostu. Ten sezere mesice casu a desitky tisic korun.
        PS.
        A ABY BYLO UPLNE JASNO: MILUJU DUCT TAPE (lepicí pásku)
        NESAHEJ MI NA NI!
        :-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada lehokolo.com)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kapotáž

               

          Mě se to taky docela líbilo. Ve stylu udělej si sám z toho co dům dá, aby to bylo co nejlevnější, ale výsledek mi vůbec nepřijde špatnej. Naopak!! A co se týče pásky tak textilní pásku taky používám skoro na všechno:o)) Ideální je třeba když potřebuješ spravit díru na kalhotech nebo bundě :o)) Monterky s tím mám zalepené úspěšně už pár let a to byly x krát praný :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2006
          Autor: Jirka-As
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kapotáž

               

          Však já nenadávám, jen aby někdo nezískal dojem, že kapotáž na lehokolo vypadá takhle, to by bylo smutýný:-). Jak vypadá tailbox na mém lowraceru už jsi viděl, ne? A koutouč Duct Tape vozím s sebou co mám ten tailbox. Ale moc nedrží, vůbec nejvíc drží hnědá izolepa, nejmíň průhledná izolepa.
          A k těm trubičkám co ti furt nevímproč leží v žaludku: karbonový jsem měl doma (zbytky z tatínkovy rozštípané vlaječky na tříkolku), hliníkový ne. To za prvé. Za druhé: držely sto kilometrů dokud jsem na kole jezdil já, a to jsem ho nešetřil ani trochu, Přežily i několik lidí co si to kolo chtěli zkusit. Ale jaks na to sednul ty, bylo po nich. A sotva jsi z toho slezl, prohlásils, že mě to nějak pruží a že "se" mě to tady a tady štípe. Já si to moc dobře pamatuju!!! A konečně si taky něco postav, třeba Frankenstaina Mk2, ať nám všem předvedeš jak to děláte v Praze:-)))).

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kapotáž

                 

            Chlapi, to není pěkné, jak se navzájem obviňujete. Což takhle vzít najít společnou řeč. Minimálně v lásce k duct tape se shodnete, dále chcete oba postavit velomobil... Mám pro vás tip, mrkněte sem: http://rclsgi.eng.ohio-state.edu/~henrich/Roger...

            [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2006
            Autor: evan
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kapotáž

                   

              Dobrý tip, krásný stroj - bohužel jen "jednoúčelový". I když by mě lákalo jet vlastní silou třeba stovkou, přece jen by to bylo dost drahé "potěšení".

              [ Zpět ]
              Datum: 11.08.2006
              Autor: drak
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: kapotáž

                     

                Ten na obrázku od Evy je myslím elektrickej, viděl jsem ho na Discovery.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.08.2006
                Autor: Jirka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: kapotáž

                       

                  Asi máš pravdu, lehomobil by měl být kratší - vypadá to na fotku z pokusu o rekord na solném jezeře. Vím, že je to skoro "zbytečná práce" a času nazbyt moc není, ale neláká Tě udělat něco vyloženě "na rychlost"?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.08.2006
                  Autor: drak
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: kapotáž

                         

                    To výš že láká. Možná budem s ninkem dělat streamlinery na příští K24, ale to se uvidí. Příliš nevěřím že se k tomu dostanem, i když bych děsně rád.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.08.2006
                    Autor: Jirka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kapotáž

           

      diky za odkazy!
      to je fakt dobry - treba na tohle ste koukali?
      http://members6.clubphoto.com/mars548268/715654...
      skoro se nechce uverit ze neco takovyho jde udelat...to by bylo skvely, ale asi to bude jeste dost dloho trvat nez do toho trochu proniknu - do ty pěny
      ..posilejte sem prosim, kdyz na neco narazite dalsi odkazy, je to supr inspirace!

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2006
      Autor: Hmotr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024