reklama

Chodidlo při šlapání

Ahoj, dneska jsem narazil na svůj problém a to, že zřejmě šlapu špatně chodidlem na pedálu (nášlapech). Mám takový pocit, že pořád šlapu špičkou nohy směrem k zemi. Nevím jestli to je výškou posedu (nepřesýpám se a nohy mám ve spodní pozici pokrčené v koleni) nebo něčím jiným. Když se jí snažím vyrovnat rovnoběžně se zemí, tak jak by se myslím šlapat mělo (kdyžtak mě opravte), tak mi to nějak vůbec nesedí. Poraďte prosím, jak je to správně, případně, jak to napravit. Díky moc

[ Zpět ]
Datum: 03.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Meridak ([email protected]))
  • Re: Chodidlo při šlapání

         

    No vidíš, a to jsou mezi námi tací, kteří šlapou špičkou dolů až tak, že to vypadá jako by na nich stáli, jako při baletu. Netuším proč, ale neptal jsem se, protože mi dotyčný příliš rychle ujížděl, takže jemu to asi rozhodně problém nečinilo. Proč to dělal netuším, třeba kvůli využití konkrétních svalů, které pak dělají pěknější lýtka ? ;o)))))))
    Já to občas také schválně dělám takhle, když například do mírného kopce držím vysoké otáčky šlapání na lehčí převod.
    Nejsem odborník, ale pokud tě z toho nic nebolí a jezdí se ti dobře, tak možná problém vlastně nemáš.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodidlo při šlapání

         

    ja mam spicku taky smerem k zemi, ne hodne, a podle me je to ok, pokud chodidlo vyrovnam do vodorovne polohy tak citim vic horni stranu stehen a pote stehna cela. takze pri dojezdech do delsiho kopce to casto vedome prohazuju.

    vsiml jsem si toho i u jinych.

    pokud te neboli nohy tak bych rekl, ze problem nemas

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chodidlo při šlapání

           

      To je ono... když jsem do kopců šlapal víc špičkou dolů, tak mě méně bolela stehna, zvláště v horní části hned za kolenem. Jediné kdy jsem shledal vodorovnou polohu výrazně lepší je při "spurtu" ve stoje, ale tam to asi ani jinak nejde ;))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodidlo při šlapání

         

    To nejní špatně, jukni se na profíky.
    Co jsem VYČETLA (sama neumím dobře šlapat a poznám jen vyloženě hodně špatný šlapání, ne pak už správný), poloha nohy na pedálu by měla být po celou otočku víceméně stejná, špičkou dolů.
    Případně v dolní úvrati vodorovně.

    Chybou by bylo, kdybys v dolní úvrati patu propínal dolů, jako při jízdě na koni. I když někteří instruktoři spinningu tvrdí opak. :-)

    Ale neznamená to, že šlapeš dobře. :-)
    Můžeš mít špičku víceméně pořád dolů (podle stavu únavy, případném schválném protažení nohou), šlapat frekvenčně jak kulomet ráže ratatata a přitom "šlapat zelí" - jak já.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chodidlo při šlapání

           

      http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

      Lékař radí.
      6) Kulaté šlapání.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chodidlo při šlapání

           

      Naprosto perfektně je zobrazena poloha nohy na pedálu při správném kruhovém šlapání v jednotlivých fázích otočky v publikaci Velká kniha o cyklistice. Prakticky pohyb v nohy v kotníku připomíná pohyb, který vykonává ruka v zápěstí při švihání bičem (nejspíš odtud je výraz švih).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Tomsa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chodidlo při šlapání

             

        Tuhle knihu se snažím sehnat, ale nechci si ji objednávat a v místním knihkupectví ji nějak nevededou :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Meridak ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chodidlo při šlapání

           

      Jsem taková cyklo -pěšo-turistka.Jezdím na kole každý den a proč ten název?Na kole mám za sedlem přidělaný košík a v něm vozím svého psa.Je mi ho líto nechávat doma.A tak, kde nemůže běžet jedu a po lesních cestách ho nechávám běžet a někdy s ním jdu.Raději běží ,ale má rád také když se jede rychle( nebo ,že by se bál),při pomalé jízdě mi totiž za zády štěká .No, ale k tomu šlapání,protože vlastně i jezdím i šlapu pěšky, nemám speciální boty a po pravdě řečeno, ani si neumím představit mít nohu stále pevně na šlapce.Myslím si, že by mě při delší jízdě, braly křeče do prstů.Myslím si to špatně?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chodidlo při šlapání

             

        Myslim ze nebraly, ale asi je to dost individualni zalezitost. Mam naslapne pedaly a s krecema do prstu nemam problem ani u tras 100km+... Ta bota neni specificka jen v tom, ze ti drzi nonu na slapce v jednom miste, ale i v tom, ze ma tvrdsi podrazku. Netlacis do pedalu prstama, ale celou plochou chodidla, takze neni duvod aby vznikaly krece

        a ta nocha neni uplne pevne... do stran maji pedaly urcitou volnost

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: pb
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chodidlo při šlapání

               

          Přesně tak a hlavně v rychlejším sjezdu s většími kameny oceníš tu "přilepenost"...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Meridak ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chodidlo při šlapání

                 

            A nebo neoceníš, protože se bojíš a raději vycvakneš, abys mohl zaujmout takzvanou katapultační polohu jako tato slečna ..

            http://www.bike-forum.cz/img/upload/fotogalerie...

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chodidlo při šlapání

         

    Podle mého je šlapání s napnutou špičkou jednoznačně nejúčinnější.
    Ale asi ne nejzdravější, protože svaly ovládající chodidlo nejsou v pohybu a tudíž nefunguje to, čemu se říká krevní pumpa, nebo tak nějak. Pohyb těchto svalů má rozhodující podíl na odvádění "použité" krve z dolních končetin.
    Takže Ti doporučuji, aby jsi občas šlapal jakoby chodidlama, což znamená při pohybu končetiny vzhůru dávat špičku nahoru a při sešlapávání pedálu ji zase napínat.
    Rozhýbeš tím tu žilní pumpu, což je nejspíš dobrá prevence proti křečovkám.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

489 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024