reklama

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí
V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku nechali v zádech a najednou to bylo krásné! Zelené kopce, jurty, krávy, koně. Konečně tak, jak jsem si to vysnila. V kamenitém sjezdu, kdy to kluci napálili a my se s Šárkou naopak zpozdily,…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2024
Autor: Peggy
  • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

         

    Jooj, toto je už krásné.
    Byť teda ten popis cest okolo jezera je docela hrůzostrašný.
    Pokud se mohu zeptat- Nikolaj Prževalskij... podle něj jsou pojmenováni "koně Převalského" ?
    ad lehnutí si k obědu... Dělali to už v dobách antiky/ Říma.
    Kamarád si tento zvyk přinesl z vojny.
    Byl u raket a měli střelby kdesi v pouštní části CCCP.
    Používal slovní spojení: "zaujmem polohu ležiaceho žerca" :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2024
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

           

      Ano, měl by to být on. Nový druh koně objevil během cesty do Tibetu. Ohledně názvu města, pak jej přejmenovali zpět na Karakol, načež Stalin zase na Prževalsk a tak se to jmenovalo až do rozpadu SSSR v 1991 roce. (to jsem si načetla)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2024
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

             

        Takže opět zahltím Peggy dotazy.
        Předem se omlouvám, vím, že se zde blog objevil v pátek, ale já se k němu dostala až nyní /rodinné a pracovní povinnosti/.

        1. Kafíčko
        Já, kovaný kafař a závislák na kávě, jsem si až u čtení Tvého blogu uvědomila, proč mi to na našich trecích nikdy nechybí. Já k tomu totiž potřebuji ATMOSFÉRU, tedy prostředí, jako posedět, pokoukat, degustovat, no a když putujeme v divočině, kde není žádná civilizace, tak samozřejmě ani kavárna, a tím pádem se můj absťák neprojeví.

        2. Nabíjení
        To už nevozíte tu "rozčtyřku", nebo jak to nazvat, co jsem kdysi viděla na vašich fotkách? Prostě vám stačí jeden přístup k elektrice, a nabijete 4 přístroje.

        3. Reflexní značení
        Takže vypadáte jako silničáři, nebo debilové... Nebo jako šípovi :-)))

        4. Gagarin
        Chápu zajížďku i motivaci. Kdybych tam byla, tak bych tam určitě chtěla taky, rozumím tomu. No a rodina... Ta se buď přizpůsobí, nebo... Prostě vyměnit rodinu :-))) Ne, dělám si prdel, otázka je v motivaci, já takto patřičně politicky vysvětlila Lubošovi, proč nyní v Londýně potřebuji na Baker Street 221B, a to jenom proto, že tam imaginárně bydlel Sherlock Holmes, ačkoliv to pro nás byla zacházka i zajížďka...

        5. Minulý čas
        Naprosto chápu, v terénu jsem ráda, že dokážu vést deník, a v tamních podmínkách ho píšu v čase přítomném. Doma to pak složitě přepisuji do času minulého, protože přece vím, že se má psát v čase minulém vyjma zdůraznění napětí, které může být v čase přítomném, ale jen krátce. Takže když sdílíš autentický deník, kde jsi nechala čas přítomný, je to za mě v pohodě.

        6. Furt deník nahráváš? Nebo zapisuješ?
        Stále to řeším, zatím urputně zapisuji.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2024
        Autor: šíp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

               

          Díky šípové za milé dotazy :-)
          1. ad kafe - asi to máme stejně, proto tady v těch zemích posezení u kafe nahradilo (alespoň částečně) posezení u čaje. Na horách, když není možnost, kafe prostě není a také mi nechybí.
          2. Rozčtyřku vozíme, jasně že jo, ale kde jsou doby, kdy nám stačila? :-) Co vozí děti své mobily, sluchátka, chytré hodinky... tak vozíme dvě taková zařízení a ty zapojujeme do sebe. Asi to nemám vyfocené, ale kapacita se zvětšila.
          3. No jo no :-) já jsem trošku nechápala jediné (a nebyla jsem sama), a to že v době polárních dní vozíte ty čelovky připevněné na helmách. Neregistrovala jsem tehdy u vás ani žádný průjezd tunely.
          4. Gagarin byl boží a koneckonců, byla tam i ta motivace, že k němu nikdo jiný z party nejel ;-)
          5. + 6. Deník si nahrávám, ale přiznám se, že už se mi stalo přesně 2x, že jsem o ty záznamy přišla. Například při změně telefonu jsem zapomněla Víťovi říci, aby mi přehrál i soubory ze záznamníku. Prostě jsem je po příjezdu domů ihned nestáhla do PC a pak na jejich existenci zapomněla. A pak brečela :-) No jo no. To se ti u papíru nestane, pokud se ti nerozmočí a pokud to po sobě přečteš :-))) Loňské Pobaltí jsem už žádný deník nevytvářela. Nějak mne to přestalo bavit, bylo to i o tom, že jsem si řekla, že to je možná poslední celorodinná větší cesta, tak si to hlavně užiju a nebudu trávit čas nahráváním nebo psaním deníčku. Holt to budu muset začít sepisovat rychle, dokud si něco ještě jakž takž pamatuju.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2024
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                 

            Prosím tě, proč sebou to kafe nevozíte?!? Vaříte leccos, tak proč ne kávu?!?
            Já jsem kafař a vždycky ho mám sebou. Teď jsem si poříila i aero press - ne cestování ideální.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2024
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                   

              Protože to prostě není ono - uvařit si ho sám. Máme to spojené s pauzou někde, s dobíjením, s popovídáním. Pak bychom už nemuseli chodit nikam, nebyl by zádný kontakt a ani bychom nevěděli to, že v těch zemich kafe nepijí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2024
              Autor: Peggy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                     

                Jj, to chápu, také si ráda někde posedím u kávy.
                Nicméně s chutí si dám kávu i po ránu - ráda si posedím s hrnkem čerstvé kávy nad mapou a trasou pro nastávající den. Vůně čerstvě uvařené kávy, k tomu ranní sluníčko...

                Na kávě jsem závislá - mám odzkoušeno, že bez ní mám za tři dny neskutečné bolesti hlavy, které nejde ničím zahnat. Jedině hrnkem kávy :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.05.2024
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                       

                  Rozumím. To je právě to, čemu bych se chtěla vyhnout, té fyzické závislosti. Proto si kávu na cestách nevaříme, když není, tak není.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.05.2024
                  Autor: Peggy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                         

                    Mám to podobně, závislostí na kávě trpím, ale v divočině mi nikdy kafe nechybělo, vyjma konce déletrvajícího treku - má na mysli 12*14 dnů putování bez osídlení - to se už na kafíčko těším, ale vždy ho mám spojené s kavárnou, nechybí mi tedy černá tekutina jako taková, nýbrž atmosféra.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 16.05.2024
                    Autor: šíp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                           

                      Posezení v Pivových Varech?

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 17.05.2024
                      Autor: AV
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                             

                        Psala KAFE. Sice nevidím černou, a ta žlutá s pěnou může opravdu pivo evokovat :-) Ale pravda je, že když ji na letišti málem zatkli za údajné pití alkoholu, kdo ví, zda to na fotce vážně není malé pivko :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 17.05.2024
                        Autor: Peggy
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                               

                          Fakt je to kafe, vždyť za mnou jsou pytle s kávou. Piju latéčko z mandlového mléka, proto asi ta pěna.
                          Pivo nepiju, nechutná mi, nevypila jsem za svůj život ani jedno.
                          A ano, chtěli mě v Oslu na letišti zatknout za pití alkoholu na veřejnosti, ovšem já měla ve flašce od chlastu rozpuštěnou tabletu Waterdrop, což je mimochodem úžasný doplněk na ochucení vody, a hlavně je bez cukru.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 17.05.2024
                          Autor: šíp
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                   

              Mohu se zeptat, jak se ti osvědčil ten aeropress? Já jsem na kafi taky závislá. Ale musí to být dobrý kafe bez cukru a bez mléka. Klidně jen hltek, ale pořádný.
              Dělám si ho i v terénu překapávané přes malé sítko z původně vietnamského překapávacího hrnku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2024
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                     

                Hodnotím pozitivně, i když se s ním zatím učím a vychytávám značku kávy.
                Osobně bych k němu ještě uvítala nějaký obal, do kterého by se vše uložilo, ale už jsem si na něj sáček ušila.

                Zařízení na vietnamskou kávu mám rovněž - také dobré, ale dlouho trvá, než se káva překape.
                U toho aeropressu je příprava otázka minutky a opravdu z té kávy vytlačíš maximum.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.05.2024
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                       

                  Hm, na pěší treky docela velké se spoustou prťavých dílů, co se mohou poztrácet. Uvažovala jsem o tomhle:
                  https://www.gourmetkava.cz/cs/cestovni-kavovary...
                  ale ta cena:-))
                  Nejspíš zůstanu u překapávané kávy a vietnamském "outdoorovém" překapávači. Má necelých 75 gramů, je skladný, lze s ním hrubě zacházet a z dobrého kafe udělá dobrý nápoj.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: včera v 18:59
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                         

                    Tak tohle vypadá úžasně, ale souhlas - ta cena...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: včera v 20:57
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                           

                      nejméně dva lehokolisti ho vozí (-:

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: dnes v 13:54
                      Autor: brum
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                             

                        Již ho mám objednaný, zítra vyzvedávám :o)))

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: dnes v 14:29
                        Autor: radka
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                 

            Ó, děkuji, Šípová zareagovala ráda.
            1. Kafe fakt máme stejně, prohlašuji o sobě, že jsem lázeňský povaleč, tedy nejlépe kafe někde v kavárně, než doma, nebo si ho sama připravit na treku. Mimochodem, to jsem zkoušela taky, a není to no, potřebuji ATMOSFÉRU.
            2. Takže rozčtyřku vozíte, a rovnou dvě. Určitě mi to někdy vyfoť, tak jako jsi třeba dokumentovala, jak Víťa přetvořil anglickou zásuvku na evropskou :-)
            3. Ty čelovky jsme na helmách vozili spíše z lenosti je sundávat, nic jiného bych v tom nehledala
            4 Gagarina tiše závidím
            5+6. Právě jsi mě motivovala zůstat nadále u deníku. Nedovedu si představit přijít o záznam tak, jak popisuješ. U mě je ale hlavní blok v tom, že přijatelněji mám vizuální přehled, než audiální, navíc se mi v tom písemném lépe orientuje, když si ještě na něco vzpomenu a dopisuji. S pamětí to už stojí za starou belu, takže nehrozí, že bych z fleku deník dokázala sepsat jen ze vzpomínek. No a že jsi si nevedla deník v Pobaltí chápu, protože sama vím, kolik času zabere psaní/namlouvání událostí a vzpomínek, fakt to hodně zdržuje.
            Jinak já si na letošní výpravu pořídila voděodolný deník, jelikož očekávám, že nám bude pršet více, než třeba loni.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2024
            Autor: šíp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

           

      Tak slovní spojení "zaujmout polohu ležícího střelce" není snad nic neobvyklého. Alespoň v mé sociální skupině to byl (a stále je) celkem používaný výraz.
      Znám ho už od základní školy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2024
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

             

        To zná asi každý, že... pointa byla v té variaci na ustálené slovní spojení. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2024
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

         

    Tak jsem skoro po dvou týdnech krutého marodění schopen i číst a dal jsem se do toho. Máte můj obdiv, nejsem si jist, že bych to já dal, dokonce s mládeží. A Tobě osobně dík za styl psaní, bez chyb a čtivě.
    A otázečka: kdo dělal mechanika? Jak jste to měli s eventuálními poruchami?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2024
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

           

      Děkuji moc, pochvala potěšila.
      Ohledně poruch - něco málo bylo, ale nechám si to ať mám co psát v dalších dílech :-) Nejdřív ale příští týden.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2024
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

             

        Už se těší na další pokračování.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2024
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

             

        Už se těším na další díly.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2024
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

         

    Jako vždy- paráda, jak poutavě napsáno, tak i kopec zážitků(nemá se to, ale i tak tiše závidím). Já mám problém s létáním a tak jsou mé cesty omezeny vzdáleností. Letos to bude návštěva syna v Rumunsku(Cluj- Napoca) spojená s poznáním okolí Moldavských hranic, Bosna a na podzim Albánie(s dopravou mikrobusem s kamarády turisty)- snad to vyjde i s počasím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: včera v 17:13
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

           

      Můžu se zeptat, jaký konkrétní problém s létáním máš?
      Jestli jsi četl pozorně první díl mého povídání, já měla problém hodně velký! A zvládla jsem ho.

      Ale jinak Tvoje plány nejsou vůbec špatné, Balkán bych mohla taky kdykoliv a jakkoliv!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: dnes v 09:58
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

             

        Jasně- nejde o žádnou fobii, ale o"praktické" věci. Než kolo rozebírat a sestavovat, balit, sledovat váhu, povolené věci, čekání na odbavení a nejistotu případného zpoždění/ztráty/dopravy jinam, tak raději jedu "po svých" a cestou poznám více. Jediná nevýhoda je dostat se tak do vzdálených zemí- což rád oželím, protože cestuji sám. Taky nerad využívám na přesun vlak- výjimka je Slovensko a ČR. Tam zase hrozí zmeškání přípoje při přestupu a komplikace přesunu na nádraží s naloženým kolem, které se nevejde do minivýtahu na zmodernizovaných stanicích.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: dnes v 17:10
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

               

          Rozumím. Ale řeknu ti upřímně, že ty "praktické" věci vypadají strašidelně, a já se jich bála taky, ale potom mi tento způsob přepravy přišel úplně bezproblémový a vše fungovalo skvěle. Na to, že jsme byli úplní laici, si myslím že jsme to zvládli bezchybně (až na to jídlo, co jsme si nekoupili :-) ). Asi takhle, stručně: krabici ti milerádi dají v každé cykloprodejně. Rozebírání: jasně, tady to udělal muž, já jsem ženská, takže to vidím jinak, lehce, ale stačilo tuším povolit řídítka odmontovat pedály, sundat přední kolo a ufouknout duše. Do té krabice jsme to nebalili nijak pořádně, koupila jsem roli bublinkové folie a nejkritičtější místa obalila. Do krabice ke kolům jsme strčili nějaké věci typu stany a karimatky, co se blbě balí do kokonů. Limit na kolo (jak jsme zjistili později) byl asi 30 kg, tedy docela velkorysé. Krabice se obalily folií. Zbytek se zabalil do brašen a také do smršťovací folie. Na zpáteční cestě, zatímco já jsem si seděla u kadeřnice :-) Luděk s Víťou sbalili všechna 4 kola během hodiny a půl.
          Cestovat sám = balím a vybaluji jen jedno kolo.
          Ano, tam kde se dá dostat vlakem, bych to nedělala, nebo třeba jen na týdenní cestu, ale pokud člověk touží podívat se někam dál, jednou za čas se to vyplatí absolvovat. Mezi námi, přesně co píšeš - vlakem s kolem je třeba pro mne šílenej stres - bude jízdenka? který nástupiště? Zpoždění? Vejdu se do vlaku? Donutí mě nějakej blb průvodčí sundat bágly a kolo zavěsit? Stihnu přípoj? nepíchnu cestou na nádraží ? :-)
          Letadlo taky vyžaduje čas, být na letišti s předstihem, ale první co, tak se člověk těch zavazadel zbaví a je klid. Jo, ztratit se něco může. To je asi blbá smůla, ale to jsem si nějak nepřipouštěla :-)
          Navíc si člověk při přepravě letadlem připadal jako "zákazník", ne jako tento týden, kdy nás seřvali v Leoexpresu, jak malý děti, že si MUSÍME pověsit kola na háky, jinak nás vyhodí z vlaku.
          Ale chápu tě, pro nás nejvzdálenější, kam jsme se dostali "po svých" byla Gruzie a Arménie.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: dnes v 17:39
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

                 

            Jen tam, kam jsi došel (dojel) po svých (za své) jsi skutečně byl

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: dnes v 18:05
            Autor: AV
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Sličnou cyklistku na výlety v okolí Prahy?

17.05.2024
Léto na dohled, nenašla by se nějaká náruživější štíhlounká, samozřejmě sličná, cyklistka na občasné výlety v…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

193 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | 10.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024