reklama

Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

Zajímavé názory nás řidičů o nás cyklistech:

http://www.autoweb.cz/read.php?168,1628903

Yuri například píše: osobne cyklisty nesnasim.....jezdim dost rychle....a tudiz me omezuji...urcite bych jim zakazal pohyb po verejnych komunikacich...nebo at plati silnicni poplatky
PS: at jezdi nekde v horach, bude to pro obe strany bezpecnejsi

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2006
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    A já si zrovna dneska říkala, že jsi asi na dovolené...
    Jo, rouhat se se nevyplácí...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnic

         

    a ještě doplněk o rychlostních rekordech řidičů Golfů v obcích...těm se tak dostat pod kola...

    http://www.vwgolf.cz/Forum.asp?ForID={30F5974D...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnic

         

    Po přečtení některých názorů t.z. řidičů o cyklistech začínám mít vážné obavy o moji bezpečnost.
    Jesliže někteří konají jak myslí, není divu, že jsme my, cyklisté jen překážka provozu a podle toho se s námi tak nakládá. Nevím, jak tito lidé mohou tak uvažovat? Že by je těch pár negativních příkladů bezohledných cyklistů tak tvrdě poznamenalo?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: česnek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnic

         

    Maso .....

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    Tak to ma teda pekne podvihlo, aspoň, že všetci vodiči áut nie sú rovnako bezohľadný. Občas stretám aj normálnych až si poviem, "toto je pán vodič" ale občas aj z plného hrdla na niektorého zrevem, že kok... alebo pi.. jeb.... inak by ma šľak trafil, kaby som to v sebe dusil.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: diviak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    Už jsem se taky stal terčem kritiky řidičů v souvislosti s poplatkami za silnice, ale na dotaz, co platí na daních víc než já jako cyklista, mi nedokázali odpovědět.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    některé názory diskutérů webu Nakole na motoristy, pejskaře, rybáře, zahrádkáře i na cyklisty jsou ještě ostřejší

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (paBlb)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    Uff, teď jsem to dočetla celé a z některých řidičských názorů je mi docela šoufl. To jsou hovada! Mám řidičák, ale takhle se vyjadřovat o cyklistech by mne v životě nanapadlo. Já snad nikam už na kole nepojedu...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Šárka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

           

      Vžycky je smutný, když se dva odlišní tvorové (cyklisti a řidiči) nedokážou domluvit na společném užívání jedné věci (silnice). A bohužel se tento fenomén začíná objevovat čím dál častěji...
      Šárko, je to sice hnusný, ale kdo hce přežít,musí se v tom holt naučit žít... Nebo někdo ví, jak z toho začarovaného kruhu ven?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

             

        Ještě doplním - není to jen o vyjadřování. Mám obavy z toho, že mnozí z nich jsou schopni i své výhrůžky splnit.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Šárka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnic

               

          Hm, ja si si silnicni poplatky platim (jako ridic), tak nevim, proc bych nemohl na silnici i s kolem a nejhorsi je to, ze jezdim rad prave po horach, ale i tam je same smradlave auto, a kdyz mne predjede nejaky smrduty naftak, za kterym se vali cerny smrad po silnici pomalu nez vyjedu cely kopec, tak jsem hned rakovine o neco bliz ;-(...

          Kdyz si ale platim ty silnicni poplatky, tak se mi ani trochu nelibi, ze na silnici je sama dira (takze nevim, jestli se vic divat pred sebe, anebo za sebe, aby mne nekdo neprejel) a cyklostezky se delaji asi jen pro kola horska.
          Alespon tedy u nas na litvinovsku jsou "cykloztezky" sama sotolina, dira a zatacka (dokonce i neco jako "zpomalovaci pruhy", takze nakonec jezdim "radeji" po tech silnicich...
          Jedina poradna cykloztezka s asfaltem je snad jen ve Flajske obore, a tam mne 3 dni pred zacatkem prazdnin vyhodili 2 prihrati hosi ve smrdutem Peugotu (a to napred cekali, az jsem vyjel ten nejvetsi kopec), jestli jsem si precetl, ze je ztezka otevrena jen on 1.7. do 31.8. a jen v sobotu a v nedeli a jeste se na ni nesmi zastavovat (asi tedy jedine jet zpet anebo umrit, pokud ten kopec nekdo nezvladne vcelku), takze za takove ztezky (mesto se ma alespon cim pochlubit v televizi, jak "proinvestovalo miliony") pekne dekuju a co pak zbyva, nez ty silnice, kdyz mam radeji kolo silnicni ? :-( ...

          [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2006
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    Tak jsem si pročetla celou diskuzi tady i na autoweb.cz.

    Musím říct, že mě většina příspěvků na auto webu mile překvapila. Čekala jsem projevy větší nevraživosti vcči cyklistům a přitom většina psala o vzájemné toleranci, o tom, že blbci jsou ve všech skupinách apod.
    Prostě názory normánlích jedinců, myslících hlavou a ne jinými částmi těla.

    Jo, vyskytlo se tam i pár kokotů.
    Ti se najdou ale na všech diskuzích, ale i za volantem a i za řidítky.

    Co si myslet o blbci, který předjížděného cyklistu (málem) lízne zrcátkem?

    Co si myslet o jiném blbci, který se motá za šera nebo ve tmě na kole po celé cestě, neosvětlený a bez reflexek či odrazek?

    Osobně takové podle nálady buď zdravím "ahoj sebevrahu" (většinou se jedná o "kolaře" mající kolo jen jako dopravní prostředek, cyklisti jezdící pro požitek z jízdy jsou většinou opatrnější ) nebo je upozorním, že nejsou vůbec vidět a že by je někdo mohl nechtěně sejmout. Třeba se někomu po těhle mých připomínkách rozsvítilo v hlavě...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnic

           

      Dnes jsem jel do města na kole a před světelnou křižovatkou byla kolona tak 5-ti aut. Skočila zelená a já ani nemusel brzdit, kolona se do té doby, nžli jsem já k ni dojel dostatečně rozjela. Za mnou už jelo další auto. Pro svoje vlastní bezpečí jsem po tom, co jsem viděl to auto za mnou zajel tak 1 metr od krajnice, aby mě to auto nemohlo předjet a v zápětí pak odbočit doprava a srazit mě. Jel jsem stejně rychle jako ta kolona přede mnou, takže o brzdění provozu mnou nemůže být řeč. U křižovatky auto přede mnou začlo blikat doprava, tak jsem si najel skoro na prostředek a těsně před odbočení auta jsem toto auto předjel. Proti jelo taky auto, ale bylo tam dostatek místa. Možná jsem mohl tu chvilku než odbočí ještě počkat, co kdyby si to ten řidič rozmyslel a rozhodl se jet rovně a mě by přehlédl :( Jinak samozřejmě jsem se při těchto manévrech pokaždé ohlédl, co se děje za mnou. Když jsem jel zpátky z města, tak z jednoho kopečku ve městě jsem jel tak 60 km/h, jenže co čert nechtěl...Z vedlejší se rozhohl jeden řidič, že to stihne. A z druhé vedlejší se pro projetí tohoto auta pro to samé rozodla jedna cyklistka s 2 dětmi. Ten řidič mě podle mě viděl a nejspíš taky věděl, že to stihne. Ta cyklistka mě taky viděla, ale řekal si kolo, no pohoda, to musím stihnout. Nikterak nespěchala a už vícekrát se na mě nepodívala, jestli se náhodou nepřibližuju rychlejš než předtím "SKVĚLE" odhadla. Nikdy nejezdím úplně na doraz, takže bych to s rezervou vybrzdil, ale mě se brzdit moc nechtělo, tak jsem se ohlídl, v zadu to bylo dobrý a ve předu taky, takže jsem to vzal do protisměru a vyhnul se. Ta paní ani po mém průjezdu nezaregistrovala, že tam někdo jako jede :( A to měla s sebou 2 děti :((

      Prase může být i cyklista i jiný driver...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubík2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    To bych musel spadnout na hlavu, aby mě tohle odradilo od ježdění.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

           

      Taky mne to neodradí, ale dám si sakra pozor. Obzvlášť když pojedu s vozíkem.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

             

        Ten já si dávám taky, ale kdo má bejt oběšenej, ten se neutopí. :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech

         

    No nic. Stačí vyměnit cyklobchod za motoobchod. Na celoodpruženým kole budu s integrální helmou vypadat přijatelně. Přidám koženou moto kombinézu s chráničem páteře a pořádný rukavice.
    Trošku mi dělá starosti barevný ladění a taky přechod kombinéza-ponožky-nášlapy. Přece jenom není kůže jako kůže a příjde mi přijatelnější chlubit se chlupatýma nohama, než kůží nějakýho dobytka - nebo nějakou umělinou.
    V žádným případě, ale jezdit nepřestávám - letos mám nalítáno teprve slabejch 5000km.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řidiči ocyklistech...asi už nepojedu po silnici

         

    Že se tím vůbec zabýváte. Ani to nebudu otvírat, vím přibližně co bych se tam dočetl. Neberte to tak vážně, většina těch diskutérů to taky nemyslí vážně, jen přisírají, jako teďka já. Cyklista za předpokladu splnění stanovených podmínek na silnici prostě patří a kdo to tak nebere, tak se pohybuje za hranou zákona.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024