reklama

Smart Sam a podobné pro tour a gravel

Podělte se prosím o zkušenost s gumami Schwalbe Smart Sam (nebo podobné). Podle recenzí by měly být celkem vhodné na cykloturistiku a ačkoli to tak nevypadá, údajně dělají jen malý valivý odpor a jsou tiché. Zatím mám relativně dobrou zkušenost se Schwalbe Hurricane, ale na přední kolo uvažuju něco s trochu hrubším vzorkem. Požadavky: nízký valivý odpor, tichost při jízdě po asfaltu, hmotnost do 700g (šířka 2,25"), rozumná cena a životnost. G-One se zdají asi ideální, ale už dost vysoká cena.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.12.2023
Autor: ondrap
  • Re: Smart Sam a podobné pro tour a gravel

         

    Hurricany a jiný podobný se středovým pruhem jsem používal, ale na vlhku klouzaly (mimo asfalt), tak jsem před lety přešel na Smart Samy. Bál jsem se hlučnosti, ale jsou tiché.

    Za mě: doporučuju.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2023
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Smart Sam a podobné pro tour a gravel

         

    Používám výhradně do sněhu, jak to sleze, přezouvám na konvenčnější vzorky.
    Do bořivého terénu můžu doporučit, drápky fungují dobře. Ten průběžný proužek uprostřed zajišťuje slušné odvalování i na asfaltu, neprodukuje to žádný hluk který by přehlušoval vítr v uších, takže asi i tiché? Těžko soudit, no...
    V porovnání s Huricanama bych se ale bál, že bude na turistiku málo odolná, myslím kilometrově. Osobně to neposoudím, protože jak jsem se zmínil, používám jen velmi omezeně, ale malá styčná plocha špuntů na asfaltu bude znamenat rychlý úbytek a po sjetí špuntů je plášť vcelku slabý.
    V kombinaci s Huricanem vzadu mi to přijde jako docela terénní overkill a pro "příležitostné" polňačky a lesní cesty běžného turisty bych volil něco konvenčnějšího.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2023
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Smart Sam a podobné pro tour a gravel

         

    Nějaké Smart samy jsem před lety koupil pro lehokolo, když jsem chtěl jet závod s horskými koly... o několik let později jsem si koupil MTB, přecijen střídat celé kolo je praktičtější než pokaždé měnit pláště. :-)

    Co bych jim vytknul, oproti Marathon raceru jsem na lehokole měl se Smart samy překvapivé množství defektů (zvlášť při přepočtu na najeté kilometry).

    Ale možná jen náhoda, od loňska mám Smart sam jako zadní u horského kola a tam zatím bez defektu.
    Jinak moc srovnání nemám, ale jako univerzální plášť to asi celkem funguje.
    Samozřejmě menší valivý odpor najdeš u hladších plášťů, záleží, jak moc tě zajímá chování mimo asfalt...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2023
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Smart Sam a podobné pro tour a gravel

         

    Smart Samy mohu na těžko doporučit, jezdím na nich několik let. Jiné na delší trasy už asi kupovat nebudu, osvědčily se. Zatím, nejdelší trasa 9000 km a ještě by 2-3 tis. vydržely. Jen je třeba včas přehodit přední a zadní (odhadem po 6ti tis.). I když jsem osobně lehčí, jezdím zase hodně na těžko takže nějakých 10 tis. km s nimi můžeš počítat.
    Když je nafouknuto, na lehko po průjezdu kaluže vidíš jen ten tenký prostřední pásek, jede to jak silnička, na těžko to už bývá horší, ale předností je ta univerzálnost - od asfaltu až po písek.
    Za mě nejlepší gumy s poměrem odolnost/cena/užitná hodnota. Dělají se i s vložkou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2023
    Autor: Rob144
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024