reklama

Jak jste začínali?

Jsem cyklista začátečník a navíc tažné zvířátko s vozíkem. Začala jsem víc jezdit až letos, snažím se najet buď denně nebo ob den tak 20 - 30 km. Vím, že to není moc, ale to co táhnu má kolem třiceti kilo a tak je to štreka tak akorát. /tedy pro mne/ Poslední dobou mám pocit, že brzo umřu. Ne že by mě něco vyloženě bolelo, ale cítím se jak vymačkanej citron. Tak se chci zeptat vás, jestli si to tedy pamatujete, jak jste začali jezdit vy? Rovnou jste si nandali porci km a nebo začali pomaloučku polehoučku? Jak se dostat do nějaké formy, abych po těch pár km nezačala padat na úsměv.
Díky za případné rady a přeji hezký večer.

[ Zpět ]
Datum: 01.08.2006
Autor: Šárka
  • Re: Jak jste začínali?

         

    No, v prvom rade sa nesmieš cítiť ako vymačkaný citrón. Určite som toho nenajazdila veľa, ale viem, že v prvom rade musíš mať s cyklistiky, alebo iného športu radosť. Tým, že sa zničíš, si to akurát môžeš znechutiť. Začni radšej zľahka, nech naberieš kondičku. Niekedy proste stačí ísť pomalšie. Veď vieš, pomaly ďalej zájdeš. ešte jedna otázka, kde si zohnala vozík na zvieratko a koľko stojí. Predpokladám, že to
    zvieratko je pes. Mne by sa taký prívesný vozík tiež zišiel.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Maťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      To zvířátko je moje roční dcera, ale vozíky na pejsky prodáváme taky :o)
      Já se sice cítím jak vymačkaný citron, ale mám z ujetých km a jízdy šílenou radost. Před kopcem a v kopci prosím o utracení a zakopání, ale pak je to paráda a zase se jede dál močálem podle skal...:o)) Večer pomalu nemůžu chodit, ale už se těším na druhý den až zase pojedu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Ztuha, hodně ztuha, po třicetiletý pohybový pauze vyplněný denní dvacítkou cigaret. Taky startovní váha byla katastrofální. Ale za tři měsíce jsem se zbavil asi patnácti kil, omezil kuřbu a celkem to šlo. V slušný kondici jsem byl asi po půlroce, jezdil jsem, když jsem dostal chuť a časem se prodloužil i akční rádius. Po půlročním zvykání jsem pak najížděl ročně tak 4500 km. Nic moc. Jestli jseš utahaná, zkrať zatím trasy, nejezdi tolik kopce, dělej přestávky a nuť se do pití. Ono se to poddá.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      Pití mi problém nedělá. Horší jsou kopečky a někdy ta zátěž vozíku. Nedávno jsem to vážila a se stanem a oblečením pro mne a malou to mělo 45 kg.
      Takže radíš nejezdit každý den a zkrátit trasy. Inu, nechám si poradit.. Díky.

      Jinak na hubnutí je to prima. Taktéž po 30ti letém nicnedělání a veselém tloustnutí už to jde pomalinku dolů. A snad i to mě nutí do toho "šíleného" tempa. :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    :-)))

    Šárko,
    když jsem dostala k narozeninám od manžela konečně kolo(květen letos),dlouho jsem neměla (3x mi ukradli kolo,vzdala jsem). Poprvé jsem po dlouhé době(já bývala sportovkyně)jela raději jen 15km bez vozíku ale se sedačkou s mladším synkem,pak postupně víc km. Ted s vozíkem ale s 1 synkem mohu v pohodě 40km, doma z výletu jsem měla jen unavené nohy. Ale ještě jsem nejela s vozíkem se 2 syny :-((((

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vendula)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      Ahoj Vendulko!
      Tak to na té Dámské jízdě budeš jezdit se žlutým dresem co? :o) Takže ty už máš natrénováno, kam se na tebe hrabu.
      Já jsem poprvé začala jezdit s vozíkem vloni. Měsíc po císaři, poprvé po dlouhé době na kole a rovnou trasa z Veselí na Lipno. Dva měsíce jsem si nemohla sednout. :o) A půl roku jsem kolo nechtěla ani vidět. Tak tady vidíš ty, že jsem nepoučitelná :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Na http://www.cyklobanda.com/ovasprovasfls/jarek... je vidět naše začátky.Začali jsme z manželkou na 15 km,až jsme se dopracovali k 35-40 km s dětmi.To bylo před 18 lety,jiný čas,jiné podmínky.O vozících pro děti se nám ani nezdálo.Rádi na to vzpomínáme.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      Díky za odkaz ráda se podívám a poučím.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Jezdim pravidelne do prace kazdy den 40km (20 tam a 20 zpet). Z 90% mam v sobotu nejakou cykloakci (60-130km) a z 95% jsem v nedeli doma a relaxuju.
    Pri tomhle cyklu se v pondeli vyradim na 40-80km vylete. V utery uz jen rychle a od stredy dal se zacinam citit jako ten vymackany citron :) Mam proste pocit, ze vsechno boli a vubec to nejede. Nicmene rychlost si relativne udrzuju porad stejnou.
    Osobne si myslim, ze je to pretrenovani a ze bych mela jezdit treba ob den. Ale kdo by si kupoval salinkartu nebo jezdil kazdy den za 40kc mhd, kterazto je z vesnicky u jizdniho mesta na holesovice pomalejsi nez ja na kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      promin,, nemyslelas, wewerko, Jižního města? ;)
      A jakou máš trasu, pokud je to z Jižáku do Holešovic, prosím ...? Tam bych skoro věřil metru, co jede rovně ... Dík!

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tom.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        LOL dobry preklep. Ano, JM.
        Jizdni rad rika 35 minut, ale autobus ma bezne 15-30 minut zpozdeni diky frontam pred IKEMem. Ted pres leto je to lepsi, ale i tak tam nejake zpozdeni je. Pak 5-10 minut na cestu na bus a 10 minut na dojiti do prace.
        Cisty jizdni cas na kole je 41 minut a 50 pres mene frekventovanou cast + nejake to zastaveni na krizovatkach. Rekneme 45-50 min.
        Trasa je krcak-branik-modranska cyklostezka-manes-namesti palacha-cechuv most-vltavska-holesovice. Delsi trasa vede pres kampu. Taktez se to da zkratit a vyjet nahoru u pakulu a pak pres pankrac a kacerov na chodov.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jste začínali?

               

          Wewerko,vidím,že už je to zase skoro nové téma ... pěkně jsi to popsala!Jen jsem to četl 3x (abych nebyl zase napaden:) a soudím,že ta zkratka přes kacerov-chodov je pro cestu zase domů z práce, že? jsem na modřanské cyklostezce také začínající, ale dokud si nekoupím Full, jak doporučuješ, tak si moc neužiju cestu náplavkou. Pak si zazávodíme:)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    To zvířátko je moje roční dcera... - tak to mě rozesmálo :-)))
    Napoprvé (na novém kole v roce 2003) jsem si dal docela slušnou porci, přes 100 km - dva dny potom jsem chodil s nohama od sebe, jak jsem byl opruzenej (tenkrát jsem jel v normálních trenkách) :-)))
    Myslím, že se do toho normálně zaběhneš, protože když píšeš, že se vždycky těšíš na další jízdu, tak už jseš prostě "chycená" :-). Držím palce, teď už to bude jen a jen lepší.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Ja zacal pred mnoha lety na trikolce a tenkrat jsem byl tezkej frajer, protoze jsem jezdil jen po dvou kolech...jsem se naklonil na jednu stranu a jedno to zadni kolo jsem mel ve vzduchu:-). Strejda se semnou chlubil v hospode:-). A tenkrat jsem na te uzasne zelene trikolce sedel furt, takze jsem mohl davat docela dost km:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Já začala před 9 lety a jako vymačkanej citrón se cítím až teď, co mi začaly stávkovat záda...
    Ale já jsem jinej případ - tobě bude stačit trošku si odpočinout a zase budeš fit :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Vymackanej citron... s tim jem mival problem na zacatku. a mivam ho vzdy po zime... Osobne pres tyden moc nejezdim (neni cas) a o vikendech davam 100+ vetsinou jen v sobotu ale bez zateze na vic. Driv mi tech 100 delalo problem. Pomohlo mi dat si pozor na prisun zivin nejen v dobe vyjizdky, ale po cely tyden. Mozna nekdo namitne, ze to s tim nema co delat, ale mam pocit ze na tom taky zalezi. Aspon po zkusenostech, kdy sem jeden tyden dal ve dvou dnech 180km a byl uplne mrtvej a o dva tydny pozdeji jsem za tyden dal 300+ z toho 210 o vikendu a byl uplne v klidu (pocasi +/- stejny).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    - zdravá strava, hodně tekutin
    - spánek
    - odpočinek-pauzy

    .. pro "sportovce", jako je třeba Wewerka, by asi z hlediska tréninkového plánu bylo lepší jezdit obden a nikoliv odpočívat jen v neděli. Pro tebe bych řekl možná jezdit tak 3x týdně max., zvlášť když jezdíš s takovou zátěží.

    Já osobně si jízdu maximálně užívám, protože zatím zvládám vyjíždět jen 1-2x týdně a asi jen jednou, dvakrát do měsíce na delší trasy. Takže jsem vždy příjemně odpočatý a sil je dostatek.
    Bohužel výsledkem je netrénované svalstvo, takže trasy nad 60km, zvláště pak kopcovitého charakteru, mi dávají zatraceně zabrat. Prostě najednou už nemůžu. Druhý den jsem sice ok, nic mě nebolí, ale když jsem takhle vyjel i druhý den po jednom výletu, tak třetí den jsem se cítil přesně jak říkáš -> jako vymačkaný citrón.

    Takže obecná rada asi bude, buďto jezdit méně často a dávat si delší pauzy, než si tělo zvykne. Pokud bys chtěla rychlejší výsledky, tak si dokážu představit opačnou variantu, tzn. kratší, méně náročné trasy a jezdit je častěji a postupně zvětšovat km rádius (častěji = max. obden).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      problem co tu popisujes jsem mel taky. Pamatuju si na svoji nejhorsi krizi na vylete. To jsem jel s wewerkou posazavskou padesatku a myslel jsem ze umru.

      Tim jak jses na zacatku pln energie, tak to mozna na zacatek zbytecne prepalis a pak ti dojdou sily driv. Pripadne prepalis stoupaky do kopcu. Taky je to o tom prekonat tu krizi. Tenkrat jsme nastesti zajeli na doplneni tekutin a to mi dodalo silu. Sice jsem kopce nezvladal rychle, ale rovinky sly jak po masle.

      Na prekonani krize se mi osvedcil jednoduchy postup. Nevozim s sebou moc penez, tudiz vim, ze nemam na to sednout na vlak a dojet domu, ale ze to musim doslapat, to dela zazraky :)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Tak tak. Přepálení na začátku, případně ve stoupání, to je přesně to. Ale je pravda, že i přes to že jezdím minimálně a pořád nějak nezvládám zdravý životní styl (cigaretky, pivečko, málo spánku atd.), tak se to postupně lepší.
        Nejhorší je, že peněz si s sebou vetšinou vozím dost, ale především mám strašně obětavou ženu a mobil, kterým jí mohu zavolat a za chvilku je na místě určení s autem připraveným pro převoz znaveného cyklisty i s kolem.
        Vím, měl bych se stydět :o))))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jste začínali?

               

          Tedy ty jseš ale vypečenej. No jo, chlap...
          :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: Šárka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jste začínali?

               

          hm asi delam neco blbe, vetsinou jsem byl ten obetavy ja :)

          ale s tim prepalenim to je normalni "chyba"... taky jsem to delal... pak jsem nekolikrat jel s tepakem a drzel si vykon v urcite hladine... ted uz jezdim bez nej pac to uz +/-poznam... clovek by neveril jak moc tohle upravi vykon

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: pb
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jste začínali?

                 

            No nevím. Kdybych jel podle tepáku, tak bych nemohl jezdit s Nákoláky. Měl jsem jeden dost kvalitní půjčený od kamaráda a byl jsem pořád za nejzasší horní hranicí, tzn. křičelo to na mě něco o infarktu :o))) Respektive aby to na mě nepípalo, tak z kopce v pohodě, na rovině s asfaltovým povrchem a bez protivětru tak max. 15kmh a do kopce slézat.
            Prostě už je to nějaký ten rok od dob, kdy jsem aktivně sportoval (lehká atletika, basket, plavání, lyžovaní, cyklistika apod.) a od té doby do de facto letoška jsem se jen huntoval a je to znát. Nezbývá mi nic jiného než to dřít natvrdo a doufat, že si tělo vzpomene na zašlé doby :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jste začínali?

                   

              Jó taky jsem doufala že si tělo vzponene, ale ukázalo se že tělíčko má již pokročilou sklerozu.:))

              [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jste začínali?

                     

                ;o))) ... ještě že moje, zdá se, sklerózu zatím nemá. Ono by to bylo při mém ročníku asi taky dost smutné :o)
                Ostatně uvidíme tuhle sobotu při výletě s Wewe (jestli se pojede), zda-li už si začalo vzpomínat, nebo jestli bude odvoz :))

                [ Zpět ]
                Datum: 02.08.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jste začínali?

                       

                  Hele, to nesmis jet a drzet brzdu, to je pak jasny ze jsi hned utahanej :)

                  podle me to vidis moc tragicky :) ale uvidime v sobotu s Wewerkou

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.08.2006
                  Autor: pb
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Tak já jsem začínal polehounku. Za první sezónu jsem najel odhadem 800 km. Jedil jsem asi 1-2x tejdně na 40-50 km výlety. Druhou sezónu, to sem se do teho obul a hned od začátku začal téměř denně točit 40 km. Radit si netroufám, ale přeju hodně radosti z jízdy tobě i "zvířátku". Hojky.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Ty jo jak to delate, ze uvezete takovou strasnou zatez ? Jemna zena si nalozi 45kg, Cyklopoustevnik radsi rovnou 75kg ... To je jak chodit na vylety s pytlem cementu na zadech. Kdyz jsem si pujcil 20kg kolo na freeride tak se mi zdalo hrozne tezky a neohrabany, ale pro vas by to byla svizna zavodni raketa :0) Respekt.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      Vezmi si, že vozík má 14 kilo. Dítě má 15 kilo (to naše prostřední) stan, spacák, karimatka, oblečení, případně pleny, náhradní obutí. Jídlo pro mrňata, nářadí atd atd. Protože jezdím s nejstarší dcerou (13 let) a ta taky veze vozík, tak se snažím vše nacpat do své brašny a svého vozíku. A když jedeme na týden, tak se kila naberou lehce :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Koukam ze deti jsou pekne tezke, jeste ze zadne nemam :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jste začínali?

               

          Nikdy neříkej nikdy.

          P.S: a to jsem do toho všeho nezapočítala svoji maxi váhu :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: Šárka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Nezbytný nářadí sebou jo, ale bez svěráku a kovadliny se obejdeš. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    "snažím se najet buď denně nebo ob den tak 20 - 30 km. Vím, že to není moc, ale to co táhnu má kolem třiceti kilo" .. Já myslím, že je to moc, ne že není. Třikrát týdně bohatě stačí. A nepočítej to na kilometry, ale na čas strávený v sedle (jestli ti ho tachmetr ukazuje). Svých 30 km nemůžeš srovnávat s 30 km nějakého třeba silničáře. Taky nezapomeň, že i starost o ratolesti během jízdy je zátěž, to si nedělám srandu. Myslím, že není nic prospěšného na tom, cítit se jako citrón. Vytrvalostní trénink trvá léta a tvým cílem by hlavně mělo být jezdit pravidelně, pro zlepšení kondice a zachování tělesného a duševního zdraví. I kdyby to byl třeba jen výlet jednou týdně. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      ahoj, souhlasím s tebou....občas při pročítání příspěvků mám pocit, že je to tu trochu jen o tom - kolik toho kdo ujede a jak rychle... ale přece jen jde spíš o to být s lidma co máme rádi a dělat něco co nás uspokojuje, ne? a ne abychom padali na "hubu"....

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: vodnarka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Vodnarko, určitě nechci nikoho trumfovat. Nemám na to a ani mi o to nejde. Ráda jezdím a prostě jsem jen dělalala začátečnickou chybu a hodila si toho na hrb víc, než jsem měla.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: Šárka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Mysli, ze tenhle smysl tu nikdo nepopira. Ono ani to "kolik toho kdo ujel" si neodporuje s tim co tvrdis. Nekoho treba uspokojuje kdyz rekne kolik toho ujel a jak rychle. Nebo nekoho muze uspokojit to, ze prekonal sam sebe, nebo ze vidi posun ve vykonosti. Zaroven toho vseho muze dosahovat za pritomnosti lidi co ma rad.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: pb
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        S těma "kilometrama" je to možná trochu. Když se tady totiž plánuje nějaký výlet, tak ti nejspolehlivější účastníci maj právě dost najeto, takže třeba 80 km a víc pro ně neni problém. Jistě by mohl být i klidnější výlet, třeba 40 km. Jenže se zdá, jako by o takové akce nikdo ani neměl zájem, aspoň je teda nikdo nenavrhuje. Tak nevím, v čem je problém. Mám podezření, že ti, pro které by těch 40 km bylo tak akorát, vlastně asi moc jezdit nechtěj. Nebo tak jen občas, nemají-li něco jiného, svítí-li sluníčko, nemá-li dědeček svátek, a tak.

        Ono to chce jezdit skutečně pravidelně. Postupně vyřešit drobnosti jako sedlo a oblečení do horšího počasí. A často také tu drobnost s kým a kam. A nevzdat to po první sezóně. Ty "kilometry", to už je pak jen takový pomocný ukazatel. Myslím, že pro nikoho tady nejsou to nejdůležitější, to by byl nesprávný dojem.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jste začínali?

               

          Já právě mám problém vůbec sehnat někoho, kdo si vezme na triko takovýho cyklistického žabaře jako jsem já a pojede se mnou těch 20- 40 km. Pohoda piánko...
          A jezdit bych tak chtěla, ale přiznám se, že samotnou mě to moc neba. Sice táhnu to zvířátko, ale to není ono...

          [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2006
          Autor: Šárka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jste začínali?

                 

            Jooo, kamarádi dojedou max. do nejbližší hospy. Manželka se rozhodla dožít život u bedny. Taky mi zatraceně schází někdo na 3 x týdně pouhá dvacítka okolo Přelouče:-((((
            V jednom je to docela otrava i když tedy potkávám dost osamocenců:-(((

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2006
            Autor: TWISTR
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jste začínali?

                 

            Hm.. Tak si aspoň do profilu napište přesně to, co tu teď píšete. Včetně toho, kde tak zhruba bydlíte (můžete zveřejnit i pohlaví :'). Změna profilu se dělá tak, že se přihlásíte a pak vyberete "nastavení". U některých údajů si můžete (takovym očičkem) vybrat, zda je chcete zveřejnit či ne. Třeba kraj se jistě zveřejnit dá. Ale všechno se kdyžtak dá napsat v komentáři. Taky je tu seznamka, kde se dají hledat další cyklisti. Ale nevím, jak hodně funguje.

            Zkusil jsem si v tomto smyslu změnit i svůj profil. Nebo že bysme sice jezdit chtěli, ale stydíme se? Nebo potřebujem jen ty velké akce, měsíc dopředu plánované? Já nevím, v čem je problém.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jste začínali?

                   

              Problém je u mě ten, že tu nikoho neznám. A tady na vesnici se jezdí na kole jen na nákup a do práce. Ježdění pro radost se nekoná. Zkusím ten profil a seznamku.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.08.2006
              Autor: Šárka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      Jak dlouho to trvá? No někdy i pět hodin. Zastavujeme často na přebalení, krmení, doplňujeme tekutinky v hospůdce, vyzkoušíme každé hřišťátko co najdeme při cestě, není to prostě jízda nonstop.

      Začnu tedy jezdit jen "okolo" baráku a uvidíme, jestli bude líp.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Dost taky záleží na stylu jízdy. Je rozdíl, pokud jezdíš silově a nebo frekvenčně.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      :o)) Jezdím tak, abych neumřela :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Někdy mám taky pocit, že za chvíli umřu. Jakmile ale vystoupám kopec, který mě tak trápil, hned se zlepší nálada.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: Kukyn
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jste začínali?

               

          Ty mi čteš myšlenky :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: Šárka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    No já teda hodně pomalu a postupně. Mluvím tedy o opravdových, dětských začátcích, ne po nějaké pauze. Naučil jsem se jezdit na kole až ve 12 letech. Ve 13 letech sem byl totálně vyřízený po 5 km cestě do sousedního údolí. V 17 letech byl můj denní rekord pouze 43 km. Ale pak to začalo - v 18 jsem dal poprvé stovku z Prahy na chalupu a od té doby jsem schopen jezdit daleko. Hodně udělalo asi dosažení dospělosti a taky nalezení těch správných nápojů na dlouhé cesty. Nemluvím o něčem moc speciálním, stačí vyměnit vodu z kohoutku za minerálku. Ta spolehlivě zahání bolesti nohou.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Když jsme měli penzion, tak jsme si se Švestkoněm koupili kola jen proto, abychom byli ráno dříve s čerstvým pečivem na baráku, pěšky to bylo kus cesty a hladoví Němci seděli u stolu na minutku přesně. Není penzion, nejsou Němci, rohlíky jíme včerejší, ale kola nám zůstaly. Tak jsme je trochu ověsili potřebnějšími komponenty než košíkem na pečivo (Sectore, košíček vskutku již nemám!) a začali jsme jezdit. Po padesátce polehounku, dnes více, v důchodu to rozjedem!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      Já ti ten aktivní důchod táááák závidím. Při dnešní důchodové politice budu muset makat ještě na márách...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Jednou jsem potkala pána asi půl roku po odchodu do důchodu a ptala jsem se ho, jaké je to blaho, když může jezdit na vodu, hrát tenis a lyžovat. Řekl mi: každá mince má dvě strany, mám čas, dělám co chci, ale do Semil je to zase blíž (v Semilech je naše spádové krematorium). Je to 16 let. V zimě jsem ho ale potkala na zimáku,když jsem byla bruslit, kroužil tam na stoletých kanadách a vyprávěl, jak jel v létě s nafukovacím člunem Váh a že stále je správcem tenisových kurtů.
        Tak snad i mně bude ta lepší strana mince nakloněna a tobě přeju totéž. :-))))))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Současnou cyklistickou "kariéru" jsem zahájila díky kuponové privatizaci. Koupili jsem si (celá rodina) horská kola s tehdy nevídanými 3x7 převody. První rok jsem byla hrdá na to, že jsem ujela v kuse 30 km, druhý rok jsem se těmto výkonům srdečně smála. Dneska jsem za příznivých podmínek schopna zvládnout i více než 100km. A to mám i s kolem hodně přes metrák. Vydrž, určitě se tvůj pravidelný tréning v nejbližší době projeví.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jste začínali?

         

    Já s manželem právě teď začínáme.Koupili jsme si nová kola a snažíme se denně jezdit.Když prší, tak nejezdíme, ale štve mě to. Právě zrovna teď. Jinak odpoledne tak 15-20 km nebo o víkendu zvolíme delší trasu.Nejdelší jsme zatím měli 50 km.Také jsem ze začátku nadávám, když jsem před sebou viděla kopec.Když nemůžu, tak slezu, ale jinak se snažím co můžu. Každý den bylo vidět zlepšení.Trasy si plánujeme (manžel) v počítači a přetáhnem do GPS navigace.Perfektně se podle to jezdí.Jinak kolo doproručuji všem, kdo chtějí zhubnout. Já jsem za měsíc shodila díky dietě a kolu 10 kg.A chci pokračovat dál. A manžel má cukrovku a jízda na kole mu pomáhá snižovat hladinu cukru. Takže pro všechny lenochy :zvedněte se z gauče a jedééééém !!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jste začínali?

           

      Jak jsem začínal si moc nevzpomínám a ani nevím jak zkončím.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jan líný)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jste začínali?

             

        Jak zkončíš nevím.
        Ale vím jak skončíš. Jako mrtvola.
        Jenom si prosím tě na hrob nedávej žádnej epitaf. Vipadalo bi to asy blbje.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

384 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024