reklama

7.část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena pořád snižovala. Vypili jsme opět každý dvě. Ani jsme nic kupovat nepotřebovali, jídlo jsme měli, akorát jsme na sluníčko vyskládali usušit pasy a to, co zbylo z lékárničky. Začali jsme si…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.12.2023
Autor: Peggy
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Spolujízda s Vámi je super, děkuji !
    8-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2023
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Pěkné počtení. Potěšilo, jak podobné prožíváme při cestování s kolem ten nástup do vlaku-prostě strééés.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2023
    Autor: 51326
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 7.část - Do Rumunska!

           

      Ano, bohužel to tak je. Vlak a kolo = stresová kombinace, tím spíš, jede-li jeden jediný vlak za den...
      Pak jsou taky vtipné různé takové ty situace, kdy číslo nástupiště prozradí 2-3 minuty před odjezdem a podobné :-)
      Bohužel, můj muž miluje cestování vlakem a nevadí mu přestupy, takže si to užíváme docela často.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2023
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 7.část - Do Rumunska!

             

        Nebo taky je opačné řazení vlaku(typicky vlaky z Budapešti). Letos v Manheimu se mi stalo, že vlak Pha-Zurich skončil kaput a bylo na nás si sehnat jiný. Rezervace na kola na několik vlaků dopředu byly pryč. Po cca 3h konečně měl vlak místo pro kola. Ale policajti evakuovali z důvodu nějakého telefonátu celé nádraží a vlaky na dalších 5h byly zrušeny. Nakonec jsem se o půlnoci dostal na zabukované ubytko v CH. Ale svezl jsem se pěkným vlakem 250km/h...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.12.2023
        Autor: 51326
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 7.část - Do Rumunska!

               

          Tak to byla teda souhra smolných okolností, ale zase - kde jinde člověk zažije tolik zážitků v jednom :-)

          My zase tak často vlakem nejezdíme, ale skoro vždycky, když jedeme, máme "štěstí" na nějakou nehodu, buď někdo skočí pod vlak, nebo spadne vedení...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.12.2023
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 7.část - Do Rumunska!

                 

            s vlaky lze zažít i pěkné...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.12.2023
            Autor: cibi
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 7.část - Do Rumunska!

                   

              Odkud to je? Ty ovce mi připomněly teď nedávné vyprávění kamarádů, co jeli letos na kole Norskem a viděli, jak vlak vjel do stáda ovcí, bohužel to znamenalo spoustu mrtvých nebo zraněných zvířat, byl to pro ně dost nepříjemný zážitek :-(
              Ale máš pravdu, lidi si vyprávějí o vlacích hlavně to negativní. Já sice kritizuji, ale příště zase stejně jedu...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.12.2023
              Autor: Peggy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: 7.část - Do Rumunska!

                     

                odkud- ČHŽ, brigáda na trati 2008 myslím podzim, ještě stará parta... tehdy krásné, dnes už jen vzpomínka :-(

                ad ovečky a vlaky: svého času spadla ovce ze skály na troleje a strhla je. Myslím že to bylo někde u Berouna.
                Pro odlehčení - policejní zápis obsahoval formulaci "ovce spáchala sebevraždu"

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.12.2023
                Autor: cibi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Opět zhltnuto jedním dechem. A do příštího dílu nebudu spát nervováním se, jestli to teda znamenalo něco víc...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2023
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Děkuji, krásně jsi mi zpříjemnila večer. Tedy ten konec trošku bere za "srdíčko", ale snad se brzy objeví nějaký jiný maskot.

    Už se těším na další díl.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2023
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 7.část - Do Rumunska!

           

      V listopadu, pár měsíců po návratu z této cesty, jsme jeli na cyklovýlet u nás doma. Do Ústí nad Orlicí vlakem, pak na kole. Před nádražím na chodníku leželo tohle, viz. obrázek č. 2. Vypadalo úplně nově, takže samozřejmě, že jsme ho sbalili do brašen, doma vyprali... A zkoušela jsem legendu, jako že za námi dojelo to naše staré... jenže... už to nefungovalo :-) Prostě už je to velká holka. A to staré, stokrát zašívané to prostě nebylo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2023
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 7.část - Do Rumunska!

             

        Tak to je jasný - to staré prostě muselo uvolnit místo tomu novému :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.12.2023
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 7.část - Do Rumunska!

               

          To bohužel ne, nové se neujalo, leží tu někde doma. A odpověď pro Ifču: asi to nejspíš nic neznamenalo, od té doby jsme ještě zvládli dvě větší cesty.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.12.2023
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Za jedna s hvězdičkou! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2023
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Díky za pěkné čtení.

    a mapy umí připravit překvápko i jiným, pár jsem jich zažil...
    Třebas hraniční oblast kam Tě za socíku nepustili vojáci.
    autobusová zastávka v sedle Šturec... to byla moje blbost, měl jsem starou mapu
    "nejlepší" byl asi v reálu neexistující most přez Laborec nebo Cirochu(?) se zajížďkou snad 20km. Většina výpravy byli šesťáci a denně jsme obvykle ujeli tak 60km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2023
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 7.část - Do Rumunska!

           

      To s tím neexistujícím mostem mi připomnělo rok 2003, kdy jsme jeli s mužem pobaltské státy a Bělorusko, a na mapě byl mezi Běloruskem a Lotyšskem kreslený hraniční přechod u města Druja. V reálu ta Druja nejenže byla vesnice, ale nebyl tam přes tu řeku žádný most, natož nějaký přechod. Takže hezky pěkně na existující hraniční přechod, 90 km navíc, večer jsme se koukali přes řeku tam, co jsme byli ráno
      https://mapy.cz/s/pepecabeke

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2023
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 7.část - Do Rumunska!

             

        Uff, tak toto byla opravdu síla. Den cesty navíc.
        Jak jste měli čerstvou mapu? Nebyl ten "most" pouze původně přívoz?
        Stalo se kolegovi na služebce v Jižní Americe.... Seňor, tady a most? Nikdy. Jezdíval zde transportator (přívoz), ale ten už 10 let není...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2023
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 7.část - Do Rumunska!

               

          Byli jsme mladí a byly tam rovinky, 100 km navíc se pak nějak rozložilo do dalších dní, že se ta ztráta dohnala. Jeli jsme celkem na tři týdny.
          Máš pravdu, možná tam byl spíš kdysi přívoz, ale tehdy na té mapě byl zkrátka kreslený trojúhelník v kolečku (znak pro hraniční přechod) právě v té řece, takže nebylo poznat, co je pod ním. Už vůbec nevím, co to bylo za mapu, jak byla stará a jak podrobná.
          Mrkla jsem do archivu a přikládám tři fotky, na jedné je ta řeka a "něco" jako hraniční budovy na druhé straně v Lotyšsku.
          Na druhé fotce "hledáme" ten neexistující most nebo přívoz a pořád nám to nějak nedochází :-)
          A na třetí je sezónní pontonový most o těch 50 km dál, co nás zachránil.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2023
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 7.část - Do Rumunska!

                 

            :-) podle google maps a překladače je to "něco" odd. Lotyšské pohraniční stráže.
            ad 100 km zajížďka- "bolšaja strana , bolšie problema" :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2023
            Autor: cibi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Opět díky za čtivý text, moc jsem si to užila, a vůbec nevadilo, že už jsem ten příběh jednou vyslechla a shlédla fotoreportáž. Jednak už je to nějaká doba, jednak člověk už zapomíná.
    Co mě ale překvapilo, tak to byl rozdíl, jak čas utekl a změnil děti. Viděla jsem je naživo před pár dny, a nyní mohla porovnat, jak vypadaly na této výpravě, a jak se změnily. Mimochodem, mohla bys je strašit prodejem do "otroctví", když nebudou poslouchat:-)
    A ztrátu srdíčka jsem zase oplakala.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2023
    Autor: šíp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 7.část - Do Rumunska!

           

      Máš pravdu, ta proměna dětí teď za ty poslední dva roky je fakt velká.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2023
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 7.část - Do Rumunska!

         

    Měla´s takhle košatou i diplomku?
    8-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2023
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: 7.část - Do Rumunska!

           

      To opravdu ne. Studovala jsem Ekonometrii a operační výzkum na fakultě Informatiky a statistiky VŠE a téma bylo porovnání nějakých dvou počítačových programů právě na to modelování a výpočet všelijakých ekonomických procesů - škola zvažovala nákup jednoho z těch software - a o tom fakt nešlo psát beletrii. U obhajoby mně pak řekli: "Hm, vcelku dobrý, ale ještě by to chtělo nějaký další subjektivní pohled, ještě nějaké kritérium pro výběr. Představte si, slečno kolegyně, že třeba nakupujete auto, podle čeho si ho budete vybírat?"
      A já jsem řekla "Já bych koupila červený." Komise se zasmála, napsali dvojku a bylo. Né, moje diplomka vážně nebyla žádný literární dílo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2023
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

206 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024