reklama

21. srpna

Prostě se to stalo. Brácha měl narozeniny, teda 60té, jako blbec, furt v srpnu.
A řekl mi, že mu jeho paní ztratila pradědu v metru. Tedy portrét našeho pradědy, Jindřicha Paříka ze Sobotky, když rukoval k dragounům ve Velké válce.

"Nemáš alespoň skan, fotku?"
No mám, brácho mám.

I s příběhem:
https://www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/25...

A tak když jsem si to četl, přišlo mi to dost současné, i když je to už dost let.

Nebudu vás unavovat, vybral jsem tu stěžejní část:

"Přiznám poctivě, že tu minutu jsem nevzpomínal na britské padlé ani naše padlé, ale přemýšlel jsem, o síle tradice co dělá národ národem, o nehraném patosu, o ctění odkazu a vědomí toho, že jsme pokračovatelé a následovníci, těch, kteří před více než devadesáti lety někde ve Flandrech položili své životy.
Tradice, která dělá Británii hrdou, silnou a nepokořenou.

Dnes máme v naší vlasti také den uctívání památky našich předchůdců.
Nikdo si dobrovolně trikoloru nepřipne, pár papalášů položí věnce u pomníčků a ještě před 25 lety aktivní normalizační komunisté a kádry se budou halasně v projevech hlásit k odkazu „studentů z Národní“.

Mám strach, že u nás vlčí máky nepokvetou, a to ne proto, že je listopad."

Už teď se mi dělá zle z toho, co vymyslí soudruh Pávek, kterého jste si zvolili presidentem.
Styďte se.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.08.2023
Autor: Jindra8526
  • Re: 21. srpna

         

    Jen jestli ty jsi nazatuhl v té 1. světové válce, jejíž padlé tak oroduješ. Je jich jistě obrovský kopec, ale už je to docela dávno. Pak byla ještě ta 2. světová, na kterou už ani nevzpomeneš a pak bylo nespočet také hodně krvavých lokálních konfliktů, které jistě přispěly svou troškou do té hromady mrtvol. Tak ti ani nevím, která ta hromada je výzmnamější a důležitějsí. Vlastně to ani porovnávat nechci.
    Války by se měly pokud možno eliminovat a nahradit něčím lepším. Ovšem to je v příkrém rozporu s naším lidstvím a naším kmenovým zřízením. Nejsme toho biologicky schopní. Pak ale nezbývá nic jiného, než efektivně bojovat za svůj kmen, svou oblast působení, za svoje obrané kmenové souručenství a ne vyzývat ke kapitulaci, protože ta vede ke zkáze kmene jako celku a jeho identity.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2023
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: 21. srpna

           

      Myslím. že podepíšu všechno, co jsi napsal.
      Ano, nechápu, jak po té Velké válce bylo možné, že se Němci nechali zblbnout do druhé.

      Frantíkům se chcípat už nechtělo, a bývá jim to vyčítáno, jako zbabělost. Po tom, jaká zbytečná jatka zažili za Velké války, chápu to.
      Nechápu ty Němce, a to tam fakt taky už jsem čtvrt století a připadají mi normální.


      Ale pointa měla být v něčem jiném.

      Guma,co jste si ji zvolili presidentem. dnes předvedla trojitý veletoč. Kdyby ten ksindl odejel na dovolenou, a držel hubu, ještě by se to dalo kousnout.

      Ale potom, co jako dospělý muž, chválil ruskou okupaci, a je to doložitelné, dnes blemcá něco o babičce?

      Takovej humus tu snad ještě od Listopadu nikdo nepředvedl.

      Ano, na světě je spousta konfliktů, a nám, logicky blízký, je ten na Ukrajině, i když jindr se možnà dějí větší prasárny.


      Nemám ambici spasit svět, to nechám Grétě jen. protože silně ovlivněn tím, co jsem jako kluk viděl u Verdunu, chci, aby se dospělí, rozumní lidé nevraždili jako zvířata. Fakt to bylo. a je strašné.

      A na příkladu Alsaska dokazuji, že ty velká slova, jako vlast, národ, to za co v té Velké válce umřely miliony lidí, z dlouhodobého hlediska je prostě fake, nebo po našemu, sračka.


      Chceš aby Ukrajina porazila Rusa a věříš tomu, že je to možné, vem pušku a jdi.

      Jinak si jen cintáš, jiné na smrt posíláš, kvůli nějakým pofidérním principům.
      Pokud nejsi ochoten jít bohovat, tak mě nenazívej proruským dezolátem, ale sám, před zrcadlem si vynadej do zbabělců.

      Čekal jsem, že to soudruh Pávek udělá, a udělal. Milejší mi fakt bylo, když Ovar měl virózu.
      Fakt jo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2023
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: 21. srpna

             

        ....podle toho, cos napsal jsi asi souhlasil s tím, že nás v 68-mém obsadili vojska Varš. smlouvy(krom Rumunska)- bojoval jsi tehdy snad s puškou v ruce tajně, před zrcadlem nebo jen zas tak cintáš?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2023
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 21. srpna

             

        No po Velkej vojne to vsetci vitazi dali Nemcom vyzrat (vratane Ceskoslovenska). Museli platit divoke reparacie a doplatili na velku inflaciu. Nuz nie je divu, ze stacilo aby nejaky blbec zavelil,ze my Nemci sme predsa vyspely narod a toto si nenechame. Nemam sice osobnu skusenost (vtedy som este nezil),ale moja babka bola Nemka a cela jej rodina bola do Hitlera zblaznena. Dedo Slovak sa musel aj s babkou a celou rodinou odstahovat, aby bol pokoj. Z rozpavania babky a mamy (tiez chodila az do piatej triedy do nemeckej skoly)viem ako boli Nemci v nasej dedine sfanatizovani. Boli ochotni za Hitlera bojovat do posledneho dychu.
        Po druhej svetovej si toto cely svet uvedomil a pomohol Nemcom ekonomicky sa postavit na nohy (Marshalov plan) A tak Nemci aj ked prehrali dve vojny su daleko pred nami.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2023
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024